Jen konstatuji. Ono samozřejmě je nejpokutovanější sítí v historii čoiky. To že mají mraky lidí problém s jeho nízkou kvalitou tu nemá smysl řešit, toho jsou plná fóra všude, a není podstatné do jaké míry to je opodstatněná kritika, podstatné je že existuje a slyšel o ní každý.
Mohl byste uvést, v kterých letech dostala některá čerpací stanice ONO pokutu od ČOI nebo podobného kontrolního orgánu?
Občan Lukáš Pollert byl jistojistě výborný vodní slalomář, stále ještě je také užitečný anesteziolog, a jistě i hrdý držitel ocenění Bludný balvan, které obdržel - podle mého názoru - především za utkvělou představu, že rozumí všemu. Že kromě medicíny vystudoval i VŠŽ a tak to má všechno v hlavě srovnaný. Ale ve skutečnosti má v hlavě slušný včelín. Je to smutný příběh…
Na odvody placené zaměstnavatelem musí zaměstnanec hodně pracovat. Zaměstnavatel je neplatí z vlastního, ale to snad víte. Stejně neplatí dovolenou, benefity. Na vše si zaměstnanec vydělá.
🙂 Ve vaší interpretaci to skoro vypadá, že zaměstnavatel je někdo, kdo leží na pláži a každý měsíc uždíbne kus z hodnoty, kterou vytvoří jeho zaměstnanec. Tudíž zaměstnavatel jako líná mrcha je zbytečný. Tudíž mu ten jeho majetek můžeme sebrat a vytvořené hodnoty konzumovat sami. Skvělá myšlenka! Ale moment… nezkusili jsme už jednou tuhle cestu? Zkusili! A jak to dopadlo? Blbě! 😉
Takže je lepší volba pracovat za 50fakturačně a nic si neplatit než za 50hrubého, ano je to lepší volba, ale pak je taky potřeba na stará kolena neplakat a neškemrat státe dej.
Za 50 fakturačně místo za 50 hrubého by pracoval jen idiot. Běžnější je, že o částku, kterou by zaměstnavatel musel za zaměstnance odvést, se ti dva podělí. Je pak na tom “malopodnikateli”, jak s vyšším příjmem (menší odvody i daně) naloží. Když to například investuje nebo vrazí do splátek hypotéky, může na tom v důchodu být VÝRAZNĚ lépe, než důchodce závislý na státním důchodu.
Pokud je to skoro ve velikosti útraty (káva), tak je to dle mne špatně …
Účel platby za couvert je dost často právě odradit hosty od toho, aby si k prostřenému stolu s kompletním sklem i příborem sedli jen na kávu, všechno ohmatali, pomuchlali… Ale je zbytečné se rozčilovat. V některých zemích je couvert úplně normální, někde častý a někde vcelku neobvyklý. Ale je to místní zvyk a my jsme na tom místě hosty, takže na nás je projevit respekt.
Fascinuje mě, když čtu, že Češi se v cizině chovají tak či onak, a jaký je to trapas.
No, já mám zkušenost, že U NÁS se cizinci chovají minimálně stejně.
Pozdrav? Poděkování? Minimálně.
Pár základních slov v našem jazyce? Absolutně nula!
A když potkáte Němce kdekoliv ve světě, víc než němčinu z něj nevymáčknete.
A naši noví spoluobčané, co tu jsou už rok na návštěvě? O slušném pozdravu, prosbě či poděkování si nechte leda zdát.
A o snaze mluvit česky také. 😕
Bláboly na pochybných serverech netřeba brát vážně, jejich cílem není podat informaci, ale vyvolat KLIK. Ale jinak jsou moje zkušenosti jiné než vaše: německy umím tak maximálně pozdravit, ale v Německu i mimo něj se s Němci bez problémů domluvím anglicky a s uprchlíky z Ukrajiny mám ty nejlepší zkušenosti. Ale je pravda, že nebydlím v žádné vyloučené lokalitě, takže můj pohled nemusí být úplně komplexní.
Jenom úplný amatér neznalý pisálek napíše něco tak hloupého. Maďarsko je jeden z největších přispěvovatelů do unijní pokladny. Dá se to dohledat. Dokonce poslední dobou víc přispívá, než dostává. Ale podle Vám podobných je jakákoliv kritika Ukrajiny předem odsouzena . Asi proto, že většina kritiků má slabé znalosti v oblasti ekonomiky a proto jsou spokojeni s nakládáním financí naši vlády.
Honzíku, strašidelně lžeš. A můžeš si to dokonce i sám “dohledat”.
