Pujcim s dovolenim vetu od p Pelce:
Veřejnost má mnohem větší problém s počtem těch úředníků, než s jejich "vysokými" platy.
Digitalizace totiz postupuje, hodne postoupila za Bartose, coz bohuzel novinari nenapisi (napr eDoklady a Portál stavebníka) a hodne nepostoupila kvuli jednotlivym ministerstvum. Ale hlavne - zasluhou te digitalizace by se mely pocty uredniku snizovat, nikoliv zvysovat
Když jsme u těch e-dokladů, tak vzhledem k tomu, že odmítám mít chytrý telefon, jsou mi pro kočku. Navíc to může být snadno zneužitelné, protože ne každý si denně kontroluje své e- doklady. Pokud jde o ty fyzicky ohmatatelné, ty nosím v peněžence a kdykoliv si ji beru, přesvědčím se, zda tam je vše, co má být. Portál stavebníka se (kulantně řečeno) moc nepovedl. Jediné, co oceňuji, jsou e-recepty, ale na tom Piráti zásluhu nemají. Už to tak je: práce kvapná, málo platná.
To, že vy nejste schopen fungovat v rámci svobodné společnosti a nést odpovědnost za vlastní život není o neschopnosti vlády, ale jen vaší.
Plácáte nesmysly. Tu odpovědnost za vlastní život si nakonec neseme všichni. Protože vláda, která nás nutí pořizovat si něco, co k vlastnímu životu nepotřebujeme, nás jen připravuje o to, co jsme poctivou prací vybudovali. To jsou všechna opatření vynuceného Green Dealu, který si prosadili nedovzdělaní záškoláci počínaje svatou Gretou.
Co politiky jdou, protože moc je jako droga. Jak chutná moc? Umožňuje rozhodovat o miliardách ze státního rozpočtu. Umožňuje korumpovat a být korumpovany. Umožňuje dělat zákony na míru sobě a svým spojencům. Umožňuje využívání výhod a prebendy. Proto se o ty koryta všichni tak perou.
Souhlas. A dnes jsem v kostela slyšel jednu větu, která dnešní situaci vysvětluje: Některý politik má autoritu, jiný zase touží po moci.
Hezky jste to vylíčil, za všechno mohou obyčejní občané. Dneska má politik mnohem větší strach z toho co řekne ne obyčejný volič, pro kterého by měl pracovat tak, aby z toho měl prospěch. Tou hrozbou jsou nikým nevolené spolky kariéristů, které protestují proti všemu, byť by to mohlo obyčejnému občanovi i prospět. A omlouvám se, celý článek jsem nedokázal přečíst, bylo to nad moje síly i trpělivost. Jedno přísloví praví: "Slovo dělá muže, mnoho slov ženu". Tak ze sebe udělejte chlapa a nežvaňte jak bába na tržišti. Dobrá myšlenka nepotřebuje mnoho slov, bohužel platí i opak.
Čas od času ano. Ale nemyslíte, že by to tak mělo být pořád? A i když se mi podaří vybrat nepoškozené brambory, jde tady především i o jejich chuť.
V obchodě už jsem dlouhé roky nekoupila chutnou bramboru. A věřte mi, že byste to poznal i Vy, kdybyste měl možnost porovnat. Já kupuji od pěstitele a ta chuť se nedá srovnat s chutí brambor ze supermarketů.
Vím to proto, že ke konci zimy už mi ve sklepě žádné nezbydou, nebo také zaúřadují myšky, a já už musím brambory kupovat. A ty jsou úplně bez chuti.
Já brambory v obchodě nekupuji, u domu máme asi 800 m2 a pěstujeme si brambory i většinu zeleniny na ní. Je s tím sice práce, ale protože jsem na zemědělské usedlosti vyrostl, mám práci kolem toho rád a vím, že se mi to tisíckrát vrátí. Ono také sklizené brambory a kořenová zelenina za pomoci motyky a rýče má za následek nepoškozenou sklizeň. Ale v zemědělské velkovýrobě se sklizených brambor téměř lidská ruka nedotkne, ze země putuje přes natřásací rošty, které je zbaví hlíny, kamení a zbytky bramborové natě o vlečky a přes další rošty na třídičce do kontejnerů na uskladnění. Nechtěl bych takové zacházení prožít na vlastní kůži, připadal bych si jako vytřepaná partyzánka (to byly velmi levné cigarety, Doma jsme brambory vyorávali "čertem" a párem koní a ručně sbíraly do proutěných košů, které se vysypávaly z nepatrné výšky. Pak se sypaly do sklepa k uskladnění na jídlo a krmení. Ty, ce se odváděly na dodávku, se ve stodole ručně přebíraly a pytlovaly. Takže se s nimi zacházelo velmi opatrně a citlivě.
