No ne všechny touží po prstenu. A hlavně ne všechny ženy nejsou nevděčné, že dostanou něco jiného než chtěli. Vánoce o tom totiž nejsou. Jako děti jsme neměli rádi měkké dárky. Později to byli dárky praktické, které by se stejně koupily. A teď? Je mi to jedno, jen když z dárku čiší, že někdo přemýšlel a snažil se koupit něco pro radost. A že se mu to nepovedlo? I to se stalo. A co. Poděkoval jsem. Usmál se. A svátky pokračovali v klidu dál.
Přesně tak. Dospělí lidé to tak prostě mají... A když dostanu nějaký super mixér, tak to znamená, že jsem služka? Ne, ale klidně se hlásím k tomu, že své rodině sloužím, věnuji jí svůj čas, pohodlí...protože... je to zkrátka potřeba. Je to čestná a láskyplná služba a člověk může být rád, že ji má komu věnovat. Třeba letos bych si klidně přála i parní generátor na žehlení, ale je možné, že dostanu zase zlatý náramek 🙂! Radost mi udělá oboje...
Máte pravdu, omlouvám se. Ale stejně to nelze, pečovatelka má pouze nějaký kurz, ale nemá středoškolské nebo VŠ zdravotnické vzdělání. Není v systému zařazena jako zdravotnický pracovník, ale sociální. Do její kompetence nepatří ani řešení situaci vzniklých hypo nebo hyperglykémii při nemoci, porušení diety, nepravidelnostech stravy atd. Resp může jednat na pokyn sestry ( např podat sladké jídlo... ), ale ta nese zodpovědnost za výsledek.
To samozřejmě paní citovaná v článku ví, ale právě proto říká, že by se legislativa mohla změnit zejména u úkonů, které jinak provádějí lidé doma sami nebo jejich rodinní příslušníci. Pečovatelky či sanitářky dnes zcela běžně dělají středoškolačky, ale ano, nemusejí mít zdravotní školu. Troufám si však tvrdit, že např. dvacetiletá praxe u lůžka může toto zcela nahradit, ovšem legislativa to neumožňuje, což je mnohdy velký problém. Máme tolik systémových omezení, že v tomto oboru nikdy nebude dostatek pracovníků. Lidé si zkrátka nebudou moci dovolit pracovat za mzdy, které jim neumožní zaplatit všechny nezbytné životní náklady, a přitom jim práce vezme téměř všechnu sílu.
Možná se dnes doba snaží stírat rozdíly mezi muži a ženami, ale ony přece jen existují, stejně jako vrozené nadání obstarat určité oblasti života. Já prostě ovládám od mládí péči o domácnost a děti tzv. levou zadní a neumím mnoho věcí, které od mládí zase uměl můj manžel. Obecně se ale o vše, co je v domácnosti potřeba udělat, tak nějak plynule dělíme, resp. si vzájemně vypomáháme. Ale přece jen jsou činnosti, které mám pod palcem já, a jiné, které lépe zvládá manžel. V popisovaném příběhu samozřejmě byla babička zbytečně šťouravá, ale jsou i jiné příběhy, kde skutečně mladé maminky toho mnoho nezvládnou, ani starat se o dítě, a svoji bezmoc a neschopnost dávají za vinu svému partnerovi - to už v pořádku není. Povinností je v životě vždycky dost a ideálně si partneři navzájem vypomáhají s tím, že každý má svoje pole působnosti a druhý toto převezme jen v případě nutnosti. Jinak to, myslím, ani nemůže dlouhodobě fungovat.
Když vidím skupinu dětí, zastavuju a nesnažím se mezi nimi prokličkovat. Většinou by to vyšlo, ale jednou to vyjít nemusí, tak proč to zkoušet. Objíždět těsně skupinu chodců v plné rychlosti je hazard.
Zcela jasně to řidič motorky vysvětlil a volil správně. Kdyby brzdil prudce, mohla se z motorka stát neřízená střela a obětí mohlo být více.
§ 18
Rychlost jízdy
(1) Rychlost jízdy musí řidič přizpůsobit zejména svým schopnostem, vlastnostem vozidla a nákladu, předpokládanému stavebnímu a dopravně technickému stavu pozemní komunikace, její kategorii a třídě, povětrnostním podmínkám a jiným okolnostem, které je možno předvídat; smí jet jen takovou rychlostí, aby byl schopen zastavit vozidlo na vzdálenost, na kterou má rozhled.
