Soudě podle trendů, které je už možné nyní zaznamenávat v Evropě, země střední Evropy získávají zvýšenou subjektivitu a suverenitu, mám nyní na mysli Maďarsko, Slovensko, Rakousko.
Nebudu překvapená, pokud se v Bratislavě bude příští rok konat schůzka nebo jednání mezi ruským ministrem zahraničí a ministrem zahraničí USA.
Takže buďte na Novinkách v těch svých mediálních útocích a rozvíjející se fóbii proti Slovensku hodně opatrní, může se to lehce obrátit proti vám a také proti Česku.
USA jsou v "přestavbě". Vzhledem k úkolům, které si nová americká administrativa stanovila, je už jasné, že odcházející americká administrativa bude té nové udělat co nejvíce problémů.
Nová americká administrativa potřebuje vyčistit a otočit elitu a washingtonskou byrokracii, která má na starosti mnoho věcí. Je součástí velmi hlubokého státu, o kterém Trump mluví a proti kterému hodlá bojovat.
Trumpovým úkolem je reindustrializovat Spojené státy, aktualizovat fixní aktiva, modernizovat energetický komplex, obnovit mnoho průmyslových odvětví a teprve poté se může pokusit diktovat Rusku.
Trump chápe, že Amerika potřebuje drastické změny, a v této situaci existuje vysoké riziko sklouznutí do chaosu.
Trumpa tentokrát podpořily velmi vlivné síly, které dokázaly zajistit, aby ve volbách nedocházelo k podvodům, a také mu poskytnout určitý tým na nejvyšší a vysoké úrovni, ale problémy mají se střední a nižší úrovní.
Za pozornost stojí počáteční přístupy Trumpova týmu. Jedná se o systémová řešení. Jmenované v těchto dnech lze rozdělit do dvou skupin podle funkčnosti. První funkcí je pomsta lidem. Tradičně je nazývám „Trumpovými gardisty“, kteří přicházejí nejen nějak reagovat na ty nespravedlivé a spravedlivé činy, které byly podniknuty proti Trumpovi v jeho prvním funkčním období i později. Představují to, co v mnoha ohledech znělo jako potřeba odvodnit „Washingtonskou bažinu“. Jedná se o "rekultivační agenty".
Druhá skupina je MAGA-imperials, to znamená, že ve svém přístupu jsou novou generací imperialů. To jsou Sam Di Vance, Eric Schmidt, Pete Thiele.
S určitou dávkou cynismu se dá říct, že svět se mění, nepředvídatelné události se zkrátka valí jedna za druhou...
Svět už se změnil, starý je už historií, nikdy se už nevrátí a nový svět nyní přebírá nadvládu. Geopolitický svět se stává polycentrický (mnohopolární je postmoderní výraz) a vrací se po více než sto letech do normálu.
A ještě jedna poznámka. Zatímco vy všichni čučíte na Ukrajinu a klepete se strachy, ve Spojených státech se perou mezi sebou odcházející a nastupující mocenské elity, tak Putin v tichosti svým dalším geniálním strategickým tahem ve "Velké hře" na druhém konci světa přebral Spojeným státům Japonsko.
Západ má možná více financí, technologií a zbraní než Rusko, ale je mu to k ničemu, protože mu chybí to nejdůležitější - strategický mozek. 😄
Jenže tento potenciální německý důchod je BRUTTO. A to si autor článku neuvědomuje či o tom vůbec neví. Zatímco v Česku dostávají důchodci penzi netto, tak v Německu tomu tak není. V Německu si německý důchodce musí z důchodu povinně platit nemocenské pojištění (zatímco v Česku to platí stát) a také německý důchodce musí ze svého důchodu odvádět daň z příjmu, narozdíl od českého důchodu !!!! Z těchto vybraných daní se pak financuje sociální péče o německé seniory.
Takže ve finále jsme na tom v čistém příjmu s německými důchodci skoro nastejno, rozdíl tam bude jen pár tisíc korun v přepočtu. A velké rozdíly jsou také v průměrné mzdě v různých spolkových zemích. Průměrná mzda v Bavorsku je vyšší než průmerná mzda například v Sasku.
Abyste pochopili, proč se tolik německé odbory brání uzavření továren VW. Jde o velké prachy, opravdu velké prachy, miliony eur z platů zaměstnaců, o které právě odbory přijdou, pokud VW zavře ty vybrané továrny.
