Neproplacená mzda má v insolvenčním řízení absolutní přednost. Řidiči o své peníze nepřijdou. Při takto obřích dluzích z firmy těch pár milionů insolvenční správce vydoluje.
Ale kdy ty peníze uvidí? Otec na ně kdysi čekal dobrých 10 let než se insolvenční správce k nějakým penězům dostal. Také to byla spediční firma v úpadku. Ono to strašně dlouho trvá. Sice jsou mzdy přednostní pohledávky, ale vždy to trvá přinejmenším roky, než je to vyplaceno.
Je dobře, že se o tom píše. Schválně už minulý týden jsem se zaměřila na ty malé údaje o nejnižší ceně za posledních 30 dní v penny a zjistila, že ne každá červená cenovka znamená slevu. Opravdu některé byly v akční ceně dražší než nejnižší cena za posledních 30 dní a přitom cenovka byla červená, nikoliv bílá, tak jsem si nákup takového zboží rozmyslela. Schválně jsem jela i do Kauflandu vedle a tam u jsem na slevových cedulkách ani nejnižší cenu za posledních 30 dní uvedenou nenašla. Rozhodně už ale vím, že ne vše na slevových zvyrazněných cenovkách je opravdu sleva. Opravdu klamání obchodníka.
A řeči typu, že to budou zneužívat sezonní pracovníci, tak ať aspoň budou mít řádně přiznané a zdaněné mzdy. Mám kamarádku, která dělá v gastru a má třetinu mzdy nedaněné. Takže i teď je na podpoře vždy v lednu a únoru, ale ta podpora je teď malá, protože se jí počítá i jen z toho základu na úrovni minimální mzdy a dalších deset tisíc měsíčně si v práci vydělá nedaněných. Když zvýší podporu, zvýší se možná i tlak, aby to lidé chtěli mít ve mzdě, aby se jim z toho počítala podpora pro ty měsíce v nezaměstnanosti.
Já s tím souhlasím. Zároveň ale jsem za omezení či zrušení příspěvku na bydlení. Protože bydlení by si měl člověk plánovat takové, na které finančně má a není možné roky čerpat nějaké dávky a bydlení financovat že státního. Nemůžu si nechat ze státního platit příspěvek na bydlení a pak si jet na 10 dní s rodinkou do Turecka na all inclusive dovolenou. Takže ano, když přijdu o práci má tu být tato berlicka ve formě takové podpory v nezaměstnanosti na několik pár měsíců, aby mi to pokrylo výpadek příjmu na omezenou dobu, protože proto si přece také platím jako zaměstnanec sociální pojištění. Ale poté už by měl člověk mít opět práci a své náklady být schopný hradit z příjmů z aktivní činnosti. A těm, kteří nemohou být aktivní, těm by měly být vypláceny takové důchody, aby pokryly i slušné živobytí, nějaký základní standard. Všechno by mělo být řešeno pouze dostatečným příjmem / důchodem (starobním či invalidním) v kombinaci se slevou na děti a rodičákem pro rodiče pečující o děti. Žádné další výpomoci na nějaké udržení nebo dokonce navyšování životní úrovně. Ale to by bylo moc velké zjednodušení a najednou by neměla spousta úředníků práci. Věřím, že tento krok rozhoupe fluktuaci a povede k vyšší nabízené ceně za práci (mzdy). A že spousta lidí, kteří dnes zůstávají na jisté pracovní pozici se směšnou mzdou dostanou odvahu udělat změnu a jít jinam, kde jim nabídnou více. Ale otázka je, zda to udělají, když by přišly o příspěvek na bydlení ve výši několika tisíc měsíčně .-)
Nedávno bylo psáno, že pes, který utekl ze zahrady, když majitel šel vybrat schránku, poděsil starou paní, která díky tomu upadla a způsobila si vážné zranění. Majitel psa musí zaplatit skoro milion.
Jednak paní bolestné a údajně i pojišťovně za její léčení ( což mi připadá jako nesmysl). A to nebyl úmysl majitele psa.
