A kolik jste ušetřil, když si účtujou i nesmyslné položky?
Já jsem třeba za rok ušetřil 1,5 gw a kvůli těmto položkám platím pořád stejně.
Článek a následně i diskuse se spíše věnuje domům a bytům... ne spotřebě firem.
Pokud platíte za energie to co před válkou na Ukrajině, tak je důvod být spokojen. Celá Evropa platí za energie výrazně více než dříve a prošli jsme si taky hrozivou inflací...
Ale na vaši otázku: za elektriku platíme třetinu toho co před válkou, plyn uvidíme, ale předpokládám maximálně polovinu toho co před válkou, jen voda stále pomalinku leze nahoru.
Pořídili sme FVE a postupně hledáme cesty, jak ji využívat na maximum.
Když si někdo zvykne vydělávat miliardy a spotřeba klesne, tak se nikdo nespokojí vydělávat miliony. Zdraží, vy zaplatíte více za méně a oni jsou na svém a spokojení.
Je smutné, že tomu nerozumíte.
Snížením spotřeby dosáhnu nižší ceny na faktuře. Doma to už druhý rok žijeme. My sami rozhodujeme o tom, za co utrácíme a kolik utrácíme.
Je politování hodné, že někdo na to má politiky nebo nějaké manažery.
Češi jsou ještě pořád neponaučitelní. Čím víc člověk bude šetřit, tím víc se budou zvedat náklady. Jestliže si například ČEZ rozděluje milionové roční bonusy, tak si na ně musí nahrabat. A kde? U spotřebitele! Anebo že by si vyplatili pouze 100 000?😀😀😀
Čím víc člověk bude šetřit, tím víc se budou zvedat náklady.
Jakože když stáhnu topení o třeba 1,5°, tak budu platit víc? Když snížím spotřebu elektriky a vody, budu platit víc?
Tomu nerozumím... a jak se to jako stane? A obráceně to taky funguje? Když spotřeby zvýšíme, budeme platit míň?
Nezlobte se, ale proč si ničíte život těmito výmysly?
Jen tak pro zajímavost,máme starý nezateplený, o samotě stojící rodinný dům. Okna vyměné před 17 lety dvojsklo. Dnes už tady zas téměř na výměnu. Roční spotřeba plynu topení plus ohřev vody cca 22 mWh 60 000Kč. Elektřina cca 4 mWh 30 000Kč. Kompletní zateplení,fasáda a rovná střecha, mi spočítaly s výměnou oken na milion. S úsporou cca 30% na vytápění,jelikož třetina ceny za plyn je ohřev vody,vychází úspora na 14 000 ročně,ale platba hypotéky na zateplení na 120 000. Tak jaká je návratnost? Je mi 45 a neočekávám,že se dožiji důchodu. Nejstarší muž v rodině umřel v 67.
Chápu.
Na druhou stranu má smysl rozumně utratit peníze v produktivním věku a ve stáří platit co nejnižší složenky.
Když vše budu prepočítávat na návratnost, zůstanu u klasických žárovek, 25l staré lednice, netatepleného domu, starých oken a spousty dalších drobností, ty roční náklady budou navždy vysoké.
Je dobré hledat a volit aspoň něco... halíře dělaj talíře.
Ale je to samozřejmě vaše věc.
hlavně jak se pořád EU se svými tupouny u vedení snaží o tu jejich zelenou vlnu i za cenu prostřelení vlastního kolena-což se jí daří...a zbytek světa na to kašle-takže na co nám je čistý vzduch když zafouká a máme tu zas bordel od vedle....
Jasně. Čína sype auta na baterky jak Babiš tousťák a vy napíšete, že na to svět kašle...
A co chce UA dělat pokud se jí vrátí východní území, vystěhovat tamní obyvatelstvo jenž přivítalo Rusy a bojovalo na jeho straně? Asi ne, že... Pokud se UA vrátí území pro obyčejné lidi jenž tam žijí to bude ještě větší pohroma než Rusáci, už před válkou byl na Ukrajině útlak národnostních Rusů jenž na východě tvořili někde i většinu obyvatelstva. Co tam vlastně chce osvobodit, lidi asi ne, když ty plánuje pak Zelenskyj vyhnat... Prostě válka už jen o zdroje ať si kdo chce říká co chce.
A Sudety měly zůstat Německu?
Takže stačilo tisíc dvěstě let k tomu, aby z úrodné země, kde žili statisíce lidí vznikla nepropustná džungle. Je to změna klimatu Země? V tom případě hodně rychlá a určitě za to nemohlo oteplování způsobené lidskou činností, jak se dnes stále dočítáme.
Jakože protože tam vyrostl les, je to změna klimatu?
5
Sledujících
0
Sleduje
5
Sledujících
0
Sleduje
Smysl vždy nedává jen použitá metodiky ,fakta jsou jasná.
COPY---Čína se vrací k uhlí. Obnovitelné zdroje nestačí pokrýt růst spotřeby energie
Peking loni udělil povolení pro 106 gigawattů kapacity uhelných elektráren v 82 lokalitách. Rovná se to spuštění dvou uhelných elektráren týdně.Navenek hlásá čínský režim přechod k obnovitelným zdrojům, ve skutečnosti ale okolnosti Peking loni dotlačily k masivnímu návratu k uhlí. Podle údajů Centra pro výzkum energie a čistého ovzduší loni čínské úřady schválily nejvyšší počet nových uhelných elektráren za posledních deset let.Celkový výkon projektů, které Čína posvětila během roku 2022, dosáhl zhruba 106 gigawattů. Analytici zmiňovaného centra spočítali, že loňský nárůst kapacit výroby elektřiny z uhlí odpovídá zhruba dvěma velkým uhelným elektrárnám spuštěným týdně.
Peking přitom pokračuje také v zavádění obnovitelných zdrojů energie. Jen loni přidala Čína do svého energetického mixu na 125 gigawattů solární a větrné energie. V přepočtu jsou to ale asi jen dvě procenta celkové spotřeby energie v zemi. Letos jsou plány ještě smělejší, ani to ale návrat k uhlí nezvrátí.
ZDROJ
Odkaz 1
1 odpověď
0
Sledujících
1
Sleduje
0
Sledujících
1
Sleduje
Váš zdroj je více než 1,5 roku starý...
Čína měla v létě rozestavěno 2/3 !světové! produkce OZ, které se v létě realizovaly... v jejím mixu jsou samozřejmě uhelky silně zastoupené, ale nikdy jejich podíl tak rychle neklesal jako nyní. Obecně je výrazně pravdivější tvrzení, že jedou vše... než tvrdit, že jedou uhlí...
1 odpověď