To, že byli komunisti zločinci, ještě neznamená, že jsme na tom nyní lépe. Zapomeňme na dávno zašlý socialismus a zkusme si na chvíli sundat klapky z očí: Nacházíme se v období úpadku naší civilizace, Evropa stojí na prahu ekonomického propadu, na Ukrajině zuří válka, jakou v Evropě nikdo nepamatuje, blízký východ je destabilizován, navíc Írán v čele s fanatiky má na dosah atomovou bombu, Čína se připravuje na obsazeni Tchaj-wanu a tedy na válku s USA (3. sv. válka), ještě neodezněla covidová pandemie a už se z Afriky šíří zabijácký virus, inflace sežrala mnoha lidem (nejen u nás) třetinu úspor a reálné mzdy jsou stále nižší než před lety, v Praze si s běžným platem byt nikdy nepořídíte a za nájem dáte skoro celou výplatu, ekonomové předpovídají, že díky AI budeme do 5 let všichni bez práce, klimatologové věští zkázu v podstatě neustále...
Buď nic z toho není pravda, případně to nic neznamená, nebo si přiznejme, že je příjemnější a jednodušší na to nemyslet, držet hubu a krok a psát, že se máme nejlíp na světě (skoro jako ti úžasní Severokorejci), a kdo nám to bude kazit, tomu vynadáme do komoušů.
V USA (myslím že to byla Kalifornie) nechali školy, ať si samy vyberou, zda zavedou inklusivní vzdělávání. A po letech provedli výzkumníci srovnání. V inklusivních školách došlo k mírnému zhoršení obou skupin žáků (normálních i těch, kteří potřebují nějakou asistenci) v porovnání s tradičními školami a speciálními školami. Navíc bylo inklusivní vzdělávání mnohem dražší.
Já myslím, že si pán lže do kapsy. Není to vůbec načasováním (to by musel být stejný problém i u konkurence). Tak špatně jako stránky Allegra nevypadaly a nefungovaly stránky Mallu ani jiných českých obchodů ani před 10 lety. Český a slovenský zákazník je zvyklý na mnohem lepší servis. Měli okopírovat Mall. Allegro mi připomíná nějakou špinavou asijskou tržnici, kde se bojím čehokoli dotknou, abych se nenakazil.
Pokud autore trpíš nutkavou potřebou řešit cizí zlozvyky (velmi neslušné!), tak už ti dávno mělo dojít, že nelze argumentovat náklady na zdravotnictví. A hádej proč. Protože ani nekuřáci neumírají zdraví!! Jediný rozdíl je, že kuřákovi hrozí nemoc a rakev o nějaký ten rok dříve, takže erár ušetří na důchodech. Při 2 -2,5milionech kuřáků ušetří stát ročně 12-15 miliard (ne všichni by byli už v důchodu). K tomu si laskavě připočti 62 mld. spotřební daň. Závěr - finančně se to nevyplatí. Koneckonců je s podivem, jak sis mohl myslet, že umíš počítat lépe než účetní na ministerstvu financí.
'Že ...může považovat sterilizaci rovnou za kastraci, to mi vážně už tehdy „hlava nebrala“'
Tohle je ukázka svévolné manipulace s původním textem (v podstatě autorku obviňuji ze lži). Já jsem si ten odkazovaný článek totiž přečetl a slovo "kastrace" je pouze v nadpisu a je to zřejmá hyperbola. Navíc autorka tohoto hanopisu (Darth Zira) zachází s pojmy sterilizace a kastrace poněkud neobratně, jako by mezi nimi byl propastný rozdíl (sterilizace je jen širší pojem zahrnující kastraci, běžně se používají jako synonyma).
Chtěl bych se zeptat, jestli bude sledování ČT odteď povinné, nebo jen stačí, že budu platit. A pokud nebude povinné, jestli budu muset někde podepsat, že sleduju dobrovolně, a že mám kladný postoj k vysílání České televize. Dále by mne zajímalo, jestli se sledování bude nějak kontrolovat, a zda se chystají prověrky v zaměstnání.
Jenomže vás nikdo nenutí platit paušál cechu kořalečníků, i když máte přístup do restaurací a náleven.
Ale snad se to bude brzy zavádět. Někdo ty hospody, likérky a sušárny tabáku musí udržovat v chodu, abyste měl možnost si vyčistit hlavu po sledování televize. Ano, hospoda je kulturní stánek a veřejná služba. A nikoho nezajímá, jestli jste abstinent. Jednou máte hubu, do níž lze lít pivo, tak budete platit.