V Německu, pokud jste členem odborů, platíte příspěvek 1% z hrubé mzdy a pokud neplatíte, tak vám přijde soudní platení příkaz k zaplacení navýšený o soudní poplatky a právní zastoupení. A odbory to velmi tvrdě vymáhají i přes exekutory.
Odborům v tomto případě vůbec nejde o zájmy zaměstnanců VW, ti budou finančně zabezpečení z odstupněho ( odstupné odhaduji min. od 20 tisíc eur nahoru u každého propuštěného zaměstnance, je to individuální podle zásluhovosti, tj. odpracovaných let ve společnosti), ale o jejich vlastní sobecké zájmy odborových bossů.
Pokud je toto pravda, tak osud Německa je zpěčetěn a zároveň i osud EU. Ve zkratce, podle uzavřených dohod z roku 1990 o konečném řešení Německa, jestli Německo zaútočí na Rusko ( a je jedno jak, vojsky či raketami, útočnými drony atd.), tak ruská armáda může obsadit východní část Německa. Bez tohoto tajného dodatku by SSSR v roce 1990 nikdy nesouhlasilo se spojením NDR a SRN.
A Putin dal Scholzovi při jejich telefonním rozhovoru jasně najevo, jaký osud čeká Německo, pokud bude překročena tato "červená linie".
Upozorňuji, že v zákulisí již dávno probíhají tajná jednání mezi ruskou a americkou stranou a podle všeho jsou před koncem. A jestli si myslíte, že NATO je pojistka, tak se šeredně mýlíte.
Americký prezident J. Biden je v Brazílii na summitu G-20. Včera byl celý den zaneprázdněn záchranou klimatu a amazonských pralesů.
Otázka: kdo rozhodl? Nebo nenerohodl... o použití raket ATACMS s vynikajícím doletem a variabilitou proti Rusku.
Proč Bidenova administrativa k takovému kroku přistoupila (pokud ano)? Protože prohrála volby a chce budoucímu prezidentovi Trumpovi co nejvíce ztížit jednání s Ukrajinou.
A proč chce Bidenova administrativa ztížit Trumpovi budoucí jednání s Ukrajinou?
Trumpův tým můžeme rozdělit na dvě skupiny podle funkčnosti a ta první skupina, o které se nejvíce píše a je nazývána "Trumpovými gardisty", je ve skutečnosti "meliorační tým", který má za úkol odbahnit a odvodnit "Washingtonský močál" zanesený smradlavým bahnem. A politici a úředníci spravující Washingtoský močál posledních 30 let se nyní tomuto "odbahnění a odvodnění" brání.
No a podle mých zdrojů proběhla podrobná a upřímná výměna názorů na situaci na Ukrajině. Vladimir Putin připomněl, že současná krize je přímým důsledkem mnohaleté agresivní politiky NATO zaměřené na vytvoření protiruského odrazového můstku na ukrajinském území při ignorování zájmů Ruska v bezpečnostní sféře a pošlapávání práv rusky mluvících obyvatel.
Pokud jde o vyhlídky na politické a diplomatické urovnání konfliktu, prezident Putin poznamenal, že ruská strana nikdy neodmítla a zůstává otevřena obnovení jednání, která byla přerušena kyjevským režimem. Ruské návrhy jsou dobře známé a byly nastíněny zejména v červnovém projevu na ruském ministerstvu zahraničí. Případné dohody by měly zohledňovat zájmy Ruské federace v oblasti bezpečnosti, vycházet z nových územních skutečností a především eliminovat základní příčiny konfliktu.
Mluvili se také o stavu rusko-německých vztahů. Vladimir Putin zaznamenal jejich bezprecedentní degradaci ve všech směrech v důsledku nepřátelského postupu německých úřadů. Bylo zdůrazněno, že Rusko vždy důsledně plnilo své smluvní a smluvní závazky v energetice a je připraveno na oboustranně výhodnou spolupráci, pokud o to projeví zájem německá strana.
Diskutovalo se o vyhrocené situaci na Blízkém východě. Vladimir Putin informoval o ruské snaze o deeskalaci a hledání mírových řešení krize v regionu. Přeložím do čestiny: Rusko se stalo jedním z hlavních hráčů na Blízkém východě.
