Souboj není válka. To by veškerá činnost lidí včetně sportu byla válka.
Vy vidíš nějakou snahu u občanů západních států jít do války? Na to si NATO najalo Ukrajince za hodně peněz a zbraní.
Kvůli tomu aby vláda mohla obrat důchodce tak změnila zákon který sám Jurečka dříve připodepsal. Přitom problém nebyl v důchodech ale takovém utlumení platů a mezd že poměr důchodů ke mzdám se začal zvyšovat. Uvidíme co bude až pracujícím dojde že z nově přitlumených důchodů v budoucnu nevyžijí. To se vracíme do 19 století? Jenomže v té době byli staří lidé živeni dětmi a nebyli odkázáni na drahé nájmy.
V tomto případě to byla spíš válka. I proto se tomu říká Studená válka a ne jinak.
Pokud si vzpomínám ani Ukrajina ani NATO střílet nezačalo. Bylo to Rusko co v roce 2014 porušilo smlouvy s Budapešti, kde se Ukrajina na nátlak Ruska a USA vzdala jaderných zbraní (v té době to byla 3 nejsilnější jaderná velmoc na světě) výměnou za uznání územní celistvosti. Bylo to opět Rusko, kdo vyprovokovalo ozbrojené útoky na orgány státní moci v západních částech Ukrajiny, aby je pak využilo k zabrání území. Bylo to opět Rusko, které porušilo tzv Minské dohody a zaútočilo v roce 2022 na celou Ukrajinu s cílem ji jako stát zničit. A to přesto, že se čelní představitele Ruska dušovali několik hodin před útokem, že takové tvrzení Západu je pouze válečným štvaním.
Proto je otazka připravenosti na obranu každého státu jednotlivě i NATO jako celku tak důležitá, státy s vedením, jaké je v současném Rusku, rozumí pouze tomu, že by je případný zisk z útoku stál tak velkou cenu, že to nebudou riskovat.
Otázka důchodů je jiné téma. Problémem je zejména neustále narůstající počet lidí pobírajícíh důchod a naeustále se snižující počet lidí, kteří na důchody odvádějí daně. Dále je problém valorizace, která neumí reagovat na pokles celkové částky vybrané na důchody. A dále je problém, že u nás je naprostá většina důchodců (i po více než 30letech od revoluce) závislá na státním důchodu jako jediném příjmu a s tím spojená politika některých stran (současná opozice), která aktivně brání jakýmkoliv pokusům reformu.
Ani srovnání s 19.st nesedí. Byla jiná struktura společnosti, jiný standard žití
Válka je pokračováním politiky násilným způsobem. Studená válka není válkou ale obranou své politiky. Už staří Římané byli tak nabubřelí svou vyzbrojeností že to nakonec projeli na celé čára. 17 miliard o které tato vláda obrala důchodce by nás zadlužilo na desetiletí a 100 miliard je obdobná částka která nás nezadluží?
Obávám se že Vaše prohlášení se nezakládá na faktech ale dojmech. Tzv. Studená válka byla hlavně soubojem (neboli válkou) ekonomik, zadržováním růstu vlivu oponenta a pak seriií zástupných konfliktů. Za druhé římská říše se nerozpadla ani tak kvůli tomu, že by se uzbrojila, ale proto že u občanů Říma nebyla ochota se podílet na obraně státu a místo toho si najímali lidi z venku. Za třetí tato vláda žádné důchodce neobrala. To je jen lež šířená opozičními politiky. Důchodci dostali i za této vlády přidáno a několikrát.. Jen ne tolik, kolik jim, na dluh, slíbila vláda předchozí. Deficit důchodového účtu (tj dluh vzniklý vyplacením vyšších důchodů než se na ně vybere) byl v roce 2023 více než 70 miliard. Bez zpomalení růstu důchodů by se v letošním roce pohyboval kolem vámi zmíňených 100 miliard
Černochová to řekla na plnou ústa: Na válku potřebujeme tři věci peníze, peníze a peníze. Ne, nespletl jsem se řekla na válku, ne na obranu.
To že přitom prudce poklesne životní úroveň a zadlužíme nejen naše děti ale vnoučata a pravnoučata ji nezajímá, nezajímá a nezajímá.
Fiala je nejschopnější poradce Putina. Vlastně mu vzkázal, nečekej než se vyzbrojíme a budeme mít útočné jaderné nosiče F-35. Zaútoč hned dokud jsme slabí a bez obrany.
Milý pane.. a co je obrana ... válka má mnoho podob. Obrana proti nepříteli je jednou z nich. Válka má i podoby, kde se nestřílí (viz např. studená válka). Ale třeba informační válka, hybridní válka, ale i odstrašení schopnostmi se bránit je (psychologická) válka. Ne nadarmo už staří římané říkali " Si vis pacem, para bellum". Chceš li mír, připravuj se na válku. Je zajímavé, že spoustě lidí vůbec nevadí se zadlužit na desetletí ,aby bylo na důchody, ale vadí jim investovat obdobnou částku do obrany země.
