Vydání zatykače na ruského prezidenta Vladimira Putina Mezinárodním trestním soudem (ICC) v Haagu je bezprecedentní... a hlavně je to mediální bomba, která má za úkol odvést pozornost od nějaké ještě větší mediální bomby (události), kterou se teprve dozvíme možná ještě dnes, zítra, v neděli nebo nejpozději v pondělí. Ten zatykač byl vydán na příkaz Washingtonu, to je jasné.
Otázka zní proč? Protože Putin může za všechny smrtelné hříchy, z kterých je nutné ho obvinit, zatknout a odsoudit ? Podívejte se, moji milí voliči, už byl vydán zatykač a nemusíte mít obavy, brzy viníka dostaneme za mříže. Odpověď je už možná na sítích. Kolují tam zajímavá videa cizinců žijících v USA.
Chase Bank, která je dceřinou společností JP Morgan, jedna z největších bank v USA, přestala v noci na dnešek vydávat peníze ze svých bankomatů, protože nemá právě hotovost. Tak uvidíme jaký nás čeká víkend a začátek příštího týdne. Jedno je už jisté bude nabitý světovými událostmi.
„Něco takového jsem za posledních 23 let neslyšel,“
Upřímně já taky. Když jsem slyšela ten projev Putina z 21. února, tak jsem si myslela, že snad přiletěl z jiné planety nebo se vrátil z jiné dimenze. Jeho projev tehdy nedával žádnou logiku.
Jenže Putin je jediný světový politik, který si může dovolit říkat pravdu, proto ho tak západní politici nenávidí. Stačilo si počkat pár týdnů a vše se začíná vyjasňovat.
Ve zkratce, Putin mimo jiné hovořil o ekonomickém růstu a skvělé budoucnosti Ruska, že Rusko se stane hospodářsky nejbohatším státem do 5 let atd. A měl pravdu !!!
Od 1.4.23 Rusko přechází na dvousmyčkový finanční systém a digitální rubl. USA ho používali do přijetí bretton-woodského systému v roce 1941 a tehdy jejich ekonomika rostla. Pak se však rozhodly vládnout světu a musely tento finanční systém zanechat, protože v globálním pojetí tento systém nefunguje.
Co to je dvousmyčkový finanční systém?
Je to geniální finanční systém, původně vynález Číňanů starý více než 1000 let, pokud chcete zajistit aktivní růst investic v reálném sektoru ekonomiky a ve státní pokladně nejsou peníze na ekonomický rozvoj.
Nemůžete jen tak tisknout peníze! Okamžitě je sežere inflace. Současný měnový a finanční systém světa je navržen tak, že pouze Spojené státy (dolar) a s jistými výhradami Evropská unie (euro) mohou tisknout peníze pro vlastní potřebu. Teď už tisknout peníze nemohou, protože inflace dohnala i jejich ekonomiku.
Ten systém může fungovat jen v plánovaném hospodářství, jenže to v Rusku už nelze. Ale lze to zrealizovat přes digitální měnu - rubl.
A co např. v ČR ?
Francouzská premiérka Elisabeth Bornová oznámila, že zákon o zvýšení věku odchodu do důchodu na 64 let prošel bez hlasování v parlamentu. Doslova řekla:
''Nebudeme riskovat mnohahodinové debaty, nebudeme riskovat budoucnost našeho důchodového systému. Tato reforma je nezbytná. Jsem připravena převzít ZODPOVĚDNOST. Podle čl. 49 odst. 3 ústavy za tento zákon ZODPOVÍDÁ vláda. Od tohoto okamžiku je zákon považován za přijatý.''
Tak to je poprvé, kdy jsem slyšela nahlas z úst vysoce postaveného evropského politika slovo ODPOVĚDNOST a ještě ODPOVĚDNOST vlády. Do teď jsem si ODPOVĚDNOST naposledy slyšeli u našich vládních činitelů ? Kdy naposledy premiér Fiala řekl, že přijímá ZODPOVĚDNOST za své rozhodnutí? Slyšeli jste to někdy u Babiše či Schillerové?
Dále je potřeba si položit otázku proč francouzská vláda byla vynucena použít tento bezprecedentní postup. Vždyť vše je podle našich médií v EU zalité sluncem. Nebo snad někdo nemluví pravdu a naopak jsme na okraji ekonomické propasti ?
Tchaj-wan nakonec přejde pod Čínu mírovou cestou. Dohoda Rusko-Saudská Arábie-Írán-Čína mění prakticky celou geopolitickou a geoekonomickou situaci. USA a celý Západ nyní už definitivně přišly o mocenský vliv, naftu, peníze, nerostné zdroje. Prakticky o vše co dělalo Západ takovým, jakým ho známe.
