ne nejsou, kafe ano, alkohol ano, maso o něco málo ano
Jediné co je v Rakousku stejné jako u nás jsou některé produkty které můžete kupovat na velko v Hoferu. Pokud jste se někdy podíval v Rakousku do Billy, zjistíte že téměř všechny řekněme speciálnější výrobky (omáčky, polotovary, brambůrky) jsou klidně i 2x dražší.
Cca 1 000 respondentů členěných do šesti kohort..., z hlediska statistické průkaznosti už tohle je nesmysl, zcela pak schází údaj o teritoriální distribuci vzorku, což je zcela kruciální (dojezdové vzdálenosti).
Největší fail je že ta statistika ukazuje něco úplně jiného než co tvrdí autor článku. Podle ní totiž pravidelně nakupuje v zahraničí jen 10-15% dotázaných, zatímco těch co v zahraničí nenakupují nikdy je kolem 60%. Správný nadpis tedy zní: Většina českých rodin NENAKUPUJE v zahraničí.
To je zase novinařina...
Píšete, že většina českých rodin nakupuje v zahraničí a zároveň tam dáváte statistiku, která ukazuje, že v žádné věkové kategorii nenakupuje v zahraničí víc než 32% lidí. Když to sečteme, kolem 60% obyvatelstva nenakupuje v zahraničí nikdy. Správný nadpis tedy zní: Většina českých rodin NENAKUPUJE v zahraničí. Učivo 7. třídy ZŠ.
Obávám se, že s tou angličtinou to rozhodně není tak růžové. Ale to je jedno. Je to jen o přístupu každého jedince. Prostě nemůžete automaticky přenášet svou zkušenost s pobytem v cizině na ostatní lidi. Vy jste se vrátila po 7 letech, oni se možná vrátí po 5 letech nebo vůbec. Každého věc.
Máte pravdu. Jestli člověk bude spokojenější tam nebo tam záleží na mnoha faktorech, věku, osobnosti, priorit. Akorát mě mrzí jak moc se Češi podceňují a myslí si že všude je lépe, ale jiné země znají jen z dovolené.
Pokud je rodina šťastná, tak proč jí to nepřát 🙂 Čemu ale úplně nerozumím, jsou dva protichůdné názory na novinkách. Na jednu stranu to tady v Česku téměř všichni diskutující zřejmě nesnáší - všechno je drahé, platy jsou nízké, peníze nikdo nepřidá (ale kdo si řekne o přidání je nenažraný), vláda je na houby apod. Na druhou stranu, když se zemi někdo rozhodně opustit a něco se svou situací udělat (a když se mu ještě, Bože chraň, daří nebo je spokojený), tak lítají názory, že to je taky strašně špatně a co mají co někam odlétat a jak jsou nevděční. Prosím, někdo mne poučte..
Jako člověk který žil 7 let v zahraničí si myslím, že si hodně lidí neuvědomuje, že je velmi málo zemí, kde se budou mít lépe než tady. Že je všechno drahé (hlavně nemovitosti) se řeší i v Německu a Rakousku, možná to tam řeší trochu méně lidí než u nás ale rozhodně to není tak, že odstěhováním do těchto zemí vyřešíte všechny své problémy. Lidé rádi nadávají a neuvědomují si, že dokonce ani v rozvinutých zemích není samozřejmé mít školství, zdravotnictví, služby na takové úrovni a za tak nízkou cenu. Sama mám zkušenost, že německé školství (mluvím o ZŠ a SŠ) je v průměru na horší úrovni než v ČR a nikdo mi to nevěří. Prostě kdyby si lidé zkusili žít i někde jinde a uvědomili si, že 70% problémů, které řešili tady, budou řešit i tam, možná by si víc vážili toho co mají a nenadávali by tolik.
Jaké průměrné dítě? Já většinou po dceři chci, aby byla spíš ve všem nadprůměrná protože průměrnost byla rysem socialismu. Být průměrný, nevyčnívat. Dcera kamarádky v usa nenavštěvovala nějaká vzdělavací zařízení nad běžnou úrovní ale nikdy nedehonestovala americký systém ať už na úrovni školky, základní školy nebo nyní university. Možná, že průměrné dítě se tam nemá tak dobře, protože se toho po něm vyžaduje víc než tady.
V ČR je ale mnoho možností pro nadprůměrné děti. Osmiletá gymnázia, přírodovědné olympiády, letní školy, vědecká činnost na střední škole.. ale chce to aby dítko bylo skutečně nadané a ne aby ho jen postrkovali rodiče. A hlavně je to všechno dostupné i pro chudší děti. V Americe jakýkoliv nadstandard stojí obrovské peníze. Nevím jak může dcera kamarádky srovnávat systém tady a tam, když zná jen jeden z nich.
Jsem vždy fascinován tím, jak někteří jedinci dokáží napsat takovou sr.čku, když o dané situací neví zhola nic. Podle mě z toho budou děti jen profitovat. Přinejmenším se naučí hodně slušně anglicky, což je v dnešní době již nutnost. O vzdělání bych se nebál, protože základní školství u nás zase taková výhra není.Osobní zkušenost mám s půlročním pobytem ve Finsku se 3 dětmi a kdyby byla možnost, tak se tam okamžitě všichni stěhujeme znovu.
