No stress, no panic, life goes on! 🙂
Ono to chce taky trochu přemýšlet. Byla jsem svědkem třeba morálních řečí v MHD: Hej mladíku, sundej ty nohy ze sedačky... a pak se senior diví, že byl vykopnutý ze dveří a ještě ho tu v diskuzi pochválíme, jaký to byl statečný pašák.
Já bych na té benzince šla ven a zavolala PČR. Ne že si tam budu honit ego, že jsem na té správné morální straně a holčině pomůžu. Jasně že pomůžu, ale ne takto před agresorem. Tak chci být pobodaná, nebo ne.
Říkám si, zda je to posttraumatickým syndromem z covidu, nebo čím to je, že 2/3 diskutérů chytají hysteráky ze slova "varovat" byť se jedná jen o to, že nasněží, nebo v létě, že bude vedro. Tam zase chytáte emoční vlny ze slova "tropický." Přitom je to oficiální pojmenování teploty 30+ C°. Ale ty kecy k tomu, že v srpnu bývá 32 C°, tak proč straší slovem tropický.
Mě ta slova nestraší, koho ano, ať se jde léčit. Fakt to není normální.
No stress, no panic, life goes on! 🙂
78
Sledujících
1
Sleduje
No stress, no panic, life goes on! 🙂
78
Sledujících
1
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Pár slov k dezinformacím. Ale týká se to i článku. To, zda člověk uvěří dezinformacím, nezáleží na vzdělání, ani na inteligenci.
Nejde totiž o to, že by člověk nebyl schopen pochopit nebo analyzovat informace. Jde o to, že si člověk selektivně vybírá, čemu věnuje pozornost. Filtruje si informace a snáze vnímá informace, které mu potvrdí již vytvořený názor. Génius tedy může svou výjimečnou inteligenci využít k tomu, že si informace bude filtrovat o to lépe. Jeho sebedůvěra pak naopak znamená, že si bude o to více jistý, že on chybu neudělal. Dokáže si svůj názor lépe racionalizovat, obhájit. Bez ohledu na nová fakta. Proti tomu, aby se člověk zabarikádoval ve vlastních názorech, lze bojovat. Samotná inteligence k tomu ale nestačí. Pokud si totiž nedáte pozor, budete ji používat selektivně pouze k obhajobě vlastních názorů, nikoli k poznávání reality.