No já si to myslel hned, že někomu se takováto věc co dával dohromady Bartoš, nebude líbit mnohým stavebním "magnátům", kteří potřebují nerprůhlednost při stavebních státních zakázkách. To aby si mohli domlouvat svoje kšefty (stavební) mezi sebou! Tam totiž tečou velké peníze a ze státu si tak mohou vybírat své "desátky".To je jasné! A Bartoš by jim toto překazil a tak nejjednoduší bylo se Ivana Bartoše zbavit. No alespoň že tedy takto a Ivan Bartoš zůstal (prozatím) naživu.Však máme dost příkladů těchto mafiánských praktik z minulosti.
No myslím, že "kauza" Nohavica a jeho zavržení někomu vyhovuje. V 80.letech byl skvělým umělcem, bardem, oblíbeným písničkářem i oblíben u veřejnosti pro jeho politické i společenské postoje.Tím byl trnem v oku tehdejšího establišmentu. A ti si sním poradili po svém. Nejdříve bič - zákazy, vyhrožování a potom med - povolení, nahrávání. Postupně jej masírovali, zdiskreditovali a JN podlehl. Což není divu, každý jsme jiný a ne každý je hrdina. Po sametu mu cosi slíbili a nedodrželi a JN nevěděl jak z toho všeho ven. A tak místo, aby se k tomu postavil rovně a přiznal své zakopnutí, (což by mu i mnozí odpustili), tak dále lhal, mlžil a dělal jednu chybu za druhou. A to už mu neodpustili. Nyní již žádnou šanci na omluvu nemá. Tedy sám si začal šlapat ve vlastním ho ... (výkalu)
Já to vidím jinak! Tato věc, tato operace má malu konkurenci jinde a tak si za 10 hodin práce naúčtují jeden a půl milionu. Jsou "hloupí", proč si nezaúčtují rovnou 10 miliónů, 20miliónů? To by pak nemuseli pracovat a operovat desítky let! I kdyby statisíce stál onen genový lék, tak lékaři (dejme tomu 5 lékařů u operace) mají za 10 hodin práce přes milión. No lékaři jsou strašně přepláceni ne jen v ČR. Mohou si to "dovolit" neboť zákazník zaplatí vše pro záchranu života svých dětí.
Je to od lékařů vydírání a o pacienty jim vůbec, ale, vůbec nejde. Cítí, že protivník (vláda, ministr zdr. Válek atd.) jsou slabí a toho je třeba využít, dokud to jde. (Viz výsluhy- zkouška je li "soupeř" tak slabý) Přesčasovou práci páni doktoři mají pouze na papíře! Proč? Protože je nikdo nekontroluje! VZP místo, aby provedla pořádné kontroly práce doktorů a jejich docházku jim pouze dá více peněz. Je to pro pracovníky, kterým je to jedno, totiž to nejjednodušší. Jinak by museli taky něco dělat (kontroly lékářů na pracovišti) a to by byla zase práce a starosti. Tedy pro ně je lepší sedět schovaný na teplém místě a hlavně nic neřešit. Vláda (naši zástupci) je slabá a nechá se vydírat hrozbou stávky lékařů a dokonce i "stávkou" hladovkou, kdy přizná důchody i lidem, kteří nikdy nepracovali práci se vyhýbali celý život a teď si "vydupou" průměrné důchody na které po celý život řádně pracující nedosáhnou. Příště na vládu udělá bu bu bu někdo jiný.
Jaké obrovské množství přesčasů mají lékaři?! Tyto "přesčasy" jsou totiž vedeny pouze na papíře! Pro zdravotní pojišťovny, které práci a docházku lékařů vůbec nekontrolují! Každý ví, že když jde na ušní, oční, kožní a k jakému koliv jinému lékaři, tak je pan MUDr v ordinaci od 8 hodin (většinou však i později) a v poledne tam už není. Jen třeba dvakrát v týdnu do 16 hodin. V pátek, hlavně v letních měsících nikdo z nich neordinuje, neboť zrovna ten den je "na sympózium". Já je pak v pátek dopoledne vídám u nich na chatách. (Já na rozdíl od pana MUDr jsem tam OK, protože jsem již v důchodu a svou práci jsem již odvedl) Ovšem na sympózium je každý pátek, v ordinaci je pouze zdr. sestra. A v nemocnicích? To by jste tam museli vniknout jak Hopkirk a pak by jste viděli jejich přesčasovou práci u kafíček. Že i když nepracují, že tam musí být? No to přeci je takto v každém druhém zaměstnání. Řidič kamionu odjede svých povolených hodin práce a pak do druhého dne je stále v kamionu, neboť nemůže být doma, když je někde služebně na cestě. Tedy to má deně 24 hodin práce? Tedy deně 15 hodin přesčasu?
Lékaři chtějí ... Jsou snad takoví nadlidé? A co ostatní pracující? Ti jsou pro lékaře jen hmyz, který na ně bude pouze vydělávat. Lékaři si vůbec neuvědomují, že jsou vydržováni právě pracujícími ve výrobě. Lidmi kteří na ně pracují na poli, aby měli co jíst, lidmi ve výrobě, lidmi aby měli kde bydlet, by mohli jezdit třeba vlaky, autobusy, aby popeláři odvezli po nich odpad ... Lékaře si platíme my ostatní občané ze svých daní. Už našich lékařů máme plné zuby. Ani bych jim nic nepřidával! Již takto jsou placeni přes příliš. Jasně. Kdo má hodně, chce ještě více. To pak budou stávkovat za vyší platy letci, strojvedoucí, hasiči a obyčejní živnostníci je všechny budou platit. Živnostníci totiž stávkovat nemohou, protože mají konkurenční prostředí ... To chce se na ně vy...t a povolat na ně vojsko, vždyť svou stávkou a hrozbou jejich "nepráce" ohrožuje nás ostatní na zdraví a na životě. A co jejich morální kodex?
