Homeoffice je pozitivní vývoj způsobu odvádění práce. Covid tento vývoj urychlil a firmy které to nejou schopny pochopit a teď se snaží vracet jsou zaostalé.
Jsou určitě lidé, kteří to zneužívají, to je třeba začít postihovat, ale ne rušit kompletně homeoffice.
Já osobně chodím do kanceláře jen jeden den v týdnu a musím říct že "lepší zázemí a klid na prácí" je úplná blbost. Naopak v open space tam práce udělám minimum a beru to spíš jako takový sociálně povídací den, než skutečně pracovní den. Pokud si někdo nepotřebuje zrovna povídat se mnou, tak si povídají v teamu vedle a člověk se tam může snažit soustředit maximálně s kvalitníma noise cancelling sluchátkama. Ohledně zázemí je to taky s otazníkem, aktuálně se to bude měnit ale doposud tam ani nebyly tzn. standing desk stoly, což považuju jako základ pro zdraví při práci v kanceláři (doma mám).
No tak pokud práce v kanceláři=open space, tak asi ano. V Open space bych též nemohla fungovat. něco jiného je, když kancl sdílíte jen s jedním nebo max. 2 kolegy. Takže jestli je jediné srovnání open space nebo home office, zvolila bych home office (ikdyž v minulosti jsem si home office vyzkoušela a teda úplně mi to nevyhovovalo, hlavně pokud k tomu potřebujete podklady, kteér máte fyzicky v práci, tak furt si něco skenovat, posílat, přenášet
Vážná nemoc jako je třeba ta tuberkulóza, ale ani chřipka se neléčí přes prodloužený víkend. Karenční doba eliminovala jen "házení se marod".
A ony jako existují jen vážné nemoci? Co běžné virózy, kdy je Vám např. prostě blbě, že blijete jak šakal a půldne strávíte na oné místnosti, motá se Vám hlava a sotva zvládnete pozřít čaj? ..s takovou virózou zcela určitě nepolezete do práce (protože byste tam ani nedojel), ale trvá třeba dva tři dny max a je člověku zase dobře. Nebo když máte rýmu jako trám, nateklé uzliny a jen lehce zvýšenou teplotu...jo, na antibiotika to sice není, ale Ok Vám prostě taky není a tím, že se i takové lehčí nemoci přechází, může a) dojít k šíření respiračních onemocnení v kolektivu/ MHD (kdy třeba můžete mít kolegu se slabší imunitou, který to, co vy přechodíte za týden, odnese třeba s horečkama a antibiotiky) b) může to i u Vás přejít v něco horšího, kdy se následně léčíte déle, než kdybyste si ty tři čtyři dny klidu naordinovali.
Při zrušení karenční doby se kvůli tomu snížila zaměstnavatelům platba zdravotního pojištění. Oprava - snížila se platba sociálního pojištění.
A já Vám právě píšu, o jakém zdravotním pojištění to proboha mluvíte? Na odvod ZDRAVOTNÍHO to nemělo vůbec žádný vliv. Ze ZP se platí příspěvky na léky, hospitalizace, nemocnice, platby lékařům...neschopenka je sociání dávka a jde ze SOCIÁLNÍHO pojištění. A od 1.1.2024 se narovnal stav, že platba za nemocenské pojišění je o 0,6% vyšší. Takže sice první 3 dny jsou hrazené, ale o to je navýšen odvod SP na straně zaměstnance.
Peníze ze zdravotního pojištění by se měly využívat na závažná onemocnění a ne na banální jednodenní virózy. Zrušením karenční doby se zbytečně pouští žilou veřejnému zdravotnímu pojištění.
O jakých penězích ze zdravotního pojištění mluvíte??? Prvních 14 dní neschopenky Vám platí zaměstnavatel, teprve od 15.dne se to platí z nemocenského pojištění, které je ale součástí sociálního pojištění a to se teď navíc od roku 2024 pro všechny zaměstnance znovu navýšilo. Když právě byla ta karenční doba, tak strašně moc lidí přecházelo nemoci, protože si nemohli dovolit být doma zcela zadarmo...přitom na běžnou virózu stačí pár dní klidu +ten víkend, aby se člověk dostal z nejhoršího. Ale když to bylo neplacené, tak lidi chodili do práce i s teplotama a tuberáckým kašlem. To chodí teda někteří stále, protože mají pocit, že jsou nenahraditelní.
