Tak to jistě. Jestli učil na gymnaziu a podnikal v oblasti cizích jazyků, tak se spisovně vyjádřit umí. Spíš chce působit na obyčejný lid, aby si tím získal jeho sympatie. Co ti politikové jsou schopni udělat, aby se udrželi u moci ... Kam jsme to dospěli? Jeden slibuje platy jako v Německu, druhý oblézá hospody, o důchodové reformě a změnách ve školních osnovách ani nemluvě. Prosím, zvažte, zda přeci jen nejít k volbám. Jen kritizováním nic nezměníme.
Chudáci, jestli se skrývají několik měsíců a nemají co jíst, přichází zima, tak to musí být jen ze zoufalství. Být pěšákem, čelit přesile a nedostatku zbraní... a ty jsou kde? Kdo ví, kde se s nimi zabíjí lidé navzájem. Vzhledem ke korupci, která na Ukrajině je. Vzdyť i u nás kolikrát člověk žasne, co je možné, a to nejsme ve válce.
Je mi líto mladých lidí. My to měli jednodušší. Vubec nechapu, k čemu tolik důležitých úřednìků a papírování kvůli takovým žebračenkám. Vzdyť máme plnou zaměstnanost. Normálně by z toho měl člověk slušně vyjít a ještě si ukládat stranou. Ne že bude chodit někam na úřad s prosíkem, aby za něho druzí doplatili nájem. To je kocourkov. Jen ty stavební parcely, jak jsou drahé. Pak se diví, že mladí nechtějí děti. Nevím, ale tady to musí dopadnout hodně špatně. Jen ty dluhy států celé unie, jak narůstají. Na čem chcete stavět?
Závislosti na fosilních palivech se časem zbavíme určitě. Už teď by podle mě hospodářství mohlo částečně fungovat bez ropy, tj. na elektroautech + restrikce ropy pro osobní auta, aby byla ropou zásobena primárně nákladní doprava.
Myslím si že tak za deset let už si na ropu nikdo ani nevzpomene, protože tady bude jezdit minimálně půlka elektroaut.
A ta druhá půlka bude jezdit na koni, že ...
Mně je těch chudých, finančně negramotných líto. Po sametu nebylo možné si jen tak půjčit. Musel se dokládat příjem. Když má někdo nespolehlivého partnera, může spadnout do dluhů s ním celá rodina. Je to hnusná doba. Známá pracovala jako telefonistka a rikala, jak je nutili lhát. Zpočátku jí to hodně vadilo, ale po čase by si zvykla. Dnes se za to stydí. Ale byla po škole a společnost je známá. Přesvědčovala sama sebe, že za peníze lidé získají služby. Já této době už vůbec nerozumím. Nějaká morálka a slušnost už nikoho nezajímá, jen ty peníze.
Učitel je rovněž běžný občan.
Tudíž ať bude změna JAKÁKOLIV bude řvát, že je to špatně.
Pokud nebude zmena žádná, bude rovněž řvát, že je to špatně🤗
.
A nebo mě někdo vyveďte z omylu a dejte mi příklad kdy proběhla kdekoli nějaká změna a dotčení nenadávali, že je to špatně 😎
Pracovala jsem v jedné firmě, kde se střídalo vedení. Vždy nové přichazelo s novým řešením starých problémů. Nikdo jim neodporoval, museli sami přijít na to, že nic lepšího už nevymyslí, a že se o to pokoušeli jiź před nimi. Ale takové pokusy na dětech? Nevím, nevím. Ale i o tom bych mohla vyprávět. Naštěstí zkušení pedagogové většinou přistupují k těmto návrhům s rozumem.
Myslím si, že to není jen o nerostném bohatství ale i o sféře vlivu. A ať už je to kvůli jednomu nebo druhému tak je to stejný staletí. Za rovné hranice v Africe nebo na blízkém východě opět může těch několik zmiňovaných a zvěrstva která se kolem toho celou dobu dělí a dejí si dodnes. Tváříme se u toho že vidíme jen něco a jak to odsuzujeme a na druhou stranu tam dodáváme zbraně.
Přesně tak
Bohužel díky mocenským "sporům" Ruska, Francie, Anglie, Německa, USA se celý blízký východ propadl do středověku. Stačí se podívat na fotografie z 70 let Afghánistán, Írán, Irák .... Teď Sýrie, Libanon ( ten si navíc rozkradli samy) Líbie....