Nebyl schopen zastavit vozidlo na vzdalenost na kterou mel rozhled... 🙁
Za mne by to chtělo předat jinému soudu...
Víte, to jsou takové alibistické magické formulky... Pokud bychom se jimi měli řídit zcela důsledně, nemohli bychom ani nastartovat vozidlo. Někdy prostě nemůžete něco předvídat a máte plné právo předpokládat, že ostatní používají zdravý rozum a také dodržují elementární pravidla. Jednou jsem se poučila, když jsem v noci jela mimo město a někdo do silnice odhodil dopravní značku, tzv. směrovou šipku. Cestou tam v silnici nebyla, cestou zpět jsem na ni najela, a to jsem jako ženská jela spíš "předposraně" za tmy... Naštěstí jsem si jen urvala výfuk a nikomu se nic nestalo, ale od té doby chápu, že zkrátka není v silách lidského organismu reagovat vždy a s předstihem na všechny situace.
Nojo, ale ti, co sedí do uličky, se prostě jen chtějí vyvarovat toho, že to budou oni, kdo musí poprosit spolucestujícího, aby vstal. Čili karta by se obrátila, ale oni byli v prostředku MHD první a tudíž měli volbu. A ano, raději sedí sami, protože nechtějí sedět vedle páchnoucího, tělnatého či jinak nepříjemného člověka, což se může v MHD lehce stát. Proto jezdím raději autem 🙂!
Myslím, že mezi "právem na potrat" a neposkytnutím pomoci krvácející těhotné, ohrožené na životě, není žádný logický spojovník. Zachránit život alespoň matce snad není totéž, co umělý potrat. Ovšem situace je natolik vyhrocená fanatiky na obou stranách, že je pro nemocnice a lékaře méně rizikové nechat matku zemřít... A to je tragické.
"Tak si najdi jiného tatínka!" překládám jako "Zlato, neřeš kraviny!" aneb mám tě rád, ale všeho s mírou, drahá... Ale možná se jí stýská po excentrických vyjádřeních bývalých partnerů 🙂. Jinak život má své nároky, kterým často není jednoduché dostát, a zralý člověk ví, že vztah se jistě po letech promění... Zůstane-li nám v tom druhém alespoň parťák do nepohody, je to víc, než si člověk může přát.
Někdy máme tendenci lékařský stav stavět na piedestal, který mu nenáleží. Nikdy bychom neměli za sebe nechat rozhodovat jiné lidi, a to ani lékaře, pokud to můžeme jen trochu ovlivnit. Tyto tragické případy mluví za vše. Jistě si však můžeme vážit těch, kteří si svým pečlivým a lidským přístupem získají naši důvěru, ale není to vždy pravidlo.
Myslím si, že laskavost tady příliš nepomůže, spíše nůž na krk, aby to s pánem zatřáslo. Buď, anebo. Byť je manželka nadále připravena o muže pečovat a podržet ho, teď by měla být neústupná. Taková je zkušenost, naštěstí pracovní. A primární pomoc poskytne psychiatr, který může nabídnout hospitalizaci i medikaci, nikoli psycholog.
Je pravděpodobné, vzhledem k tomu, že byla matka s novorozencem tak dlouho spojena pupečníkem, že se nejednalo o plánovaný domácí porod. Matky, které se tak rozhodnou, bývají na porod jinak připravené, případně mají u sebe porodní asistentku či jinak poučenou pomocnici, a vědí, že se pupečník přestřihuje a podvazuje. Z toho mála informací se dá usuzovat, že nedošlo k odloučení a porodu placenty. Co je těžko pochopitelné, že nikdo nezavolal pomoc dříve...
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Tak nechápu,jak může pacient ,který leží na ARO psát vzkazy z nemocničního lůžka. Na tomto oddělení jsou lidé buď v umělém spánku nebo v komatu. Je možné ,že je chyba v pojmu.ARO ,nyní je to ARIM (anestezie,resuscitace a intenzivní medicína). Na některém z přičleněných odd-už jsou lidé při vědomí i když na přístrojích.Tam už asi je možné komunikovat.
5 odpovědí
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Mýlíte se, na tomto oddělení jsou lidé, kteří potřebují podporu životních funkcí, ale nemusí být nutně v bezvědomí...