První oslavy teroristů se ve švédských ulicích konaly krátce po bestiálním útoku Hamásu na izraelské civilisty loni v říjnu. Od té doby jsou demonstrace více či méně podporující protižidovské organiza…
V říjnu narození druhé dcery Elly, se začátkem listopadu čtvrtá cena pro Atleta roku jako ocenění sezony, během níž se při mistrovství Evropy dočkal svého prvního velkého zlata. Čtyřiatřicetiletý oštěpař Jakub Vadlejch prožívá zkrátka povedené životní období.
Hospůdka v centru Frýdlantu na severu Čech je mezi místními oblíbená. Typický český interiér, na čepu lokální pivo. Majitelem ale není Čech, je jím Vietnamec Lam Bui Duch neboli Honza. Usměvavý muž, kterého ve městě všichni znají.
Řidiči pod vlivem alkoholu nebo drog jsou velký problém na všech silnicích světa. Každý stát k takovým přistupuje jinak, ale Polsko se rozhodlo, že tento typ řidičů bude trestat opravdu velmi přísně. Především ve chvíli, kdy řidič po vlivem, nezáleží jestli drog nebo alkoholu, jiného na silnicích usmrtí.
Do Albánie ve středu připlula italská loď s prvními migranty, kteří budou v této zemi čekat na vyřízení žádosti o azyl. Itálie se na přemisťování přistěhovalců s Albánií dohodla loni.
Městská policie Most si pochvaluje nová opatření proti neplatičům pokut za dopravní přestupky. Tato iniciativa už přinesla výsledky a zlepšila platební morálku řidičů.
Jako „zloději, kteří mají srdce“ označili sami sebe pachatelé krádeže v obci Acerra na předměstí Neapole. Z bytu jedné rodiny si kromě cenností odnesli i malého psa, na něhož je fixovaná dívka upoutaná na invalidní vozík. Po výzvě jejího otce v médiích zločinci zvíře vrátili.
Tisíce Novozélanďanů překonaly minulou neděli v Aucklandu v Eden Parku světový rekord v počtu lidí, kteří najednou předvedli domorodý tanec haka. Překonali předchozí rekordní účast diváků z Francie o více než dva tisíce.
Zatímco v zahraničí fungují podobná zařízení roky, v Česku jde o unikát. Před pár týdny se v Brně otevřel první dětský hospic Dům pro Julii. Poskytuje pomoc nevyléčitelně nemocným dětem a jejich rodinám. A právě ten jsme se v rámci našeho Roku pro dobro rozhodli podpořit. Přidáte se?
Cesty do školky jsou pro mě a pro dceru plné dobrodružství. Chodíme pěšky a už druhým rokem potkáváme nejlínější stvoření, které jsem měla tu čest spatřit - kočičí Madam, která by se radši nechala přejet, než aby se pohnula. Já jí ten život závidím.
Řidičky v Německu nesmí při řízení motorových vozidel mít zahalený obličej, rozhodl Vrchní správní soud v Koblenzi. Nikáb, čádor či burka při řízení ohrožují bezpečnost všech účastníků silničního provozu, rozhodl soud.
Už jsme ho mohli zaznamenat v menších seriálových rolích, naposledy jako ragbistu v seriálu Smysl pro tumor. Ale až na jevišti Malé scény Hudebního divadla v Karlíně jsme si pořádně všimli, jaký je mladý herec Šimon Obdržálek fešák.
V jejím herectví najdeme okázalou komiku, nevídaný temperament a umění dělat si legraci sama ze sebe. Do rolí paniček, tchýní, protivných ženských, dohazovaček a ráčkujících madam byla jako stvořená. Okouzlující Růžena Šlemrová a její životní příběh.
Snowboardcrossař Radek Houser skončil nečekaně třetí v závodě Světového poháru v kanadském Mont-Sainte-Anne a vybojoval první stupně vítězů v kariéře. V těsném finiši porazil domácího Evana Bichona, další český závodník Kryštof Choura vypadl v osmifinále. Mezi ženami byla Eva Adamczyková pátá. Zvítězili Kanaďan Eliot Grondin a Britka Charlotte Bankesová.
Pole připravené na jarní setbu, na kterém se pase stádo srnek a kolem velikých kaluží se pohybují štěbetající vodní ptáci. Zpěv ptáků je slyšet i kolem v rozkvétající přírodě, kterou rádi místní občané využívají k relaxačním procházkám. Vládne tu správná venkovská pohoda.
Členské země Evropského sdružení volného obchodu (EFTA) získávají značnou výhodu oproti členským zemím EU. Čtveřice zemí EFTA – Švýcarsko, Norsko, Island a Lichtenštejnsko – totiž dnes uzavřela přelomovou dohodu o volném obchodu s Indií. Tu EU zatím nemá, a ani se k ní neblíží, na rozdíl od Velké Británie.
Pro své dítě můžete již dnes vybírat mezi velmi špičkovými základními školami. Kvalitativní propast mezi nimi a klasickými ZŠ, se však drasticky otevírá. Kam míří české základní školství?
Knír pod nosem, česká vlaječka a postup do finále Světového poháru? Ve snowboardkrosovém světě díky olympijské vítězce Evě Adamczykové nic neobvyklého. Jenže ve Svatém Mořici mělo Česko po dlouhých patnácti letech zastoupení i ve finále mužského závodu. Třiadvacetiletý Kryštof Choura zazářil čtvrtým místem.