Terezko, Vy jste tu expert, ne my. Ale nutno říci, že zívání je spojeno s únavou, zejména večer, kdy tělo přechází do klidové fáze a "chce se mu spát". To jste nikdy neviděla, že by někdo zívl a řekl, že je unavený a ospalý? Já velmi často. Nevyvoválejme diskuzi na téma, kde to nestojí za to. Nechytejme se za slovo, nechtějme mát pravdu za každou cenu a na světě bude lépe. A zívejte klidně ráno, já si to nechám na večer 🙂
Já třeba zívám, když se nudím. Takže to není z únavy.
Je jasné, že mzdy nemohou růst o inflaci, protože pak bychom se inflace nezbavili. Nutno dodat, že stejně tak by ale neměly růst důchody a platy státních zaměstnanců.
Jinak mě hodně zaujal graf s názvem: "Jak velké zvýšení platu by Vám musel někdo nabídnout, abyste odešel/odešla dělat stejnou práci jinam?" Především u té nejméně vydělávající skupiny do 20 000. Do této skupiny budou spadat většinou nekvalifikovaní pracovníci na nižších pozicích. 13 % z nich by neměnilo práci kvůli financím. A souhrnně 44 % by změnilo práci, pokud by tam dostalo minimálně 30 % navíc. Jinými slovy 67 % zůstane v té mizerně placené práci z důvodů, že zřejmě sami chtějí a nebo proto, že mají zcela nereálná očekávání. To pak nářky občanů, že berou málo, nejde brát příliš vážně. Pokud bych bral do 20 000 měsíčně, tak budu měnit práci klidně několikrát do roka, i kdyby to mělo znamenat navýšení o jednotky procent. Protože jinak se člověk z toho srabu nedostane.
To ale musíte mít kam nastoupit a taky ne každý je schopný se kvůli pár tisícům stěhovat, tím spíš, že náklady na bydlení v novém místě může pohltit zvýšení mzdy.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Hezké, ale drahé.