učí jazyky na dálku. Mě na to spíš vadí ten fakt, že se nějak prezentuje a je to lež. Proč to vlastně dělá? Spousta lidí to má jako cíl sen za kterým se ženou ona je to jen pustá hnusá lež. Pak se těžko můžeme divit těžkým depresím u spousty lidí. Vidí klam o kterém někdo tvrdí, že je jeho život.
Co je klam? Vaše domněnky, když vidíte něčí hezké fotky?
Například my žijeme v Cornwallu ve Velké Británii a hodně chodíme a jezdíme na výlety (ale to jsme dělali aktivně i v Čechách, rádi poznáváme nová místa). Dáváme fotky na Facebook. Ale až teprve nedávno jsme zjistili, že si lidi v Čechách myslí, že skoro nepracujeme a jen si užíváme na plážích a útesech. Přitom my jsme v práci často 6 dní v týdnu. A ty výlety děláme buď po práci a nebo v neděli. Občas se zadaří, že nám vyjde volno v průběhu týdne (jsme oba živnostníci, ale ne digitální nomádi, prostě se lidem staráme o baráky a zahrady). A sdílíme i fotky z našich prací - ale to prostě lidi nepraští do očí tolik jako pěkný obrázek z pláže či rybářského městečka. Často k nám létají přátelé z Čech a jsou překvapeni, že nemáme čas je v týdnu někam vozit po výletech a že musíme chodit do práce. A přitom my nikdy nikomu netvrdili, že si jen užíváme a nepracujeme. To jsou prostě jen domněnky ostatních, protože vidí pár našich hezkých fotek z výletů.
Můj děda paní Bohdalové před desítkami let opravoval střechu na její chalupě, co má kousek od Trosek, a nechtěla mu zaplatit. Prý, že ona je přece ta známá herečka.
Jinak moje babička s druhým dědou se také pohybovali v divadelním a hereckém prostředí a neměli o paní Bohdalové dobré mínění. Prý byla velice arogantní a nechovala se moc dobře vůči ostatním lidem.
Každopádně i tak nepřeji nic špatného paní Bohdalové, ať se uzdraví.
Navíc butulotoxin se obvykle objevuje ve starých konzervách nebo uzeninách. Celkem pochybuji, že by takto majetný člověk jako paní Bohdalová zajisté je (tím jen konstatuji fakt, neberte to jako výčitku či závist), konzumoval prošlé laciné konzervy...
Tak to si nemyslím. Je to starý člověk a ti jsou schopni šetřit se vším a často právě konzumují staré potraviny a nemusí jít o chudého člověka. A paní Bohdalová je mezi lidmi, co ji poznali, považována za lakomou. Mému dědovi před pár desitkami let nechtěla zaplatit za opravu střechy na její chalupě, co má kousek od Trosek. Velmi se škrtila o platbu.
Jinak já se jako sociální pracovnice setkávala se seniory a opravdu mohu potvrdit, že i bohatí staří lidé mají tendenci k šetrnosti. Je to stará škola a dříve se prostě nic nevyhazovalo...
Každopádně paní Bohdalové nepřeji nic špatného, snad se z toho ještě dostane i v jejím velmi vysokém věku.
Opravdu citlivý člověk, když vyhodil nedospělou dceru z domu. Asi měla kam jít, ale kdyby ne, tak ji těhotnou vykopne na ulici?
Ani se jí nedivím, že se s ním nestýkala.
Nemusíte hned věřit všemu, co nějaký patlal napíše... Pan Šimánek svou dceru z domu nevyhodil - ale rozhodně nebyl nadšený, když mu oznámila takto mladá těhotenství. Vyjádřil k tomu svůj názor. Věřím, že většina z vás rodičů by z toho nadšená u svého 15 - 16 letého dítěte také nebyla. A teď si vezměte, jaké mívají teenageři v tomto věku reakce - většinou velmi radikální. A toto vše zasaďte do období 60. let, kdy se takové věci vnímaly jinak než dnes. Možná zpočátku díky této události měli problematické období, ale rozhodně ne celoživotní. Dcera se po svatbě odstěhovala do domu manželových rodičů - tomu se přece neříká vyhazov z domova.
Proc asi tento "citlivý člověk" vyhodil 16ti letou dceru z domova? Protože by mohl dostat od soudruhu stopku pro dalsi zviditelneni za nespravnou socialistickou výchovu. Proto se ji musel úkryt. Takových bylo, co dali přednost své kariéře před přirozeným vztahům v rodině. To je komunismus...rozbít všechno, co bylo lidske, přirozené. Mám to z první ruky.
