Tady je potřeba narovnat myšlení lidí. Je normální se uživit a uživit své potomky. Jakákoliv pomoc státu je vítaná, ale není důležitá. Stejně se ukazuje, že i přes (světově) velmi rozmařilou rodičovskou, různé příspěvky, školy a lékařskou péči zdarma, se stejně rodí málo dětí. To není tím, že se stát stará málo, ale naopak, že se stará příliš. Před padesáti lety ještě lidé věděli, že bez dětí není budoucnost, bez dětí bude krušné stáří. Teprve postupně si společnost zvykla, že bezdětní se mají lépe: zbyde jim víc mzdy, kterou nemusejí dávat do výchovy potomstva, mohou se soustředit na kariéru, pročež pak mají vyšší důchod, a ten pak mají jen pro sebe. Tedy, celé je to úplně naruby, sociální systém přiměl lidi vnímat založení rodiny jen jako volbu. A ti, co děti mají, jsou s nimi doma, pročež máme čím dál víc záchytů psychických potíží dětí, logopedických vad a odkladů školní docházky.
.
Jenže žádný politik si netroufne říct, že je potřeba sociální systém nastavit motivačně pro udržení chodu státu (tj. nejen této generace, ale i těch příštích), protože by ho ostatní politici a voliči ukamenovali. Místo toho se soutěží v tom, kdo víc slíbí porodného, rodičovské, jídelen skoro zdarma a podobně.
Občas mám rozdílný názor k Vašim příspěvkům, ale s tímto se naprosto ztotožňuji.
Pane Franku, žila jsem jako dítě na vesnici, životospráva jen bio, pohyb od rána do večera, pole, zahrada, zvířata, kamna na uhlí,
... je mi šedesát a v hlavě se cítím jak puberťák. Ale ve 23 a ve 30 operace páteře, nyní 3 plotýnky vahřezlé , už asi 8 let, od těch 23 let bolesti....udržuju se, cvičení, kupuju si lázně ....ale fakt už nemůžu. Ne každý má ten dar, jako Vy , vážte si toho, ale není to jen Vaše zásluha, něco jste dostal do vínku, jako třeba já hypermobilitu a toho puberťáka.
To je marné. Zfanatizovaní lidé toto nepochopí. Na mně se zase podepsala těhotenství. Od dvaceti let sotva chodím.
Koncepce selhává, a už teď jsou dávaný do normálních DD děti pod 3 roky jen kvůli toho , že je nemají kam dát a pak jsou na pokoji třeba s 15 letým sígrem s výchovnými problémy, kdyby kojeňáky nechali mohl systém fungovat dál ...
Ano a také mě děsí věta: "nebo zamířily do domovů pro osoby se zdravotním postižením". A dál, že se snaží ty drobečky vrátit do rodiny. No to se asi budou mít bezva, když do teď je rodina nechtěla, nebo jim děti byly odebrány.
Nevyplácení důchodů byla samozřejmě nadsázka. I přesto, že vy máte takový luxus, že je máte a v krásné výši. My už je mít nebudem. A budeme si na ně našetřit / nainvestovat sami.
Stát by měl počet úředníku pořádně osekat, ale o tom je jiná diskuze. Takže v podstatě jste stát také dojila (a o nasazení státních úředníků si myslím svoje). No a že vás jinde nezaměstnali. To je sice smutné, ale je to váš problém, že nejste konkurenceschopná.
Ano. A měli by začít u sebe, na můj vkus je politiků příliš mnoho.
Nevyšlo to. Zjistili reakce. Obávají se, že nebude za hezkého, tak berou zpátečku? Tomu se říká kličkování. Tak to vidím já, ale můj názor není směrodatný, nikdy jsem neměla sklony být naivní. Ve výsledku chce, aby měla jeho žena dobu, kterou nazývá službou státu a i zmíněnou částku započítáno do důchodu. To je opravdu chytré. Taková malá domů nastálo. A až nebudou na této pozici, stále bude mít penzi díky této částce nadhodnocenou. Mají můj obdiv. Jsou vlastně hrozně šikovní.
Podle vás je v pořádku nadělat si dluhy a pak je nechat smazat na úkor věřitelů? To snad ne... Jistě, existují lidé, kteří do dluhů padli bez vlastní viny, typicky dluhy vzniklé před dosažením plnoletosti, dluhy vzniklé tím, že dlužník o dluhu ani nevěděl, dokud nenarostl do nesmyslné výšky a podobně. Ale to by se mělo posuzovat striktně individuálně. Naprostá většina nesplácených dluhů vznikla vědomě a tam není žádný důvod k nějakému velkému odpouštění. Jediné co by měl stát upravit, jsou exekuční poplatky, úroky atd., protože je samozřejmě nemorální, aby dluhy řádově v tisících během pár let byly schopné naskočit různými poplatky do statisíců nebo desetitisícové dluhy do milionů. Tam bych za splnění přísných podmínek umožnil odmazání těch navýšených částek a trval bych pouze na splacení původní částky dluhu + inflace. Ale jinak nevidím důvod podporovat dlužníky, protože ať si o tom myslíme co chceme, tak každý odpuštěný dluh musí zaplatit za něj někdo jiný.