Slušně anglicky umí dneska každý mladý člověk, i ten který nikdy nebyl jinde než v Prostějově. Každý kdo má maturitu, umí poměrně slušně anglicky. Půlroční pobyt je něco úplně jiného než tam zůstat napořád. Nemusel jste řešit kvalitu školství, dostupnost mimoškolních aktivit, zdravotnictví, bezpečí (věřím že ve Finsku jsou na špičkové úrovni, ale u USA bych si tak jistá nebyla).
kamarádka žije v USA od roku 2003, nejdřív v Texasu v San Antoniu, pak se přestěhovali do Kalifornie do Santa Barbary. Nevzpomínám si ,že by si někdy na něco stěžovala. A už vůbec ne na školství. Je tam jen jiný systém. V USA žije 330 milionů lidí, a nějak si na to nestěžují. Vaše zkušenost se životem v zahraničí je zase jen vaše zkušenost. Buď má člověk horší podmínky, nebo se neumí přizpůsobit jinému způsobu života, pro někoho náročnější, protože je zvyklý na svůj stereotyp.
Nestěžují? Každý rok demonstrace proti střelbám ve škole, zbytečnému násilí ve společnosti, nedostupnosti vzdělání pro chudé lidi... Já neříkám že se tam nemá dobře nikdo, sama jsem si v cizině poradila celkem slušně, jen říkám, že průměrné dítě se tam nemá tak dobře jako v ČR.
Proč jako? Žila jsem pár let cizině, dokázala jsem si tam najít práci a naučit se jazyk, ale zjistila jsem že tam lidé řeší stejné nebo horší problémy než my tady a vrátila jsem se do ČR, kde je mi lépe. Proto si nesednu na zadek z každého kdo mi chce namluvit, že někde jinde létají pečení holubi do huby.
Takto se obvykle projevuje novoclovek - je mu jedno kde je hlavně že je zrovna spokojen. Stejně jako zvířátka. Také se nezabývají budoucností a z jakého kmene vzešli. Že jim ten "kmen" něco dal a že by mu to měli oplatit, na to se nehraje
A hlavně že je spokojená ONA. Jaký to bude mít vliv na děti, jaké budou mít možností, jestli si vůbec budou moci dovolit kvalitní vzdělání pro ně, to ji taky moc nezajímá.
Je škoda, že tyhle rozhovory poskytují lidé, kteří sotva vycestovali, a ne ti, kteří už v cizině bydlí řadu let. Na začátku je všechno super, je to dobrodružství, člověk vidí jen ty peníze a velký svět. Ale až začnou děti chodit do školy a maminka najednou zjistí, že záležitosti které jsou v ČR naprostá samozřejmost (školní družina, zájmové kroužky, kvalitní výuka, pravidelné prohlídky u lékaře a zubaře, potom kvalitní VŠ vzdělání) si mohou dovolit jen takzvaní priviledged, možná zjistí, že opustit Česko se školou povinnými dětmi byla největší blbost kterou v životě udělala. Mám vlastní zkušenost s životem v zahraničí a trvám na tom, že neznám zemi, kde by děti a mladí lidé bez ohledu na příjem jejich rodičů měli lepší průpravu do života a lepší možností. Dětí je mi líto.
Take hodně štěstí. Já se budu držet tam. Do ČR jezdím jen kvůli nemovitostem, které tam mám a neplánují se jich zbavovat
To je zajímavé, že ty nemovitosti nemáte v Německu. Jestli německé příjmy používáte k tomu, abyste kupoval nemovitosti v ČR, tak je to jen důkaz, že se v Německu přece jen nežije tak dobře, abyste se tam přesunul na sto procent. Promiňte mi tu drzost, nerada takhle komunikuji ale pokud žijete jednou nohou v ČR a jednou v DE tak to prostě není férové srovnání obou zemí.
Ano a v porovnání k platu to je nula nula nic 🙂 Ale na druhou stranu se každý blucus platím ale takové potraviny se dorovnávají cenou v ČR. A nemáte pravdu. Pojďte se zeptat místních českých rodin, jak se jim v Německu líbí. Krom migrantů si stěžovat nebudou
Nemusím se nikoho ptát, v Německu jsem žila 7 let. Mně to 80 eur za čtyřhodinovou jízdu málo nepřišlo. Ať se vám tam daří, já jsem se vrátila do Čech a mám se dobře.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Zřejmě to bude tím, že těch 60%, kteří v zahraničí nenakupují, mají vzdálenost od hranic větší, takže i přes výrazné úspory za nákupy v cizině se jim nevyplatí tam jezdit. Logika, ale na to Vaše 7. třída ZŠ asi nestačí, že ?
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Tak ať autor vyhrabe statistiku, která správně dokládá jeho tvrzení. Reaguju jen na pochybnou úroveň těchto článků. Když neumí ani správně interpretovat vlastní statistiku, proč bych jim měla věřit cokoliv co píšou?