Kolik zaplatí tato majitelka? Nejen bolestné pokousaným, ale náklady na léčení a škodu na drahém cyklistickém oblečení. Její pes opakovaně někoho pokousal, majitelka na to nereagovala adekvátním vodítkem a nahubkem. Navíc ví, že pes nesnáší cyklisty. A paní to neřeší.
Mám psa (holandského ovčáka), jsem pejskař, a i když je to lidumil, tak mám pojištění odpovědnosti z vlastnictví zvířete na pojistné krytí 25 milionů. Je to pořád jen zvíře, které může jednat pudově a nikdy nevíte, co se může stát a takové pojištění stojí to pár stovek ročně.
Stačí to nacenit na 30 dní na 140 Kč a pak to dají do slevy 50 procent a tvářit se, že za 70 Kč je to super nabídka. To jsou přece kupecké počty. Fakt u nás už je horší chodit nakupovat než v orintu, tam si aspoň vyhádáš tu cenu, tady ti ji diktují prodejci a ty jako spotřebitel musíš hledat, kde je to levnější a obíhat krámy jako blbec.
Proto se nehádám, protože to neumím a okamžitě se rozbrečím. Nejsem manipulátorka. Jsem emočně labilní. Doktor mi to řekl i podle EEG, na kterém jsem byla kvůli migrénám před 20 lety. Řekl mi tenkrát: dobrý, jste sice podle výsledku emočně labilní, ale lepší než mít padoucnici (epilepsii). Bohužel bulím u filmu, bulím i při každé kritice, při každé hádce. A štve mně to. Ale nevím, co s tím mám dělat, jak se s tím vypořádat? Emoce prostě nejdou moc potlačit. Proto se hadkám vyhýbám, protože je neustojím, i když jsem v právu. Jsem zkrátka taková. Jak ráda bych se s někým pohádala bez slz!. Z plna hrdla ho poslala do háje a odešla středem. Ale pro mne scifi.
Jezdím denně do práce a živím tři děti. Proto mám rizikové životní pojištění s denním odškodněním za každý den hospitalizace a s pojištěním invalidity, trvalých následků úrazu, smrti a smrti úrazem a také na závazná onemocnění. Nevíte nikdy, kdo vás sestřelí. Sestru také sestřelil pán jedoucí z vedlejší, který si myslel, že je na hlavní a sestru poslal s jejím autem do stromu. Naštěstí vyvázla bez trvalých následků, ale pracovní neschopnost nějaké 4 měsíce. Dostala odškodné za způsobené zranění cca 100 tisíc (bolestne a snížení příjmu z dovodu neschopenky) a auto měli pojištěné havarijní pojistkou na pořizovací cenu, takže jejich pojišťovna uhradila rozdíl mezi úhradou pojistného vinikovy pojišťovny za škody na vozidle, které počítalo s opotřebením a pořizovací cenou , takže z toho vyšla po finanční stránce dobře, ale trvalo to půl roku než peníze dorazily. A vlastní pojistku na úraz nebo denní odškodné sestra neměla, takže musela čekat. Kdyby měla vlastní pojištění, tak plnění přijde v řádu dní po stanovení diagnózy a odeslání lékařské správy na pojišťovnu. A pak by přišlo ještě pojistné plnění od pojišťovny viníka po uzavření případu policií. Proto mám vlastní pojistku za 1150 Kč měsíčně, protože nikdy nevím, kdy mi před auto skočí statný jelen nebo nejaký bezmozek pojede závody a dostane smyk a já budu ve špatné době na špatném místě. A základem je i mít rezervu na výpadek ve výši tří měsíčních prijmů, která v případě pobírání nemocenské pak vydrží i na dorovnání vypadku části příjmů i na půl roku či tři čtvrtě roku. Jenže lidé na toto nemyslí. A pak musí pořádat sbírku.