Pokud dojde k ozbrojenému konfliktu, tak nebude na moři, ale na souši. A kde? Myanmar.
Cena ropy padá, ale něco visí ve vzduchu....
Rijád nebude prodávat ropu žádné zemi, která se rozhodne zavést cenový strop na dodávky Saúdské Arábie, řekl saudský ministr energetiky Abdul Aziz bin Salman Al Saud.
"Pokud vývoz saúdské ropy spadne pod omezení, nebudeme ropu prodávat žádné zemi, která uvalí cenový strop na naše dodávky, a omezíme produkci ropy. Nepřekvapí mě, když ostatní země udělají totéž," dodal. Řekl v komentáři k protikartelovému zákonu NOPEC (No Oil Producing and Export Cartels Act), který naznačuje, že americká vláda bude moci vznést antimonopolní nároky proti členům OPEC a jejich partnerům. Odkaz 1
Mezinárodní ratingová agentura Moody's snížila svůj výhled na americký bankovní systém ze stabilního na negativní. Informuje o tom CNBC s odvoláním na data z výzkumu. Na Seznamu je ovšem americký bankovní systém zalitý sluncem. Odkaz 1
AUKUS je tímto oficiálně na geopolitické scéně. Je to budoucí dolarová měnová (obchodní) zóna, poté co bude globální dolarový systém během pár měsíců plně zlikvidován. Plánem USA je na tomto teritoriu obnovit svůj ekonomický reálný sektor, proto také byla zrušena zakázka na francouzské jaderné ponorky. Problém AUKUSu je však ten, že není plně industrializován. To je také důvod, proč je EU ekonomicky oslabována ze strany USA a my najednou vidíme ty náhlé změny názorů mnoha představitelů zemí EU například na zákaz spalovacích motorů.
AUKUS ničím Rusko neohrožuje a proto je jeho hlavním cílem tam USA přesunout z teritoria NATO. Co to znamená pro Česko? NATO se bez USA a další její nejsilnější armády Turecka rozpadne. To už je nevyhnutelná budoucnost a nořní můra Černochové.
Čínu se budou snažit Američané blokovat námořní obchodní blokádou do Tichomoří na linii Japonsko-Filipíny. Má však variantu přes Ochotské moře a Severní ledový oceán. Proto myslet si, že Rusko bude závislé na Číně nebo že Rusko bude podřízeno v budoucnosti Číně je totální nesmysl a chybná úvaha politologů. Čína se tímto stává na Rusku závislá a bude se muset spoléhat na její pomoc v budoucnu. To je také důvod, proč Čína oznámila, že prohlubuje své partnerství s Ruskem.
Vše jde podle plánu.
Bankrot banky se ohlašuje vždy po uzavření banky tj. všech obchodů, nikdy ne v průběhu pracovní doby jak se to stalo u Silicon Valley !!!
To vypadá na nějakou speciální operaci americké administrativy. A podle této věty Bidena: ''Musíme zabránit tomu, aby se to opakovalo. Požádám Kongres a regulační orgány, aby zpřísnily bankovní pravidla''. Dodal, že vedení problémových bank by mělo být propuštěno. Někdo určitě potřeboval uvolnění finančních podmínek. To vypadá na to, že transnacionální bankéři začali zachraňovat své zadky.
Musíme počkat na další podrobnosti.
Ukrajina to nebyla !!! Byla to Británie. Trussová měla napíchnutý mobil. Vše je už dávno na síti. Youtube kanál ukrajinského novináře Anatolije Sharija. Odkaz 1
„Činím politický coming out. Říkám to nahlas, aby to všichni slyšeli,“
Pokud neznáte všechny okolnosti, tak toto prohlášení zní hodně komicky a mnozí z vás podle reakcí z toho máte srandu.
Že tento coming out byl řečen nahlas po dohodě s Kremlem na tom se shodneme všichni.
Tak co tím Rusko vlastně sleduje?
Rusko chce donutit Polsko, aby vstoupilo na západní Ukrajinu. Tím se pak spustí nevyhnutelný proces rozpadu EU. Západní Ukrajina je Rusku lhostejná, oni ji nepotřebují. Pokud však Poláci obsadí západní Ukrajinu, tak Rusko získá Oděskou, Nikolajevskou a Charkovskou oblast bez boje. Kdo tohle asi vymyslel? Putin? Možná.
