Tak to je rozhodně víc jak 10 %. Spíš tak 30-50 % (z těch, co jí ještě nemají). A benude to ani tak % výší útoků jako předražený cenami nemovitostí. Protože dnes si vzít hypo na 5 mega, to je třeba tak na 30 000/měsíčně hen čistě za hypotéku. Zatímco lidí, co di brali hypo před 10, 15 lety, mají splátky řádově nižší (protože ceny byly též řádově nižší a teď už mají třeba polovinu hypo splaceno a poměr úroků vůči splátce jistiny ve výši splátky je nižší).
ANO vyhrálo v tolika krajích, protože babičky a dědečkové volili do KRAJE ne podle toho, kdo co (ne)udělal pro kraj, ale volili predevším proti vládě, volili Babiše.Který přitom nikde nekandidoval. Tyto volby jsou především účet vládě, že by se měla hodně rychle vzpamatovat, vyházet dosavadní garnituru a nasadit OSOBNOSTI, které budou s lidmi lidsky a srozumitelně KOMUNIKOVAT. Silné LÍDRY. Slabý tlachal Fiala není typ lídra a elektrikář Stanjura vše vede zu grant a jako snad jediný ministr financí nekope ZA své podřízené (instituce spadající do jeho portfolia-napr. FÚ), naopak kope do nich, jakbysmet. A např.ze státních zaměstnanců (kterých je velmi vyznamná voličská skupina) si současná vláda si vystřelil a vytírá si jima pozadí...měla by to být blikající kontrolka, že volby do PS mohou pro vládní strany dopadnout mnohem, mnohem hůř, bohužel.
Kytka pro paní učitelku v první školní den? Proboha, ne, pokud nechcete být za exota a nechcete prvňáčka ještě víc vystresovat. A ad kornout, to je zvyk z býv.Sudet, jedná se o německý zvyk, jinde se nenosí a je zaváděn zmatenými matkami, co to viděly v TV v "Lucie postrach ulice" (něm. koprodukce), tak si nejdřív zjistěte, jak je to u vás. Zatímco v Ústí nebo Mostu by dítě bez kornoutu bylo out hned první den, na jižní Moravě by naopak bylo za exota dítě s kornoutem.
To je fakt vtipné....navýšení tarifů pri zachování objemu prostředků na platy...no takže na tarifu přidají tři stovky a seberou z odměn...takže výsledek šulnul, vezmeme z jedné kapsy a dáme do druhé, nula od nuly pojde. Řekla bych, že lidem je jedno, zda např. mají 25 000 základ a 5000 odměny anebo 26000 základ a 4000 odměny...ve výsledku je to přece úplně jedno, na výplatnici je v 1. i ve 2. případě pořád 30000. Takže přidání žádné.
No co se týče koupání v moři, není to dovolená pro mě. 20 st. voda je fakt zoufale málo (pro mě min. 25). Ale úplně koukám, jak ty přímořská letoviska mají krásně upravené pláže (mimochodem vše písečné a krásně široké), promenády, parky...míst na výlety a procházky je tu asi dost a dost., Takže určitě si ukládám do budoucna jako tip (ještě loni by mě to fakt nenapadlo, že u Baltu může být tak krásně), nicméně fakt jen pro případ, kdy se dovolená plánuje na poslední chvíli podle počasí. Přece jen jistota teplého léta tam není a co tam dělat když tak bude třeba mx. 15., déšť a vítr...
Ono to není o zlepšování zdravotního stavu populace, spíš o tom delším věku dožití. Ale že se dožijete 90 let, přičemž posledních 10 let třeba sotva chodíte, napůl neslyšíte a nevidíte (viz třeba konkrétně dědeček mého manžela), to už se nehodnotí. Po šedesátce (často i dřív) zdravotní problém přibývají, vidím to na svých rodičích i na manželových, můj táta, celý život aktivní sportovec, málokdy nemocný, za posledních pár let několikrát ve špitále - žlučník, kolika, slinivka, prostata, ledvinové kameny, furt něco...ale pracovat máme do sedmdesáti.
Štamgasti v hospodě u piva už dávno nenadávají, protože do nich nikdo nechodí! To jsou zase takové kecy. A lidi třeba gramotní jsou, ale ono pokud třeba máte hodně podprůměrný plat, tak z toho nic moc nevykouzlíte a tisícovky bokem taky holt neodložíte. A těch lidí, co mají podprůměrný plat, jsou víc jak dvě třetiny. Spíš kdyby se vláda (u státních zaměstnanců) a podniky (u soukromých zaměstnanců) snažili o důstojné podmínky pro ty, co pro ně makají? Není normální, že náklady na život jsou u nás kolikrát dražší jak v DE (minimálně nákupy potravin, oblečení, bydlení taky pekelně zdražilo...), ale příjmy jsou hluboko pod úrovní...
Takto to máme v práci stanoveno s tím, že jsou tzv. "core hours", kdy člověk musí být v kanclu, což je od 9 do 13 h, v pátek do 12 h, jinak můžeme přijít kdykoliv mezi 6 a 9 a odejít kdykoliv mezi 13 a 19 a záleží jen na množství práce a na nás, jediná podmínka - na konci msíce mít splěný fond pracovní doby. Takže není dobrý chodit na začátku měšíce pořád brzo domů s tím, že si to naddělám ke konci, co když čověk náhodou onemocní a fond nestihne...ale tento působ je ideální stav. A taky se teda divím, že na toto je třeba zákon, věřím, že tam, kde je to z povahy práce možné (není to třeba vázáno na otevírací dobu obchodu), je toto umožněno už dávno.
