Došlo hlavně k personálnímu vypráznění. Milouš Jakeš byla tragédie, Ladislav Adamec jako předseda vlády také nebyl žádný velký politik. Jedinou výraznější postavou z těch mladších byl Miroslav Štěpán.
Společnost chtěla změnu a komunisté to raději úplně zabalili. Když vidím na archivních záběrech jak jeden poslanec za druhým vstává a říká, že volí za prezidenta Václava Havla, který byl pokládán za nepřítele režimu a ještě nedávno seděl ve vězení za pobuřování, tak to dodnes nechápu. Byla to fraška a regulérní předání moci.
Bohužel Václav Klaus a spol neudělali změnu, ale otočili kormidlo společenského vývoje úplně jinam, takže politici jsou úplně ve stejné pozici jako tenkrát. Přešlapují na místě a neví co s tím. Stát se raketově zadlužuje, peníze lítají oknem, přesto spoustu občanů má velké finanční problémy, ale jak říká Petr Fiala: "Je důležité, že jsme ukotveni na západě" 🙁.
Ať si pojistku demokracie platí stát, nevidím žádný důvod, proč bych jí měl platit. Buď bude mít veřejnoprávní médium nějakou užitnou hodnotu pro své diváky nebo nemá opodstatnění.
Tou užitnou hodnotou samozřejmě nemusí být nějaká všelidová zábava, ale také to nesmí být jen pro úzkou skupinu diváků a posluchačů.
To nedopadne dobře. Udělat remake slavného filmu v kreslené podobě nebyl nejšťastnější nápad. V tom filmu to fungovalo, protože to hráli špičkoví herci. Nedokážu se na to podívat očima současného dítěte, ale minimálně jako doprovod bych trpěl. Je mi tvůrců líto, dali si s tím hodně práce, ale obávám se, že tomu chybí lehkost původní pohádky.
Máme trochu odlišný pohled na slovo levné. Víceméně drony na jedno použití v ceně několika tisíc, kdy jsou jich potřeba stovky tisíc, mi jako levné nepřipadá.
Čím kvalitnější zbraně se dnes vyrábějí, jím násobně také stojí. Ztratit dnes tank nebo letadlo představuje obrovskou ztrátu.
Dron se sice dá snadno nahradit, ale při tom množství, které se dnes používá, už to opravdu nejsou zanedbatelné částky.
Nevím, co přesně říkají pravidla, ale je to zcestné. Po silnici se pohybují především auta, ale musí se počítat s výskytem nejen cyklistů, ale také chodců, kteří jsou ještě pomalejší.
Prostě ve městě a jeho okolí se musí počítat, že se tam bude pohybovat někdo jiný, než je jen kolo. Cyklisti určitě mají vychytané, kde se mimo kol téměř nikdo nepohybuje, závodní jezdci si stejně pojedou raději zajezdit na klidnější silnici. Když se nad tím zamýšlím, tak i u kol bude problém, pokud dítě povyroste z kočárku a pojedou se s maminkou na tom kole na cyklostezku projet. Malé dítě pojede výrazně pomaleji než trénovaný jezdec, takže ho také bude ohrožovat.
ODS prohrála už dávno - svůj volební program. V zemi, kde to bez dotací nejde, kde nemalá část obyvatel nevyžije bez sociálních dávek (teď nemyslím nezaměstnané) není základní myšlenka "malý stát a každý se stará o sebe" kompatibilní s aktuální situací. A to nemluvím o EU.
Ve filmu Návrat domů, jehož děj je zasazen těsně po skončení II. světové války, je jedna scéna, kdy jde nadporučík navštívit svého starého profesora. Ten mu řekne, že je skvělé, že válka skončila, že se zase je na co těšit, že to asi bude bolet, ale budoucnost je naše.
Přesně ve stejné pozici byla ODS po revoluci. Lidé věřili, že ten přechod nebude snadný, ale pak bude líp. A politici včele s ODS to nezvládli. Nakonec si Klaus se Zemanem udělali Opoziční smlouvu a bylo vymalováno.
Pokud mě paměť neklame, tak minulé volby vyhrálo ANO, Fiala to Babišovi mohl nechat, ať si to vyžere. Piráti pravděpodobně popisují tu situaci správně. Úkol pro politiky ODS zněl jasně - dostat spřízněné podnikatele ke "korytu". To se pak volby vyhrávají špatně. Antibabiš může zafungovat jednou, ale ne napořád.
9
Sledujících
0
Sleduje
9
Sledujících
0
Sleduje
Ten zásadní rozdíl v situaci na Ukrajině a v Afghánistánu či Iráku je právě v tom, že na Ukrajinu nevstoupila noha amerického vojáka. Putin sice možná něco plká, ale západ koná - bojí se zapojit své vojáky do akce. Podobné je to s komedií zapojení svých zbraní pro operace na území Ruska.
2 odpovědi