Nemusíte hned věřit všemu, co se píše. Tento článek je nesmysl a pan Šimánek svou dceru z domova nevyhodil. A už vůbec není pravda, že to byl nějaký kariérista, co kašlal na rodinu. Naopak! Byl to velice hodný a nekonfliktní člověk, opravdový gentleman. Své manželce Lídě nosil každý den květiny a o své vyženěné děti se velice dobře staral.
Jistě, fotobanka je řešení, už tam nakupuji také. Ale někdy se někomu nechce dát dva tisíce za jednu podobenku. To už je ale na každém autorovi zde. Buď to má k něčemu vypadat, myslím tím i obsah, nebo se autor akorát zesměšní a naštve příbuzné osoby z článku. To už je na autorce. Chtěla jsem jen vysvětlit ty fotky.
Já mám pocit, že autorce tohoto článku nejde o kvalitní informace, ale o nějaký bulvární paskvil. Její článek je z větší části obšlehnutý beze snahy si ověřit pravdivost. Takže mě ani nepřekvapuje, že nemá na to investovat do opravdového obrázku Otty Šimánka. Není vůbec pravda, že svou dceru vyhodil z domova. Asi všichni, co mají doma 15 - 16 letého teenagera, si umí představit, jak by probíhala komunikace, kdyby jim oznámil, že čeká miminko. Také by nebyli dvakrát nadšení. A ten teenager by se také asi nezachoval úplně dle jejich představ. A teď si vezměte, že to se stalo v 60. letech, kdy se na takové věci dívalo ještě jinak než dnes.
A celkově i nadpis je nesmysl - "s vlastními dětmi mluvit neuměl" - on měl přece vlastní dítě jen JEDNO! A tím byla dcera Alexandra. Nevlastní děti měl pak dvě - Lenku a Petra - vyženil je s druhou paní Ludmilou. K těmto dětem měl výborný vztah, pečoval o ně jako o vlastní a oni na něj dosud s láskou vzpomínají.
Těší mě a zdravím. Ono to tak končívá, když zemře matka po dlouhé ještě nemoci a otec 15. leté dcery si najde novou partnerku a ještě z dětmi jak už matně vzpomínám. Na té chalupě, jsem jeden víkend strýci, kdysi pomáhal, už nevím s kým, sundat eternit ze střechy, a co jsme se nachodili nejen na něj do Divadel Pražských z volňásky od něj, stačilo zavolat. I tu vaši babičku jsem tak poznal. Příjemná paní.
Také Vás moc zdravím. Samozřejmě chápu, že to pro Alexandru muselo být velmi těžké - brzké úmrtí maminky, těhotenství a manželství ve velmi mladém věku, a do toho si tatínek našel novou rodinu. On měl své nevlastní děti velmi rád a s láskou se o ně staral, bral je i do divadla a také na natáčení Pana Tau, můj táta má mnoho fotek ze zákulisí. Možná o to víc to mohlo být pro jeho vlastní dceru těžké - že její tatínek s láskou pečoval o cizí děti. Svou druhou manželku Lídu také velmi miloval a vždy se k ní choval uctivě - každý den jí nosil kytku. Měli krásný vztah. On byl velmi hodný a klidný člověk - je smutné, když se pak "bulvárně" o něm píše, že vyhodil dceru z domova - háže ho to do špatného světla a lidé si představují vždy tu horší variantu a myslí si, že v soukromí nebyl dobrým člověkem. To si rozhodně nezasloužil. Ano, na chalupě u Českého ráje se kdysi dávno po jejím zakoupení měnila střecha - původní byla došková. Asi jste byl pomáhat tam? Kdysi jsem z toho viděla i nějaké fotky, babička je jistě ještě někde má.
Děkuji velice za Váš příspěvek zde. Je to milé.
Po té co vystrojil můj strýc jistě cely šťastný (ona to byla tenkrát před cca 60 letech pěkná ještě ostuda) své dceři v 16 letech v Komorním klubu svatbu se odstěhovala Saša se svým plnoletým manželem do rodinného domu v Brně co patřil jeho rodíčům. Odkud se po rozvodu po pár letech zase vrátila s děckem (!) domu jí záhy vystrojil druhou svatbu a z bytu se pak odstěhoval .a Saša tam možná bydlí dosud. Kde je nějaký vyhazov z domova?
