„(Ukazuje graf) Já jsem si přinesl takovýhle graf. Ty červené sloupce a ta čára dolů, to je působení předchozí vlády, a to je fiskálně nezodpovědné chování, tohleto (ukazuje na klesající schodky za současné vlády) je odpovědnější jednání fiskální politiky. Takže tady je jasně vidět, kdo způsobil ten problém a kdo ho aspoň částečně napravuje.“
Soudný člověk, kterého myslet nebolí to ví, KDO problém způsobil a KDO ho aspoň částečně napravuje.
Bohužel, proruským voličům destruktivní opozice, kteří chorobně nenávidí Fialovu vládu to nevysvětlíte.
Je to Fialova drahota a basta. Říkal to pan Babiš i Alenka Schillerová - a ti by jim přece nelhali… 🤡
Kampak na absolventy VSŽ s korelací a kauzalitou. Za prvé nevědí co to je a za druhé je to uráží… 😏
Politolog Jakub Lysek:
Dalším faktorem je objektivně inflace, za kterou vláda může jen z části.
Lidé nerozeznají korelaci od kauzality, takže ji logicky přičítají Fialově vládě. Z Babišovy drahoty se stala Fialova drahota, přičemž se těžko vysvětluje, že za inflací jsou nějaké faktory, které ji časově předcházejí.
Kdo nestojí za pětislepencem je proruský? To je trochu ujetý názor. Fiala hezky mluví, ale často dělá pravý opak. Nejvíc stát zadlužovaly vlády ODS a ČSSD. Ani za covidu nedošlo k takovému zadlužení.Teď tomu dala Fialova vláda korunu.
Co vím, podle údajů na stránkách Ministerstva financí, za ANO se deficit snižoval. Nemůže se brát v úvahu rozpočet za covidu, kdy stát musel spoustu podniků udržet nad vodou státními dotacemi. To samé měla vláda slepence udělat, za energetické krize. Nemám rád Fialovu vládu, ale stojím za Ukrajinou, vím že Rusko je hrozba pro celý svět, chci být v EU a mít Euro. Fiala má jen hezké řeči, ale jeho vláda je neschopná, ale taky všehoschopná. Za ODS se vždy dobře rozkrádal stát a Fiala byl u toho. Už jen ta jeho nadace za Barmské ženy. Grafy jsou k nahlédnutí na stránkách Ministerstva financí, a tam je jasně vidět že deficit se snižoval jen když byl Babiš ve vládě. Dokonce ani covid nezdvihl zadlužování nad úroveň předchozích vlád.
Výsluha se do výpočtu důchodu nezapočítává. Nejde z ní sociální pojištění. Je to vlastně odměna státu za službu. S přiznáním důchodu se přestane vyplácet.
Je li výsluha vyšší, než přiznaný důchod, vyplácí se i s důchodem, ale jen ta částka o kterou je výsluha vyšší. To je i můj případ. Sloužil jsem u hasičů na výjezdu 49 let.
V článku je jasně napsáno, že si pán najel doprava, namísto doleva. Takže ten blinkr (pokud jej vůbec pán dal) viděl maximálně člověk ve voze za ním.
A motorkář předjížděl více vozidel, takže to těžko mohl vidět, prostě se tam najednou vřítilo malé auto napříč přes silnici.
Pokud za tím Cliem bylo větší auto, pak se při tom nesmyslném manévru ztratilo ze zorného pole úplně celé....
(5) Řidič nesmí předjíždět
e) dává-li řidič vpředu jedoucího vozidla znamení o změně směru jízdy vlevo a není-li možné předjetí vpravo podle odstavce 1 nebo předjetí v dalším volném jízdním pruhu vyznačeném na vozovce v tomtéž směru jízdy,
...Jestli je odbočující vozidlo půl metru, nebo metr od levého okraje, pravé poloviny vozovky, by nemělo hrát roli. Chci li předjíždět, musím mít jistotu, že se nikdo nechystá odbočit a ne letět přes křižovatku nepřiměřenou rychlostí.
Chyba začíná už v autoškolách, často vidím odbočujícího řidiče osobního automobilu, který místo aby najel na tu stranu vozovky kam chce odbočit, udělá přesný opak a tzv. si nadjíždí. Nevím kdo je to takto naučil. Motorkář mohl být také v nedohlednu, když řidič začal s odbočováním. Řidič nemůže při odbočování celou dobu sledovat, jestli není předjížděn. Mrkne do zrcátka, když má volno dá znamení, začne odbočovat a věnuje pozornost dalším důležitým věcem. Jestli v tu dobu ještě neměl motorkáře v zorném poli, nemohl mu dát přednost. Hlavní vina na straně motorkáře. Jestli dávalo osobní auto znamení, že se chystá odbočit, nesmí být předjížděno, je jedno na které straně vozovky se nachází. A chyby na silnici se dělají bez rozdílu věku. Ještě navíc starší lidi jezdí pomaleji a jsou opatrnější.
