Vy jste paní očividně nepochopil... Napsala to sice trochu kostrbatě, ale pochopit to šlo.
Dle mě to bylo myšleno tak, že když spolu dva žijí na hromádce a každý má trvalák jinde, tak spolu nežádají jako partneři, ale každý sám za sebe ve "svém" samostatném bydlišti. Tudíž nejspíše žena s dětmi se vydává za samoživitelku a muž si před úřady taky jede sám za sebe. Pro úřad se uvede, že na každé dítě platí 500 alimenty, takže ženě samoživitelce to v přiznání dávek neublíží.
A výsledkem jsou logicky pouze jedny přídavky na děti, ale zato DVOJE příspěvky na bydlení.
přesně tak. a není to jen o příspěvku na bydlení, ale i o upřednostňování dětí do školek, jeslí, tábory atd atd.
Pominu Váš osobní názor na sezdanou/nesezdanou rodinu. Máte na něj právo...
Ale Váš popis čerpání dávek u nesezdanych párů se nezakládá na pravdě. Už i současný informační systém (mnohdy stále zkostnatělý) úřadu práce rozpozná dle rod.čísla, že nějaká osoba je posuzovaná pro jednu dávku v jednom bydlišti a kdyby si táž osoba žádala v druhém (oficiálním) bydlišti samostatně, tak jí tuto dávku nepříznají ANEBO ve "společném" bydlišti dávku sníží.
tak to ale nebylo myšleno, stejná osoba si nemůže žádat o jednu dávku 2x . ale nesezdaná rodina si může pod každým jiným jménem ( partner/partnerka) žádat o dávky na jiné adrese. Při tom spolu sdílí 20 let společného života v jedné domácnosti ...
Trochu mi v textu vadí informace "rodina" . Víme dnes všichni, že převážně klasické úředně sezdané rodiny moc o dávky nežádají. Kdo o ně žádá jsou " pseudo-rodiny" nesezdané, kdy žijí spolu řady let, mají společné děti a každý z partnerů má trvalé bydliště jinde. Navíc, každý z nich pak i žádá o příspěvky na bydlení ve svém "oficiálním" domově. NIKDO fyzicky neprověřuje, zda spolu ta " rodina " žije pod jednou střechou a tím nemají mít nárok např.na přídavky na dítě, na bydlení , atd. jako samoživitelky / samoživitelé. Nechci všechny házet do jednoho pytle, ale klasická sezdaná rodina pomalu mizí a není nijak státem podporována. Dříve bylo heslo Rodina= základ státu. Bohužel to v posledních pár letech vnímám opačně. Výhodnější je být nesezdaná ale se všemi možnými podporami a to i v případě, že klidně i 20let žijete s partnerem v jedné domácnosti. Bohužel...
Dalo by se na to došlápnout pomocí detektivů, tak jako se chodí na kontrolu marodů, což mi vůbec přijde mimo mísu. Víme, že když někdo marodí a tak to mnohdy je i z velké životní únavy, prostě si ten člověk potřebuje od všech stresů odpočinout.
Už moc nevídám plakáty s klasickou sezdanou rodinou, spíš se kladou otázky proč jdou do svazku, když je výhodnější žít na hromádce. Je mi z toho až smutno, v politice se předhání, kdo jaké dávky navrhne, aby to bylo populární, ale podpořit vhodným typem dávky i klasickou sezdanou rodinu, to nikdo nenavrhne. Proč? protože větší síla podpory je v nesezdaných rodinách.
Každé řešení má své mouchy. Pokud byste byla na straně kupující, jistě byste ocenila možnost nahlédnutí do katastru nemovitostí, abyste zjistila, v jakém právním stavu se nemovitost nachází, jestli tam není exekuce či insolvence, a také na základě jaké skutečnosti nabyli vlastnictví prodávající či předchozí vlastníci, abyste se vyhnula případným soudním sporům a pozbytí peněz i nemovitosti. Skutečnost, že tento komfort zneužije třetí strana, je sice reálná, ale je pouze na vlastních rozumových schopnostech prodávajícího či ostatních spoluvlastníků, aby se nenechali vydírat. Zákon nemůže vyžadovat po lidech test IQ při uzavírání smluv, protože by to bylo bráno jako diskriminace. K tomu slouží pouze omezení svéprávnosti, které však nepostihuje lidi, kteří jsou jen hloupí nebo nedostatečně informovaní. To by pak bohužel nemohla žádné smlouvy uzavírat nejméně polovina národa.
nemáte úplnou pravdu. V katastru třeba nenajdete, v době nákupu nemovitosti, jestli jsou rozvedení manželé majetkově vypořádány. To bohužel zjistíte, až když podepíšete smlouvu a smlouvě budoucí při nákupu nemovitosti a kupující si to po čase rozmyslí a chce zálohu zpět. A ejhle...on nebyl majetkově vypořádaný s předešlou manželkou, takže smlouva o smlouvě byla neplatná, protože ona s tím prodejem/ nákupem nesouhlasila....takže , celá částka se vrací a jako by nic se neuskutečnilo. Katastr nemovitostí a jeho nahlížení k ničemu v tom případě nebylo. ale pokud by to bylo řešeno formou osobní identifikace, jako např. trestní rejstřík, tak by toho zneužívání ubylo. a bylo by jasné, kdo nahlížel, kdo použila data. A asi by se i dalo pak doheldat...kdo z katastru ty data zneužil ve prospěch svého obohacení.
