Mě by zajímalo když mám v těle dost železa jak by to řešili u mě. Na každém rámu pípám jak u soudu tak na letišti (pominu piercing ten jde sundat) ale kloubní výztuhy úplně nesundám. Takže jak by to řešili v tomhle případě? Na soudech/letištích dělají pak osobní prohlídku (Na Ruzyni zase rentgen) - mě to nevadí a respektuji to, ale zde v článku bylo napsané - kdo pípne nejde - žádné alternativní prohlídky. To už vidím jako špatně.
Musíte s sebou vzít potvrzení od lékaře, že máte v sobě nějaký kov. To samé i diabetici, kteří mají zařízení na měření cukru na paži, musí mít od doktora potvrzení, nebo pokud máte třeba zubní implantát, tak to samé. Nemůžete mít brýle s obroučkami tlustšími než nějaký počet milimetrů, nemůžete mít pásek, třeba i kdybyste měl něco kovového na botách, tak tam půjdete bos. Jako student jsem tam byla několikrát a vždycky se najde nějaká nová kuriozitka
Tyto sbírky mají svá pro a proti. Spousta komentářů pod příspěvky ohledně Martínka byla o tom, jak je možné, že stát nepomůže nemocným lidem, ale na rozhazování všude jinde má. A tady je důvod. Proč by měl stát přispívat, když se během pár dní (a tohle bylo fakt pár dní) dokáže vybrat 100 milionů pomocí sbírky?
Já jsem teď u Ryanair potřebovala změnit jméno na jedné letence -> bum poplatek 3 500 Kč. Jen za to, že jim v systému přepíšu příjmení. Vůbec jsem to nepochopila, protože ještě ani nejsme odbavení, letíme až za měsíc, nejsou vytisknuté letenky, prostě nic. Jediné, co jsem potřebovala, bylo změnit elektronicky jméno, které se okamžitě propíše do všech jejich ostatních systémů, a to automaticky, nikdo to nemusí dělat ručně. Pochopila bych, kdybych ho potřebovala změnit po odbavení, musela by se tisknout nová letenka a třeba dát vědět letuškám, pak je poplatek na místě. Ale tohle je za mě hnusná ždímárna.
Není se pomalu ani čemu divit. Ať už nasednete do autobusu ve Španělsku, Řecku, Chorvatsku či jinde, kde jsou prudké zatáčky, hory a kopce, tak mi přijde, že řidiči jezdí jako prasata. Pokaždé, když takhle jedu, stačí i jen transfer na letiště, tak se celou cestu bojím, že nás v nějaké zatáčce vyklopí, protože způsob, jakým v těchto zemích řídí, by je měl pomalu stát řidičák. Obzvlášť když se jedná o autobus.
Cereálie jako vysoce zpracované potraviny? A co je málo zpracovaná potravina, obilné klíčky?
Cereálie jsou hlavně plné cukru, který je vysoce zpracovaný. Takové to označení na krabicích, že cereálie jsou fit a zdravé, je většinou lživé. Někde jsem četla, že vysoce zpracované potraviny jsou takové, co mají ve složení více než 5 věcí (do toho se započítávají i všelijaké emulgátory, kyseliny, atd.).
Já tedy lékaře naštěstí moc nepotřebuji, ale když už tam zavítám, tak se nestačím divit, jak vše teď funguje. Na poslední návštěvě jsem byla svědkem toho, jak na recepci přišla jedna paní a povídá, že sice není objednaná, ale že ji hrozně bolí v krku, nemůže polykat a skoro ani mluvit. Tohle je u praktika branné jako akutní případ, nebo alespoň bývávalo. Paní na recepci ji řekla, že ji mohou objednat nejdříve za 3 dny a že jestli ji to opravdu tak bolí, má si strčit do pusy telefon a vyfotit jim krk zevnitř. Pak to poslat na email a na základě toho udělá doktorka diagnózu. Nestačila jsem se divit, místo toho, aby paní vzali, prohlédnout krk a diagnostikovat angínu trvá 5 minut, tak si paní bude strkat telefon do pusy a nebo to bude muset přechodit. Nechápu tuhle dobu, kdy už si ani nemohu dojít s něčím akutním k doktorovi a musím se objednávat s čekací dobou X dní. To mě to za tu dobu přejde a pak už tam ani nemusím chodit. Navíc dovolat se k praktikovi je občas nemožné, někdy voláte 15x denně a nic, na emaily neodpovídají, pak je to těžké.
Co takhle upravit systém vyplácení podpor a soc. dávek. Do toho se nikomu nechce?
Akorát jsem se nad tím včera rozčílila. Lidem budou sahat na důchody a důchodové věky, zvýší daně, ale aby udělali něco s jedním z největších žroutů státního rozpočtu, to je ani nenapadne. Nám poctivě pracujícím budou brát, kde jen to půjde, ale ''sociálně nepřizpůsobivým'' budou rozdávat co hrdlo ráčí. Je to hnus.
Jasně, takže doteď si tady každý žil jako král, a teď pro nás mladý nic nezbyde. Dosáhnout na hypotéku prakticky nemožné, mít vlastní nemovitost nemožné, nájmy jsou drahé, důchody budeme mít minimální nebo žádné, zvýší daně (nechápu, jak je možné, že máme jedno z největších DPH ve světě a stále je to málo), z našich vydělaných peněz si vláda bude brát čím dál víc na pojištění a dani (člověk každý den dře, aby mu pak vláda část toho vzala, jak je tohle vůbec možné?). Díky všem, kteří tuhle republiku tak finančně dojebali, že to teď vše budeme my mladí splácet a vezme se nám to, co tu lidé měli jako jistotu takovou dobu a my si z toho nic neužijeme.
no protot říkám aby jste na to nezapoměla až budete chtít malovat. CO jste na tom nepochopila. Tak tedy jiné, až budete chtít přezout gumy, nebo opravit kohoutek, už je to víc mužské?
