Rozhodně je to špatně. Ne každý má na gymnázium, gausova křivka nepřestane platit, maximálně se budou snižovat nároky.
Druhým problémem je, že by měl mít stát a kraje nějakou koncepci, jakou skladbu vzdělání dětí vlastně chce. Už dnes je problém sehnat lidi. Ani ne, že by nebyli, ale pro řadu povolání nemají dostatečné schopnosti ani po zaučení. Takže soukromá gymnázia mohou být dobrý byznys pro majitele školy, ale pro jeho absolventy už to platit často nebude.
Sankce proti Rusku způsobily jeho větší samostatnost. Opravdu nemusíme každou blbinu vozit přes půl světa, když se to dá vyrobit lokálně.
Pokud se automobil Ford nevyrábí v USA, ale v jiné zemi, a do USA se dováží, tak je někde opravdu problém.
Pokud opatření povedou k omezení námořní přepravy, jedině dobře.
Jindřich Šídlo si bohužel žije ve své sociální bublině a naprosto se diskvalifikuje z role politického komentátora.
Nic není černobílé a pokud tu někdo kádruje, jako to v článku předvedl pan Šídlo, tak je pak těžké s ním vést diskuzi.
Bylo by na čase se začít ptát 35 let po revoluci, proč nemálo občanů nevidí ty světlé zítřky a volí tu komunisty, tu ANO či SPD a další z pohledu pana Šídla a spol. podezřelé strany. Ale to by možná chtělo se je na názory ptát a ne je jen slepě nálepkovat.
„Dekády jsme přehlíželi rostoucí nesoulad mezi tím, jaké středoškolské vzdělání nabízíme a co vyžaduje doba. "
Tahle věta mě zaujala. Problém je v tom, že dlouhodobě doba vyžaduje lidi, kteří jsou cílevědomí a ochotný pro úspěch něco udělat. Vývoj jde extrémně rychle dopředu a je tedy nutné se vzdělávat celý život. Problém je v tom, že školství generuje převážně děti, které vnímají své schopnosti jen v podobě známek. Problém je ovšem v tom, že školní znalosti a schopnosti jsou ten minimální základ, který je pro pozdější praxi často nedostačující.
Tady v prvé řadě nejde o nerovnost, ale o určitý pragmatický přístup. Očekávalo se, že žena v té době bude v domácnosti, protože s kupou dětí a bez moderních vymožeností se toho moc jiného stíhat nedalo. Hospodářem a živitelem rodiny byl muž. Druhou nepřesností je to příjmení. Bylo ta spíš nějaká přezdívka, aby se od sebe odlišili muži stejných křestních jmen. Povinná příjmení snad zavedla až Marie Terezie.
Prošel jsem pionýrem i SSM a rozhodně jsem neřešil, že bych si zadal s režimem. Pionýr byly hry, na střední škole se vlastně nedělalo vůbec nic.
A propaganda? Je stejná tenkrát i dnes, jen obráceně. Autorka tu propagandu v obráceném gardu krásně ukazuje.
Všechny socialistické sídliště mají nějaký centrální obchod, školku, školu, nějaká dětská hřiště, sportoviště a tak. Po revoluci vzniklo spoustu satelitů, kde není nic. Chtělo by to víc objektivity. Oba režimy mají klady i zápory.
Trumpovi je nějaká Evropa ukradená, je prezidentem USA, nikoliv Evropy.
A že si Evropa nechala ze širokého segmentu výroby v podstatě jen automobilky, je její problém.
A pokud automobilky budou dál hrát tu ekologickou linku s elektromobilitou, tak si můžou rovnou podepsat nekrolog. V téhle podobě to fungovat nemůže.
9
Sledujících
0
Sleduje
9
Sledujících
0
Sleduje
Průběžný systém je jediný možný. Strkat celý život peníze do nějakého fondu a modlit se, aby tam ještě za 40 let byly, je prostě blbost. Nehledě na to, že to křiví trh. Fondy potřebují vykazovat zisk a tak často svým chováním pokřivují ceny akcií. Ideální jsou technologické, kde se hraje na očekávání. Dnes je sice firma ještě ve ztrátě, ale očekávání jsou velká, tak se cena šponuje.
1 odpověď