Panebože, to je zase blábol! A zase někdo bude rejpat do státních zaměstnanců, všem takovým přemoudřelým, co si myslí, jak je ve státním tráva zelená a zadarmo radím, běžte si to zkusit! Dělejte pro stát, rok, dva, tři na nějaké nižší pozici (tj.řadový zaměstnanec, ne ředitel odboru, sekce, náměstek, tajemník...) a pak mluvte, zda za ty peníze (a za tu práci) se dá DŮSTOJNĚ žít....
Herci jsou v podstatě jako každá jiná OSVČ, tak určitě každý rok podávají přiznání a snad vědí, kolik tak nějak odvádí na sociálním pojištění, podle toho je pak vyměřen důchod. Většina z nich se špatně nemá, jezdí si na exotické dovolené (i několikrát ročně), mají vily u Prahy a luxusní auta, mnozí z nich mají statisícové příjmy z TV reklam, tak nevím, proč by se na ně mělo pohlížet jako na nějaké chudáky a nějak nadstandardně je podporovat. Že peníze za života prošustrovali, místo aby si šetřili i na stáří, je jejich věc. Narozdíl třeba od zedníků, horníků či pokrývačů mohou dělat klidně do 80 (samozřejmě omezeně). "Pláč" paní Obermeierové, že už si nemůže dovolit Maledivy, protože na to nemá, je vyloženě k smíchu. Na dovolenou na Maledivách nemá většina pracujících a rozhodně drtivá většina důchodců. Podobně mě "dojímala" svého času paní Jirásková, herečka, která hulila krabku dvě denně, pila drahý alkohol, držela si pro ni nadrozměrný byt na pražských Vinohradech a ještě měla chalupu tuším u Berounky a plakala, že nemá na nájem. Kdyby přestala kouřit a šla třeba do menšího, měla by po problému.
Na jednu stranu chápu, že masový turismus obtěžuje. na druhou stranu zrovna třeba Řecko, Španělsko z turismu žije a nezaměstnanost mladých je tam strále dost vysoká, zaměstnání v turismu přes sezonu je pro ně kolikrát vytrhnutí trnu z paty. Když se pozavírají hotely anebo se naprosto šíleně napálí ceny, tak tam pak nebude útrata, nepůjdou tam peníze do toho regionu. Argument, že přece před 30 lety tam taky nějak žili, je dost mimo. Mladí se k dřině v zemědělství a pastevectví vracet určitě nebudou. A staří, co to dělali před 30 lety, když byli v nejlepším věku, stárnou a odcházejí do důchodu či umírají. Turismus jim dává práci.
Zase na druhou stranu k čemu je, aby mělo vysokoškolský titul přes 50 % populace...VŠ titul opravdu nepotřebuje prodavačka, zedník, recepční, servírka, uklizečka, kuchařka, řidič kamionu...potom tu bude spousta studentů Bc., kteří ale dělají za kasou Alberta (a ne jen jako brigádu, ale dlouhodobé), řekněme déle jak rok, protože pro jejich odbornou kvalifikaci nenajdou uplatnění. By mě zajímalo kolik procent překvalifikovaných vysokoškoláků je třeba právě v tom Dánsku, Nizozemsku, Belgii...pokud bude mít VŠ vzdělání přes 50 % ročníku, tak je to totální degradace VŠ titulů a VŠ vzdělání. Dřív pan inženýr, to byl někdo. Dneska je Bc. každá druhá kočka, co na střední sotva prolízala z češtiny či matiky (a přesto prý ve srovnání se Západem máme vysokoškoláků málo).
Tvl, za byt v Praze si nechává měsíčně platit 57 tisíc??? A prý 3+kk....to snad nemyslí vážně...dala bych jim paušální náhrady třeba ve výši max 15 000 a zbytek ať si platí hezky ze svého. Na úrovni vlády se takto rozhazuje a přizom školy nemají peníze na kuchařky a provozní potřeby, některé státní úřady (ne ministerstva) nemají na hygienické pomůcky a kancelářské potřeby...tohle je fakt už na stávku.
Je to tragédie. Ale co strojvůdce, o tom nikdo nikde nic nepíše, přitom při takové čelní srážce by byl zřejmě první na ráně, ne? Vypadá to, jako by vůz byl řízen automatem nebo co. Nebo že by byl (jen) jedním z těch vážněji raněných? Když vidím ten vlak, tak se až divím, že by to mohl přežít...jak harmonika :-(
Nespokojenec je samozřejmě úplně mimo. V týdnu a mimo sezónu si mohou vzít volno možná mladí bezdětní, ideálně OSVČ (dělají na sebe, takže si i rozvrhnou práci a klidně mají v týdnu volno a pracují v neděli) nebo pokud oba partneŕi pracují na směny a zrovna jim vyšlo volno ve stejný den. Anebo důchodci, kteří mají volno de facto pořád a těm je jedno,kdy vyrazí na výlet. Jo, ještě nezaměstnaným je to vlastně jedno. Jinak většina rodin s dětmi prosté jezdí na výlety o víkendu, protože opravdu není normální a běžné kvůli VÝLETU uvolňovat ze školy. To už musí být. Navíc dovolenou je třeba si primárně šetřit na prázdniny, jen v létě je 9 týdnů, k tomu Vánoce, jarňáky a nějaký ten den sežerou i pololetky, podzimní a Velikonoce. A dovolené je v tom lepším případě 5 týdnů (+max třeba indispozice, primárně určená pro stavy nemoci)
2
Sledujících
0
Sleduje
2
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Další tunel jako u České pošty? Tam se pozrušovaly pobočky (vč. největší pobočky v republice v Brně na hl.nádraží), aby se následně přišlo na to, jaká to byla chyba a některé se znovu otevíraly...což už ale jen tak snadno nejde (budova se prodala nebo byla pronajata někomu jinému s platnou nájemní smlouvou na x let).
2 odpovědi