z článku níže: čeští odběratelé plynu zbytečně platí 80 miliard korun ročně navíc. Dodáváte, že chytrou energetickou politikou se dá ušetřit až 200 miliard ročně. Pokud ji vláda nedělá, tuzemský spotřebitel prý na to doplácí až trojnásobně vyšší cenou energií oproti zemím V4. Kde jste k těm údajům přišli?
Těch 80 miliard není náhodně nahozené číslo. Německo nakupuje tisíc kubíků plynu za 270 dolarů, zatímco na trhu se tento objem nabízí za 1100 dolarů. V tom momentu my platíme vícenásobné ceny, tedy 25 korun za kubík místo osmi. Když ten rozdíl znásobíte spotřebou, jsme na 80 miliardách korun. Pokud by ČEZ dodával elektřinu domácím spotřebitelům za vlastní, nikoliv burzovní náklady, šlo by dosáhnout obdobné úspory i na elektřině. Tak to nedávno schválili v SR.
Zdroj: Odkaz 1
Další co bude chybět, vedle plynu a surovin, jsou hnojiva a to dost zásadně. Úroda, která teprve vyrůstá na polích je již prodána, pravděpodobně do zahraničí. Potvrdil mi to soukromý zemědělec. Ostatní státy vývoz obilovin již před měsícem zastavily. Proč asi ? Bude to jako s elektrikou, levně vyvážíme, proženeme to burzou v Lipsku a pak draze dovážíme. Až budou mít sami málo, na nás se zvysoka vykálí.
No nevím, kdo na tom bude v konečném důsledku hůře. Pokud se odstřihneme od ruského plynu, začnou zavírat pekárny, sklárny, automobilový průmysl atd. atd. Takže nejen že nebudeme topit, vařit, ale spoustu věcí přestaneme i vyrábět. Nebude plyn, nebudou suroviny. Lidi přijdou o práci, o přijmy, tím pádem přestanou kupovat. A soukolí se zadrhne. Firmy, co vyvážely na východ budou propouštět řidiče. Protože se nebude ani vyvážet, ale ani dovážet. Takže, nakonec na to doplatíme více my, než oni.
Co potřebuje dovést, doveze. Třeba přes třetí země. Viz křižníky ve Francii nedávno. Těsně před převzetím lodí to Francouzi stopli, ale sami by pak přišli o kšeft! Tak se to prodalo do neutrální země a ta to postoupila Rusku. A tak je to se vším. Jen tací moulové, jako jsme my, vývoz zakáže a na trhu nás takto nahradí někdo ze "spřátelených" západních spojenců! 🙂
Hm, tak myslím že je to opravdu silný nepoměr! Odkaz
Ať si myslíte o Putinovi cokoli, kdo z vás by toto dokázal?
Viliam Bakoš: Cena osamelosti. Dobre si pamätáme na tento summit.
Pri stole zostal sám, na všetkých akciách G20 v Austrálii bol sám, a keď si naplno uvedomil svoju úlohu, jednoducho vstal a odišiel, pričom si podal ruku s policajným sprievodom.
Koľko špiny a klebiet dostal na svoju adresu za celý čas pri moci. Desiatky Putinových palácov, miliardy na Putinových účtoch...
Najlepšie spravodajské služby na svete dlhé roky hľadali rozprávkové majetky prezidenta Ruska, no keďže nič nenašli, všetku svoju námahu vynaložili na ošklbanie Putinových „priateľov ".
A čo on, prečo nezostaví tím súdnych novinárov, aby vyvrátili nekonečné lži proti nemu? Odpoveď je jednoduchá – hovoria zaňho jeho skutky.
Vrátil sa v roku 1999, keď z krajiny zostalo len jedno meno -Rusko.
HDP je 195 miliárd dolárov a štátny dlh 190 miliárd dolárov.
Putin prevzal skrachovanú krajinu, ktorej hodnota aktív sa prakticky rovnala jej zahraničnému dlhu.
Ako prišlo izolované Rusko éry darebákov (Gorbacova,Jelcina) do éry Putina ? Len za „sankčný“ rok 2017 vzrástol HDP krajiny o 2,7 %
Stačí porovnať dve čísla...
