Pane Hermane, předně Lichtenštejnové ukradli konfiskací majetek protestantské šlechtě popravené na Staroměstském náměstí. Jejich představitel předsedal komisi, která majetek rozdělovala. Dále úmyslně spolu s nejvyšším ekonomem císaře na čas devalvovali měnu, aby za majetek zaplatili jen zlomek konfiskační ceny. Taková je pravda. Exekutor Bublik z čarodějnických procesů na Šumpersku a z Velkých Losin byl proti nim břídil.
A co kdyby se v čele lidovců objevil člověk tvrdého ražení, odpůrce imigrace, proti muslimům a nepřizpůsobivým, zastánce židovsko-křesťanských hodnot, tvrdý vůči EU, odmítač LGBT+, který by ze strany vyhodil Zdechovského a Šojdrovou, kteří jen v Bruselu tloustnou a překopal by politiku KDU ? Volili byste je ? Kdyby to byl typ Okamura, více vlastenecký, ale ne s tak vyhraněnými názory jako vystoupení z NATO či EU ? Jsou tam takoví, ale staré stranické jádro je mezi sebe nepustí. Šojdrová prohlásila, že ještě musí dostavět vnukovi barák a Kasal plakal, když ho odstavili a chtěl nějaké místečko jako ,,věčný'' Juránek. Volili byste takového tvrdého vlasteneckého lidovce s křesťanskými hodnotami ? Jen mně to zajímá, kdyby se takový našel a podařilo se mu odstavit staré lidovecké struktury ? V KDU je totiž taková praxe, že musíte pomalu postupovat, vysedět si to a po 30 letech ve straně vám dají ,,líznout'' moci. Co kdyby se objevil klon Kalousek-Okamura, volili byste je ?
Lichtenštejnové prokazatelně kolaborovali s Němci a to už při jejich nástupu k moci v roce 1933. To už soudy a historici několikrát prokázali. Lichtenštejnové zcizili své majetky protestantům po roce 1620, kdy představitel tohoto rodu předsedal komisi, která rozdělovala majetek protestantů po prohrané bitvě a jejich popravě na Staroměstském náměstí. Co nejvíce a to nejvíce lukrativní přihrál svému rodu. Samozřejmě musel za to nějaký peníz zaplatit císaři a tak vymysleli fintu s vrchním ekonomem císařského dvora a na určitou dobu devalvovali tehdejší měnu. Po ukončení rozdělování majetku ukončili i devalvaci měny. Tomuto rodu by se nemělo nic vracet. Naopak je zde Řád německých rytířů, kteří mají hrad Sovinec a okolí, hrad Bouzov, Bruntál, Opava, Karlova Studánka, Rýmařov atd. a ti nekolaborovali, mnoho jejich představených bylo nacisty popraveno, provozovali školství, charitu a jim majetek vrátit nechtějí. Velmi totiž veřejnost dráždí jejich prastarý název. Je to ale jen název a byli to opravdoví vlastenci a podporovatelé odboje na rozdíl od chamtivých Lichtejnštejnů. Ta nadace je jen zástěrka. V Brně se v ní angažuje jeden bývalý vrcholný politik KDU-ČSL a nikdy jsme z něj neměli dobrý pocit. Kde jsou peníze, tam je on. Studoval Lateránskou univerzitu ve Vatikánu a tam objevil lásku k penězům.
Chorvatsko by měl být náš vzor. Ti si s nimi poradili jedna dvě. A to jsou v EU. Dokonce 50 km do vnitrozemí Bosny vlají na každém domě a veřejném pouličním osvětlení chorvatské vlajky a jídelní lístek v restauracích je pouze v chorvatštině, nebo angličtině či němčině. Školy, učiliště, gymnázia pouze chorvatská. Kostely v každém městě, minarety zbourány a až ve vnitrozemí. Slimáci se raději vystěhovali k Mostaru a Sarajevu, přestože úředně je to již stát Bosna a Hercegovina. Až 5 km před Mostarem začíná oficiální slimácké území. Chorvaté se s nimi nemažou a to jsou v Bosně menšinou. Pracovat je do Chorvatska nepouštějí. Nemovitost mohou v Chorvatsku bosňáci vlastnit jen po důkladném prověření a toještě v případě, že se jedná o smíšenou rodinu. Asi tak.
Auto o desítky tisíc ? Lež ! O stovky tisíc. Koupili jsme vůz v Passau (Německo), kde v autosalonu stál oproti našemu o 270.000,-Kč méně. A to ještě v kvalitnějším německém provedení. I když nás dovoz i s poplatky a okamžitou STK stál celkem 34.000,-Kč, tak jsme dost ušetřili. Jednání super, ještě doteď nám chodí od nich přání k Vánocům a dotazy, jak jsme s vozem spokojeni. A jen hromadné, ale osobní od vlastníka autosalonu. U nás ? Škoda mluvit. O našeho máme služebního Passata a tragédie. Ještě, že vše platí firma. Nákupy v Polsku ? Za hubičku. Jedeme na chalupu do Jeseníků, přejedeme hranice a nákup o tisíc Kč levnější. Kvalita ? Dobrá, rozhodně lepší než rosolovité vodňanské kuře. Asi tak.
