Za mě úplně v pořádku. V Německu to funguje a nikdo s tím nemá problém. Záloha není nikterak vysoká, takže záleží na člověku, jestli zvolí pohodlí, nebo si půjde pro svou zálohu. V Česku lidé běžně vrací lahváče, byť by bylo jednoduší je vyhodit do popelnice.
Lidé, kteří na toto nadávají, tak se pouze bojí změny, která ale není nesmyslná a už vůbec ne život ohrožující.
Podotýkám, že nejsem nějaký šílený eko-aktivista. Nicméně v tomto nevidím problém a nepřijde mi, že by mi to nějak extra mělo zkomplikovat život. Maximálně přijdu o pár korun, když vyhodím plechovku/pet láhev.
Zároveň jsem si v Německu všiml, že to pomohlo i čistotě města. Nikde se nepovalovaly PET lahve či plechovky, protože je lidi nosili zpět do obchodů, případně bezdomovci je sbírali a následně vraceli, tedy zdarma úklid měst.
Jediné mínus bylo, když jsem například spěchal na vlak, koupil si pití, přijel do Česka a neměl to jak vrátit. Bylo to bolestivé, ale tu ztrátu 10,- jsem byl schopen zvládnout.
Až zde budou voliči ANO, Spd, KSČM a podobných populistických stran štěkat a nadávat na dnešní vládu, tak se prosím vás první zamyslete. Do takového stavu se oddělení nedostane za 2-3 roky. Předtím tu u moci byl 8 let Babiš, tak proč to on nevyřešil a nedal peníze nemocnicím na rekonstrukci? Tehdy jsme zde měli velice dobré podmínky, nebyla krize, ba dokonce jsme měli na naše poměry blahobyt. Tak proč za 8 let vlády ANO se toto nevyřešilo a dál to chátralo?
Věřím, že se mezi těmito voliči najde několik inteligentních jedinců, kteří si řeknou: “na tom něco bude”, každopádně většina stejně bude nadávat na nynější vládu, protože na tom jsou postaveny populistické strany a jejich voliči. Když jsou u moci, tak vše je perfektní a žádné chyby neexistují, když jsou v opozici, tak nic nedělají, ale pouze kritizují a říkají, jak je všechno špatně. Lidi nebuďte hloupí, za všechno nemůže tato vláda, protože některé věci se kupí několik let, než se projeví, přičemž 3 roky je nic, ovšem 8 let je už značná doba, během které se může změnit a projevit dost věcí (třeba se mohla udělat Babišem slibovaná důchodová reforma mrk mrk).
Nemají vás rádi pouze jednodušší lidé, pro které je nemožné přemýšlet a poznávat lidi. Pro hloupého člověka je nejjednodušší si říct: “Poznal jsem jednoho špatného Ukrajince, takže jsou všichni špatní a všechny nemám rád”, než si říct: “Tohle byl hňup” a následně nemít rád pouze daného člověka a nedělat si skrze jednoho hňupa obrázek na celou komunitu/národ. Kolik Čechů je nevychovaných a chovají se strašně ve společnosti? Určitě se jich několik najde. Znamená to, že všichni Češi jsou takoví? Ne.
Poznávejte a suďte lidi na základě chování, vlastností a vystupování, nikoli na základě vyznání, barvy pleti, národnosti. Jinak budete pouze hloupý a zapšklý člověk.
Babiš a Fico jsou stejní, proto kdo chce volit Babiše, tak ať si uvědomil, že přijde to, co mají na Slovensku. Fico ztratil moc a teď si ji chce pojistit. To samé bude dělat Babiš, který tu moc taky ztratil (poprvé). Pokud jste s tím v pořádku, tak respektuji Vaši volbu, ale nemyslete si, že to bude něco jiného, než co se teď děje na Slovensku. Česko má dle mého názoru na víc, než na ulhaného gamgstera, který pracoval u Stb.
Je zajímavé pozorovat, že Egypt nechce přijmout nebohé civilisty z Palestiny, i přestože mají stejnou víru. Proč asi?
Například Ukrajinci, kteří utekli před válkou k nám, tak je většina ČR přijmula a našlo se jen pár hajzlů, kteří proti nim začali vystupovat a mastit si kapsy na hloupých lidech, ve kterých vzbudili bezdůvodnou nenávist, a pak na proruských potkanech.
Palestina udělala prasárnu a teď draze zaplatí. Snad jim to za to stálo a ty následné oslavy toho odporného masakru si užili. Nikdy se neohradili proti zabitým civilistům, uneseným civilistům, znásilněným ženám, proto vůči nim nepociťuji ani kousek lítosti. Vtipné/Smutné je, že je tady v EU podporují často lidé, které by Hamás a Palestinci na místě popravili (např. Někteří členové LGBTQ+ komunity) a taktéž se nikdy nevymezí vůči tomu masakru, ba naopak jej oslavují anebo popírají.