Máte pravdu. Mít pod zemí ropu nebo jiné nerostné bohatství, je snad za trest. Já těm politickým hrám nerozumím, ale někdy si říkám, jestli ten Izrael nevznikl jako stát hlavně kvůli té ropě, aby ty okolní národy byly pod kontrolou. A ten Afghánistán, to už je úplné selhání. Nakonec ty, co spolupracovali, nechali na pospas svému osudu. Tak si váží svých spojenců. Člověk pro ně není nic. Nedávno jsem sledovala Sváťu Turistu po těchto zemí. Úžasné svědectví, jak se zde žije v současnosti.
Přesně tak, to co jsem tam já zažil tak je to co říkáte a nikdo z těch lidí co jsme se tam s nimi bavili ani nenaznačoval něco jiného. Jak v Damašku tak na jihu Sýrie byli křesťani a neměli tam problém. S židy jsme se my osobně nesetkali tak nemohu potvrdit v jakých podmínkách tam bili oni. Ale tehdy tam potkat babu v burce byl unikát. Když jsme byli třeba v Homsu před univerzitou tak bylo vidět že tam studují ženský, oblečení jak u nás.... Co jsme se bavili s děckama který jsme pozvali přes Couchsurfing který studovali tam neměli problém vyjet studovat ven. Neříkám že lidé kteří byli v opozici vůči vládnoucí straně že měli na růžích ustláno ale jako celek rozhodně na tom nebyli špatně.
Díky, že to píšete. Žijeme tu v nevědomí, jak to v takových zemích vypadá. Já sleduji i videa mladých cestovatelů těchto zemí na youtubu, protože sama se tam nikdy nepodívám a zajímám se o to, jak lidé v jiných zemích žijí. Ani by mě nenapadlo, že se toho kvůli politice tolik změní. Spíš ke špatnému. Sýrie je tomu příkladem.
Řekl člověk co v Sýrii rozhodně nebyl a s místními nemluvil.
Musím se ohradit. Z úst jedné řádové sestry jsem slyšela, že země byla před válkou bezpečná jak pro muslimy, židy, ale i křesťany. Tomu nasvědčoval i díl Cestománie o Sýrii ČT, který už nespustíte. Dobře si pamatuji, že prezident B. Assad byl představován jako moderní prozápadní státník. Oba s manželkou byli oblečeni jako my v Evropě, jezdili spolu na motorce, jeden záběr byl i z nějaké diskotéky. Ale přehnalo se arabské jaro a všechno bylo jinak. Já koukám na cestopisy a těžko si to v hlavě dokážu přenastavit. Prvni rozhovor s B. Assadem měla T. Spencerová, která tam nějaký čas žila a přinášela odtud reportáže. Ale také křesťané, kteří tam žili. On svět není černobílý a mnohdy řešení nejsou jednoduchá, ale takové jednostranné informace, které čtu v poslední době, není možné jen tak přecházet. Pamatuji si na videa těch rebelů s uřezanými hlavami. Já nevím, jak k takovým situacím se stavět. Nedokážu soudit pana prezidenta jako nějakého diktátora. Určitě ale tím rebelům ty zbraně někdo musel dodávat. Strašné, co se dnes děje.
4
Sledujících
0
Sleduje
4
Sledujících
0
Sleduje
Jen ať mladí jezdì na zkušenou. Ale je tŕeba si ověřit, do čeho jdu. Především jestli je tam práce, jaké jsou daně, pojištění, mzdy, nájmy, ceny nemovitostí, hustota osídlení, bezpečnost atd. Jiné podmínky jsou ve vnitrozemí a jiné na ostrovech, kde se žije pouze z turustiky, bývá i nedostatek vody, moc se nevypěstuje a musí se dovážet. Zrovna Mallorka známá masovou turistikou by mě tedy k bydlení nelákala. Existuje slovenský cestopisný seriál, kde svoje zkušenosti sdělují Slováci, kteří se přestěhovali do různých koutů světa. Zabývá se především gastronomií, ale nejen tím. Tedy ti, kteří se tam doslova zabydleli. Třeba získat více informací, než se někam vydám. Dokonce je na youtubu člověk, který jednotlivé země analyzuje, kolik tam stojí základní životní potřeby, ale i nadstandartní bydlení. Zatím tam má jen několik zemí. Chce to zjišťovat, ověřovat i znát jazyk. Proč ne? Ne se nechat odradit špatnou zkušeností. Mám příbuzné i známé, kteří žijí nebo to alespoň jinde zkusili.