Jenže bez koncepce, zleva nebo zprava, může někdo přijít s tvrzením, že bez letadlové lodi se fakt neobejdeme.
Ale to víte, že koncepce existuje.. Armáda koncepci samozřejmě má, každých 5 let se to aktualizuje.. A Metnar jako bývalý ministr obrany to dobře ví.. On naprosto přesně ví, co za svého působení zanedbal, neudělal nebo udělal polovičatě.. A také to, co za současného stavu legislativy nejde nebo jde hodně špatně. A za to nyní kritizuje současné vedení MO. Koncepce např tady Odkaz
Vybombardovali obytné čtvrti, klášter, nemocnici, synagoga....ať si na vyznamnosti těchto vojenských strategických cílů každý udělá svůj názor...za mne barbarství
Jak se v článku píše, ten den foukal silný západní vítr. I proto doletěli dál než čekali.. A stejný vítr ovlivnil i bombardování. Když se kouknete na letecký snímek tehdejší Prahy a dáte si tam místa kam dopadly bomby. Tak zjistíte že to bylo mírně na východ od 1( Smíchovského dáraží, Waltrovky a Vagónky Smíchov), 2 (železničního mostu na Výtoni Palackého mostu) a 3 Hlavního nádraží a vyústění vyústění Vinohradských tunelů. Tedy strategickcých cílů té doby, a s možnsotmi té doby.. Tehdy se nebombardovalo laserem naváděnými pumami, neexistovala GPS a podobné hračky
Souhlasím, ovšem i u hasičů, policie či ve školství a zdravotnictví je spousta míst zřízených navíc, dost často jsou to místa honorována víc, než místa výkonná. Trafikanti na místech s vymyšlenou agendou a gescí jsou od obcí po unii. Podívejte se jen, kolik přibylo za poslední roky předpisů, povinností a jejich správ a kontrol. Svobodné rozhodování občanů o svých věcech je na horší úrovni než za totality, na všechno jsou kolonky, zákazy, příkazy. A zákony tvoří stát.
Ono se to lehko řekne.. zákony tvoří stát.. Ano.. na jedné straně jsou to státní úředníci a politici.. Na druhé straně jsou to Odbory, různí aktivisti dál pak různá podnikatelská združení.. mno a pak taky významní podnikatelé a oligarchové. A všichni prosazují jen své zájmy.. Vždycky přidávat je jednodužší nez ubírat.. Když začnete ubírat (a je jedno kde), tak někomu šáhnete na jeho zájmy.. A pak nastane řev.. řev ulice umocní media hnaná touhou po senzacích.. a pak se toho chytnou zejména populističtí politici.. Co na tom, že jde o úspory, co na tom, že třeba něco podobného sami prosazovali.. a tak se radši cukne.. a bohužel dneska v době internetu a sociálních sítí lze vyvolat "řev ulice" zcela snadno.. A na cokoliv.. spousta lidí neuvažuje.. jen jde s davem.. další spousta lidí je schopna uvažovat tak maximálně od SVÉ peněženky do SVÉHO talíře.. A ti co jsou schopni uvažovat v souvislostech, jsou schopni si najít, ověřit a spočítat čísla za celý stát.. no radši pak drží... "ústa".. aby je ulice neušlapala.
Přesně. Odlehčit, zjednodušit a zeštíhlit byrokratickou kuratelu na všech úrovních. Stát má být služebníkem svých občanů, ne jen jejich diktátorem, kontrolorem a výběrčím. Státní moloch už neví kde se rozrůstat, zřizuje stále nové úřady, kontroly, kontroly kontrol, a předpisy, aby bylo co řídit a kontrolovat.
Souhlasím s Vámi zjednodušit a zeštíhlit státní byrokracii. Jen připomenu. Zaměstnanci eráru jsou kromě úředníků na ministarstvech také hasiči, učitelé, policisté, zdravotníci, soudci a zaměstanci soudů, či vojáci a další. A zkuste říct, že jim přidáte "jen" tolik kolik je růst komerční sféře. Tak to jsou stávky. Odbory začnou vyhrožovat.. Jaký řev byl, když stát řekl, že sníží počet úřadů práce. Jaký je řev, když stát řekl, že část zaměstanců ve školství by měly platit zřizovatelé, to jest obce a kraje. A i to je "erár". Jako na jednu stranu ulice řve, že stát stojí moc peněz (což je pravda). Ale na druhou stranu tatáž řvoucí ulice požaduje mít rozsáhlé, bezplatné státní služby a to dostupné na každé mezi...
