Další český film, který určitě neuvidím.Čeští režiséři točí jen totální brak, ostatně co by taky mohli ušušnit s hereckým odpadem IV.cenové a kumštýřské skupiny...
Kde jsou následovnící Vláčila, Chytilové,Menzla,Kachyni,Formana... a kde noví Menšíkové, Sováci, Brodští, Hrušínští ?
Neviděl jste ten film, ale šmahem ho odsuzujeme.
Nevím, nikdy jsem nebyl v nemocnici na žádném zákroku a tak jsem si spočítal, že jsem zaplatil za zdravotní pojištění necelé dva miliony za nic.
A co jako.. Naše zdravotnictví je solidární a je to tak dobře.
Já jsem taky platila roky dost velké peníze "za nic" a ejhle najednou rakovina a od 18.4 .2023 do července 2024 zaplatila pojišťovna za mně 850 000. Jelikož se nemůžu vyléčit a podstupují jenom paliativní léčbu, tak když budu mít štěstí a vydržím dlouho, tak pojišťovna za mně zaplatí ještě několik milionů. A tolik jsem určitě nedovedla.
Úplně všechno ne. Třeba preventivní prohlídku, kdy vám udělají jednou za 2 roky rentgen, mně moje zubařka udělá i dentální hygienu, i když to je výjimka, to uznávám. Preventivní prohlídka u lékaře, odběr krve, třeba slepé střevo nebo kýla, dokonce i kyčelní nebo kolenní kloub vám vymění zadarmo. Když si zlomíte nohu nebo ruku,také neplatíte za operaci. Já jsem měla před 10 lety vážnou dopravní nehodu,neplatila jsem nic a to jsem si poležela na ARO i následně na JIP. Mohla bych pokračovat donekonečna.
Souhlasím . Mám rakovinu a za mou léčbu už pojišťovna zaplatila 850 000. A dali bůh a já budu dlouho žít, tak zaplatí ještě milióny ( nemůžu se vyléčit). To si raději zaplatím plobu a budu si mýt zuby 5 krát denně .
Toto byste tvrdila pouze do chvíle, než byste onemocněla nedejbože chronicky. I při pojištění individuálním je toto pouze snížením finanční spoluúčasti pacienta. Kdybyste měla měsíčně vydat kromě peněz na pojištění ještě třeba 15000 za léky a soustavnou péči, bez dvou zaměstnání nebo bohatého manžela byste to jen stěží dala.
Máte pravdu. Ale náklady na léčbu třeba rakoviny jsou daleko vyšší. Mám rakovinu za loňský rok za mne zaplatila pojišťovna 500000. Letos za 7 měsíců už 350000. A rakovina je dnes velmi časté onemocnění.
Já si to třeba představit dovedu, že by mi stát pojištění nenařizoval a platila bych si je ze svého, jako každé jiné pojištění. Tak by mi přišlo v pořádku. V pořádku není, aby jakékoli pojištění bylo povinné a ještě mi je stát svévolně strhával z platu. A potom, když člověk něco potřebuje, klidně si řeknou "tohle pojišťovna nehradí" a jdou se dělat sbírky" na operace, rehabilitace, ... Každou chvíli někde nějaké neziskovky pro někoho vybírají. To mi normální nepřijde.
Jenže tady mluvíte o léčbach , které stojí milióny. A navíc léků, který není u nás schválený. Víte kolik třeba stojí jedno vyšetření PET CT , které se dělá u onkologických pacientů v léčbě každé 3 měsíce? 32 000 tisíc. Myslíte že by jste to zaplatila , když nebudete mít pojištění? A věřte, že pokud by zdravotní pojištění byla volba, tak by polovina obyvatel neplatila nic nebo minimum a pak by zase zakládali sbírky na léčbu , ale ne vzácných onemocnění, ale i těch běžných jako třeba operace slepého střeva. Už teď to vydime například u OSVČ, kteří si můžou vybrat kolik budou platit na důchod. Mnozí volí tu nejnižší částku která je možná , ale zároveň neadávají, že budou mít malý důchod.
Kromě Ukrajinců. Když je Ukrajnec a ačkoli si nic neplatil, měl ihned péči zdarma. i přednostně. Ukrajinka dměla ihned operaci kyčlí. Otec jedné paní ji potřeboval, ale pořád musel čekat dva roky a přitom chodil o holích a trpěl. Jen nebyl Ukrajinec. Na české děti nemocné se dělají sbírky. Na ukrajinské ne, ty zde vv ČR mají hne léčbu.
