Když někdo na okupovaném území pod okupační správou německé armády vztáhl ruku na německého vojáka, obvykle následoval rychlý náhodný výběr 10 -ti civilistů, kteří byli následně popraveni. Putin se chová v podstatě stejně, když slibuje mnohonásobnou odplatu. Tu válku spustil on, a mstí se za to, že obránci přebírají jejich praktiky. Tam, kde se přehnala ruská vojska, už nejsou ani ledničky, ani pračky, ani domy a ani lidé. Jejich počínání připomíná řádění zdrogovaných fašistických vojáků. Ten, kdo si s ním po řádění v Buči a jinde podává ruku, ten si podává ruku s Hitlerem. Takovými jedinci silně pohrdám. Jsou to bezpáteřníci s naprostou absencí svědomí.
Neměl teď postavit za měsíc trubky, když mu ukrajinský premiér minulý měsíc sliboval, že plyn poteče?
Nevím, co mu sliboval, protože jsem u toho nebyl a tedy ani nemohu vědět, pokud už nějaký slib padl, jaké to mělo podmínky. Faktem je, že EU tlačila na to, aby uzavřené mezinárodní smlouvy o tranzitu UA dodržovala i přes to, že je jasné, že Rusko za utržené peníze vyrábí zbraně proti Ukrajincům. Jak jistě víte, UA tranzit obnovila. Nyní je situace jiná v tom, že koncem tohoto roku mezinárodní dohoda o tranzitu vyprší - tedy přestane platit. Neuzavřením nové smlouvy na tranzit tak UA žádnou mezinárodní smlouvu neporuší. Jestli tedy opravdu slib Zelenský dal, lze předpokládat, že se vztahoval k dodávkám dle dosud platné smlouvy o tranzitu. Fico by měl vědět, že si nestačí jen jakoukoli komoditu či výrobek zakoupit, ale musí si zajistit a dojednat i jeho dopravu na místo. Je to o to těžší, pokud si proti sobě postavíte potencionálního dopravce. Slovensko může využít kapacity potrubí ze Západu, ale tam platí tytéž pravidla. Musí si také dopředu rezervovat přepravní kapacity. A na to měl Fico času dost (3 roky, což je rozhodně déle, než 1 měsíc). Jde to, když to stihli i jiní.
Slovensko mělo dostatek času na řešení. Za Slovensko a energetickou politiku je nyní odpovědný on, nikoli Zelenský. Nevím, proč jede Putin do Moskvy za Putinem, když není problém s těžbou, ale s tranzitem. Se Zelenským si to rozlil a nyní jede za Putinem? Co tím sleduje? Možná ho jel požádat, aby případně poslal nějaké speciální "techniky" v tancích na UA do míst, kde bude potřeba povolit uzavřené šoupata na potrubí, pokud budou opravdu uzavřeny. Jinak to smysl nemá.
Putin má v jisté věci pravdu. Z hlediska počtu obyvatel i faktu, že spojenci Ruska jsou ochotni a schopni poskytnout své vojáky do do ruské imperialistické války, je více jak pravděpodobné, že Ukrajině dojdou bojeschopní dříve, než Rusku a jeho spojencům. Díky scholcování a dříve i macronování Rusko získalo čas k přeorganizování společnosti včetně průmyslu na "válečný" stav po té, když přišli o výhodu překvapení po neúspěšném pokusu o převzetí moci v Kyjevě i faktu, že Západ oproti roku 2014 se nezačal dívat jinam.
Pokud jde o výroky Putina, tak zde je potřeba připomenout, že i Hitler byl "ochoten" podepsat kompromisní Mnichovskou dohodu, která měla dle Chamberlaina zachránit mír a zabránit válce v Evropě tím, že přizná nárok Německa na část Československa a současně přinutí Hitlera k uzavření závazku, že je to poslední územní požadavek Německa. Hitler to podepsal a ten samý večer svolal poradu, při které vydal příkazy k zahájení příprav na přepadení Polska, zatím co Chamberlain zapíjel v Londýně záchranu míru. Výsledek bylo, že naprostá většina populace ČR byla psychicky zlomena "zradou" dříve západních spojenců (a část je zhrzena dodnes) a inteligence odcházela do zahraničí včetně malé části, ochotné bojovat. Naprostá část se však stala součástí průmyslové mašinerie sloužící německému imperialismu. Co se asi stane s pohledem populace UA na západní spojence, které nechají UA vykrvácet nebo ji donutí vzdát se svého území vynucenou smlouvou? Bude opravdu zachráněn mír nebo jen do chvíle ukončené transformace průmyslu bývalé UA na ruskou imperiální válku jako v případě ČSR?