Jsem z rodiny Ludmily Muchové, jeho druhé manželky, a mohu potvrdit, že náš dědeček se se svou dcerou Alexandrou stýkal. Pokud měli nějaké rozpory, tak nejspíše jen chvíli, ale určitě ne celoživotní. Stejně tak se velice hezky staral o své dvě nevlastní děti, Lenku a Petra, obě mu říkaly tatínku. My jako vnučky: dědečku. Myslím, že Alexandra naši babičku, Ludmilu, nikdy neměla ráda, nevyjadřovala se o ní dobře. Je to smutné, protože babička je jeden z nejúžasnějších lidí, kterého znám. A děda byl skutečný gentleman i v reálném životě, neuvěřitelně hodný člověk, velice pohybově nadaný, oblíbený svými sousedy na chalupě, kde hrál místním dětem loutkové divadlo.
Tento článek považuji za hloupost.
Rozhledny bývají krásné stavby, ale z mnohých z nich se nerozhlédnete. Proč se nekácejí stromy v okolí rozhleden???
Kdybyste viděl, jak to tam na Allainovce vypadalo pred rekonstrukcí, tak byste naopak řekl, že toho bylo vykáceno až moc. Dříve ta věž téměř nebyla vidět, spousta lidí ji ani nenašla, bylo to zarostlé kolem dokola.
A navíc, jak se dočtete, původně to byl posed, tudíž nepotřebuje rozhledy až do kdovíjaké dálky.
Tak nevím, ale poslední dobou se to tady množí příběhy, které bych zařadil do kolonky "SMYŠLENÉ" 🙁. Tak jednak mi připadá hodně divné to, že se jen tak - asi náhlé hnutí mysli, ale jaké? - rodina, ještě k tomu s dost malými dětmi, klidně sebere a přestěhuje do zcela jiného, a hlavně dost odlišného, státu🙁. Nikde žádná zmínka o nějakém alespoň minimálním zázemí, které by jim pomohlo v rozjezdu 🙁. Prostě tomu příběhu nevěřím - možná, jako pohádce ano, ale jinak se mi to příčí uvěřit tomu, že by byl někdo tak praštěný a udělal to, co je popsáno v příběhu 🙁🙁. A nebo to má být upozornění pro ty, kteří tady nadávají třeba na zdravotnický systém či špatnou dopravní obslužnost, aby si uvědomili, v jakém blahobytu to vlastně žijí. No, a také mne dost dostala ta poznámka o tom, že dotyčná nevlastní řidičské oprávnění - tak to už mi připadá ještě víc utažené za vlasy to jejich rozhodnutí, přestěhovat se do Irska, když budou potřebovat na rozjezd hodně častý kontakt s úřady daného státu či oblasti + malé děti 🙁 🙁. Prostě NE 🙁.
Ziju v Anglii, a tento pribeh se mi zda hodne realny. Lidi maji uplne nesmyslna ocekavani ze zivota v zahranici. A na druhou stranu predpokladaji, ze vse bude aspon na takove urovni jako v CR. Coz je chyba - myslim, ze Anglie i Irsko v mnoha vecech tezce zaspalo. Mnoho lidi sem prijelo skoro na blind nebo zpocatku zilo u pratel ci nekde na farme. Lidi si neuvedomuji, ze tu neni tak dobra dopravni dostupnost jako v Cechach. Zase na druhou stranu, tahle pani s rodinou se stehovala do vetsiho mesta, tak predpokladala, ze tam bude dobra MHD.
Ja tu v Anglii potkala take par holek bez ridicaku. Coz naprosto nechapu, tady to bez vlastniho auta proste nejde - ridim kazdy den, pesky bych se nikam nedostala.
Kazdopadne jsou tu vetsi strelci nez tato pani. A pak jsou prave takhle rozcarovani. Naopak vetsina z nas, co sem jela jen na rok se naucit anglicky a nemela nejaka velka ocekavani ani plany tu dlouhodobe zit, tady nakonec zustava zit roky a roky a jsme spokojeni. Ale s tim zdravotnictvim i MHD ma pravdu, stejne je to v Anglii.
Pak takova urednice krati s radosti bileho ,ktery pracoval kus zivota.