Nějak mi ta čísla nesedí. Jestliže jí chybělo 616 hlasů a ve vzorku 100 okrsků jich bylo nezapočtených (nebo v její neprospěch započítaných) 192, tak vlastně dávají Šojdrové za pravdu, že statisticky měla ve volbách uspět ona před Kolářem. Je sice pěkné, že se volebnímu senátu taková chybovost zdá malá, ale Šojdrové chybělo ještě méně než to málo. Ale možná je to celé jinak, některé formulace v článku jsou neurčité...
Konstantine S., nedříve uvedete, že se vědecké studie shodují na nižší psychické odolnosti generace Z, abyste jim pak oponoval svým subjektivním pocitem, že se o tom dříve jen nemluvilo? Soudíte, že lékaři, psychologové, sociologové atd. jsou padlí na hlavu? Myslíte si o sobě, že jste nějaký baby génius, co to všem natřel, nebo jste prostě jen přestřelil?
Ale chápu, je to jen článek, nicméně byste se měl vyvarovat neopodstatněným generalizacím (blábolům) jako "úzkosti a celková psychická nepohoda jsou mezi generacemi v podstatě vyrovnané" (ani náhodou).
Nevím, kdo nakecal vaší generaci, že jsme všichni stejní. Ne, nejsme všichni stejně chytří, stejně pracovití, stejně odolní a ani nemůžeme všichni vyhrát.
"...my jsme vyrůstali v bohatším sociálním kapitálu" - jak jste na to přišel, víte vůbec, co to je sociální kapitál?
Nejste línější, ale nechcete moc pracovat a raději přijmete hůře placenou pohodovou práci. OK, a jak teda definujete lenost?
Článek by mohl být, tedy podle mne, celkem dobrý, kdybyste projevil alespoň elementární snahu o objektivitu. Snad příště.
Ano, a podávání vody dětem vede k závislosti na vodce.
A konzumace jablečných džusů a limonád pak vede k nezřízené konzumaci čůča, "jabčáku", cideru, calvadosu a jabkovice.
"Pokud dítěti dáte vypít plechovku... bude mít měřitelnou hladinu alkoholu" - Ano, ale to bude mít, i pokud mu tu plechovku nedáte. Takže věta klidně může znít: "Pokud nedáte dítěti pivo, bude mít měřitelnou hladinku!"
V kampani se schválně zaměňují slabě alkoholická piva s nealko nápoji. Podobných argumentačních faulů je tam spousta (Malinovka není limonáda, i když si to třetina rodičů myslí!)
Neexistuje studie, která by potvrdila, že konzumace nealkoholických chmelových nápojů vede k pijanství nebo alkoholismu. Naopak, data ukazují negativní korelaci - rozšíření nealkoholických nápojů z produkce pivovarů (Radlery, chmelové limonády...je jedno, jak tomu výrobci říkají) bylo následováno poklesem konzumace alkoholického piva u mladých lidí. Neříkám, že jde o příčinný vztah, jen že data ukazují opak toho, co hlásá suchá (ne)ziskovka. Problém zjevně neexistuje. Smyslem kampaně patrně bude jen touha zahltit média a ukrást si veřejný prostor.
Lidé, kteří nepřečtou alespoň tisíc knih, by neměli publikovat. A určitě by neměli psát o věcech, kterým nerozumí. Autor zjevně nikdy neslyšel o "Tragédii občiny" (viz Odkaz 1 ).
A jelikož jediné, co má význam sdílet, jsou informace, prozradím autorovi i jak ty jeho nápady vždy končí: Zisky jsou soukromé - náklady společné. A proto veřejné sdílení nevyhnutelně končí promarněním majetku. Pro další zábavná sofismata o ekonomii se autore podívej třeba na: Odkaz 2
5
Sledujících
0
Sleduje
5
Sledujících
0
Sleduje
Z článku jsem si odnesl, že komunisty vytvořený obraz vytvořili (asi komunisté, ne?) soudruh Palacký se soudruhem Masarykem.
Neštěstím debat o husitství je, že tu převládají 2 názorové proudy: ten uvedený v článku "prý komunistický" a katolický. Díky tomu, že katolíci v historických záznamech řádně uklízeli, máme k dispozici často jen jejich propagandu.
Čornej aby se v tom vyznal!
2 odpovědi