Jeste by me zajimala cena takoveho pojisteni. Muze byt klidne 5000 az 10 000 mesicne. Pak tam urcite nejaky plneni bude.
Já mám rizikové životní na smrt, smrt úrazem, vážná onemocnění a invalidity 2. a třetího stupně. A moje pojistné je třeba na smrt 176 Kč měsíčně, na smrt úrazem 28 Kč, na invaliditu 3.stuoně 202 Kč měsíčně, na invaliditu 2.stupně 72 Kč měsíčně na vážná onemocnění 211 Kč měsíčně, na trvale následky úrazu s progresivním plnění 64 Kč měsíčně a na hospitalizaci 375 Kč měsíčně s plněním 500 Kč za den strávený v nemocnici. Jsem tedy riziková skupina 1 a pojistné částky mám u vážných onemocnění 200 tisíc, protože tam je to jen jakoby doplněk k nemocenské. Ale pro smrt a invaliditu 2.stupně jsem si dala 500 tisíc, u trvalých následků s progresí také 500 tisíc a u invalidity 3.stupně 700 tisíc, protože to hodně významně zasáhne do života. Celkem to dělá za mne osobně nějakých 1150 Kč měsíčně. Pak je cca ještě pětistovka měsíčně je dohromady pojistné za úrazové pojištění tří detí, které mají úrazovku s denním odskodným 500 Kč a trvalými následky úrazu s pojistnou částkou 500 tisíc s progresí. Ale počítala jsem, že v uplynulych 5 letech nám na plnění denního odskodneho pojišťovna vyplatila pojistné plnění za 143 dní léčení úrazu u dětí. Každé z detí mělo 2 úrazy v těch 5 letech. Některé se léčily 2 týdny, některé 6 týdnů. Nejvíc dostal syn za dvojitou zlomeninu předloktí, když s klukama hrál fotbal, chytal v bráně a chytil perdu a zlomil si obě kosti nad zápěstím. Léčba dle tabulek 63 dní. Dva měsíce měl sádru. A stalo se mu to den poté, co jsem s nejmladší dcerou skončila v nemocnici po jejím úrazu, kdy se na návštěvě na narozeninové oslavě u spolužačky opařila horkou vodou.
Jsem rozvedená matka tří dětí a mám psa. Mám pojištěný domek na 3,5 milionu a domácnost, pojištění občanské odpovědnosti s připojištění zodpovědnosti z vlastnictví zvířete (holandský ovčák, sice cvičený, ale je to přece jen zvíře s pořádnými zuby) na pojistné krytí do výše 25 milionů Kč (hodnotu nemovitosti aktualizuji každých cca 5 let), dále mám rizikové životní pojištění jelikož jsem živitelka tří dětí. Takže mám pojištěna rizika smrti a smrti úrazem, invalidity druhého a třetího stupně a vážných onemocnění a denní odškodnění v případě hospitalizace, plus u dětí úrazové pojištění. A to všechno i přesto, že mám naspořenou rezervu ve výši 3 měsíčních platů. Představa, že mi někdo cestou do práce nebo z práce nedá přednost a děti budou bez prostředků nebo mi zkratuje v noci myčka a vyhoříme, není příjemná. To dám radši 2 tisíce měsíčně za tu pojistku a mohu klidně spát. Sestru třeba pán cestou do práce na křižovatce sestřelil. Ze dne na den Vám jde o život a ano, nakonec třeba po půl roce dostanete i plnění od pojišťovny viníka, ale je příjemné dostat třeba do dvou týdnů či do měsíce plnění od své pojišťovny a nemít pak ty existenční starosti. Ano, v prvních chvílích určitě pomůžou ty úspory, nebo pomůže rodina, ale je pak fajn mít to jak znovu vrátit případně tu rezervu znovu čím naplnit pro budoucí případné pohromy. Určitě lepší než ty dva tisíce ten měsíc utratit za cigarety, alkohol nebo sladkosti.