V této válce v podstatě nejde o území ke které zemi by mělo patřit. Vždyť v Minských dohodách měla východní Ukrajina stále patřit pod Ukrajinu. Jen by dostala autonomii, podobně jako třeba Katalánsko ve Španělsku.
Jsou mnohem starší mezinárodní dohody, které se na rozdíl těch z Minska, které se nezačaly ani plnit z důvodu, že jejich závěry odmítli plnit tzv. ukrajinští vzbouřenci podporované ruskými/neruskými zelenými mužíky (tedy ruskými vojáky bez výložek) s tím, že nebyli mezi vyjednavači a tedy se jich dohody z Minska ani netýkají. Takovou mezinárodní smlouvou, která se začala plnit, bylo Budapešťské memorandum z roku 1994, kdy UA předala JZ a jejich nosiče Rusku a to se zavázalo uznat územní celistvost UA v jejich tehdejších hranicích. Jak jistě víte, i přes to, že se navíc UA zavázala být bezjaderným státem, na jejím území byla legálně jen jediná cizí armáda - ta ruská, UA byla neutrální zem bez jakýchkoli reálných ambicí na vstup do NATO a EU, kde se střídaly vlády provýchodní s těmi prozápadními, kde měla ruská menšina zcela privilegované práva ve srovnání s kterýmkoli státem na světě, přesto ji to nebylo nic platné a Rusko ji v roce 2014 napadlo. Minských dohod by nebylo vůbec třeba, kdyby Rusku stačilo jeho území a nehodilo BM za hlavu a nezbavilo UA jejího závazku být bezjaderným státem. A v roce 2022 nová agrese, kde již vojákům byly ponechány výložky, a ti na UA provádějí stejné věci, jako prováděla trestná komanda SS. Šlo tedy o chytání údajných fašistů? Ale kdepak. Jde právě jen o územní zisk, což tvrdí i Medveděv a spol. a také, jak je zřejmé z faktu, že dobytá území jsou přičleňovány k Rusku. O žádné osvobození od fašistů nejde. Jejich tzv. SVO na UA je jen ruský výraz pro ruskou imperialistickou válku.
V pořádku. Takže až bude chtít Maďarsko opět Horní Uhry, tak žádný problém. Slováci se rádi k Velkému Maďarsku připojí.
V roce 2007 Putin na setkání politických špiček Evropy prohlásil, že jeho úkolem je vybudovat silné Rusko v hranicích vlivu bývalého SSSR. U nás ta hranice vlivu protínala hraniční přechod Rozvadov. Pokud Putin nekecal (a dnes už víme, že ne), pak postrádá smysl zabývat se sny o velkém Maďarsku, protože by se všichni opět sešli v jednom táboře, které by se jmenovalo Rusko, protože Putin mluvil jen o Rusku. Ukrajina možná po létech prohraje i díky poměrně malé vojenské pomoci v tak velké válce s tak velkým soupeřem, ale kecy nynějších politiků slovenské vlády naznačují, že aniž došlo na Slovensku k výstřelu, vláda Slovenska se preventivně vzdala už nyní a ještě si své bezpečí hodlá pojisti svým tlakem na UA, aby přistoupilo na jakousi formu Mnichovské dohody, jako to dělala Anglie a Francie směrem k ČSR. Každý ví, jak to dopadlo, že Hitler v v Čechách získal vše, co mu ještě pro vyzbrojení scházelo, že mír se nekonal, a že jeden čas zůstala Anglie ve válce s Hitlerem zcel osamocena. Jak to asi dopadne nyní?