Přesně tak, doporučí mi to, co už 20x předtím - vitamíny, čaje, do nosu vincenka, na krk pastilku a na košel stoptusin, kdyby to začalo sedat na průdušky, tak zavoljete a předepíšeme Erdomed (to jsem teď posledně už ani nevolala, protože mám pořád zásoby Erdomedu z předchozích návštěv, tak mi přijde zbytečný plýtvat další léčiva)
Evidentně se lidé "hází marod" a ve spolupráci s lékaři zneužívají systém zdravotního pojištění.
Ale prdlajs. Jednodenní neschopenky právě jsou u lidí, kteří jednou za čas mají třeba virózu a normálně s tím chodí do práce a až kolegové je donutí, ať si proboha radši vezmou tu neschopenku a nechrchlají na kolegy v práci. Tak to často řeší takto, jeden dva dny + víkend, to na ty vyléčení z "nejhoršího" většinou stačí. Ono ne každá firma poskytuje tzv. sick days anebo jich poskytuje velmi málo.
Pak jsou lidé, kteří na nemoci čerpají dovolenou...ale k tomu primárně dovolená vůbec určená není. Když je člověk nemocný, má za mě čerpat nemocenskou, ne dovolenou.
... pokud člověk odpracuje aspoň 45 let, bude mít méně krácenou předčasnou penzi.
Ne, u takového člověka je nevyšší drzost mu cokoli krátit, měl by naopak navíc obdržet od sociální správy poděkování.
Hlavně je to nesmysl...pokud odpracuje 45 lewt, tak se de facto o předčasnou penzi vůbec nejedná...protože maká od maturity/vyučení až do toho důchodu...a do "předčasného" půjde možná tak o pár měsíců dřív. Navíc de facto možnost předčasného důchodu je de facto vyloučena u vysokoškoláků, kteří do 24 studují (velká část studentů s přivydělává sice i při studiu, ale ve v+ětší míře spíš DPP či velmi zkrácené úvazky, takže plnohodnotně začne pracovat cca v 25 letech...při 45 lewtech práce mu bude 70, to se o žádný předčasný důhod nejedná).
Já mám dost doktorů mezi známýma a lidi tam chodí s každou blbostí 😉
Od červeného flíčku na kůži po neurčité bolesti - kloubů, zad .. Každé zakašlaní hned doktor .. Idealně dostat neschopnost...
Ale tak boulička na prsu s jasným podezřením na raka je snad něco jiného, zde je řeč o "přeplněnych" kapacitách u odborných lékařů (zde konkretně onkologů a CT radiologů), ne praktiky.
A i ty neurčité bolesti kloubů, zad, pokud není jasná příčina úraz nebo prostě stáří (osteoporóza, artróza si najde ve věku 50+ min.každou 2.ženu), v krajním případě to může být klidně známka třeba i rakoviny kostí. Jasně, jsou lidi, kteří fakt simulují a zneužívají, ale většina lidí se doktorům vyhýbá, co může. A za mě teda radši 3x zbytečně než jednou pozdě...
Ano 🙂 a právě proto se spousta lidí nedostane k doktorovi protože ti neustále řeší těm samým lidem pořád dokola řadu vyšetření ktera nikam nevedou protože nemůžou bouchnout do stolu a říct jdi už dopr...
Znám plno lidí ve svém okolí co se s každou bolístkou nechají vyšetřit u několika specialistu a ve finále je jim prdlajs
To je právě to, že do pr...je poslat doktor nemůže, doktoři často sami tápou (kór praktici), neví, posílají tě od čerta k ďàblu. A pokud má pacient objektivní problém, tak by se měl řešit. To malé procento, které simuluje a má to tzv.v hlavě ty nemoci (psychisomaticky) by nemělo bránit v tom, aby se pomohlo těm ostatním, kteří jdou k doktorovi, až když už fakt není zbytí. Spíš jsou zkušenosti, že lidi nemoci přechází, zanedbávají, přehlížejí, bojí se k doktorovi vůbec jít, bojí se diagnózy. Co je lepší, jít k doktorovi "zbytečně" nebo radši vůbec? Kolik nemocí bylo odhaleno díky "zbytečným" návštěvám.