-HDP 1999 - 195 miliárd dolárov
-HDP 2017 - 3 bilióny 445 miliárd dolárov
...a pochopíte cenu prezidentovej osamelosti.
Veľmi dobre si pamätám Rusko bez Putina.
Utok na parlament, hrkotajúcich tankoch a obrnených transportérov v noci pod okno. Armáda v plnej výzbroji po celej Moskve. Kaluže krvi na chodníku..Vojna v Čečensku.Zrada a darectvo dôstojníkov, obchodovanie s drogami, tony dolárov za úplatky.„Nord-Ost“, ktorý sa stal vďaka
Něco pro ekology a obhájce čisté energie! Odkaz . Nad solární elektrárnou ve Werneuchenu byly v létě naměřeny teploty 80°C. Oblast se pro hmyz a ptáky stala smrtící pastí. Obrovská rozpálená plocha působí jako tepelný komín a vysušuje okolí do vzdálenosti desítek km. Což těžce poškozuje zemědělce v širokém okolí elektrárny. .
Pro ty, co obhajují zastavění polí tímto: Odkaz
Ještě bych se vrátila k roku 68 - nejen že nám západ tenktrát nepomohl a jako obvykle hodil přes palubu, což mimochodem kllidně udělá znovu, ALE hlavně, vpadly nám sem vojska Varšavské smlouvy, ale, pod vedením Chruščova, což byl ukrajinec, a zastoupení v těch armádách byly hlavně ukrajinci! Kdyby Rusové neobsadili Krym, mimochodem, předcházelo tomu referendum, o kterém se vůbec nemluví.... už by tam mělo NATO svou základnu a ovládalo by rudé moře. A ještě jeden příklad dvojího metru... Katalánsko se nedávno chtělo oddělit od Španělska, udělali si referendum a demostrace, proti kterým se tvrdě zasáhlo... Takže Španělé mohou potlačovat a Rusové ne?
Účel to splnilo, Ukrajina dostala zbraní co hrdlo ráčí. Burzy zčervenaly, tak je zase o důvod více na zdražování všeho. Američani najdou odbytiště na svůj břidlicový plyn, přece ho demokratické státy nebudou brát od Ruska. I když je pětkrát levnější! No a my si na rozdíl od Ukrajinců ty vrtulníky koupíme za 40 miliard. Přece je k životu opravdu nutně potřebujeme!
My, co žijeme na vesnici celý život to vidíme! Dříve u každé vesnice byl kravín, nebo prasečák, nebo obojí, pro každý region drůbežárna! Nyní 30 let po sametu je vše zlikvidováno, budovy zchátralé, areály zarostlé a polorozbořené. V těchto odvětvích bylo dost pracovních míst pro lidi, kteří nemuseli dojíždět za prací 50 km! Spádově na to navazovaly jatky a zpracovatelský průmysl! Holt jsme dospěli k tomu, že se základní potraviny dováží přes půl světa! Opravdu ekonomické a ekologické! Zároveň jsme rukojmí okolních států. Když zavelí a my neposlechneme, otočí kamiony na hranicích a vyhladoví nás. Už jsme na tom podobně s energií a jen hlupák to nevidí nebo nechce vidět!
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Něco nehraje. Státy, které pomáhají okolo nás plošně jsou zadluženější než my, tak nechápu argumenty Fialy, že to nejde! Vládní dluh vybraných států EU v poměru k HDP
stát Vládní dluh v poměru k HDP (v %, data ke konci 3. čtvrtletí roku 2021)
Estonsko 19,6
Bulharsko 24,2
Lucembursko 25,3
Švédsko 36,1
Dánsko 39,5
Česká republika 40,5
Lotyšsko 43,6
Litva 45,1
Rumunsko 48,5
Nizozemsko 52,6
Polsko 56,6
Malta 57,2
Irsko 57,6
Slovensko 61,1
Finsko 68,7
Německo 69,4
Průměr EU 74,7
Slovinsko 79,6
Maďarsko 80,3
Chorvatsko 82,4
Rakousko 84,1
Kypr 109,6
Belgie 111,4
Francie 116,0
Španělsko 121,8
Portugalsko 130,5
Itálie 155,3
Řecko 200,7
Zdroj: Eurostat
1 odpověď