Že je tohle ještě větší šílenost než prohlášení Prigožina? Tak uvidíme, kdo bude vládnout ve Lvově v prosinci 2023, jestli Ukrajinci nebo Poláci.
Správně se tomu říká rekognoskace - rozvědka bojem. Co to znamená ? To je to, co umožňuje otevřít všechna skrytá místa nepřítele, jeho záložky, dále jeho "spící skupiny" atd. Čím důkladněji a opatrněji postupujete, tím je pak pravděpodobnější, že budou odhaleny slabé a silné stránky nepřítele, a odhalí své budoucí plány. A to dělá právě Čína.
Čínská mentalita je odlišná od běžné evropské a ještě více americká a mnohá rozhodnutí Číňanů se v evropském systému hodnot zdají absurdní, mají v Číně svou logiku. Dva příklady ukazující, jak dnešní Čína funguje.
Prvním je agresivní obchodní válka mezi Čínou a USA, kdy byl zasažen čínský technologický sektor a nejtvrději byl zasažen Huawei. Útok proti Huawei začal ve 2. polovině roku 2018 a vyvrcholil v roce 2019 a 1. polovině roku 2020. Formálním důvodem byla obchodní špionáž Huawei proti americkým strukturám. Skutečným důvodem je omezení dynamiky technologického rozvoje Číny, která se stala silnou konkurencí společnosti Apple a poskytuje špičková inovativní řešení implementovaná zejména společností Huawei. Výsledkem je: zákaz prodeje produktů Huawei v USA a vzhledem k extrateritoriálnímu statusu amerických sankcí to také ovlivnilo klíčové spojence USA. Zákaz používání amerických technologií a interakce s americkými dodavateli, který fakticky znemožnil instalaci amerického softwaru a výrobu procesorů s využitím pokročilých technických procesů a mnoho dalších klíčových komponentů (v květnu 2020 TSMC odmítlo spolupracovat s Huawei a v září 2020 , Samsung a SK Hynix.
Obnovení diplomatických vztahů mezi Íránem a Saudskou Arábií je důsledek současných geopolitických změn. Jak jsem již psala v mnoha svých předchozích příspěvcích. Globální dolarový systém se rozpadá a je postupně nahrazován novým ekonomickým modelem - měnových zón. Írán a Saudská Arábie budou ve společné měnové zóně - tj. evroasijské. Takže navázání diplomatických vztahů je logické. Turecko naváže silné diplomatické a ekonomické vztahy s těmito zeměmi v nejbližší době také. Získalo od Ruska chab, takže pro SA a Írán to bude prioritou.
Je již jasné, že do této zóny bude patřit Rusko, Turecko a Střední Asie. Určitě tam bude patřit i region Kavkazu. Ještě uvidíme jak to dopadne s Ázerbajdžádem, kde své pozice zatím tvrdě hájí Británie. Jinak v Gruzii Rusko vyautovalo Západ tento týden geniálně. Západ se tam chytil do své vlastní pasti. Podle posledních zpráv se však něco chystá v Kyrgyzstánu. Tak uvidíme, jak si s tím Rusko poradí.
A jsem už přesvědčena, že i Blízký Východ se už brzy konečně dočká vytouženého míru a klidu. Izrael se bude muset rozhodnout sám jakou cestou se vydá.
Celní orgány v Turecku začátkem tohoto týdne začaly odmítat přesun zboží do Ruska a Běloruska ze zemí Evropské unie, ale také ze Spojených států či Kanady.
A co je na tom divného? EU, USA a Kanada jsou v jiné měnové zóně!!
Jak to chápat? Dám příklad. Jeden z lídrů na trhu kontejnerové dopravy oznámil minulý týden prodej logistických center v St. Petěrburgu a Novorosijsku. Protože dochází k rozpadu světa na měnové zóny, bude mít každá měnová zóna své vlastní dopravce. Je tedy víceméně jasné, že zisk v cizí zóně tomuto lídrovi umožněn nebude, proto svá logistická centra prodává. Ten trend odchodu zahraničních logistických společností z Ruska bude pokračovat a zintenzivní se. Na Seznamu se o tom bude psát tak, že sankce fungují. Pravda je však taková, že postupně všechny tyto odcházející firmy nahradí ruské firmy nebo íránské či turecké, nebo dokonce společnosti ze Saúdské Arábie. Obecně firmy z euroasijské měnové oblasti. A to stejné brzy proběhne i v čínské a indické měnové zóně.