Zdravotnictví otravuje neskutečne množství stimulantů
Ale jak víme, že jde o simulanty? Protože pár seniorů je o doktora 3x do týdne "pane doktore, mě bolí tady a tomhle a lečte mě", takto přece nemůžeme a priori přistupovat ke všem pacientům. Pokud je podezření zrovna na rakovinu, měla by být léčba zahájena v nejbližším možném termínu. A to nejsou 3 měsíce od nálezu. Tyhle blbé 3 měsíce mohou znamenat zásadní zlom v úspěchu/neúspěchu léčby. Kdyby se všichni pacienti dostali do rukou odborníka včas, možná tu úmrtnost na rakovinu poloviční.
Důležitý je čas, "Nádor jí vyrostl za jeden měsíc, měla totiž agresivní formu rakoviny. Jen v dalším týdnu od diagnózy se znatelně zvětšil ...", hmmm, termín vyšetření ultrazvukem jí stanovili až za 3 měsíce, fakt "skvělé" zdravotnictví.
Jo, otřesné. Chápu v případě prevence "jen tak" v případě nálezu na být vyšetření v nejbližším možném termínu. Sestra si prošla agresivní firmou rakoviny míznich uzlin (nonHodgkin), taky původní nástřel pro vyšetření za 3 měsíce, naštěstí její doktor je machr a vypadal si pro ni vyšetření do týdne, že čekat 3 měsíce, tak tu taky pacientka už nemusí být. I tak než byla zahájena 1.chemo, uběhl cca měsíc a nador vzrostl za tu dobu dvojnásobně! Absolutně nechápu,jak v případě jakéhokoliv podezření na rakovinu lékaři hazíterminy v řádu měsíců....jako by jim to bylo jedno 🙁 jen další "problém" k řešení, ne člověk z masa a kostí, u kterého se hraje o čas.
Přitom pořád dokola je nám omíláno, jak důležitá je prevence a zahájení léčby včas...
2/3 důchodců má důchod pod 20.000 , tj také čistého. A zdá se Vám že důchodci nějak živoří? Co vidím tak je v obchoďácích plno důchodcú, jezdí na velké nákupy pěknými auty a zahraniční zájezd jak poznávací tak i pobytové ecotické jsou plné důchodců. Když si býše uvedené mohou dovolit důchodci s důchodem 20.000, tak pracující s 25.000 čistého si toho můźe dovolit více.
K těm zájezdům- hodně důchodců má asporeny neskutečné částky a ta druhá část, odkud chce cestovat, tak si k důchodu chodí přivydělat (nebo mnozí třeba ještě pracují na plný úvazek a důchod mají k tomu navíc). Pokud máte důchod 15 tisíc, tak z toho si na exotiku neušetřite. Z okolí kdo z důchodců cestuje, tak mívali v produktivním věku velmi pěkné výdělky a mají slušné i důchody. My s mužem jsme státní zaměstnanci, u moře s dětmi jsme byli jednou (Chorvatsko autem), příští rok bych je ráda vzala poprvé letecky a se stravou a tato týdenní dovolená v Evropě (žádná exotika) se nám do rozpočtu propíše opravdu výrazně (další 2 roky se nejspíš opět nikam nepoletí, prostě na to nebude)
2/3 důchodců má důchod pod 20.000 , tj také čistého. A zdá se Vám že důchodci nějak živoří? Co vidím tak je v obchoďácích plno důchodcú, jezdí na velké nákupy pěknými auty a zahraniční zájezd jak poznávací tak i pobytové ecotické jsou plné důchodců. Když si býše uvedené mohou dovolit důchodci s důchodem 20.000, tak pracující s 25.000 čistého si toho můźe dovolit více.
Nějak zapomínáme, že většina pracujících musí kromě sebe živit min.1 dítě, kdy částky za dítě jdou do tisíců, s vyšším věkem i desetitisíce (jídlo, oblečení, škola, kroužky, tábory, boty, sport.vybavení...to nepočítám takové "zbytné" věci jako hračky apod). K tomu když je 1 rodič třeba na OČR, tak se mu příjem ještě sníží. A zatímco důchodce si koupí jedny boty a ty mu mohou vydržet x let, bunda, kalhoty to samé, za dítě dáte jen ta 1 boty, které musíte po pár měsících vyhodit, až 2000. Logicky také při více lidech v domácnosti je vyšši spotřeba elektřiny a hlavně vody...relevantní údaj, který můžete porovnávat, je tak možná přijem na osobu v domácnosti,tj. pokud vezmeme, že ideální jakž takž slušný příjem na vyžití je 20000/hlavu, tak rodina se 2 dětmi by měla mít v průměru příjem 80 000 čistého. A kdo to má???