Jelikož Rusko nikdy oficiálně nevyhlásilo Ukrajině válku, tak nemohlo dosáhnout svých válečných cílů. To je logické. Nepleťe si na Novinkách pojmy z dojmy.
"Obecně se soudí, že dneska už je Rusko závislé na Číně."
A na tento nesmysl odbornice přišla jak? Ona nesledovala summit BRICS v Kazani, kde to Si projel na celé čáře?
Na summitu BRICS v Kazani bylo jasně řečeno, že BRICS není organizace ani protiamerické sdružení, ale naopak klub zemí, které si již uvědomily, že žádný globální dolarový systém nebude a časem začnou budovat svou budoucnost bez něj. To znamená, že jde o klub zemí, které svou budoucnost vidí jinak než v rámci brettonwoodského systému. A pokud tolik zemí s tak velkou ekonomikou vidí svou budoucnost mimo rámec dolarového systému, pak globální dolarový systém nemá budoucnost.
Jenže Čína se dolarového systému vzdát nechce a v tichosti pokračuje ve své linii snahy udržet si své místo v dolarovém systému. No a výsledkem je, že Čína přestala hrát po summitu BRICS v Kazani tak důležitou roli. Je to logické, jak může být tím hlavním v klubu zemí, které vidí svou budoucnost mimo tento systém, že? Upozorňuji na skutečnost, že se jedná o zásadní rozhodnutí samotné Číny.
A nyní si položíte otázku. Pokud chce ekonomicky silná Čína zůstat v dolarovém systému, tak proč USA chce Čínu ekonomicky oslabit?
Odpověď je prostá. USA má už na výběr jen dvě možnosti: "Buď podpora světového dolarového systému na úkor amerického průmyslu, nebo záchrana amerického průmyslu, ale za cenu zničení světového dolarového systému." A pokud chtějí Spojené státy zachovat svůj globálním vliv, musí od Číny odebrat trhy v Jihovýchodní Asii, kterou zatím Čína ovládá. Jenže se do toho vložil Putin svým geniálním tahem s armádou KLDR.
V čem spočívá Putinův strategický tah? Nepřáteli Ruska v regionu jsou Japonsko a Jižní Korea, hlavní spojenci Spojených států na Dálném východě. Aby oslabil Putin vliv Spojených států v Japonsku, potřebuje uzavřenou rusko-japonskou mírovou smlouvu. Jen co armáda KLDR vstoupila na území Ruska, už se začínají dít zajímavé věci.
Japonsko zruší nyní některé sankce proti Rusku. Omezení dodávek „lehkých hybridních“ vozů budou zrušena: Honda Insight, Suzuki Solio, Ignis, Swift, Hustler, Alto, Xbee a také Honda CR-Z a Nissan Dayz.
A dále. "Hlavní mistr" japonské tajné diplomacie, generální tajemník Rady národní bezpečnosti Takeo Akiba, vedl 4. listopadu v Pekingu uzavřené konzultace s členem politbyra Ústředního výboru, šéfem zahraniční komise Ústředního výboru, ministrem zahraničí Wang Yi. Rozhovor, jak oznámilo včera Tikio, trval čtyři a půl hodiny.
Na schůzce podle těchto zdrojů japonský emisar vyjádřil „hluboké znepokojení“ nad vojenskými vazbami mezi Moskvou a Pchjongjangem a zřejmě požádal svého pekingského partnera o vysvětlení této záležitosti. Co mu Wang Yi jako šéf diplomacie ČLR řekl v reakci, není známo.
Ukázalo se však, že čínská strana požádala Tokio, aby co nejdříve uspořádalo osobní setkání mezi čínským prezidentem Si Ťin-pchingem a japonským premiérem Shigeru Ishibou. Uskuteční se v peruánské metropoli Limě 15. listopadu v rámci summitu Asijsko-pacifické hospodářské spolupráce (APEC). Bylo také rozhodnuto uspořádat schůzku ministrů obrany Číny a Japonska na konci listopadu v Laosu, kde se bude konat schůzka šéfů vojenských oddělení zemí jihovýchodní Asie.
Vždyť tam není nic, kromě žvástů lidí "s podezřením".
