S kritikou recenzentky souhlasím. Smetanovy hudby tam ale bylo poměrně dost, ale jen dobře zamaskované úryvky a motivy. Kdo Smetanovo dílo nezná, tak měl smůlu. Byla tam ukázka z Českých tanců, z koncertní etudy Na břehu mořském, Jiřinková polka, předehra ke Dvěma vdovám (vše na klavír). Ale sexu tam bylo dost, až moc. Škoda, že na Ulož.to už není dostupný film Z mého života s nezapomenutelným Karlem Högerem...
Nelze srovnávat současnou situaci se stavem před válkou. Německé obyvatelstvo bylo odsunuto, skoro všechny obce poblíž byly zbourány, zbylo jen Nové Město, Moldava a pár domů u Flájské přehrady. Tak velká nádražní budova nemá smysl. Snad ji prodat, nový majitel se bude dohadovat s památkáři, až budova spadne. S pozemkem se pak konečně něco udělá. Obnova železnice je iluzorní. Všechno by se muselo přestavět (náspy se drolí), spousta stromů by se musela zlikvidovat. A provoz dráhy bez masivních dotací si taky neumím představit. Z legrace jsem navrhl, aby po silničce souběžně s kolejemi jezdil výletní vláček s diesel. "lokomotivou" a několika vagónky, jaký jezdí po Teplicích (a nejenom tam).
V letech 1963 až 1971 jsem hrál s žateckým orchestrem p. Hampejse na odpoledních čajích (4 hodiny za 50 Kč) a na plesích a tanečních zábavách i ve vinárně místního hotelu (často do rána, za cca 120 Kč a večeři). Ale tenkrát to byly slušné peníze. Bylo to vítané přilepšení ke studiu a pak i k vojenskému žoldu četaře-absolventa. (Můj nástupní plat lékaře byl tehdy 1400 Kč.)
Laxnost odpovědných orgánů a politiků je asi kritizovaná právem. Ale zajímalo by mne, kdo byli ti naši politici, kteří vyhrožovali vedení Českého hydrometeorolg. ústavu trestním stíháním, pokud se jejich předpověď nenaplní. Ředitel tohoto ústavu dostal právem metál, ale co ti politici? To se zamete pod koberec? Novináři zatím mlčí...
Něco podobného zažilo Švýcarsko. Místodržící (zástupce německého/rakouského císaře) jednoho kantonu umístil na náměstí na sloup svůj klobouk a každý, kdo šel okolo, ho musel pozdravit (poklonit se). Vilém Tell to neudělal - a hned ho zavřeli. Celá tato historie (i s jablkem na hlavě jeho syna) se měla odehrát začátkem 14. století.
Asi je to jen legenda, ale dobře posloužila v národně osvobozeneckém boji národů švýcarské konfederace.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Z diskuse: "Pokud paní učitelka řekla dětem: „Dívejte se večer na televizi, bude tam film o Bedřichu Smetanovi“, co si z toho děti odnesly?"
Děti si neodnesly nic. Pokud zahlédly kolečko 15+ vpravo nahoře, tak šly způsobně spát. (🙂)
1 odpověď