Článek je napsaný tak, aby vzbudil lítost u veřejnosti, avšak bylo by vhodné ověřit si fakta a souvislosti. Mladí lidé určitě neodchází se 3 000,- a igelitkou a hlavně, pokud je v DD, má kolem sebe pracovníky a to pedagogické, sociální,...kteří je připravují na odchod z DD a na běžný život. Před odchodem pomáhají se zajištěním bydlení - domy na půl cesty, městské byty, část ml. lidí se vrací do primárních rodin...ale není to tak, že by se na ně všichni vykašlali.
Znám spoustu ml. lidí, kteří s do DD vrací na "návštěvu" , pro radu....mají vazbu na své tety a strýce. Ale zároveň jsou tací, kteří jsou nadšení, že konečně domov opustí a můžou si dělat co chtějí, nemusí dodržovat pravidla, chodit do školy, do práce apod....
Nic není černé nebo bílé, je potřeba se na situaci podívat z více stran
No také si myslím, že to nefunguje tak, jak bylo popsáno. To by všem pedagogickým i sociálním pracovníkům muselo být jasné, jak téměř všechny děti dopadnou.
Teď mohou jednoduše argumentovat tím, že se může věk odchodu do důchodu prodloužit do 67. let. Mají díky novému oznamovacímu systému brigádníků na OSSZ dokonalý přehled o tom, kdo při důchodu pracuje. Takže z toho usoudí, že lidi nechtějí zůstat v důchodu, chodí do práce, tak proč to neprodloužit, ne?
V dělnických profesích tohle zvládne tak jeden z deseti od šedesáti let je tělo po každé směně dost vyčerpané a ani za víkend se nestačí zregenerovat a pokud tito lidé půjdou do důchodu v 67 letech moc si ho neuziji nemusí hned zemřít ale budou zhuntovaní že nebudou mít na nic náladu a převážně budou sedět doma takzvaní živí mrtví
A v případě, že bude takový člověk pracovat v turnusovém režimu 12. hod. směn, tak se prostě oddělá. Nepravidelný režim těchto směn k regeneraci nepřidá a nestačí.
Řešením není stále zvyšovat odchod do důchodu (kam až si myslí, že by to šlo?), ale zajistit občanům dostupné bydlení, jesle, školky, školy. Také je důležitá dopravní obslužnost, ta je v některých místech tragická, a lékař. Děti je opět potřeba vychovávat v sounáležitostmi s ostatními dětmi, s kamarádstvím a trávením volného času společně venku. To mi dnes už připadá jako utopie. Kam jsme to dopracovali? Jak to, že jsme to dopustili? To, co se jednou rozbilo, se těžko skládá zpět.
Kdo si nezkusí, neuvěří jak může být péče o starého, psychicky nemocného člověka náročná! Doma se staráme o maminku.. Všichni mi radí, abych jí umístil do domova ze zvláštním režimem. Bohužel za umístění bych doplácel cca 8000 Kč ze svého rozpočtu a to si nemůžu dovolit. Mám dvě děti, manželku, která pobírá RP, hypotéku atd.
S příspěvkem na péči alespoň ve 3. st. by to určitě bylo zvládnutelné.
No jasně, všechno na koncové zákazníky, nebo-li na občana - spotřebitele, ten to zaplatí. Léta tu, a myslím, že dobře, funguje třídění odpadu. Hlavně plastů. Je to vidět, kontejnery se plní. Stejně tak sklo nebo sběr papíru. Kam budu nosit ošlapané boty? Bude na ně další kontejner nebo je odnesu zpět do prodejny? Nebo se budou posílat zpět do eschopů?
Ano, těhotná, která nemá brát ani prášky, když jí bolí hlava, nemá si barvit vlasy a tak podobně, se najednou může očkovat. Dosud sice v těhotenství žádný očkování prováděný nesmělo bejt, ale u covidu neplatí žádný pravidla.
To mi bylo dost podezřelé hned od počátku, že se to snažili vnutit i těhotným.
Jakou vizi mají dnešní mladí? V článku se hovoří o atraktivitě,pracovních příležitostech,perspektivě. Co pro to naše vlády dělají? Nejvíce "stárnou" kraje , kde není řádná dopravní obslužnost,lékařská péče,bydlení a to, že se dneska dohaduje vláda, zda přidat čí ne těm, kteří s bídou vydělávají 20 tis. taky na optimismu nepřidá. A nevidím na politické scéně nějakou radikální možnost změny. Připadá mi, že namísto nezodpovědné bujarosti jsou mladí dost zodpovědní, aby do takové rozbouřené a bezperspektivní doby přiváděli své děti. Fialovy signály pro současnost nic nepřináší, nekompetentnost vlády bije do očí, místo rozvoje ekonomika upadá a díky vytvořené nové nenávistné politické evropské hranice hned tak se rozvíjet nebude.A nakonec EU svou politikou ještě vše dusí namísto, aby podporovala svobodný rozvoj hlavně menších členských států.
Především dostupné bydlení, školky, jesle a samozřejmě dopravní obslužnost a lékař, to vše rodinnou politiku ovlivňuje. Poklonkování Bruselu to nevyřeší. Takže také bych to viděla tak, že jsou zodpovědní, protože mají oprávněné obavy.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Dožíváme se možná vyššího věku, ale v jaké kvalitě? Ve zdraví a soběstačnosti se 80. let málokdo dožije.