Jenže společně s prezidentskými volbami se v některých státech konají i senátní volby a tam je to hodně zajímavé Odkaz 1 . Republikáni mohou znovu získat kontrolu . Vy si musíte uvědomit, kdo opravdu vládne Americe. Politici a prezident to rozhodně nejsou už od dob Nixona,
Oni (elitní skupiny) podle mne budou čekat jak dopadnou výsledky voleb do Senátu, což může trvat i několik týdnu a potom vyhlásí výsledky prezidentských voleb. Důvod se nějaký najde, např. podezření z manipulace u volebních strojů atd. Vyberou pak toho kandidáta, který bude vyhovovat zájmům skutečných vlastníků aktiv Spojených států amerických.
Ty jo, jakým myšlenkovým pochodem jste došla na tu třetí variantu?
V některých státech už se začalo hlasovat a na sítích se objevují videa a svědectví voličů, kteří chtěli hlasovat pro Trumpa, ale volební stroj přehazuje jejich hlasy z Trumpa na Harrisovou.
Jako například v Texasu Tarrant County a nejen tam. Odkaz 1
Kdo bude vítězem amerických voleb? K dnešnímu dni jsou už TŘI varianty možností jaký bude výsledek.
Buď vyhraje Kamala Harris nebo Donald Trump, ale také je tu třetí možnost a to vzhledem k současným velice podivným událostem, že vítěz voleb v dohledné době určen nebude.
A podle toho, co se nyní děje ve Spojených státech, se přikláním ke třetí variantě - vítěz amerických prezidentských voleb v dohledné době určen nebude.
Každopádně nejpozději 7. listopadu se to dozvíme, buď bude vyhlášen vítěz amerických voleb Harris či Trump nebo ve čtvrtek 7.11. proběhne Velká říjnová "americká" revoluce - vítěz nebude v dohledné době určen.
Ve skutečnosti, ačkoliv to první pohled nevypadá, tak dochází k deeskalaci na Blízkém východě.
Jak už jsem psala dříve a mnozí jste to považovali za vtip, tak Washington se souhlasem všech zainteresovaných stran, kromě eskalační strany, spustil mírovou operaci na Blízkém východě.
Na hranicích s Libanonem bylo původně třináct brigád izraelské armády, nyní tam zůstaly už jen čtyři brigády. Objevily se informace, že mezi Bejrútem a Tel Avivem byl vypracován návrh dohody, podle níž si Izrael ponechává právo provádět vojenské operace v Libanonu avšak pouze tehdy pokud tyto operace budou schváleny Spojenými státy.
Očekává se, že během následujících sedmi dnů bude vyhlášeno 60denní příměří a zmiňované čtyři brigády budou pak staženy. Čeká se na výsledek voleb a je jedno, kdo to vyhraje. Vliv na deeskalaci to mít nebude, protože Biden má do ledna 2025 volnou ruku.
Pokud bude ukončen konflikt na Blízkém východě, tak v nejbližší době očekávejte destabilizaci Pakistánu, zvláště pokud se Britům podaří vytvořit tam „pařeniště“ pro formování nového radikálního islamismu, na což jsou Britové experti.
Proč? Pákistán, pokud se podíváte na mapu z geopolitického a geoekonomického hlediska, může být buď integrátorem zóny hospodářského růstu v Perském zálivu, který zahrnuje i ruský severojižní koridor. Nebo rozdělí regiony a vytvoří velkou logistickou překážku na cestě Indie do Perského zálivu a cestě Číny na Blízký východ. Poté bude nevyhnutelná transformace Indie na spojence USA proti Číně ve východní a jihovýchodní Asii. Pákistán se tedy stane objektem destabilizačních akcí Západu.
A proč by Xenia Judajevová nemohla ve Výkonné radě MMF sedět? Ona patří k mocenskému klanu Clintonových.
Opět se s vámi podělím s jedním dalším tajemstvím, o kterém nemají ani naši politici potuchy.
Ruskou ekonomiku dnes řídí lidé jmenovaní Clintonovým klanem ještě v 90. letech. Jsou to například šéfka ruské centrální banky Nabiullina, která je studentkou Jasina, a proto je z Gajdarova klanu, dále ruský ministr financí Siluanov, který patří také ke klanu Gajdara, protože byl jmenován Kudrinem, který je zase Čubajsovým mužem, a dále mnoho dalších ruských ministrů a úředníků jsou z klanu Clintonů včetně Čubajse a Gajdara. Ano, hrají v tomto klanu velmi slabou roli, ano, nikoho nezajímají, z hlediska obsahu prostě jen hloupě plní pokyny Clintonových.