Tak to je rozhodně víc jak 10 %. Spíš tak 30-50 % (z těch, co jí ještě nemají). A benude to ani tak % výší útoků jako předražený cenami nemovitostí. Protože dnes si vzít hypo na 5 mega, to je třeba tak na 30 000/měsíčně hen čistě za hypotéku. Zatímco lidí, co di brali hypo před 10, 15 lety, mají splátky řádově nižší (protože ceny byly též řádově nižší a teď už mají třeba polovinu hypo splaceno a poměr úroků vůči splátce jistiny ve výši splátky je nižší).
Dneska si udělá dítě jenom blázen. Protože uživit ho znamená, že člověk musí vydělávat minimálně kilo čistýho za měsíc jinak má zaděláno na přežívání v chudobě a v bídě.
Co berete jako chudobu a bídu? Že se v zimě nejede na hory do Alp a v létě do Turecka anebo na Maledivy, ale na chatu či pod stan na Vranovskou? Že místo iPhonu mate "jen" Xiaomi, misto Mercedesu "jen" Hyundayi? Já si teda pod slovy "chudoba" a "bída" představím lidi někde v JV Asii či Africe, co nemají co jíst a nemají co na sebe a na vzdělání, v ČR 99 % lidí NEVÍ, co je to opravdu chudoba a bída;-) 99 % desetiletých má vlastní mobil, tablet, polovina z nich má vlastní pokoj (ta druhá ho teda sdílí se sourozencem...možná to ani polovina není)
Dneska si udělá dítě jenom blázen. Protože uživit ho znamená, že člověk musí vydělávat minimálně kilo čistýho za měsíc jinak má zaděláno na přežívání v chudobě a v bídě.
Škoda že jsem tohle nevěděla před 10 lety, kdy jsme měli první, máme 2 a 100 tis. čistyho nemáme ani náhodou. Jo a většina dceřiných spolužáků má 1 sourozence (pár jedináčků je). A jen ve svém okolí mám hned několik lidí (i v rodině), kdo má děti 3. Přesto nemám pocit, že "přežíváme" v chudobě a bídě
A proč byly ročníky Husakovych dětí silné? Protože tenkrát se nám žilo nádherně - vše levné, sociální jistoty, slušné chování, ve všech ohledech se pamatovalo na obyčejné lidi, měli jsme mezi sebou hezké vztahy, pomáhali si navzájem, celá republika vzkvétala v průmyslu, zemědělství, hospodařstvi, byli jsme bez dluhů.Teď se mají dobře elitáři, nepoctiví zbohatlici, zloději všeho druhu, zlatokopové, ti u koryt.A obyčejného člověka vykořisťují.
Ony by byly silné i tak, i když možná třeba jen o pár let později (nebo by se to trošku víc rozředilo), protože v 70.letech se prostě rodily děti silným poválečném ročníkům. Jen se to zrovna sešlo i s tou podporou státu (což jako bylo dobře, protože předtím ta podpora rodin příliš nebyla, rodičovská nebyla, rodiny žily ve 3 generacích v malém bytě naprosto běžně, dětské oblečení taky téměr nebylo...). Určitě si ale nemyslím, že by si někdo jen díky podpoře od státu pořídil 3.,4. dítě, když chtěl vždycky max.2. V těch 70.letech už naopak nebyly moc četné rodiny, které by měly více jak 4 děti, což ještě za první republiky bylo docela běžné.
2
Sledujících
0
Sleduje
2
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Další tunel jako u České pošty? Tam se pozrušovaly pobočky (vč. největší pobočky v republice v Brně na hl.nádraží), aby se následně přišlo na to, jaká to byla chyba a některé se znovu otevíraly...což už ale jen tak snadno nejde (budova se prodala nebo byla pronajata někomu jinému s platnou nájemní smlouvou na x let).
2 odpovědi