To nelze změnit, zatím. EU je postavena na Ribbentropových plánech z dob ještě před 1. světovou válkou, které schválil císař Vilém II. Zjednodušeně. Je to podobné britskému koloniálnímu systému - Metropole (Německo) a kolem metropole jsou provincie (tj. i ČR), které metropole hospodářsky vytěžuje. ČR se tedy nemůže ekonomicky vyrovnat Německu nikdy. Je ovšem otázka, pokud bychom v r. 2004 nevstoupily do EU, ale měli bychom s EU vztah takový, jako má Norsko či Švýcarsko s EU, zda-li bychom nebyli na tom hospodářsky lépe. V. Klaus, který na začátku 90. let předpovídal, že bychom mohly Německo dohnat za 20. let, nemohl vědět, že se staneme součástí EU a jeho předpoklad tehdy vycházel z jiné ekonomické situace a hlavně jiné ekonomické struktury ČR než je nyní.
A celý Brexit byl o tom, že se Británie z tohoto koloniálního systému EU chtěla vymanit. V době vyhlášení referenda o Brexitu vládla v Británii alternativa elitní mocenské skupiny konzervativců, která ztratila svůj vliv po abdikaci Edvarda VIII. v roce 1936. Je to mocenská skupina, která chce obnovit původní politický a ekonomický vliv bývalé Britské Impérie. A zájmy této elitní mocenské skupiny pak zastupoval Boris Johnson jako premiér. Premiér Sunak , a dokonce i Biden, zastupují zájmy tzv. transnacionálních bankéřů, kteří ovládají globální dolarový systém. Oni byli poraženi Ruskem a Čínou, a nyní realizují původní plán Trumpa - Uděláme Ameriku znovu velikou, ale se dvěma zásadními změnami. Obnova amerického reálného sektoru bude na teritoriu AUKUSu a globální dolarový systém bude zlikvidován, protože již nefunguje
Kdyby radši Bloomberg porovnal, v jakém ekonomickém cyklu je nyní Rusko a v jakém ekonomickém cyklu je Západ. Rusko již strukturální krizí prošlo v 90. letech a nyní je na konci deprese. Západ je na začátku recese. Tím, že Rusko bylo západními sankcemi izolováno od finančního globálního toku, je izolováno i od následků současné strukturální krize.
Takže jednoduše řečeno, my tady budeme padat hlady na hubu jako Rusové v 90. letech a Rusko čeká naopak ekonomický růst.
Že je to blbost ? Není. Něco podobného se stalo v Československu v době normalizace. Při první ropné krizi v pol. 70. let, československá ekonomika byla jediná, která v době ropné krize rostla zatímco západní ekonomika slábla. A jedním z důvodů byl právě rozdílný ekonomický cyklus a izolace. Naše ekonomika právě začala růst po 25 let trvající poválečné depresi, ale svět už se mezitím dostal do recese. Podrobněji a lépe by to však popsal nějaký ekonom.
18
Sledujících
0
Sleduje
18
Sledujících
0
Sleduje
To nebyla facka, to byl totální KO !!
SA a Írán vedly jednání v zákulisí už dávno i bez Číny, minimálně od loňského podzimu. O tom již hovořili politologové dávno, např. expertka na Írán a orientalistka Karine Gevorgyan. Stačí sledovat co se děje kolem a nejen čumět na Ukrajinu. A USA to věděly také, jinak by se Američané vloni na podzim nesnažily rozpoutat válku mezi Saudskou Arábií a Íránem, jenže to jim nevyšlo. Byla to akce jak z mateřské školky. Odkaz 1
Když to nevyšlo s Rijádem, tak zapojily Izrael a starý dobrý obohacený uran. Odkaz 2 To taky nevyšlo. Jakmile Írán oznámil, že vlastní hypersonické zbraně, USA sklaply a začaly vymýšlet novou ptákovinu. Jenže mezitím vyšla zpráva 10.3.23, že Čína zprostředkovala obnovení diplomatických vztahů mezi Saúdskou Arábií a Íránem. Pravda je taková, že už dávno vztahy obnoveny byly a Čína tam byla jen přizvána.
Co teď? Tak USA to vzaly přes Evropu, konkrétně 13.3.23 přes Credit Suisse, kde Saudové vlastní 10% a odmítli ji zachraňovat. Co se stalo v zákulisí mi nevíme, ale bylo to asi divoké, určitě vzduchem létali ultimáta a výhružky sankcemi, jinak by následující den 14.3. 23 saudský ministr energetiky nevydal prohlášení. "Pokud se omezí vývoz saúdské ropy, nebudeme ropu prodávat žádné zemi, která uvalí cenový strop na naše dodávky, a snížíme produkci ropy. Nepřekvapilo by mě, kdyby ostatní země udělaly totéž.''
1 odpověď