Při rozpadu Rakousko-Uherska v roce 1918 vznikla jako jeden z nových států Československá republika.By l to mnohonárodnostní stát. Bylo zde cca 1,5 milionu Němců, dále Maďaři, Poláci, Rusíni, Chorvaté a Rumuni. Odobnou různorodost obyvatelstva pociťuje různě dodnes značná část evropských států. Němci nesouhlasili s vytvořením Československa a vyhlásili si v jeho prostoru 30.10.1918 tzv Sudetenland. Za hlavní město zvolili Opavu. Předsedou jejicj zemské vlády se stal Robert Freissler. Vytvořili i vlastní armádu tzv. Volkswehr o 6,700 mužů. 04.03.1919 došlo v rámci obnovy státoprávnosti ČSR k události, kdy bylo v bojích usmrceno 54 lidí a zraněno 85 lidí. Další vývoj tohoto problému nebudu komentovat.
Na tohle téme jsem diskutovala s několika mými známými. Jeden z nich, vystudovaný historik, měl zajímavý názor. Posouval dobu vzniku porblému mezi Čechy a Němci v tehdejších Zemích království českého do období po roce 1848. Tedy těch novodobých problémů, ony ty tahanice tam byly vždycky, více či méně... Ale v té době se ze samostaných státečků tvořilo sjednocené Německo. No a čeští němci chtěli mít české země součástí Německého císařství.. zatímco čeští češi byli pro to zůstat v rámci Habsburské monarchie.. A od té doby se prý odvíjí za vzájemná národnostní nevraživost.
"Účelem válčení není padnout za svou zemi, ale přinutit nepřátele, aby padli za tu svou." řekl jeden nejmenovaný západní velitel
ale chápu, že Stalin to měl nastaven jinak... nelze poměřovat vítězství ve válce jen počtem padlých.. A je faktem, že západní spojenci se na území ČSR chovali jako osvoboditelé.. a rudá armáda spíše jako dobyvatelé... tím nesnižuji oběti padlých.. čest jejich památce.. ale motivace jejich vůdců..
4
Sledujících
0
Sleduje
4
Sledujících
0
Sleduje
Studená válka se tomu říká protože to není válka. Stejně tak se říká medailová válka, obchodní válka atd. atd.
Jasně Rusové zapalovali na Ukrajině ruské knihy, zakázali používat na úřadech ruský jazyk a drancovali bohatý ukrajinsky východ. A aby Rusy uklidnili tak vymysleli že na ruské hranici vybudují základny NATO. K Minským dohodám řekla své Merkelová. Byl to podvod na Rusy.
Vaše přesvědčení že jen u nás jsou důchodci s jediným příjmem z důchodu, jen u nás jsou důchody 40% mzdy, jen u nás se mění poměr mezi počtem důchodců a lidí přispívajících na daně, tak jste hodně naivní. Utahovat opasek chudým nemůžete donekonečna. Překročíte určitou hranici a oni vás těmi opasky zlynčují. To teprve bude krvavá válka mezi chudými a bohatými.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ale blbost. Studená válka se tomu proto, že se u toho nestřílelo, ale používaly se jiné zbraně.
Ne rusové na Ukrajině nezapalovali ruské, ale ukrajinské knihy. Rusová na Ukrajině zakazovali potlačovali ne ruský ale ukrajinský jazyk a kulturu. A když se situace vyrovnávala tak se cítili ukřivděni. A údajný bohatý východ vůči chudému západu je opět jen mýtus šířený ruskou propagandou. Ale ani to, dle mezinárodního práva, nedává důvod k vojenskému útoku na sousední zemi. A přivlastnění si území druhého státu.
Ruské nářky, že musí ovládat okolní státy, protože se NATO rozšiřuje k území Ruska je klasická záměna příčiny a následku. Země dobrovolně vstupují do NATO proto, že mají strach z imperiální politiky současného ruského režimu nikoliv protože by chtěly na Rusko útočit.
Co se týče důchodců. Nikde jsme nepsala, že se to týká pouze ČR ale že to je jedna z příčin schodku důchodového účtu. Nevím, kde jste vzal 40% procent z průměrné mzdy. Já našla, že to je téměř 50 a je to kolem průměru EU a je to dobrá hodnota, když uvážíme že se z důchodů neplatí daně ani zdravotní pojištění(ano tak to v mnoha zemích je). To platí stát za důchodce ještě navíc (cca 2100Kč měsíčně). A Já říkám, že řešením je aby se přístup lidí k důchodům změnil. Aby se nespoléhali na stát. Ale u nás opoziční politici tvrdí že to není problém a že to systém zvládne. Platí komise k důchodům a reforma nikde a ještě mají tu drzost kritizovat ty co něco skutečně dělají
1 odpověď