Je to absolutní blbost. Některé ženy a moderní feministky často křičí, že chtějí rovnost, ale k té patří i slevení z jejich výhod, kterých se drtivá většina vzdát nechce. Rovnost nastává pouze tehdy, pokud nemá ani jedna strana výhody či nevýhody vůči druhé. Zkuste třeba nepustit těhotnou ženu sednout v plném autobuse jako muž, dostanete se okamžitě pod palbu žen, ale ve výsledku se jedná o určitý druh diskriminace, byť pozitivní pro ženy. To samé platí o mateřské dovolené, které se ženy nechtějí vzdát a chtějí na ní být co nejdéle. Muži se na ni nedostanou a nekřičí kvůli tomu, byť je to vůči nim nefér. Ženy se zároveň nemohou divit, že firmy raději vezmou muže než ženu, protože když firma vezme ženu, která pak půjde na 2-3 roky na mateřskou a nebude pracovat, tak firmě bude prostě 2-3 roky chybět zaměstnanec. Zavedl bych tady mateřskou max na 6 měsíců až rok, jak je tomu v Německu, kde následně miminka jdou do jesliček a rodiče chodí do práce. Není to ideální, ale nežijeme v ideálním světě a pokud chceme něco zlepšit, tak se to vždy někde musí projevit i negativně. Všechna čest ženám, které na mateřské stíhají pracovat, jste neskutečné.
Jinak já pouštím v autobuse sednout ženy, důchodce, těhotné ženy, lidi nějakým způsobem postižené, protože mi to přijde správné a byl jsem tak vychován. Zároveň se považuji za feministu, ale uvědomuji si, že pokud chceme rovnost, tak se musí vymýtit i výhody, které ženy oproti mužům mají, jinak rovnost nebude. Nejde se zbavovat jen nevýhod, ale zachovat si výhody.
Jsem případně otevřen každé slušné diskuzi.
Je hezké, že OSN zaměstnává hluché lidi, protože jinak si nedokážu vysvětlit, jak by zaměstnanci v dané budově byli schopni neslyšet, jak jim pod nohama zní zvuky stavby. To by bylo pochopitelné pouze tehdy, kdyby datové centrum bylo několik kilometrů pod zemí, ale to by vyžadovalo moderní technologie, které nejsou úplně levné (to by aspoň vysvětlilo, kam šly peníze, které byly určeny pro “utlačovaný” lid), ale i tak nevěřím, že by to nešlo slyšet.
To je stejné jako zmíněná nemocnice, která si nevšimla, že tam teroristi staví tunely. Doufám, že budou padat hlavy v řadách OSN a budou se dávat tresty za spolupráci s teroristy.
Očekávám, že ANO a jeho stoupenci budou klasicky napadat rozhodnutí soudu s tím, že soudy jsou provládní, zkorumpované, antibabišovské a podobné kecy, namísto toho, aby sklopili hlavu, omluvili se a přiznali porážku. V ideálním světě by ANO přiznalo, že to celé dělalo jen z důvodu, že v důchodcích vidí lehkou kořist v podobě hlasu a zneužívají jejich naivity a strachu z toho, že jim neporostou dostatečně důchody, ale to se nestane a raději řeknou, že to čekali, protože jakmile soud nevyhoví jejich požadavkům, tak je zkorumpovaný a provládní.
Nechápu, proč všichni tito lidé vlastně v dané Palestině nežijí, když ji mají tak rádi. Palestinu momentálně vedou teroristi, kteří bombardují civilní cíle. Za mě za poslední roky dostali hromadu peněz a podpory, kterou mohli využít k výstavbě a modernizaci země. Zároveň se mohli pokusit o urovnání vztahů s Izraelem. Namísto toho peníze dali do zbraní, raket a Bůh ví kam ještě a nyní překročili veškeré hranice tím, co předvedli a nemohou nyní očekávat souznění. Raději by měli usilovat o to, aby se lidé, pokud je tak můžeme nazývat, zodpovědní za tento masakr, dostali před soud a následně se sedlo k jednacímu stolu, ale bojím se, že na to je nyní pozdě. Proti muslimům nic nemám, znám plno normálních, ale ti, kteří podporují momentální palestinský režim, nejsou nic víc než podporovatelé radikálního hnutí a terorismu. Jsme v 21.století, ve kterém náboženské spory a války nemají místo, což by si spoustu věřících mělo uvědomit. Sám jsem křesťan, ale určitě ne radikální a nemám problém s homosexuály, muslimy, židy či nevěřícími.
