“a proto je vhodné zvolit mastnější podkladovou bázi bohatou na kolagen” To je blbost, kolagen v kosmetice nic nedělá, částečky jsou moc velké na to, aby se vstřebaly do pleti. Místo toho se používají látky (Retino, vit. C, atd.), které stimulují tvorbu vlastního kolagenu. Ale s retinolem zase pozor kolem očí, může vytvářet syndrom suchého oka.
Jediné, co s pletí po padesátce něco reálně udělá, je ten retinol (je potřeba silnější, tretinoin, který se dává pouze na předpis u dermatologa a ze začátku si na něj musí pleť zvykat), chemické peelingy a kosmetické procedury (laser atp.). Hlavně používat SPFko (50) každý den, i když je zataženo.
Vy, co brečíte, že by se tomu říkalo manželství, v čem vás to jako negativně ovlivní? Nerozumím tomu, v čem se jako váš život změní, bude rohlík se salámem chutnat jinak? Pokud jste věřící, tak stejně existuje církevní sňatek, který má úplně jiná pravidla. Tady se řeší občanský sňatek, do kterého se víra nijak neplete a proto nedává smysl, proč by měl být pouze mezi mužem a ženou.
V článku chybí zmínka o tom nejdůležitějším - ochraně proti UV záření. Ta způsobuje kolem 80-90% stárnutí pleti. Pokud si nechráníte pleť před sluncem (a to i v zimě, UV záření je přítomné po celý rok), tak jsou všechny tyto produkty k ničemu. A to nemluvím o tom, že například Retinoly způsobují vyšší citlivost na slunce, protože obměňují kůži za novou, proto se musí používat vždy pouze na noc a ráno použít UV ochranu.
Respirátory se zavádí právě z toho důvodu, aby lidé na místech s vysokou koncentrací nebyli ohroženi těmi, co mají domácí, netěsnící a pod nosem dané roušky. Děláte to všichni pro svoji vlastní ochranu, tak proč v tom vidíte takový problém? Pandemie se nezlepšuje, proto se zavádí přísnější opatření a s odstupem času se uvidí, jestli to pomáhá. Opravdu nerozumím, v čem je to pro vás takový problém. Respirátor nosím pravidelně, jakmile se mi v něm začne hůř dýchat, tak ho vyměním za čistý suchý. A paradoxně je více prodyšný, jak mnohé doma vyrobené roušky.
Já nerozumím, proč se tady nad tím všichni rozčilujete. Však pajdák je ta nejlehčí vysoká škola, jaká prestiž povolání? 😄 Když už má někdo magisterský vysokoškolský obor např. v programování a chce ho jít učit, k čemu mu je v tomhle případě pedagogické vzdělání? Tímto se do škol dostanou opravdu profesionálové v oboru, protože nebudou nuceni si dodělávat pedagogickou nástavbu a bude je tak více lákat učení. (Třeba na částečný úvazek.) U mě na SŠ nás učil programování třeba člověk, co by tam neměl co dělat a to měl vystudovaný "pajdák". Co jsem se tak porozhlížela po technických magisterských oborech, po kterých můžete jít učit, tak se toho mnohem více naučíte v technicky zaměřeném bakalářském programu. To pedagogické v tom jsou jen nějaké psychologické předměty, na které stejně většina těch studentů bude kašlat. Takže podle mě je to určitě krok k lepšímu a povede to k lepšímu vzdělání v oborech, kde se dobří pedagogové opravdu najít nedají.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Neznám kolem sebe nikoho z generace Z, kdo by po škole nepracoval. Naopak všichni z mého ročníku měli zaměstnání již při studiu. Proč tady všichni brečíte, že nechceme pracovat, co to je za blbost. Je to závist, že je teď více pracovních nabídek a možností, takže si můžeme vybírat?