Je vidět, že po silnici se pohybují již pouze auta určena k sesrotovani. Takove chycene auto by mělo putovat rovnou do lisu a řidič by měl.jit domu pěšky a poukazem na plně elektrifikovany automobil.
Tak oni zastavují jenom ta starší auta, pokud by zastavili a měřili všechny, tak by neprošlo možná procento, ale jelikož brali všechny dejme tomu auta do roku výroby 2005, tak nevyhovělo žádné. Nicméně já třeba mám oktavii 1,9tdi rv 2004, v dubnu dělána nová STK a emise. Prošla napoprvé pouze se třemi lehkými závadami nemají i vliv na bezpečnost provozu. A když čtu o těchto mobilních kontrolách, tak se ptám sama sebe, zda by ten můj youngtimer touhle buzerací prošel. Vytáčet motor až do červeného pole otáčkoměru. Mám půl roku po generálce motoru, nové originál turbo, olej měněný každý půl roku po 10 tisících km. Nechtěla bych to sledovat, jak mi tam ten motor trápí. Ano, můžu si koupit nové auto, kvůli kterému výrobním procesem zatížím životní prostředí, anebo každý rok dám 15 až 30 tisíc do udržování tohoto 20 let starého poctivého auta, které s touto péčí bude jezdit ještě dalších 10, 15 let.
Spíš to bude stupeň 2B, nicméně i tak hrůza, navíc v tom letadle asi nebyl prostor pro urychlenou první pomoc - stržení oděvu a chlazení postiženého místa proudem studené vody - proto mohlo dojít k rozšíření do spodnějších vrstev tkáně od nasáklého oděvu horkým nápojem a rozvoji hlubší popáleniny 2B. Možná měli okolní lidé strach vzít lahev se studenou vodou a postižené místo tím neprodleně zchladit a zabránit rozvoji popáleniny. Já svým dětem horké nápoje na palubě nedávám. Je tam malý prostor pro manipulaci, snadno si vylijí i studený nápoj - to se prostě stane. Své kafe naředěné mlékem hlídám jako oko v hlavě a urychleně vypiji, ať mám klid. A to je mým dětem už 10, 12 a 14 let, ale jak tam různě šermují lokty při tom jídle, tak je to prostě o nervy.
Je to pravda. Třeba účetní má v Německu v regionech čistého kolem 2000 euro, což je cca 50 tisíc, v Česku má v regionech cca 30 tisíc čistého. To odpovídá. Mluvíme o čistém. Samozřejmě v Mnichově bude mít čistého 3000 euro, ale zase enormně vysoké náklady na bydlení, bude to obdoba Prahy. Jediné profese, kde je v Německu třeba dvojnásobný čistý plat než v ČR jsou nekvalifikované profese, kde je minimální mzda - takže uklízečky, servis v restauracích (kde jsou dýška apod), základní operátoři výroby ve fabrikách, protože ta minimalka je tam vysoká (12,41 Euro/hod.) a tady nízká. Ale ti kvalifikovaní berou třeba 17 až 20 euro hrubého za hodinu. Neberou na hodinu třeba dvojnásobek minimálky, jako u nás. Dvojnásobek už bere třeba vedoucí nebo pracovník s nějakých know how, ten už se dostane na 20 až 25 euro za hodinu (hrubého). A čistou si můžete spočítat na nettolohn.de. Dost spolknou daně a odvody, protože tam mají progresivní zdanění mzdy.
Na Nejvyšším soudě neznají zákony a ustálenou judikaturu? Pokud není věcné břemeno jasně specifikováno, tak je neurčité a tudíž neplatné. Navíc jak se mohly soudy nižšího stupně zabývat nějakým vymezením věcného břemene, když žaloba byla na zrušení z důvodu neurčitosti? O nějaké vymezení soud nikdo nežádal a tudíž nebyl důvod aby se jím zabýval.