Pokud Rusko na Ukrajině vyhraje a UA přestane existovat, nejspíš nebude tak dlouho trvat, a o území přijde také Slovensko, nebo se ocitne na nějaký přechodný čas jakýmsi Běloruskem. Až případně bude mít Rusko své vojáky až na Rozvadově, tak Putin možná usoudí, že mnohem efektivnější je řídit nová ruská území a "spřátelené" státy jako Bělorusko, Slovensko a Maďarsko z jednoho místa. Pak již takové "dveřníky" Ruska potřebovat nebude.
Tržní ekonomika v tomto nefunguje!
Je logické že výdaje, tzn. mzdy doktorů nemohou překročit, spolu s ostatními výdaje celkové příjmy.
Řešení
a) zavřít zbytečné nemocnice, udělat reformu a spádovost
b) žádné soukromé nemocnice, pouze státní
c) vyházet přebytečné doktory ze zavřených nemocnic
d) přijmout schopné na směnný provoz do stávajících, tím odpadnou různé příplatky a odměny za mimořádnost, a zároveň se omezí přesčasy.
- nic nebrání pojišťovnám motivovat lékaře k práci tam, kde jsou zapotřebí. K nucenému nasazení a umístěnkám není žádný důvod I řemeslník si může účtovat jakoukoli cenu, pokud nalezne někoho, kdo ji akceptuje. Jestli studoval za státní či za vlastní peníze - to nehraje při účtování žádnou roli.
-našimi zástupci jsou naši zastupitelé, které volíme. Zdravotní pojišťovny jsou pouze zprostředkovatelé služby pod dohledem státu, který vydává rámcová pravidla pro její vykonávání - tedy zprostředkování.
-Zdravotní výkony provádí lékaři, nikoli pojišťovny. Zdravotní pojišťovny jsou těmi, kteří poptávají službu, a lékaři těmi, kteří ji provádějí v praxi. Lékaři jsou součástí pracovního trhu, jako kdokoli jiný. Cena lidské práce je daná její poptávkou a počtem těch, kteří ji uspokojují. "Nezdravý výdělečný systém" - to je prázdná fráze.
-pokud stát garantuje nějakou službu, tak to znamená, že ji zajišťuje a také, že za její chod nese odpovědnost. Stát ji vykonává přeneseně skrze zdravotní pojišťovny. Lékaři nejsou přímou součástí této přenesené odpovědnosti a neodpovídají ani za stát, ani za zdravotní pojišťovny.
a) nejsou výkony - nejsou platby -není nemocnice
b) hloupost - stát poskytuje služby dráž a v horší kvalitě
c) v zavřených nemocnicích nejsou doktoři
d) ano, ale potřeba je více doktorů a zefektivnit provádění výkonů, zkrátit dobu léčení
V tržní ekonomice, jehož součástí je i pracovní trh, je základem pravidlo nabídky a poptávky, kdy se hledá přijatelný hodnotový poměr mezi těmi, co službu poptávají a jejich možnostmi a těmi, co ji mohou poskytnout a jsou ochotni ji za určitou protihodnotu vykonat. Vzájemný bod dohody je definován zejména za pomoci finančních nástrojů a nejrůznějších motivačních pobídek. V demokratické společnosti nelze nikomu bez rozhodnutí soudu nařídit výkon práce. To je možné pouze při vyhlášení stanného práva, kdy mohou být lidská práva omezena. Nedostatek lékařů z důvodu nenalezení přijatelné dohody mezi objednavatelem a vykonavatelem služby rozhodně není důvodem k vyhlášení stanného práva. Nucené pracovní nasazení je příznačné pro totalitní nedemokratické společnosti, kde nemohou fungovat nástroje tržní ekonomiky vedle autoritářsky řízeného trhu. Nucené pracovní nasazení mají mnozí spojeno s nacistickým Německem, které nutilo pracovat obyvatele dobytých států pro Říši. Je to veřejné přiznání vlády Fica, že řídit chod státu při zachování demokracie nedovede a jako klasický autoritář odpovědnost za svá chybná rozhodnutí přehazuje na jiné..
Důvodem k zahájení války nikdy nebylo dosažení míru. Není pochyb o tom, že cílem ruského válečného tažení je trvalý územní zisk, a že tzv. SVO na UA je jiný výraz pro ruský imperialismus v praxi. Putinovi nikdy nešlo o mír, pokud tak ale tímto termínem neoznačuje bezpodmínečnou kapitulaci s následným splynutím ukrajinského území s Ruskem.