Když mi před deseti lety zemřel manžel, tak první co přišlo dospělé dceři, dopis, kde ji nabízejí odkup dědického podílu po otci. Dopis jsem vzala a pokoušela jsme se dovolat na uvedené číslo a dohledat společnost. Ani jedno se mi nepodařilo. Ten dopis nepřišel jen jednou, ale když se dcera vdala a změnila jméno, přišel dopis znova. A když dospěl syn, dopis přišel opět, ale zase jemu. Pokud by někdo z dětí byl psychicky postižený, což jako lékaři nejsou, tak by se krásně mohlo stát, že přijdeme o střechu nad hlavou. Spíš než tyhle praktiky, které jsou a budou pochybnými lidmi stále na vzestupu, mě zajímá, jak je možné, že se k informacím , o vypořádání dědictví, či podíl na spoluvlastnictví nemovitosti dostanou. Kdo jim "prodává" informace a jak to , že to není trestné. A náhled do katastru nemovitostí by měl být také už zabezpečený proti zneužití, vždyť například v Německu se nikdo nikam podívat nemůže, co kdo vlastní za nemovitosti. Tady na to asi "slavné" GDPR zapomnělo.
Nějaký blbec se chytil výpočtu, ktery nepochopil a ostatní to blekotaji dál. Přece by neměl být problém zjistit reálnou délku pobírání duchodu a vycházet z toho.
Nemůžete počítat - reálnou délku pobírání důchodu v těchto letech, ale v letech budoucích. Reálná délka pobírání důchodu v těchto letech je skutečně 24,8 let, ale to nám také lidi odcházeli do důchodu v 58 letech ( ženy při 2 dětech ), ženy při 4 dětech dokonce v 55 letech. Současný důchodce je celkem fit a je mu 80 let. Ten budoucí, co půjde do důchodu v 65 letech a déle + 25 let v důchodu tj. 90 let, už pravděpodobně ani nebude žít. V tu chvíli se nám sníží " reálná délka pobírání důchodu".( v poslední době i medializované úmrtí paní Postlerové 59 let, pan Harapes 77 let, Paní Zagorová 72 let , pan Gott 80 let , ani známosti, ani peníze by jim v dnešním plánovaném odchodu do důchodu 65 let a více + plánované dožití 25 let v důchodu ani jednomu nějak nevyšlo, že?! ) Rakoviny je na vzestupu víc než si myslíme a to i napříč mladší generací. Životní prostředí , strava, stres, způsob života nemají jen pozitiva, ale i negativa. Odejít do důchodu v 65 letech a déle je naprosto nedomyšlená. Než půjdeme do důchodu, vnoučata budou maturovat. A péči o naše rodiče v důchodu už také nestihneme, takže ji budeme muset přenechat sociálním službám, když naše generace 50 bude stále v práci. Stát tedy vynaloží větší finance , jak na pomoc mladým rodinám, když nemohou pomoci prarodiče , tak vynaloží větší peníze na pečovatelky stárnoucích praprarodičů , protože jejich děti budou sami mít před důchodem a budou potřebovat vydělávat na důchod, místo péče o své rodiče. Tradiční pečující rodina - končí. Už jen platící služby.
Celkem by mě zajímalo, z čeho vychází, že délka dožití je 65 let pracovních + 25 let v důchodu, to je celkem 90 let života, když na stránkách Statistického úřadu je dokument " Naděje dožití při narození (střední délka života) v okresech v letech 2001–20221) " a zde je PRŮMĚRNÝ VĚK DOŽITÍ 75,5 roku napříč celou republikou ! Přijde mi, že jde o cílenou kampaň, jak vmanipulovat lidem myšlenku, že musí odcházet do důchodu později a i tak budou v důchodu ještě v pohodě 25 let! Stále mi není jasné, proč se naše VLÁDA zaměřuje na důchodce, ale proč se nezaměřuje na mladé, jak je dostat do práce aby také přispívali do státního rozpočtu.
Mě v tom článku tedy zarazilo, že se píše o zanedbání dozoru ze strany OSPOD, ale co pedagogové? To si nikdo ve škole a školce nevšiml, že děti nechodí do školy? Proč nedošlo jako první k nahlášení na OSPOD ze strany školy? Škola a škola je první na řadě, kdo by měl na jakékoliv vážnější problémy mimo standart upozornit.
Myslím, že u nás se vše řeší opravdu nesmyslně a legislativě se vysvětluje jinak než je napsaná z EU . Mnohdy to v originále zní jinak, než si to naši úředníci přeberou. Totéž ne-logika - zrušení plastových talířků, pokud talířek nazvete táckem, tak už ho prodávat dál můžete. Jde pouze o změnu názvu výrobku. Nebo plastová brčka, pokud tuto věc nazvete plastové trubičky k nápojům nebo tak něco, prostě ne "brčka" , tak to opět prodávat můžete. Spíš mě podivuje, že všude kolem ve státech EU , jako je Bulharsko, Chorvatsko, Rakousko apod. mají stále všude plastové lžičky ke zmrzlinám úplně v pohodě a nikdo nevymýšlí takové blbosti, aby si zadřel třísku do jazyka se dřevěnou lžičkou...jako u nás. Bezpečnost je primární ochrana produktu, ne? Někdy mi to hlava fakt nebere.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
ano, legislativa říká, že 30 dní před uvedenou slevou, musí být prokazatelné, jakou mělo zboží cenu před slevou. Tj. 30 dní musí být cena vysoká, poté se může klidně cena snížit o 50%. , ceny před slevou musí být uvedeny na prodejním artiklu. Takže...před Vánocemi zažijeme všichni slevové šoky. Konečně se to dostane na normální ceny, byť to bude mít název "sleva" ! Je ideální čas nastřelit ceny, aby po 30 dnech, a to před Vánocemi, se mohlo hlásit, že jde o slevu! Přeci si obchodníci nenechají prošlé potraviny na skladě ... Takže slevy budou a zboží se řádně vykoupí ještě než se zkazí. Bude ale ve skutečnosti prodáno za "normální" cenu.