Pokud listina nesplňuje zákonné požadavky, neměl by ji katastr nemovitostí zapsat a měl by vydat zamítnutí takového návrhu na vklad a oznámit to majiteli. Ten by tedy věděl, že vklad neproběhl, že listina tudíž neplatí a mohl by sjednat nápravu. Nechat vyhotovit jinou smlouvu, která by náležitosti splňovala a podat návrh na vklad znovu - samozřejmě s novým poplatekem. Pokud katastr nemovitostí listinu zapíše, tak platí i v nespecifikovaném znění. Nevykládáte si zákony jen ze svého pohledu.
Jenomže ta část nemovitosti musí být přesně specifikována. Pokud není, tak je to podle zákona neplatné. Soudy jednaly podle zákona. Tedy kromě toho nejvyššího. Ten naprosto neuvěřitelně ohnul zákon a rozhodl ve prospěch chudáka utlačovaného důchodce.
Pokud listina projde při návrhu na vklad přes právníky na katastru, tak platí. Pokud nesplňuje zákonné náležitosti, měl by být vklad takové listiny ze strany katastru odmítnut, samozřejmě bez nároku na vrácení poplatku za vklad. Majitel by pak vklad provedl znovu s opravenou listinou s novým poplatkem. Ale takhle se vymlouvat na to, že to nesplňuje náležitosti zákona a tudíž je to neplatné, s tím se běžte bodnout. Na to hřeší právě ti nemovitostní šmejdi.
Je tam foto silnice ve tvaru "Y". V reálu je asi 200 m od silnice vpravo léta rozestavěná, chátrající velká ruina sklárny. Mohli zabít dvě mouchy jednou ranou. Zbavit se ruiny a mít velkou prodejnu. Ale asi to nebylo pro nikoho zajimave.
Tu ruinu koupil před lety developer asi za 6 milionů, budovu zboural, a nyní prodává pozemek rozdělený asi na 9 parcel, každou na cca 600 až 700 m2 na výstavbu domů za cenu přesahující 12 milionů za celek.
Mimochodem při návratu z UK jsem to v jednom MHD v Děčíně bezděčně udělal a autobusák si myslel že mu nadávám, byl na to asi zvyklý.
Já tedy běžně při cestování autobusem při nástupu zdravím a při výstupu děkuji. Nastupuje se aspoň u nás pouze předními dveřmi a když vystupuji zadními, tak mne asi řidič neslyší, ale i tak řeknu: děkuji, nashledanou. V letadle po přistání netleskám, ale při výstupu je zpravidla u dveří letuška a jeden z pilotů a loučí se s pasažéry, tak tam jim poděkuji a rozloučím se.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Problém je v tom, že ve spoustě státu si lidé platí sami zdravotní pojištění, doplácí daně a to my v ČR nemáme. Není tedy úplně objektivní srovnávat hrubou mzdu. Zatímco v ČR člověku z hrubé mzdy zůstane 80 až 90 procent jako čistá mzda. V jiných státech jsou odvody 40 až 50 procent a když má někdo hrubého 3,5 tisíce eur, dostane v čistém 2100 eur. Známí bydleli v Holandsku a platili si privátně zdravotní pojištění, které mělo určitě krytí a když to člověk ten rok vyčerpal, musel si další péči hradit sám. Plus na začátku roku člověk musel podat daňové přiznání a někdy byly nemilé překvapení doplatkem daně z příjmů. Takže když si to po roce člověk sečetl, kolik si vydělal čistá ruka, resp kolik ušetřil poté, co zaplatil i náklady na bydlení a život tam, až tak velká hitparáda to nebyla. A to člověk opravdu nehýřil po večírcích. Rozhodně to nebyl trojnásobek toho, kolik by ušetřili tady v ČR. Bratranec byl v Anglii, kamarádka ve Švýcarsku a nikdo z nich na tom nezbohatl. Ve Švýcarsku to hodně dělá sezónní práce, kdy tam spousta lidí je zaměstnaná na půl roku během zimní sezóny. Celoroční práci tam seženete hodně obtížně.
2 odpovědi