Já jela na devizovy příslib v 1978 ke známým do Švédska a Dánska. Zírala jsem jako puk na obchody a věci v nich.
Jelikož jsem se v pořádku vrátila, za tři roky jsem z práce jela na týdenní poznávací zájezd do Paříže a okolí. Dělala jsem v bance, která dělala zahraniční obchod a od 80. let měla možnost pro své zaměstnance pořádat poznávací zájezdy do zahraničí a poskytovat jim malé částky valut, tak jsme měli možnost každé 3 roky někam vyjet.
Jednou v Turecku jsem měla těžké střevní potíže. Myslela jsem, že nastaly moje poslední chvíle. Pomohlo mi pití studené pepsi (coca) coly po troškách.
Mně i v Egyptě, průvodce ukecal prodejce, aby zahrabal hodně hluboko a vyndal mi málem mraženou Coca Colu, zabrala úžasně. Jela jsem se ten den podívat i na pyramidy v Gize. A pomáhal i jejich ibiškovy čaj.
Německu tu funguje bez problémů už několik let lidé ze začátku také remcali v Cz je problém že obce se bojí o byznys že přijdou o dotace na odpad tady má každá domácnosti svojí popelnici kterou si musí platit za každé vyprázdnění. To si pak každý rozmysli zda naplnit svojí popelnici PEN lavemi a platit za to nebo je odvést do obchodu a dostat za to zaplaceno 🤣. Jak říkal můj bývalý šéf lidi to naučíš jen přes peníze 🤣a je to pravda
Jenomže německé PET láhve na nápoje jsou z pevnějšího materiálu než ty české od minerálek.
Normální letní bouřky. Proč z toho zase dělají katastrofu?
U Říčan to skutečně nebyla normální letní bouřka, jela jsem z Dolních Měcholup a místy po Černokostelecke 10cm hluboká jezera po celé silnici a za Uhříněvsi chvílemi nebyla vidět ani silnice, člověk nevěděl, kam jede. U Lidlu v Říčanech jsem musela zastavit na půl hodiny než bylo alespoň vidět kam jedu, o kousek dál v Pacove se na křižovatku valilo bahno z pole, 3 auta přede mnou to vzdala a otočila se, bylo tam asi 1/4m vody, podařilo se mi to projet, protože jinudy bych se díky uzávěrkam nedostala domů ale bylo to hrozne.
Jen bych diskutující zde chtěla upozornit, že vratné láhve kdekoliv v jiných zemích jsou z pevnějšího materiálu! U nás s velkou slávou změnili technologie v rámci šetření životního prostředí a dostali za tu změnu technologie výrobních linek i dotace od EU! Určitě jste si toho sami všimli, že dnešní PETky se vám promáčknou v ruce už po otevření. Tak asi tak 🤷.
Já si to pamatuji z Německa, PET láhve tam normálně drží tvar na rozdíl od našich, které jsou tenké.
Netušila jsem, že je umělé oplodnění u nás do 48 let. Ale je to rozumná hranice. Ještě se občas stane, že někdo otěhotní ještě v 50 přirozeně. Někdo má prostě menstruaci dlouho, znám ženy, co mají cca 55 a teprve jim končí. Ale rodit v 60, to už je nesmysl.
Měla jsem do 55,5, ale ani v tom věku si nedokážu představit mít malé mimčo. Babičce bylo 37,5, když se máma v r. 1933 narodila. Už v to po úmrtí malého brášky a po potratu prarodiče nevěřili.
Zedník, instalatér i elektrikář mohou na stará kolena změnit povolání a dělat něco fyzicky lehčího, kde využijí své životní zkušenosti. To tě nenapadlo, co?
Oni jsou vyučení, trvalo to 3 roky, někdy se školou i 5 a dělali to celý život. Na stará kolena by měli něco studovat, aby mohli pracovat v kanceláři?
Strejda byl vyhlášený zedník, ale nechápal, že jeho syn neumí ani přidávat nebo míchat beton na stavbě vlastního baráku. Syn byl DrSc., rektor zemědělské univerzity a velká kapacita v chovu českého strakatého skotu.
Trénink na norování lišky jsem viděla ve filmu Ecce homo Homolka, liška chudák křičela, pes nechtěl za ní ,taky se hrozně bál ,jedině natěšení byli myslivci . Asi to režisér chtěl už tenkrát ukázat, jak je to kruté.
To bylo před 60 lety. A i tehdy při nácviku byl pes že začátku oddělení mřížkou.
Teď se pes na lišku při norovani nováčků nepouští, jsou po celou dobu odděleni mřížkou, normistr má lišku doma a stará se o ní jako o své psy. Někdy je liška "ukecana" a psa přímo rozsteka. Zažila jsem, že normistr nosil lišku na rameni, ona byla úžasná a všechny psy rozstekala. Nikdy by jí nenechal ublížit.
Vážený pane, jsem rád, že jste si to užil. Já osobně bych asi v 50 nedokázal navštěvovat školu. Vzdělávám se ovšem každý den. Zkouší mne úředníci když přijdou na kontrolu. Nic to ovšem nemění na tom, že nařídit lidem, že do důchodu půjdou i třeba v 70 letech je zločin. Polovina se ho totiž nedožije.
Já jsem při práci v 55 udělala MBA, trvalo to rok a měla jsem možnost si rozšířit znalosti o další, třeba o rozhodčí řízení (jsem JUDr.). Nedokážu si představit, jak se v tomto věku učit úplně nové věci pro novou práci.
Dělala jsem do 67, protože mě to bavilo.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Já bych ten názor tak nepodceňobal. Můj otec kouřil skoro 60 let a během roku měl rakovinu ledviny, hned na to prostaty a nakonec rakovinu jícnu a pak umřel. Neměl sice vůbec rakovinu plic, což se uvádí jako nejtypičtější pro kuřáky, ale to kouření na ty jeho rakoviny měly vliv. Je to způsobeno zejména tím, že po cigaretě se člověk napije nebo jí a pak z úst ty cigaretové látky jdou do celého traktu.
Samozřejmě si dělejte, co chcete, ale neškodí se nad tím zamyslet.
3 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Táta v životě nekouřil, pil max. půlku láhve piva k večeři a v 84 letech během 4 měsíců zemřel na rakovinu slinivky. Tak po čem?
3 odpovědi