No s těmi byty. Je to trochu jinak. Když já jsem byl mladý, tak jsme bydleli v původně ve své vile, vile mých prarodičú na kterou také těžce šetřili s velkým odříkáním. A vila byla zabrána OPBH a bydleli jsme ve své (!) vile v jedné místnosti bez předsíně se záchodem a vodovodním kohoutkem na chodbě. V ostatních prostorách bydleli nájemníci, od OPBH, kteří však nám nájem neplatili - a abychom mohly bydlet ve svém domě ve větším bytě, museli jsme žádat na OPBH pro nájemníky byty, aby uvolnili byt naší čtyřčlené rodině. Byty pro "nájemníky" nebyly a tak jsme bydleli 10 let v jedné místnosti ve své třípatrové vile. To bylo v druhé polovině 50.tých let a v 60.tých letech. Tedy také to s bydlením nebylo jednoduché. Postupem doby se nakonec v roce uvolnění 1967-1968 podařilo nájemníky vystěhovat jinam. Další věc nechápu jinou. Všechni mladí měli prarodiče a ti někde bydleli. Prarodiče zestárli a zemřeli a tak mohli mladí bydlet v bytech po nich. Stačilo trochu dům- chalupy - byt nově zrekonstruovat svépomocí a žádné domy, byty kupovat nemuseli. Jenže to se mladým nepozdávalo, bydlet někde stranou od Prahy navíc pro to něco si odříct a ve volném čase postupně bydlení modernizovat-vylepšovat. Nebo stavení po prarodičích prodat, něco přidat na hypotéku a koupit byt v Praze, či jiném městě na sídlišti. A i kdo se snaží, jako moji synové, tak si koupili pozemek a svépomocí bydlení postavili. (Jenže to je moc práce a starostí).Tudíž nepotřebovali nějakých 5 miliónů hypotéku u banky, která je veme ještě k tomu na úrokách na hůl. Samozřejmě musí svým dětem s bydlením pomoci i rodiče.
Pokud by se navyšovaly mzdy lékařům, učitelům a dalším neproduktivním profesím. Tak co se stane? No jasně. Bude zase o to vyšší inflace! Protože ten, který něco produkuje a vyrábí, živnostník, podnikatel atd. bude chtít si dorovnat svou mzdu také - výrobky a služby se tím zdraží - lékaři sice dostanou (doufám že ne) přdáno, ale objednají si dopravu palubek na chatu a budou se divit, že dopravce chce také vyšší cenu. To se ta inflace požene pořád dál a dál. Nic. Pracujícím ve státní správě je třeba nepřidávat na mzdě, jedině tak se může pozvolna časem inflace zpomalit.
No přijde mi, že takovému lumpovi, za takvé opakované trestné činny a chování mu "hrozí až dva roky" dost malým trestem a hlavně to není obrana společnosti proti těmto darebákům, kteří mají být od společnosti izolováni včetně náhrad veškerých škod. Pokud tomu tak není, tak společnost od těchto darebáků není dostatečně uchráněna
No nevím, nevím. Jestli někdo někdy jel s náklaďákem do kopce. Takové předjíždění jiného náklaďáku sice chvíli trvá, ale jde jen o pár desítek vteřin či pár minut, né více než cca 3 minuty a to za ním rychle jedoucí auťák lehce dohoní, neboť má možnost mnohem větší akcelerace. Opačně, kdyby nákladní vozidlo (a souprava delší 7 metrů, což je i třeba dodávka s vlekem s možností rychlé jízdy) předjíždět nemohlo a muselo se zařadit za pomalejší naložený náklaďák, výrazně ztratí nabytou kinetickou rychlost a už jí jen tak znovu nenabyde a dohnat tuto ztracenou rychlost pak trvá hodně dlouho a tedy se pak všichni vlečou za jedním pomalejším vozidlem. To chcete?!
Moc tomu nerozumím. Františkánskou zahradu i kostel Pany Marie Sněžné znám od mládežnických let. Něco jsme se v parku na lavičkách "nascházeli". Ovšem, že je to neznámé místo by mi nikdy nenapadlo. Navíc prý neznámé místo Prahy IV. Vždy jsem měl za to, že toto místo se nachází v centru Prahy, tedy v Praze 1. Nikoliv v Praze 4.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ha, ha. To na každém vodním toku se tedy budou "muset" stavět přehrady (nevíme přeci který tok a kdy se rozvodní). Jenže na těch místech zase jsou jiní občané ... To já budu žalovat vládu za to, však se vždycky něco najde, třeba za to že nuchránila mého otce od deportace na nucené práce, vládu, že mi neochránila moje čtyři nákl. vozidla jenž mi byly ukradeny a policiji, že neměla zájem toto objasnit. A co takhle se podívat nejdříve na své chyby? Že se staví objekty i části měst v záplavovém místě, která zde byla dávno před tím, stovky, možná tisíce let? A na občany a organizace, kteří výstavbu oné přehrady zamezily. Žalovat souseda, že byl také proti výstavbě přehrady, protože na potoce tam mněl chatu? Atd. Nebo, že jsem si postavil objekt poblíž plánované výstavby dálnice a teď žalovat stát za nadměrnou hlučnost ... Tady se rozmohlo druhého žalovat, ale měl by si každždý nejdříve zaméct před svým prahem.