Jsem v Chorvatsku od června do září a nevšimnul jsem si enormního zdražení. Bývávalo tu o 30% dráže než v Česku. Nyní je to asi na stejné úrovni. Ale šílené zvěsti se píší o Chorvatsku, ne o Česku, kde opravdu došlo ke zdražení. Vypadá to, že někteří redaktoři píší články na objednávku za úplatu, jako psali za starých časů.
Proč mají ANO a Okamura doma takové vysoké preference? To nám kdysi zazpíval Tomáš Klus v písničce Panebože za co.Naše slavné tradiční strany rozkrádali náš stát od sametové revoluce. Západním státům jsme se za jejich vlád nepřiblížili o píď. Desítky let se pohybujeme na úrovni těch více zkorumpovaných zemí. Za vlády ANO se index korupce snižoval, nyní již zase roste. V západních státech u našich voličů vyhrává zkorumpovaná pravice. Dívají se na Česko pohledem novinových titulků a zpráv medií, které jsou na její straně.Nežijí tady a vnímají to naprosto jinak.
Asi to nesledujete, ale právě nyní se do toho šlape poté, kdy vyrazili z Olomouce ty různé Ištvány a spol. Nejhorší to bylo když v Brně vévodil Vokřál a Schillerové zeť byl oficiálním bossem brněnského podsvětí. Blažkovi můžeme vyčítat cokoli, ale za jeho éry, se toho zatím vyšetřuje nejvíce. A již jenom to, že se konečně dovolilo sáhnout na lidi okolo Zemana či Babiše samotného, by mohlo stačit.
Teď tedy máme u vlády ty správné lidi, kteří si to pohlídají, aby se to dotáhlo do konce. Ještě také dostat do tepláků Rédla, ten je prý pořád nesvobodě a vymýšlí další fígle.
Kolik nás stojí fotovoltaické panely, kolik větrné elektrárny, vodní elektrárny, kolik plynové a kolik uhelné? Asi nic není zadarmo. Co je nejlevnější? A co nejšetrnější k přírodě. To jsem v tomto projevu neslyšel? Místo projevu stačí ukázat čísla. Dotuje se fotovoltaika, větrné elektrárny i ty vodní. Finančně to vychází velice podobně, není to podstatný rozdíl. "Jaký typ výroby elektrické energie je nejlevnější?" (polit.cz). Slunce a vítr mají ve výrobě velký výkyv. I z hlediska ekologie není nic růžové. Panely odráží teplo, větrníky zabíjejí ptáky, vodní el. hýbe s hladinou řek a brání rybám v migraci. Nahradit 40% el. energie z uhlí není také jednoduché.
Podle mne je to celé blábol. Je třeba zkoumat minulost, ...Průměrné globální teploty kolísaly asi s periodicitou 100 000 let - opakovaly se cykly oteplování a ochlazování. Jedná se o tak zvané Milankovičovy cykly, pojmenované po srbském astronomovi. O těchto cyklech se poprvé začalo hovořit ve 20. letech minulého století. Ať již to bylo z jakýchkoliv příčin, Země zažila doby ledové i neobvykle silná oteplování. A tato období jsou proto velmi zajímavá pro vědce, kteří se snaží předvídat, jaké klima nás čeká v budoucnosti. ... nechtěl bych hlavně dobu ledovou, to by jsme asi vymřeli hladem. S oteplováním se vyrovnáme. Svědčí to hlavně rostlinám, potřebují vodu z ledovců, oxid uhličitý a teplo. Za poslední roky je také naše planeta zelenější. Více by jsme se měli obávat plastů, ty nás možná vyhubí.
Na základě anonymního udání vydala Česká Republika nemalé prostředky na vyšetřování a soudy s Andrejem Babišem. Přitom hned na začátku bylo jasné, že se trestný čin nestal. Jedině, že by se prokázalo nějaké zločinné spolčení, nebo účelové vyvedení farmy Čapí hnízdo z holdingu. Což se i přes velkou snahu policii nepodařilo. Vyplatilo se to státu? Vyplatilo se to jen politickým odpůrcům A.B. a stát to zaplatil.
Ústavní činitelé mají peníze snížené a) snížením koeficientu b) progresivním zdaněním ale ty jsi od pohledu lempl a surovec a bídný flákač s nataženou rukou
K platům politiků se vyjádřil Fiala takto: V případě příjmů politiků jsme se po třech letech vrátili k automatickému mechanismu, který valorizuje platy ústavních činitelů včetně soudců a státních zástupců. Udělali jsme to proto, že nepovažuji za úplně etické, aby politici sami rozhodovali o výši svých příjmů. Navíc tady byla řada soudních sporů o to, zda zmrazení platů bylo správné a zákonné. Mimochodem mechanismus, jímž se určuje růst platů ústavních činitelů, se odvíjí na jiném principu než u penzí. V našem případě je závislý na průměrné mzdě a její výši. Pokud by klesala průměrná mzda, půjdou dolů i platy politiků,“ ozřejmil situaci Fiala.