Tím, že vraždí civilisty, bombardují civilní objekty a berou civilní rukojmí ničeho nedosáhnou. To sáme platí o Rusku, které se hájí osvobozováním (a dalšími kecy), ale osvobozování nevede skrze bombardování civilistů, jejich mučení atd.
Člověk by řekl, že po dvou světových válkách a tuctu dalších by si lidé už mohli uvědomit, že ve válce není vítěze a trpí všichni (především civilisté), ale holt žijeme v šílené době plné šílenců a agresorů, kteří kvůli svému přesvědčení či egu jsou schopni rozpoutat masakr civilistů a my, se jim musíme postavit.
Doufám, že se tedy začnou řešit i učitelé, kteří na gymnáziích vyžadují po studentech, aby je oslovovali "pane/paní profesore/ko". Sám jsem takových zažil a až VŠ mě naučila, že na to absolutně neměli právo. Vrátit se v čase, tak je oslovuji pane/í učiteli/ko a pokud by jim to nestačilo, tak maximálně pane/í magistře/ro. Drzost některých učitelů na gymnáziích nezná totiž hranic, a to říkám jako budoucí pedagog.
Tak ono je pravda, že ČR zaspalo ve výstavbě nových bytovek a je pravda, že ekologové a památkáři nesou značnou vinu na tomto problému. Bytů je málo a stavební zákon je dost složitý, takže aby se něco v ČR postavilo, tak potřebujete milion povolení, což je špatně. Neříkám, aby se stavělo na opravdu historicky či přírodně důležitých místech, ale někdy je to extrém, co vám zakážou. Kamarádovi ekologové zakázali stavět na vlastním pozemku, protože tam prý žijí ohrožené žáby. Ano, na vlastním pozemku. Historie a příroda jsou důležité, ale nesmí se to přehánět. S takovou můžeme o každém místě říct, že má historii a nemůže se tam stavět. Holt buď budeme mít historické místa, které ale často jsou úplně zbytečné, většina lidí o nich ani neví a ročně je navštíví max 100 lidí, nebo budeme mít kde bydlet.
To samé platí o parcích. Sám jsem v parku pracoval a ekologové a památkáři jsou často zlo. Kupříkladu v našem parku bylo několik stromů, které byly napadeny nemocí, která se nedá nijak vyléčit (vedoucí parku mi myslím řekl, že je to stromomor, ale o tom jsem teď nemohl nic najít, je to již dávno cca 8 let) a která způsobuje to, že kmen stromu začne černat až nakonec strom spadne. Tato nemoc se prý šíří skrze kořeny atd. rychle mezi další stromy v okolí. Nejlepší by bylo strom pokácet než někoho zraní/zabije a než se rozšíří nemoc dál. Ale památkáři mu řekli že ne, že tento strom je historický a nesmí se pokácet. Takže až na vás v parku spadne strom, tak to nemusí nutně být chyba vedení parku, protože ani oni často nemohou nic proti památkářům.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Patřím k aktuální mladé generaci (25 let), pokud by se mě někdo zeptal, jestli chci děti, tak řeknu, že ano, ale ne teď.
Nyní přijdou zabedněnci ze starší generace, kteří v tom uvidí pohodlnost/egoismus a Bůh ví co ještě.
Nicméně odpověď je jednoduchá. Není na to uzpůsobená doba. Zatímco starší generace, když se snažily, tak měly kde bydlet (i ve vlastním) a peníze jim stačily bohatě. Stačí se podívat na růst cen nemovitostí vůči platům. Starší generace to opravdu neměly těžší a stačilo jim pracovat. Nám nestačí jen pracovat. Buď musíme mít velké štěstí/kontakty, nebo patřit mezi úzkou elitu národa, abychom si mohli dovolit vlastní bydlení. Zároveň jsou na nás vyšší nároky. Kdysi maturita byla něco, bakalář taky. Dneska maturita nic neznamená, bakalář je v očích společnosti nic a pomalu, ale jistě, i vysokoškolské tituly se stávají bezcennými, protože existují primitivní obory/VŠ. Tedy kdysi s maturitou člověk mohl mít pěknou kariéru, dnes vám nestačí pomalu ani vysoká. Proto lidi chodí na VŠ a posouvá se věk, kdyby mohli založit rodiny. Mimo jiné dnes trvá vybudovat kariéru déle, protože je vyšší konkurence a vyšší nároky.
Já bych děti bral hned, ale nechci přivést děti do doby, ve které budou žít v předraženém podnájmu a v bídě, protože většinu platu sežere nájem a jídlo a na nic jiného nezbyde.
Jestli chce společnost/stát více dětí, měli by začít myslet na mladou generaci a uzpůsobit jim podmínky pro budování rodin (tím nemyslím dávky, ale začít řešit problémy s bydlením, vysoké ceny potravin, nedostatek školek a pediatrů apod.).
2 odpovědi