Ocividne vubec netusite, jak se socialni davky priznavaji a jak probiha cely proces. Jsou na to jasne dana pravidla zakonem. Priznani davky opravdu nezalezi na nalade ci strachu nejake urednice. Cely proces probiha schvalovacim koleckem. Tzn. dana urednice predava spis ke schvaleni svemu nadrizenemu a ten to kontroluje, vraci k pripadnemu prepracovani, a nakonec i podepisuje. Kdyz je to slozitejsi pripad, muze se to resit i v ramci krajskeho uradu, pripadne se urednik obraci o metodickou radu primo na Ministerstvo prace a socialnich veci.
Je pravda, ze cele nastaveni socialnich davek neni spravedlive a lepe na to dosahnou nemakacenka, nez lidi, kteri se skutecne snazi. To vsak neni vina dane urednice, ale celeho nastaveni daneho zakona.
Joo, a opravdu neexistuji zadne specialni davky pro Romy. Kdyby byla bila rodina stejne pocetna, a se stejnymi socialnimi problemy, dosahla by na uplne stejnou vysi davek jako rodina romska. Problem je v tom, ze romske rodiny nemaji ostych si pozadat uplne o vsechno, vsechno si obehat, zaridit. Bile rodiny to casto vzdaji, ze pry se nebudou nikde ponizovat. Navic nemala cast romskych deti je pod hranici gramotnosti, nektere na urovni mentalni retardace (vzhledem k tomu, ze jejich rodice byvaji pokrevne pribuzni) - tim padem tyto deti dosahnou v 18 letech na invalidni duchod - a vzhledem k tomu, ze predtim nebyly v produktivnim/vydelecnem veku, tak se vyse jejich duchodu pocita z urciteho prumeru, nikoli z poslednich vydelku. To znamena, ze si prijdou na vyssi invalidni duchod, nez nekdo, kdo roky tezce pracoval..
Takových je a uspějí. Když přijedu do některých lokalit, jsou jediní kdo si nekupuje věci v akci, zlaté řetězy, všichni obézní a evidentně slovo zaměstnání neznající...
Co je potom motivuje pracovat, když bez práce jsou koláče ...
Od žen od přepážky slyším jak na ně řvou, mají li pocit, že jsou krácení ve svých právech a mnohé jim raději vše přiznají.
Nepracoval jste, nepracujete, nic nedostanete.
Ocividne vubec netusite, jak se socialni davky priznavaji a jak probiha cely proces. Jsou na to jasne dana pravidla zakonem. Priznani davky opravdu nezalezi na nalade ci strachu nejake urednice. Cely proces probiha schvalovacim koleckem. Tzn. dana urednice predava spis ke schvaleni svemu nadrizenemu a ten to kontroluje, vraci k pripadnemu prepracovani, a nakonec i podepisuje. Kdyz je to slozitejsi pripad, muze se to resit i v ramci krajskeho uradu, pripadne se urednik obraci o metodickou radu primo na Ministerstvo prace a socialnich veci.
Je pravda, ze cele nastaveni socialnich davek neni spravedlive a lepe na to dosahnou nemakacenka, nez lidi, kteri se skutecne snazi. To vsak neni vina dane urednice, ale celeho nastaveni daneho zakona.
Joo, a opravdu neexistuji zadne specialni davky pro Romy. Kdyby byla bila rodina stejne pocetna, a se stejnymi socialnimi problemy, dosahla by na uplne stejnou vysi davek jako rodina romska. Problem je v tom, ze romske rodiny nemaji ostych si pozadat uplne o vsechno, vsechno si obehat, zaridit. Bile rodiny to casto vzdaji, ze pry se nebudou nikde ponizovat. Navic nemala cast romskych deti je pod hranici gramotnosti, nektere na urovni mentalni retardace (vzhledem k tomu, ze jejich rodice byvaji pokrevne pribuzni) - tim padem tyto deti dosahnou v 18 letech na invalidni duchod - a vzhledem k tomu, ze predtim nebyly v produktivnim/vydelecnem veku, tak se vyse jejich duchodu pocita z urciteho prumeru, nikoli z poslednich vydelku. To znamena, ze si prijdou na vyssi invalidni duchod, nez nekdo, kdo roky tezce pracoval..
Spatne napsany clanek. Zubarskych ordinacich je ve Velke Britanii dostatek. V soukrome musite platit: sednete do kresla £60, plomba dalsich £300. Pro vetsinu britu tydeni mzda! NHS je bezplatne o to tady jde.