Uršula Kluková: Po 39 letech práce mi vyměřili důchod devět tisíc." Hééérka ale nějak ona opomenula a nebo cíleně pisálek zmínit že těch 9000 Kč bylo tak jak její důchod vyměřeno v roce 1999. No a takto "vysoký" důchod mělo mnoho lidí a tvrdě pracovali a dnes medíálně zaprodaně, nefňukají. Jako třeba tato, hééérečka.
Tak se mi úplně nezdá, že by paní Kluková zrovna fňukala (narozdíl například od paní Obermaierové). Faktem je, že platy herců v divadle byly vždycky dost mizerné a tudíž i odvody (vlastní i zaměstnavatele) velmi nízké. A u ostatních příjmů (film, televize, estrády atd.) se většina herců chová jako většina OSVČ - odvody se snaží udržet na zákonném minimu. Je pak na každém, zda tyto “vedlejší příjmy” nějak zhodnotí, nebo prostě … utratí. Jako u každé jiné práce pro výši důchodu není až tak rozhodující kolik let pracujete, ale kolik odvedete do systému pojištění. A vydělávat hodně a odvádět málo nemusí být vůbec nevýhodné, pokud s vydělanými penězi nakládáte rozumně. Pokud vám k malému důchodu okolo 15.000-, přibude každý měsíc třeba dalších 15.000,- za pronájem bytu, který jste si v průběhu pracovní kariéry koupili, nejste na tom nijak špatně. A ještě po vás děti něco podědí 🙂.
Pamatuji si, když jsem v roce 1990 poprvé letěl z New Yorku do Prahy, tak jsme před přistáním dostali leták s varováním. Bylo tam, že máme dát pozor na směnárny, že lze v Praze prakticky kdekoli šlápnout do h....., že cizince okrádají taxikáři a že Češi žerou vnitřnosti a dokonce je někde nabízejí v restauraci.
Tomíku, blábolíš hovadiny. V roce 1990 rozhodně žádné aerolinky nic podobného nerozdávaly. Nehledě na to, že v té době bylo rozhodně víc hovínek na chodnících Paříže, vnitřnosti se nabízejí i v restauracích v New Yorku (jak jistě víš) a podvodné směnárny jsou všude po světě (mě zrovna obrali ve Washingtonu - moje chyba a nemyslím si proto, že USA je nejhorší země světa.) Takže možná ty taxíky…
Velmi znepokojivá věc u AI je to, že nikdo vlastně neví, kde jsou limity; jediné, co máme, jsou spekulace o tom, jestli AI nahradí X, nenahradí Y či bude nástroj při práci Z. A vyvíjí se opravdu děsivým tempem, například generátory obrázků dnes jsou schopny reprodukovat práci věhlasných malířů, kteří tuto dovednost pěstovali celý život. Nebo chatboty, se kterými je dnes možné mít skoro "lidskou" konverzaci a které "rozumí" (tzn. iluze porozumění) psanému textu a jsou schopny produkovat data na základě tohoto textu. A prakticky každá činnost, kterou AI dokáže, převyšuje mnohonásobně výkonnost, přesnost a rychlost člověka věnující se stejné činnosti. Nemluvě o tom, že jestliže je vytvořena artificiální obecná inteligence, pak prakticky veškerá intelektuální práce lidí bude nahraditelná a podřadná práci, kterou tato AGI vykoná.
Přesně. Už pomalu přichází doba, kdy si budeme muset opravdu ujasnit, co všechno se vyplatí přenechat “strojům” Jinak řečeno jak velká míra lenosti se nám vyplatí…
"Ten co umí dělat rukama si to nějak prodat zvládne" XD Kdo dělal v jakékoliv větší firmě dobře ví, že vyšší management dělníky často vidí jako malé děti. A ne bezdůvodně. Představa, že dělníci jednají s jinými firmami, koordinují výrobu, vyvíjí nové technologi, řeší finance je srandovní. Stejně tak je srandovní myšlenka, že AI nahradí programátory nebo kancelářské pozice. Bude to nástroj, další který budou využívat. Třeba u programování mi část kódu napíše AI, stejně jako bych to našel má githubu nebo stackoverflow, ale stále tomu budu muset rozumět a celý kód dát dohromady já.
Vaše představy o budoucích možnostech umělé inteligence jsou velmi komické.