Zdroj: Odkaz , v současnosti oněm vládním, kteří se chovají tak, že si zvýší plat o 14 % a považují to za „normální“, bych vzkázal jediné – prosím nelžete a nevyprávějte báchorky. Jsem také důchodce a byl bych ochoten akceptovat nižší valorizaci s ohledem na to jaký dopad by zvýšení penzí o celou inflaci vyvolalo na zvýšení deficitu státního rozpočtu. Protože si ale vláda prosadila skokové zvýšení platů a ani se nezačervenala a současně chce snížit valorizaci důchodů, platí stále stejné – vláda jede na „jiné lodi“ než celá společnost. Necítí potřebu šetřit na výdajích státu v případě poslanců a senátorů a ještě to obhajuje tím, že „zadarmo“ bychom nezískali kvalitní poslance a senátory. Ve skutečnosti realita je taková, že naprostá většina poslanců ani netuší, která bije a jsou zvoleni na základě pořadí na kandidátkách, o čemž se rozhoduje za zavřenými dveřmi partají a hnutí
Nenavysili si platy, setri na svych platech. Co tam mas dal lemple?
K platům politiků se vyjádřil Fiala takto: V případě příjmů politiků jsme se po třech letech vrátili k automatickému mechanismu, který valorizuje platy ústavních činitelů včetně soudců a státních zástupců. Udělali jsme to proto, že nepovažuji za úplně etické, aby politici sami rozhodovali o výši svých příjmů. Navíc tady byla řada soudních sporů o to, zda zmrazení platů bylo správné a zákonné. Mimochodem mechanismus, jímž se určuje růst platů ústavních činitelů, se odvíjí na jiném principu než u penzí. V našem případě je závislý na průměrné mzdě a její výši. Pokud by klesala průměrná mzda, půjdou dolů i platy politiků,“ ozřejmil situaci Fiala.
Zdroj: Odkaz , v současnosti oněm vládním, kteří se chovají tak, že si zvýší plat o 14 % a považují to za „normální“, bych vzkázal jediné – prosím nelžete a nevyprávějte báchorky. Jsem také důchodce a byl bych ochoten akceptovat nižší valorizaci s ohledem na to jaký dopad by zvýšení penzí o celou inflaci vyvolalo na zvýšení deficitu státního rozpočtu. Protože si ale vláda prosadila skokové zvýšení platů a ani se nezačervenala a současně chce snížit valorizaci důchodů, platí stále stejné – vláda jede na „jiné lodi“ než celá společnost. Necítí potřebu šetřit na výdajích státu v případě poslanců a senátorů a ještě to obhajuje tím, že „zadarmo“ bychom nezískali kvalitní poslance a senátory. Ve skutečnosti realita je taková, že naprostá většina poslanců ani netuší, která bije a jsou zvoleni na základě pořadí na kandidátkách, o čemž se rozhoduje za zavřenými dveřmi partají a hnutí
Název článku je absurdní! Neslyšel jsem nikoho, kdo by pochyboval o globálním oteplování. Jen někteří svalují vinu za globální oteplování na lidskou čibnost, což je nesmysl. Globální oteplování ne zemi je periodické, bez lidského vlivu. Na zemi žili lidé i v době kdy na pólech nebyl led. Nebezpečnější je doba ledová.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Schodky má tato vláda nižší, než plánovala na dané roky Schillerová v rozpočtovém výhledu a to VŮBEC nemohla tušit, že přijde válka na UA a drahé energie
Babiš vládl v době celosvětového ekonomického růstu, Fiala to má naopak. Babiš měl v té době dělat přebytky aspoň 100+ miliard, zvládal 10. Pak přišla krize, covid a rekordní schodky.
Babiš a SPD neustále navrhují další a další opatření, které by zvýšily dluh - stropy na energie, pohonné hmoty, potraviny, zvýšení výdajů v různých kapitolách, dávky.
Babiš zanechal značný dluh, s tím jak roste, rostou i náklady na jeho obsluhu - je těžší udržet nízké schody.
"Babiš měl přebytkové rozpočty."
Měl je mírně přebytkové v době růstu, nedostatečně, pak v dobách krize značně deficitní.
Po Babišovi zdědil Fiala mandatorní výdaje, které jsou vyšší, než příjmy státu a o 200 miliard dražší obsluhu dluhu.
Zaplať Bůh že tu nevládl Babiš dál.
Ten zrušil jedinou důchodovou reformu v historii ČR, za 8 let neudělal nic, než že v době konjunktury utratil všechny rezervy a ještě zasekl sekeru přes 800 miliard. A z toho šla na Covid jen nepatrná část, A teď má drzost někoho kritizovat? Neuvěřitelné.
Dluh se snižoval jen v prvních dvou letech Babišovy vlády a to jen díky doběhu opatření předchozí vlády, následně začal rapidně narůstat.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
To vše se dá někde dohledat? Nebo to je jen papouškování výmyslů slepence proti Babišově vládě?