Správně to řekl. S odstupem doby máme větší snahu si tu danou dobu idealizovat. Např. dobu první republiky. Nebylo to jen pozlátku podle filmů pro pamětníky, ale také dost špatná životní úroveň dělníků. V anketě v televizi řada studentů středních škol ani nedokázala pořádně odpovědět jaký je význam 17. listopadu, pouze opakovali naučená slova, že šlo o svobodu a demokracii, aniž by znali hlubší význam, a někteří ani nevěděli, co 17. listopad zanemená. Ať už podle historického významu roku 1939, nebo podle roku 1989. Dost špatné.
Teď mohou jednoduše argumentovat tím, že se může věk odchodu do důchodu prodloužit do 67. let. Mají díky novému oznamovacímu systému brigádníků na OSSZ dokonalý přehled o tom, kdo při důchodu pracuje. Takže z toho usoudí, že lidi nechtějí zůstat v důchodu, chodí do práce, tak proč to neprodloužit, ne?
Řešením není stále zvyšovat odchod do důchodu (kam až si myslí, že by to šlo?), ale zajistit občanům dostupné bydlení, jesle, školky, školy. Také je důležitá dopravní obslužnost, ta je v některých místech tragická, a lékař. Děti je opět potřeba vychovávat v sounáležitostmi s ostatními dětmi, s kamarádstvím a trávením volného času společně venku. To mi dnes už připadá jako utopie. Kam jsme to dopracovali? Jak to, že jsme to dopustili? To, co se jednou rozbilo, se těžko skládá zpět.
No jasně, všechno na koncové zákazníky, nebo-li na občana - spotřebitele, ten to zaplatí. Léta tu, a myslím, že dobře, funguje třídění odpadu. Hlavně plastů. Je to vidět, kontejnery se plní. Stejně tak sklo nebo sběr papíru. Kam budu nosit ošlapané boty? Bude na ně další kontejner nebo je odnesu zpět do prodejny? Nebo se budou posílat zpět do eschopů?
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Z vánoc se stala povinnost shánění dárků. Když někdo bez toho shonu nemůže být, tak ať shání, ale já to už několik let nedělám. Úplně nejradši jsme, když na vánoční týden vyjedeme na hory, kde se sejdou lidé, kteří to mají stejně. Klid, pohodička, žádný shon.
1 odpověď