Velmi se bavím tím, jak tu mnozí nadávají na dělníky a jiné profese v očích lepšolidí podřadné... nicméně to odráží jejich nízký intelekt, protože umělá inteligence zvládne nahradit právě ty kancelářské profese a to především redaktořinu, ale i HR, copywriting, programátory a mnoho dalších, je spousta dělnických profesí které tak snadno nahradit nelze, je k tomu zapotřebí taky hardware, robotika a ta na mnoho profesí zkrátka nemá tu jemnou motoriku, kdežto lepšočlověka za počítačem nahradí obyčejný program, ve zkratce řečeno, kancelářskýho lze často, ne samozřejmě vždy, nahradit mnohem snáz moderní technologií než člověka pracujícího manuálně... jen podotýkám že nejsem voličem z žádných parlamentních stran a to ani komunistů nebo socanů, na úřadu práce jsem nikdy nebyl a pracuji na vedoucí pozici. Takže škatulkování si laskavě odpusťte. Mám jen zkrátka respekt k lidem manuálně pracujícím, bez nich by všichni ti lepšolidi a "však to dělat nemusíš" poučující lidi žili v jeskyních... tyhle pro mnohé podřadné pozice vám vyrábí i ten záchod kam chodíte a papír kterým se utíráte, bez nich by nebyly supermarkety ani jako budovy, natož aby bylo něco v nich. A mobilní telefony a počítače taky nerostou na stromě. Takže zkrátka ty profese jsou potřeba. Oni jsou především ti co vytváří hodnoty. Manažer to sice umí prodat, ale bez toho dělníka by neměl co prodávat, kdežto ten co umí rukama dělat si to nějak prodat zvládne, ne tak efektivně ale zvládne. Takže i dělnické pozice si zaslouží respekt. Nicméně chronicky nezaměstnaní jsou pro mě taky vyžírky a hnal bych je makat.
Tak to je opravdu komické pane Mrvo. Vyzýváte tu ostatní aby si odpustili škatulkování a sám tu formulujete nějakou škatulku “lepšolidí”. Já tedy nechápu, co tím myslíte. Je jasné, že umělá inteligence může nahradit určitou část inteligence lidské a to v oblasti manuální i “duševní” práce. Dokáže řídit robotickou výrobu toho vámi zmiňovaného záchodu i organizaci řízení jeho prodeje. Možná časem zvládne i vyhodnocení rizik uplácení, zákulisních dohod a dalších praktik vyššího managementu, který tu reprezentujete. Je jen otázka, zda UI také bude mít potřebu dělení na “lepšolidi a horšolidi” jako vy. A nezbývá než doufat, že zadání pro práci UI bude formulovat někdo, kdo potřebu takového dělení nemá. Nebo že UI nakonec nedospěje k názoru, že lidstvo si žádné ohledy nezaslouží…
Tak upřímně: proč vůbec chodit na poštu? Peníze mohou chodit na účet nebo vám je pošta až do cca 20 tisíc doručí domů. Balík či jinou zásilku vám také doručí domů. Odeslat peníze je jednodušší z účtu a internetové bankovnictví zvládá i naše maminka v 91 letech. Zbývá odesílání balíčků - a v tom je skvělé rakouské řešení se zřízením sběrných míst, které pak pošta obstarává sama. U nás by toto za zlomek peněz zvládla třeba Zásilkovna nebo podobná služba. Pošta je historická tradice, která se jistě ještě nějakou dobu udrží, ale v zásadě je to anachronismus, který se zoufale snaží držet nad vodou nesmyslným prodejem losů, kalendářů a propisovaček a my bychom si měli sakra rozmyslet, jak moc ji chceme dotovat.
Myslím, že tahle diskuse je úplně zbytečná. V těch 65 až 68 letech, kdy budou odcházet dnešní vysokoškoláci do důchodu, budou mít potřebné odpracované roky všichni i bez započtení studia (pokud budou chtít pracovat). A hádat se o to, zda si víc vydělá člověk s vysokou či bez ní je úplně směšné - každý má svou profesní kariéru ve svých rukou. Každý si může rozhodnout, zda své vzdělání využije nebo zda se přeškolí třeba na řemeslo, které má pořád “zlaté dno”. A protože pro řadu lidí je období studia opravdu ještě stále obdobím tápání “čím budu” a studium je obvykle zadarmo, je asi docela spravedlivé, že tahle doba se do odpracovaných let nezapočítá. Nikomu to neublíží.
0
Sledujících
2
Sleduje
0
Sledujících
2
Sleduje
Pane Červíku, myslíte si, že pokusem zničení Rusa vytvoříme mír,
nebo velkou válku? Tak kápněte božskou, kdo je na to připravenej!
2 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Zatím se Rusko pokouší zničit samo…