Jen injekčně podávaný Mg s B6 hluboko do hýžďového svalu pomáhá. Recept předepíše každý praktický lékař či neurolog a sestra vám to 1 x měsíčně píchne. Tablety, minerálky, hořká čokoláda, Magnosolv, Magne B6 a podobné kraviny se téměř nevstřebávají. Je to jen vyhazování peněz. Jedná se o Magnezium sulfuricum 20 mg/10ml a pyridoxin B6 vše v ampulích. Balení vždy po 5 ampulích. Cena za obě balení ca 380,-Kč. Do 2 dnů po aplikaci máte po problémech, tělo se nasytí. 100% využitelnost. Dávají si to třeba chirurgové, aby vydrželi v klidu bez křečí i nékolik hodin stát a operovat. Zeptejte se na to svého praktika či neurologa. Po první injekci poznáte, jak se vam změní život. Klid, pohoda, žádný stres, žádné strachy, křeče, třes, pozitivní myšlení a úžasný spánek. Pokud ho nebudou mít v lékárně, tak si ho objednejte v nemocniční centrální lékárně. V Olomouci je taková osvěta, že je to v každé lékárně a píše to každý praktik. Ale zase v Brně vůbec nevědí o co jde a je to jen na objednání. Zkuste a nebudete litovat.
Ty byty je jedna věc, ale co stavební pozemky v Brně ? Rok 2014 cena 2.260,-Kč/m2. Dnes pod 15.000,-kč/m2 slušnou stavební parcelu nekoupíte. A pokud ano, tak je tam nějaký problém. Prostě pozemky nenamnožíte, nejdou vyrobit jako auto a je jich omezené množství. Proto se pak lidé stěhují za Brno, ale už i tam stojí pozemky přes 6.000,-Kč/m2 a slušný RD 12 mil. Kč a více. Následně cesty za prací a studiem do Brna, zahlcené silnice, dálnice a život v kolonách. Sousedka postavila RD na parcele 173 m2 a je šťastná, že jej má. V Praze pod Vyšehradem na 90 m2. Lidé se snaží stavět i na takovýchto malých parcelkách, neboť si nemohou dovolit dát za 1 000 m2 ca 15.000.000,-Kč + stavba dalších třeba 8 mil. Kč. I ta miniaturní parcelka přijde na 2 mil. Kč. Kamarád koupil v Brně parcelu 804 m2 se starým selským domem k demolici z roku 1904 za 16 mil. Kč. Je to děs. A garáž ? To je terno. Kdo má garáž, nebo vlastní parkování, tak se má. Garáž z roku 1974 prodána ve Šlapanicích u Brna za 1.700.000,-Kč. O Brnu raději ani nemluvit.
My letos zaplatíme v Trogiru (ostrov Čiovo) za 10 nocí 78.000,-Kč. Loni v Šibeniku (Rogoznice) 94.000,-Kč. Ty ceny jsou prostě takové, pokud chcete 2 samostatné ložnice, obývák s kuchyní, terasu s výhledem na moře a vlastní bazén. Vždy 2 dospělí a dítě do 10 let. Po cestě spíme ještě v Rakousku či Slovinsku tam i zpět za 3.000,-Kč noc se snídaní. Je to hodně, ale dovolenou si užijete, máte vlastní 80 m2 prostor a nemusíte se mačkat v hotelovém pokoji a děcko na přistýlce. Jídlo si někdy uděláme, jindy do restaurace mimo centrum, kde jsou ceny poloviční.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Máme v lokalitě skoro 50 let chalupu. Před 15-20 lety jsem běžně jezdila na kole po silnici na Zlatém Potoku až nahoru na Jeřáb, pak přes les na Severomoravskou chatu a dolů po silnici k Vysokému Potoku. Dnes už bych tam nejela. Jediná možnost je vyjet s koly na autu až k lesu, projet se po stezkách a zase zpátky do "bezpečí" plechů. Provoz se tak 5x zvýšil a agresivita řidičů podobně. Směrem na Dolní Moravu jezdí jak blázni, v zatáčkách jsou z dálky slyšet gumy, odstup 2m dodržuje tak sotva polovina z nich. Když jedu autem a přibržďuji za cyklisty, protože v protisměru už jedou auta, cítím v zádech, jak na mě další auta tlačí, někteří chtějí i předjíždět. Minulou sobotu byl cyklistický závod směrem na Králíky. Hasiči zastavili provoz od Vysokého Potoka, aby závodníci mohli bezpečně po silnici projet. Někteří nevydrželi těch 20 min. a začali objíždět kolonu přes přilehlá pole, podél železnice. Když vidíte, jak se někteří občané chovají, spíše se ptám, kolik andělů střeží všechny ty cyklisty, že mrtvých není mnohem víc...
1 odpověď