A chtěl operaci kyčle ve stejné nemocnici jako ta Ukrajinka? Protože každá nemocnice to má jinak. Můj tatínek už před lety potřeboval operaci kyčle. Ve fakultní nemocnici v Ostravě mu řekli že bude čekat 3 roky. Přihlásil se na Fifejdy a kdyby jim dal správné telefonní číslo 😁 , tak by šel na operaci za tři měsíce. Takhle mu poslali dopis a pozvali si ho a ptali se ho jestli má ještě zájem a za tři měsíce po té byl už na rehabilitaci po operaci.
Proto ze světa létají pacienti k nám a na české pacienty pak nejsou ani lékaři, sestry a jiné kapacity, i když si každý pracující musí platit zdravotní pojištění.
A kolik těch cizinců kteří sem přiletěli za péči jste potkala? Já ani jednoho a to jsem vloni strávila po nemocnicích celkem dost času. Jezdí tu na plastiku, umělé oplodnění a lázně. Ale platí za to poměrně hodně , takže si myslím že je to pro naše zdravotnictví spíše přínos. Jo možná ještě Polky na potraty, ale tajně.
Možná po ukončení léčby, ale během léčby ne. Mám rakovinu a podstupují paliativní léčbu ( mám metastázy na plicích, takže se nevyléčím. ) a strašně bych chtěla vědět co můžu a co ne. Potřebuji se co nejdéle udržet v co nejlepší fyzické kondici a moc bych ocenila kdyby to někdo se mnou řešil. Mám problémy s klouby . V minulosti jsem na ně brala léky, ale teď nemůžu, protože by to byla velká zátěž na játra, které už dostávají zabrat onko léčbou. Ráda bych jela třeba na týden do lázní, ale nevím jestli můžu na nějakou relaxační masáž atd. Paní doktorka nemá čas to se mnou řešit. Myslím, že když vám stanoví onkologickou diagnózu měl by se vás umout " průvodce" , který vás trochu zasvětí do toho co vás čeká . Na co si máte dát pozor. Jaké jsou možnosti podpory, třeba psycholog atd. Spousta pacientů se toto dozvídá jenom zase od jiného pacienta nebo z internetu.
Tak ty pak odfiltruje pohovor a zkusebni doba.
Jenže stát studium takového člověka zaplatí a ne zrovna málo. Myslím že by bylo lepší mít míň VŠ studentů, ale kvalitnějších a na oborech které jsou opravdu potřeba . Ne abychom měli spoustu bakalářů z pseudo oborů, které nemají uplatnění. Klidně ať takové VŠ existují , ale jako soukromé, kde se bude platit. Nejsme tak bohatý stát aby jsme mohli platit VŠ studium každému ňoumovi. Úroveň mnohých vysokých škol nebo některých oboru je mizerná, protože jsou tyto školy placené za studenta, takže berou všechny. Někdo může argumentovat, že sama jsem nebyla schopná vystudovat VŠ a tak jsem proti vysokoškolákům. Smůla , jsem Ing, ale už když jsem studovala v letech 1999 -2003 tak někteří mí spolužáci neměli na VŠ co dělat. Neuměli ani učivo základní školy.
Autor má naprostou pravdu v tom, že vystudovat farmacii opravdu není žádná sranda a že dotyčný prudič by neprošel ani prvním semestrem. Na druhou stranu dnes je (bohužel) tolik nových studijních oborů, jejichž absolvování nevyžaduje ani inteligenci ani úsilí.
Naprosto s vámi souhlasím. Jsou obory, které vystudovat je opravdu náročné, ale máme tu spoustu oborů , kde titul bakalář dostane opravdu skoro každý. I lidé kteří na vysokou školu vůbec nepatří.
Jela jsem autobusem, na jedné zastávce nastupovalo několik snad 16-17 chlapců s voláním. Rychle, rychle nastupujte, jinak nám volná místa zaberou babky a dědci.
Já jsem se styděla za ně. Ani jeden z těch starších jim na to neřekl ani slovo. Ale vždy po každém přečtení o slušném chování v MHD si na to vzpomenu.
Nedivím se , že jim nikdo nic neřekl . Ano mohli by se zastydět , ale mohli by taky celý zbytek cesty pěkně znepříjemnit, takže každý raději mlčí.
1
Sledujících
1
Sleduje
1
Sledujících
1
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Chudák 34letý by tak chtěl pracovat a úřad práce mu to neumožnil. Zřejmě podle chování to byl překvalifikovaný velice inteligentní jedinec, takže se nedivím, že ty veškeré nabízené práce jsou pod jeho úroveň. Až z toho rozčarování zakopl a omylem se dotkl pěstí displeje vyvolávacího zařízení.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Na úřad práce ale nechodí jenom nezaměstnaní. Mnoho dávek vyřizuje právě úřad práce a přitom můžete pracovat.
1 odpověď