Srovnáváte jabka a hrušky. Přezout gumy je potřeba 2x ročně, opravit kohoutek jednou za uherský rok. Jde o ty každodenní věci, které ženské dělají. Kdybych měla umýt nádobí nebo uvařit jednou za půl roku, tak si nestěžuju.
Pokud máte takovýto názor, tak je jedině dobře, že už jste takovou dobu sám. A ženská za to dostane co navíc? Když kolem vás bude skákat, jak jste sám napsal, co ji za to dáte vy? Že peníze? Ale notak, v dnešní době jsou ženy schopny vydělávat velké částky a zabezpečit se sami. Peníze nepotřebujeme, nesháníme si do života mecenáše.
vzpoměnte si na tyto vaše slova až muž bude mýt za vás nádobí a vy budete chtít vymalovat,😄 Rovnou se zeptejte kde je náčiní a jděte na to :-D
A? Vymalování je snad nějaká pouze chlapská práce? Není. Stejně tak mytí nádobí není vyloženě ženská práce. Když myjeme nádobí, já myju, on utírá a uklízí. Když jsme malovali, on maloval pokoj, já kuchyň. Je to o tom, že se zapojí oba, ne o tom, že si prohodíme mužské a ženské práce.
Kde to žijeme, v roce raz-dva? Pokud je chlap nespokojený, má odejít. Chlap se nežení s maminkou, ale s partnerkou. S partnerkou si mají být ve věcech rovni. Jestli chce, aby se o něj někdo 24/7 staral, nic po něm nechtěl a nechal ho být, tak měl zůstat bydlet doma u maminky. Partnerka není váš poskok nebo služka, je to člověk, který šel do vztahu s tím, že bude mít parťáka a ne další dítě na krku, které si na něco pořád stěžuje. Radši místo toho stěžování zkuste ženský doma pomoct, donést jí kytku, uvařit večeři (to zahrnuje i umytí nádobí potom), pak uvidíte, že to není o tom, že by ženské byly pořád nevrlé. Jsme nevrlé proto, že se o vás musíme starat jako o děti a vy si pak ještě vymýšlíte kraviny, že nemáme koníčky a nedbáme o sebe. Zkuste se stát opravdovým partnerem a ne ufňukaným dítětem.
Se zdražováním energií se začalo už v loni kdy padla Bohemia Energi můj dodavatel Centropol mi navýšil zálohy s průvodním dopisem že se zvedají ceny a že se nedá nic dělat. Z 1090 Kč mi zálohu zvedli nejdříve na 1470 a potom na ještě na 1870 Kč. S obavami jsem očekával vyúčtování a ono ejhle, měl jsem přeplatek 7291 Kč. Takže nejspíše zase až tak o výrazné navyšování cen elektřiny nedošlo.
Mohu se zeptat, v jakém bytě (dispozičně) a v jakém kraji bydlíte? My se teď budeme stěhovat do 2kk v Praze a trochu se těch záloh bojíme, vůbec nemám tušení, jak by to mohlo vypadat.
Ono sice nevytvoří za korunu hodnoty, ale dostanou přidáno. To se to rozdává z daní těch druhých.
Státní zaměstnanci platí daně stejně jako zaměstnanci v soukromém sektoru. Nerozdává se z daní druhých. Zaměstnanci ve veřejném sektoru nemají zdaleka tolik peněz, jako ti v soukromém sektoru, navíc zajišťují chod důležitých institucí a i když vy to vidíte tak, že dostanou přidáno a nevytvoří při tom hodnoty navíc, tak si uvědomte, že pracují pořád stejně a kvůli inflaci se hodnota jejich peněz zmenšuje. Jediné co, tak se to přidáním 10% platu trochu vyrovná a kupní síla jejich mzdy se alespoň přiblíží hodnotě, na které byla před inflací.
Promiňte mi moji nezmalost , ale nechapu proč by měly byt zavisle " komerčni " banky v poskytovani úvěrů na ČNB. Zrovna tak nechapu proč ČNB de fakto pujčuje finance " komerčnim " bankam které oni pujčuji dale přmym zajemcům o pujčky. Proč neprovadi ČNB
přimo pujčky obyvatelům , živnostnikům atd ?❓
Protože ČNB slouží pouze pro kontrolu a regulaci peněz v ekonomice a v Ústavě je definována jako stabilizátor cenové hladiny. Pouští do ekonomiky peníze a zase je z ní stahuje právě tím, že zvyšuje či snižuje úrokové sazby. Je to jako vláda, která se ''stará'' o chod státu, tak ČNB (která je na vládě nezávislá) se stará o chod ekonomiky. Kdybyste chtěl třeba příspěvek na bydlení, také nepůjdete přímo za ministrem, ale půjdete na příslušný úřad a vyřeší to s vámi pracovník úřadu. Stejně tak to funguje u půjček.
Důchodci už musí jenom dožít, protože pro stát už nejsou potřebni.. No tak takový hovado aby pohlédal!!
Pokud jste si nevšiml, věta byla formulována úplně jinak, vůbec jsem se nezmínila o tom, že už musí JENOM dožít. Důchodci mají právo na to v klidu dožít, ale tyhle kampaně zacílený přímo na ně jsou podle mě nesmyslný, protože pro stát už žádné hodnoty nevytvářejí. Takže laskavě neobracejte smysl vět.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Mě by zajímalo, kde tak mladý kluk mohl vzít tolik peněz na tolik zbraní.
4 odpovědi