Přesně tak pane Čech,sportovní rybolov jim nevadí,také jim nevadí chlor ,který je v každé koupelně,v každé kuchyňské lince ve vodních trubkách,to ,že pijeme chlorovanou vodu nebo se v ní koupeme,sprchujeme to jim žíly netrhá,ale ,že do vany vložíte živého kapra na několik hodin,to je týrání a nevím co ještě.Kapr na vánoční stůl patří,jak máme vědět,že porcovaný chlazený kapr není zdechlina,přestože bude mít na obalu certifikát a značku nejlepší kvality,když víme jaké produkty se v obchodech prodávají.jaký chytrák dnes po několika set let zjistil,že kapr v kadi,v rybníku,na pultech trpí,? Naučil se snad kapří řečí???
Ano, kapr na vánoční stůl patří. Ovšem záleží na tom jak je s ním zacházeno. Řeší se to už hooooodně dlouho, jen to nebylo tolik slyšet. A chor a člověk? Bez chlóru by voda jaksi nebyla pitná 🙂. Ano už jsou i jiné technologie, nicméně zatím je nejrozšířenější úpravou vody, aby se dala považovat za pitnou, chlorování.
Větrám stále, topíme málo. Zima zatím ani nebyla. Když je opravdu mráz, tak okno přivřu, jinak celý den i noc mám otevřeno. Každému to určitě nevyhovuje, když mám návštěvu, tak se postarám, aby byla spokojenost.
No ono jak kde, na fotce vidíte výhled na Černou horu v Krkonoších. Tady už teda docela zima byla. Navíc, pokud bydlíte v bytovce, sousedi Vám asi moc nepoděkují, protože místo toho abyste se vzájemně rozumně vytápěli, vytápí jen oni vás. Tohle si málokdo uvědomuje.
Nikoliv, pouze chce rici, ze vse zalezi na zadani, tedy vstupnich udajich. Dnesni bezny spalovak po 15 letech a 200.000km je jeste ve velmi dobre kondici, zatimco elektroauto bude rado, kdyz se tech 15 let vubec dozije, natoz s 1. motorem a puvodni baterii. A to se nebavime o opravach, kde kazdy tukanec predpoklada mimo vymeny karosarskych dilu i vymenu baterie.
V té studii byste se dozvěděl, že elektroauta, včetně baterie, mají stejnou životnost jako spalováky. Jak sjem psala výše, v té studii je podrobně popsáno jak k tomu došli. Statistiku trošku kazí Leaf, který měl blbě vymyšlené chlazení baterie a pak možná sportovní Tesly, které si kupují lidé, kteří s nimi jezdí trošku jinak než běžný člověk. Není pravda, že opravy jsou složitější než u spalováku. Naopak.
To jsou hloupé otázky. Ochrana přírody se nejvíce řeší v zemích, kde to v podstatě není potřeba. Tam, kde to potřeba je, tam se vůbec neřeší. Stejně jako ženská práva, dětská práce, homosexualita. Vždy se to nejvíce řeší tam, kde vůbec nebolí a je to bez rizika a osobní statečnosti, protože dveře jsou zde dávno otevřené. Ovšem v Africe, Jižní Americe, nebo v Asii je to jiná, tam naši pokrytečtí ekologičtí a další aktivisté nestrkají své zpanštělé nosíky.
Jakože v Evropě nebo v Americe není potřeba ochrana přírody? I v Asii a Africe běží spousta projektů na ochranu přírody a tečou tam na to nemalé peníze i od nás z Evropy.
Byly by jste tak hodná, a poradila účinnou ochranu, dejme tomu pětihektarové pastviny, tak aby byla účinná proti vlkům?
Nenavrhujte psy, neb je to dle vás stejné, člověkem způsobené, utrpení nevinným zvířatům.
Pokud v ohradě budou trénovaní pastevečtí psi a bude dobře udělaná a často kontrolovaná ohrada, vlci do ní nepůjdou. Zkuste kouknout na ČSOP Libosváry na Facebooku a poradit se s ními, pokud máte problém s ochranou své pastviny.
Jestli jsem to dobře pochopil, tak když pes v noře zabije lišku, je to týrání, ovšem když vlk roztrhá srnčí zvěř, je to v pořádku.