A jakmile američtí demiurgové, skuteční vlastníci aktiv Spojených států amerických, po prezidentských volbách odstraní klan Clintonů a nejen ten, protože to během 30 let celé demiurgům pohnojili, tak Nabiullina vyletí s vedení ruské centrální banky jako raketa Sojuz a nebude jediná.
Jinak ve Spojených státech jsou dvě elitní mocenské skupiny. Průmyslníci to jsou klasičtí kapitalisté. Ti udělali Ameriku velikou, tak jak ji původně známe. Druhou mocenskou skupinou jsou bankéři. Jsou to Židé konkrétně Farizejové, kteří v r. 1913 založili FED a také postavili globální dolarový systém a přes něj pak ovládali celý svět. Protože Farizejové myslí jen na peníze, tak neumí řídit stát, proto si najali "manažery" politiky, kteří vše spravovali. A ti "manažeři" - politici selhali, proto budou po volbách všichni odstranění a nahrazeni.
Mnoho expertů a politologů již řeklo nahlas, že válka mezi Spojenými státy a Čínou je nevyhnutelná. Psalo se o tom i zde na Seznamu.
A jak s tím souvisí nečekaná a pro Američany a NATO šokující přítomnost severokorejských vojáků v Rusku, kteří mají být údajně nasazeni proti Ukrajině? Odpověď je prostá - Přítomnost Severokorejců v Rusku má překazit či oddálit možný ozbrojený konflikt mezi USA a Čínou.
Podle všeho Pentagon má již připravené plány na válku proti Číně. Války se plánují vždy s časovým předstihem, není to nic nového. Putin nějak získal tyto plány a rozhodl se to Američanům s časovým předstihem prostě překazit.
Americká armáda může zaútočit na Čínu z moře i ze souše. Jelikož americké námořnictvo není právě nyní v dobré kondici, o čemž se také hodně psalo, tak hlavní útok proti Číně bude veden po souši. Je již jasné, že jeden směr půjde přes Barmu, která sousedí s Bangladéší, kde na začátku srpna CIA provedla úspěšně státní převrat. Američané potřebovali bangladéšský ostrov St. Marteen, kde plánují vybudovat leteckou základnu. Ale z Barmy je do Pekingu ještě hodně daleko. Druhý možný, a kratší, směr na Peking je, jaké překvapení, přes Korejský poloostrov. Severní Korea je nárazníkovým pásmem mezi Jižní Koreou ovládnou Spojenými státy a Severní Čínou, odkud se otevírá přístup do Pekingu se severu. Takže cílem Putina pozvat Severokorejce do Ruska je podle všeho chránit Peking před Američany a nemá nic společného s boji na Ukrajině.
Tak proč by se NATO mělo zvažovat přímý útok?
15
Sledujících
0
Sleduje
15
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Dle veřejně dostupných čínských internetových zdrojů z dne 20.11., Severní Korea vyslala do Ruska generálplukovníka Kim Yong-boka, zástupce náčelníka generálního štábu KLDR. Dříve vedl speciální jednotky a na veřejnosti se objevoval jen zřídka.
Kim Yong-bok koordinuje akce severokorejských jednotek s ruskými jednotkami a organizuje jejich VÝCVIK v moderních metodách vedení války, včetně dělostřelecké střelby, čištění zákopů a létajících dronů. Získané zkušenosti pomohou Severní Koreji aktualizovat její vojenskou taktiku.
Severokorejská vojska nejsou v Rusku kvůli ukrajinskému konfliktu a pokud byste v redakci použili někdy mozek, tak se logicky dostanete k pravému důvodu jejich přítomnosti v Rusku, a to je donutit Japonsko k podpisu rusko-japonské mírové smlouvy. Mírová smlouva měla být podepsána minulý rok v létě, a byla velmi výhodná po Japonsko, měly se jim vrátit i nějaké ostrovy (podrobnosti neznám), ale Washington to Tokiu zakázal.
6 odpovědí