Ano, presne tak - ziju v Anglii a chodim k soukromemu zubari. Zaregistrovali me hned a za tyden jsem se uz dostala na vysetreni. Plomba stoji £200, vstupni prohlidka £130, dentalni hygiena £90. Da se platit mesicni clenstvi a diky tomu je pak narok na 1-2 zubni prohlidky a 2 dentalni hygieny, plus 10% sleva na dalsi zubni zakroky. Kazdopadne teda ta zubni pece je tu na hodne vysoke urovni.
Před pár lety si mi jeden pan učitel na didaktické exkurzi stěžoval, že jejich škola vyjela na představení Romeo a Julie. Až na místě zjistili, že se jedná o moderní adaptaci (kostýmy, jazyk, sexualita, násilí).
Hrozně se divil, když jsem jej upozornila, že se jednalo zjevně o chybu organizátora z jejich školy, který si před objednáním vstupenek měl zjistit podrobnosti.
Pochopitelně jsem obratem situaci využila na poukázání na didaktické nedostatky v organizaci - zejm. absenci cílů výuky a návaznost představení do dalších hodin, již v rámci školy.
Kdyby toto škola neopomněla, k faux pax by nedošlo.
To samé by mělo být vysvětleno i nejmenovanému učiteli z článku 😉.
Nás takhle kdysi vzala škola na Canterburské povídky - bylo to hodně naturalistické. A v době, kdy ještě nebyl internet, pro nás děti celkem šokující. Jo, a pak jednou místo suplování nám promítli film Pasti, pasti, pastičky... Taky celkem psycho pro děti na základní škole.
Myslím, že daleko víc rádi jsou samotní Britové.
Noo, nejsou... Ziju v Anglii a zatim jsem tu jeste nepotkala Anglana, co by byl pro Brexit (joo, teda vlastne jen jednoho burana ze severu, co je tak strasne proanglicky a nechce mit nic spolecneho s Evropou, ze uz 10 let zije s ceskou holkou...). Naopak, minimalne vetsina lidi napric jizni Anglii tvrdi, ze Brexit je blbost a nesouhlasi s tim.
to se velice mýlíte, na přechodu nemáte přednost, možná předpisově,ale jinak ne, co je vám platná přednost,když se stane toto,k ničemu, proto chodec musí myslet i za druhé,měli se rozhlédnout,jestli auto zastavuje,nebo zastaví,tak to dělám já,dokud mne nepustí,nejdu a vyplácí se,d
Videla jste to video? Vas komentar se opravdu netyka teto situace - ti chodci na prechodu jiz davno byli, a to v dobe, kdy zadne auto nejelo. Zbyval jim skoro posledni krok na chodnik, dodavka se priritila velkou rychlosti, ani nezpomalila! A chodce smetla. I kdybyste se pred vstupem na prechod stokrat rozhlizela, tak v teto situaci to bylo opravdu neco jineho. Podivejte se na video. Chodci sice nemaji absolutni prednost, mate pravdu, ale i tak by auto melo u prechodu alespon trochu zpomalit - nikdy nevite, kdy vam tam na poslední chvili nekdo skoci. Ale tenhle ridic nezpomalil ani trochu. Pritom chodci byli krasne videt uz z dalky.
3
Sledujících
1
Sleduje
3
Sledujících
1
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Tak upřímně si myslím, že moc podobných případů, kdy někdo schizofrenně žádá o občanství cizí země a zároveň si hraje na protestujícího vlastence, moc nebude...
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ono totiž žádat o občanství neznamená jen podat nějaký formulář - ale i složit test z jazyka a všeobecný test o té zemi (a ten bývá opravdu těžký - ani spousta z nás Čechů bysme sami jen tak bez přípravy nesložili české všeobecné testy). Dále prokázání určité důvěryhodnosti (např. přes nějaké ručitele). A hromadu dalších papírů. Plus to stojí i celkem vysoké úřední poplatky. Takže pokud už se někdo vydá tou cestou k získání občanství, opravdu to není zadarmo, a ten člověk je asi úplný vůl, že po tom všem, co pro to udělal, odmítne zazpívat hymnu (pochybuju, že ji měl zpívat sám - jistě ji tam zpívají všichni při té ceremonii). Ten proces žádosti o občanství a jeho získání trvá kolikrát víc než půl roku až rok - a on to takhle hloupě zahodí.
2 odpovědi