Zajímavé pojetí ochrany zvířat. Ledasco to vypovídá o šiřiteli těchto "pravd".
Tak trošku jinak. Ano vlk v ohradě je problém a není to hezký pohled, nicméně je to problém chovatele, který si ta zvířata nezabezpečí. Norování lze nahradit jiným, humánnějším způsobem lovu, který nebude pro lišku i psa tak trýznivý.
Ach jo.Proč dnes píšou odborné články lidé, kteří schánějí informace z internetu.Silně pochybuji,že by autorka něco chovala.Takový článek má psát chovatel,ale to by nebyl plný nesmyslů.Chovám drůbež (cca. 30-50 ks) více jak 10 let pečivo máčím a tvoří třetinu míchanice.Dále občas suché bíle pečivo,které zobou rovnou.Nikdy jsem nepozoroval zažívací či jiné problemy a nebo zhoršení zdravotního stavu.
No jo, ale co kdyby Vám ty slepice bez toho pečiva nesly déle?
Te kdo to psal tomu absolutně nerozumí. V životě asi nic nechoval. záleží na úpravě toho krmiva a na množství. I chytrý pán tvorstva se umí přežrat nebo přepít a skončí na pohotovosti nebo na záchytce.
Samozřejmě záleží na množství. Pokud toho ta babička dostává tolik, že ničím jiným nekrmí, tak jeto prostě špatně. Je opravdu velký rozdíl dát zvířeti obilí a tvrdé solené pečivo.
Tak jestli chtěla babička pečivo pro králíky nebo slepice, proč jí to nedat? Taky suším chleba a rohlíky, které bychom už nesnědli. Nebo odkrojené kůrky, když mažu chleba své staré matce. Ono se to nastřádá. Z pár rohlíků udělám strouhankou, zbytek dám příbuzným pro slepice. Taky ten, kdo krmí prase, by to uvítal. A jeden příbuzný má rybníček s rybami, taky jim to dává.
Záleží na tom, kolik ta babička toho dostává. Pokud toho má od sousedů tolik, že podstatě ničím jiným nekrmí, je to špatně. Je opravdu rozdíl dávat jim obilí a pečivo, které je sice vyrobené z obilí, ale ochucené, především slané.
Chleb nas vezdejsi ...
Poctivy chleb je vyssi kategorie nez ten toustovy. Ten nekupuji. Nevyhazuji prebytky, takze zbytky (i mini odkrojky) bochniku susim a pro kralicky a jine zvirecto jedne uzasne babince velmi rada zdarma prenechavam. To jeji domaci hospodarstvi se ma i s chebickem od nas jako v raji. V nasi oblasti se obili nepestuje, ale kukurice je tu moc a moc ... Jejda, slepicky nesou o 106 cili vajicka nekupuji a jednou rocne dostanu i kralika. Domaci je domaci a mam prijemny pocit, ze zbytky chleba nedavam do kontejneru.
Ono záleží na tom, kolik toho pečiva ta babička takhle dostává. Pokud toho má tolik, že krmí podstatě jen tím, je to špatně.
1
Sledujících
1
Sleduje
1
Sledujících
1
Sleduje
Ví probůh vůbec někdo, jak vypadá teplotní šok u ryby? Choval jsem ryby dlouhé roky a to jak akvarijní tak naše sladkovodní. Teplotní šok jsem akvarijní rybě nechtěně způsobil mockrát při výměně vody ovšem absolutně nikdy se nestalo, že by nějaká uhynula. Ryba je chvíli malátná ale vždycky se během několika desítek minut vzpamatovala a normálně žila dál několik let. To samé se mi nestalo že by někdy ryba v zimě puštěná do jezírka uhynula, protože byla vystresovaná. Tyhle články jsou jenom bláboly. Jeden pseudoodborník kopíruje od druhého ale většina viděla kapra možná tak v kádích před obchoďákem na Vánoce. Jinak jsem všema deseti pro zákaz prodeje. Na těhlech zvrácených tradicích nevidím nic pěkného a obchodní řetězce, které nesvolily k zákazu prodeje ryb jsem přestal úplně navštěvovat. Nehodlám je kvůli tomu podporovat.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Srovnáváte nesrovnatelné, bych řekla.
1 odpověď