Není policista jako policista a zkušenosti s nimi mám dobré i špatné. Před pár týdny mě celé dopolene několikrát volal česky mluvící muž a informoval mě, že mám na jakémsi účtu cca 200 000korun a že bych si je měl převest nasvůj účet. Prý se jedná o nějaký výnos z investice. Jelikož bezpečně vím, že jsem v cizině nikdy nic neinvestova, řekl jsem mu, že to určitě není moje a aby si ve svých záležitostech udělali pořádek a zavěsil jsem. To se asi 3x opakovalo a nakonec jsem ho dotlačil k tomu, že mi výpis pošle mailem. Ten mail opravdu přišel, ale nikde nebylo uvedeno číslo účtu . tak jsem si pro jistotu sjednal schůzku se známou pracovnici banky a ta během minuty zjistila,že banky o této společnosti mají záznam, že jde o podvodníky a doporučila mi podat trestní oznámení. Jelikož jsem měl policejní oddělení po cestě domů, zastavil jsem se tam a mladá policistka i poté,co jsem řekl, co mi v bance doporučili, tak na zápornou odpověď na otázku zda mi vznikla škoda, odpověděla, že se v tom případě nebudou záležitostí vůbec zabývat.
A v jiném případě, starém asi 30 let, když jsem ještě sloužil jako výpravčí ve větší stanici po upozornění skupiny mladíků jsoucích ze zábavy a vyhazujících zajišťovací zarážky od skupin ostavených vozů napaden a musel jsem odejít na lékařskou pohotovost a poté ovezen do nemocnice, kde jsem strávil 11 dní s úrazem mozku. Teprve poté (ještě v pracovní neschopnosti) mě doma navštívili a sepsali protokol. A do týdne jsem dostal vyrozumění, že se nepodařilo pachatele zjisti a že se případ odkládá. Měljsem z toho zvláštní pocit, jako bych si to vymyslel .
Paní do toho nikdo nekecal. Demokracie není o tom každé chování považovat za správné. Pan naprosto demokratický vyjádřil svůj názor, že kupovat alkohol a cigarety na úkor ovoce je finančně negramotné a to je fakt. To nijak nezpochybňuje pravo paní /Vaše chovat se jak chcete a nakupovat ci chcete, klidně finančně negramotne alkohol a cigarety
Ta dvě bio jablka byla zajisté bez poskvrnky a nalečtěná jak psí kulky. A z vlastní zkušenosti vím, že prakticky neexistuje odrůda jablek odolná vůči chorobám a škůdcům. Takže biopěstitel stříká v noci /aby ho nikdo neviděl/.Já své jabloně nestříkám a nevasí mi, že nemám jablka bez poskvrny.
A opět lživé odůvodnění zvýšení příjmu do státních kasiček. Nějaké zvýšení daně nezabrání lidem, aby si toto maso nekupovali - možná o nějaké to % omezí, ale to se sníží max. o 5-10%. To je ovšem o ničem, když si člověk vezme, co konkrétně metan dokáže v atmosféře udělat za paseku 🙁. Buďto to tedy zdražím o minimálně 100% a nebo prostě dám nějaké kvóty, které budou chovy těchto zvířat tvrdě redukovat - asi by nám to moc neuškodilo 🙂. To je podobná blbost jako snaha o omezení vjezdu vozidel do měst tím, že tam zvednu poplatky a parkovné 🙁 a budu si myslet, že to zabere - vůbec to nezabere 🙂. Jediné, kde to bude znát, tak na příjmech do obecních rozpočtů 🙂.
Probuďte se a vzpomeňte si, že i při těžbě ropy či plynu uniká do ovzduší vác metanu než dokáže vyprdět stádo krav.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Pracoval jsem dvanáct let na MŽP a musel jsem být veřejnosti k dispozici pět dnů v týdnu od 8.30 do 17.00, žádné úřední hodiny na ministerstvu jako centrálním orgánu stát správy žádný právní předpis nedovoloval. Nebudu se dále rozepisovat, jen že jsem mnohokrát ani nestihl předem zaplacený oběd a lístek na něj mi "propadl". No, a pokud jde o výši platu: V rámci své agendy jsem většinou jednal s obchodníky a mnozí vyslovovali podiv, že za takový plat jsem ochoten tu práci dělat. Tak to je moje osobní zkušenost.
2 odpovědi
0
Sledujících
1
Sleduje
0
Sledujících
1
Sleduje
Dneska už se mohu smát, jsem dvacet let v důchodu. Ale 35 let jsem pracoval v nepřetržitém provozu ve dvanáctihodinových směnách. Ale směna mi končila až poté, kdy přišel nástupce a já jsem mu službu řádně předal. A v posledních 10 letech jsem míval měsíčně průměrně 30 hodin přesčasů. Ale když jsem byl o hodně mladší, bývalo jich až 60 za měsíc a to znamenalo být každý den v práci pátek, svátek. A protože jsem se nemohl vzdalovat z pracovviště, musel jsem mít jídlo s sebou. A někdy mi ani nevyšel čas jej sníst.
1 odpověď