Souhlasím s Vaším smysluplným komentářem. Exekuční poplatky jsou špinavost. A dělání dluhů a jejich neplacení je také nemorální.
Takže z druhé strany kasy: já zase nesnáším pokladní, kteří i přesto, že je slušně pozdravim, zboží jim na pás vyndam tak, aby s ním měli co nejmíň práce, za vše podekuji, protože to určitě není žádný med, celý den sedět za kasou, tak na mě vrhají v lepším případě pohled, jak na hledaného vraha, v horším případě slečně nebo paní za pokladnou vadí i odbaveni kiloveho balíčku s cukrem, protože s ,,10 cm" nehty ho ani nemůže uchopit....😂😂😂a v hlavě ji určitě běhá představa, že jestli si ten nehet díky mě zlomí, tak na mě to kilo cukru rovnou vrhne😆😆😆všem pokladnim proto vzkazuji: nežijeme v otrokarske společnosti...pokud Vas tahle práce aspoň trochu nebaví, tak ji prostě nedělejte!!! Dělejte něco se sebou, dovzdelejte se, nikde není napsáno že kasa je Vaše konečná...I my zákazníci máme někdy ,,blbý dny", ale kdybych se vždycky měla tvářit takhle kysele🤣....a hlavně mi nepište, že si to můžu zkusit sama, když jsem tak chytrá....nemůžu, proto jsem studovala a celý život se snažila, abych mohla alespoň částečně dělat, to co mě bavi😂😂😂ale jinak vše v dobrém, hodně síly a pevné nervy👍👍
Mluvíte mi z duše. Dnes je to o strach se jen na něco zeptat. Utrhují se, jsou neochotné a nevrlé. A přesně ta jak říkáte, také jsem se celý život snažila a studovala, abych mohla dělat práci která mě jednak baví a jednak ji kvůli zdraví mohu vykonávat. A já náhodou vím, jaké je to na pozici pokladní a prodavačky. Byla to moje původní profese. Jenže to už je bezmála 50 let.
Milý pane. Můj předčasně narozený syn je autista, péče o něj je velmi náročná, fyzicky, psychicky, časově a finančně. Mohla jsem nastoupit do práce pouze na částečný úvazek, manžel je po vážné operaci mozku v částečném invalidním důchodu. Celý můj plat padne na synovy potřeby a to jedno blbé kanape je pro mě nepředstavitelný výdaj. Jedno potřebuji koupit, ale plánuji to na splátky, taková jsem socka. Vaše lítost je mi u pr...., zřejmě nemáte ani páru jaké to je, starat se o postižené dítě a můžete vyhazovat prachy oknem. Nebo máte, ale alespoň vy jste zdráv a můžete nosit domů tolik peněz, že to nové kanape ani nepoznáte. Budiž Vám přáno. Dál než k první větě jsem váš komentář nečetla.
V klidu, vůbec to nemusíte vysvětlovat. Já na nové kanape (už) mám, ale také bych ho jen tak nechtěla kupovat, když to není v mém plánu. Proč bych měla? A podotýkám, že mám děti čtyři (proto vím jaké to je na kanape honem nemít) a i tak jsem na straně slušnosti. Děti jsem porodila v porodnici a ani tam to není zadarmo, pokud si někdo neplatí pojištění, také mu porodnice vystaví fakturu. A jistě je v tom zahrnut i úklid a jiné, kromě práce zdravotníků. Buď je ta rodička hodně mladá a ještě tedy neotesaná a nedošlo jí to a bohužel asi už nedojde, když je okolí nakloněno jí utvrzovat o její pravdě. Nebo je ta rodička strašně rozmazlená a zvyklá mít všechno zadarmo a v tom případě jí to též nedojde. Vám přeji hodně sil. Odvahu a elán máte 🙂. Ať už je jenom líp ❤️.
Od kdy je rabování považováno za přestupek? A když se tomu poškození brání, tak mají na krku úkony trestního řízení pro podezření z přečinu nebezpečného vyhrožování. Jaké pak vyhrožování, jen bránili svůj majetek? Za takový hyenismus, provozovaný za stavu živelní pohromy by rabujícím naopak měl hrozit vyšší trest. Kromě jiného.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Říká se tomu finanční negramotnost. Rozumíte? Neplatiči nejsou žádní hrdinové. Alespoň by se to mělo správně pojmenovat.