Paříž jsem navštívila v průběhu 33 let 4x. 3x nadšená. Po poslední návštěvě před pár lety totálně zděšená, věřím, že jsem tam byla naposledy. Tolik dotěrných imigrantů, feťáků, žebráků, bordelu, míst, kam není radno chodit. Paříž se totálně změnila z výkladní skříně na rozbitou zaprášenou vitrínu. Škoda, měla jsem to tam kdysi moc ráda.
Před více než 20-ti lety jsem se takto dostala do Oriflamu, ještě jako studentka. Tehdy jsem z jejich výrobků byla nadšená a dodnes považuji některé ty tehdejší za nejlepší, jaké jsem pro sebe kdy objevila. Sama jsem sice netvořila síť, jen jsem nabízela katalogy spolužačkám, později kolegyním. Dnes už bych neměla šanci, jejich produkty lze sehnat na mnoha místech a leckdy mnohem levněji než v aktuálním katalogu, navíc už zdaleka nejsou taková pecka, jako kdysi... ale tehdy jsem si tím docela přilepšila v rámci skromných příjmů.
Žádné firmě z principu nepřeji krach, neboť to ve výsledku obvykle odnesou chudáci zaměstnanci, pro které se může jednat o existenčně zásadní věc - zdroj živobytí, mnohdy jediný v dostupném okolí. Ale co se týče Smetanové cukrárny a jejích výrobků, to je především ostuda spotřebitelů a hanba by měla fackovat ty, kteří podporují výrobu takto ošizených paskvilů a kupují je. Pak se nemůžeme divit, že jsme i pro ostatní země smetiště.
Vážení diskutující, co jste nespokojeni s cenami. Stát tohle nevyřeší! Už přes 30 let ceny zboží v obchodech nestanovuje, občané chtěli kapitalismus, tak ho mají v praxi. Obchodník bude šroubovat cenu tak vysoko, jak si věří, že s ní pochodí. A poslouží mu k trikování. To, co předtím stálo 100 Kč najednou vyskočí na 250 Kč, pak se to "ohromně zlevní" na 150 Kč a lid kupuje jak divý. Jediný způsob, jak srazit ceny a věřte, že funguje dokonale, je to za tyhle ceny prostě nekoupit! Ale říkejte to Čechům, kteří nadávají, jak je to drahé a stejně to koupí, ačkoli je to zbytečnost, kterou nepotřebují...
Vařím skoro každý den - polévky, hlavní jídla, peču sladké, někdy i teplé večeře máme. Ráda vařím - mohu tak bez problému vyhovět nutné bezlepkové dietě dcery a intoleranci laktózy svého muže, víme co jíme, snažím se používat co nejkvalitnější suroviny a i tak se najíme levněji než někde v hospodě. Chápu, že každého to nebaví, ale věřím, že kvalitní strava hodně přispívá celkovému zdraví a zvláště děti je dobré na poctivé domácí jídlo naučit.
V Budějcích jsem nějakou dobu žila, město překrásné, bydlelo se tam hezky, ale jeden zásadní problém - sehnat zaměstnání se tehdy ukázalo jako nepřekonatelná meta. Pokud nepočítám Penny Market a KFC. Jenže z toho se těžko dal uplatit nájem a živit malé dítě. Z tohoto důvodu jsem se přestěhovala do jiného města. Když se mi z Budějců ozvali třeba po půlroce z podniku, že by mě vzali, už bylo přeci jen pozdě, to už jsem dávno pracovala a žila jinde.
V naší škole pár let nazpátek fungovala společnost, která servírovala dětem jídlo i švédským stolem - paní kuchařka nandala maso (např. pečené kuře) a případně ještě požadovanou přílohu (pečené brambory) z nabídky, zbytek (zeleninový, luštěninový, těstovinový či ovocný salát, jogurt, ...) si dítě nandalo ze stolu samo. Dost si to chválili snad všichni. Ale covid to zabil.
Obecně nejsem fanynka paní Třeštíkové, ta osoba mi je prostě nesympatická, ale osobně ji neznám - to bych ji třeba vnímala úplně jinak. Nicméně proti jejím tipům není asi moc co namítat, vždyť vybídka k omezení cukru, zvýšené péči o sebe a sportovní aktivitě a kladném přístupu k sobě nejsou nic špatného. Jediné, s čím mám problém, je ten "exhibicionismus". Takoví lidé na mě vždy dělali dojem zoufalců, co na sebe potřebují upoutat pozornost. Jasně, když se odhalí mladá holka, kdekdo se rád podívá. Paní Třeštíková na své roky nevypadá špatně, dobré geny a snaha tomu pomoci svým přičiněním je zjevná a nese své ovoce. ale nechat si udělat prsa a pak je vystavovat...no, když jí (a nejen jí) to dělá dobře---> kdo chce kam... já z toho vnímám trapnost, ale je to její věc 🙂 hlavně, ať je spokojená. Její styl projevu mi hodně připomíná pár známých, co jsou lidé s hraniční poruchou osobnosti, ti se dají špatně pochopit, ale jsou schopní, kreativní a nápadití. A je jim jedno, co si o nich kdo myslí.
Narodila jsem se jako docela cvalda (4 kg) a máma byla ráda, že Liberta měla velkou korbu a já si v ní hovila vskutku dlouho. Když mně se narodila dcerka (ještě větší, 4,5 kg a 56 cm), chtěla jsem pro ni Libertu po sobě, a jak jsem byla smutná, když jsem zjistila, že ji pár let nazpátek můj táta z půdy odprodal. Sehnat před cca 15ti lety kočárek s velkou korbou nebylo jednoduché. Povedlo se mi sehnat z větších jen SilverCross, docela vyhovující, ale holka z něj děsně rychle vyrostla, už v roce jsme ho dávaly pryč. Do hodně kočárků se mi tenkrát dítě ani pořádně nevešlo, aby měla pohodlí.
1
Sledujících
1
Sleduje
1
Sledujících
1
Sleduje
Není se co divit. Pokud odmyslíme ty, kteří děti nechtějí z principu, tak pro většinu mladých, kteří by děti chtěli, je ten kritický bod bydlení, přesněji řečeno ufinancování péče o rodinu, jejíž základní kámen je bydlení. Ceny za nájem jsou absolutně šílené, vlastní bydlení na hypotéku prakticky nedostupné. Ano, vždy, když měli lidé děti, museli se nějakým způsobem uskromnit, ale dnes už to hraničí s bankrotem. A nejde pochopitelně jen o bydlení, vlastní náklady na dítě jsou rovněž vysoké. Standard toho, co dítě "musí mít" jsou o hodně jinde než v minulosti, případně to vyjde výrazně dráž. Nedej bože, když má děcko nějaké speciální nároky. Dokud pár dělá na plný úvazek, třeba i více prací a jsou ještě bez dítěte, je to jiné, než když přijde dítě na svět, příjem matky poklesne a naopak zátěž na rozpočet ze strany dítěte se zvýší. Blahopřeji rodinám, které to zvládají. Znám bohužel kolem sebe dost takových, kteří i při snaze dost špatně, a mám v okolí i takové rodiny, které to bohužel neunesly a rozpadly se/jsou v rozpadu. Z mladých kolegů, co tu máme, slyším stále častěji - chceme dítě, ale bojíme se, že to neutáhneme/nemáme na to.