Změna těžiště by jistě měla vliv na změnu v otáčení Země i změnu ve vztahu k jiným tělesům v jejím okolí. Příkladem může být vliv Měsíce, který způsobuje na Zemi přesouvání miliard tun vody každý den. Trochu mi na té teorii připadá zarážející, že údajní vědci se zabývají čerpáním podzemních vod, ale bez zmínky nechávají čerpání ropy. Minulý rok bylo pouze v USA vytěženo téměř 13 milionů barelů za den. Proč není v této teorii zmiňována?
Vědci se zatím nemohou ani shodnout, jaký by mělo vliv na Zemi její magnetické přepólování. Jsou zde jisté indicie, že v pradávných dobách se na Zemi odehrálo něco, co by mohlo s tím mít něco společného. Jednou z nich je velice rychle provedená záchrana ostatků nalezeného zmrzlého mamuta, který se v bývalém SSSR povedlo dostat na pitevní stůl někdy na přelomu 60-tých a 70-tých let. Při pitvě byla v jeho žaludku nalezena stále nestrávená potrava odpovídajícího mírnému pásmu - tedy pásmu, ve kterém se nachází i ČR. Vypadalo to, jako by se nažral a pak rovnou odkráčel do velkého šokového mrazáku, kde taková hora masa zmrzla dřív, než nastal rozkladný proces uvnitř jeho těla. Za zajímavost stojí i to, že mnohé staré národy mají ve svých bájích a pověstech zmínky o "nekonečně" dlouhém dnu a některé o "nekonečně" dlouhé noci, po němž vyšlo Slunce na jiné straně. Zastavila se snad na čas rotace Země a pak se roztočila jinak? Mohly se tehdejší některé oblasti mírného pásma rychle ocitnout v místech mrazivého chladu? Ten zmrzlý mamut v tom "mrazáku" strávil mnoho tisíc let! Nebylo by zajímavé vědět, co se tehdy stalo a co se tedy i může stát?
Názorný příklad toho, že už i vysoké učení je v krizi. Ale nedostatkem peněz to tentokrát asi nebude. A pak důvěřujte předpokladu, že student sahající po nejvyšším vzdělání je inteligentnější, než nějaký učeň z dvouleťáku. Je spousta žáků na základce, které by taková pitomost ani nenapadla. Škodu by samozřejmě měli nahradit. Snad to bude pro ně stejně úsměvné, jako byl pro ně ten jejich vtípek.
V roce 2014 mělo NATO okamžitě poslat vojska na hranice Ruska a ne priposrane jednat v Minsku.
Tehdy byly Ukrajinci zaskočeni podobně, jako byli lidé zaskočeni u nás v roce 1968. Ještě 20. srpna si většina obyvatel u nás násilný vpád "osvoboditelů" do Československa nedokázala ani představit, a ráno 21.srpna zjistili, že je to realita. Ve stejnou chvíli ale to už nebyli osvoboditelé, ale okupanti. Musíme si uvědomit, že v UA žije velká ruská menšina a také v Zelenského rodině se mluvilo rusky. Ukrajincům nějakou dobu trvalo, než se s realitou smířili. Rusové žijící na UA se najednou meseli rozhodnout, jestli jsou více Rusové, či více Ukrajinci. To je velice těžké rozhodování tím více, že čím více na východ, tím je zkušenost lidí s životem v demokracii menší a ochota nést tíži odpovědnosti za své rozhodnutí menší. Je však pravda, že tak rychle "přeprogramovat" hodnotové směřování z "východu" na "západ" v tak krátkém čase dokáží jen Rusové. Západu bych tehdy nevyčítal nepřipravenost, protože se tehdy slovy jednoho politologa podařilo Putinovi zastihnout Západ v nedbalkách. Vše potom však bylo špatně, když Západ včetně nás nevzalo ruskou hru se zelenými mužíky bez insignií jako realitu hybridní války, která může přejít v imperialistickou. Západ a my jsme na jejich hru přistoupili a pokoušeli se na ni zapomenout, k čemuž velice přispívali i Zeman a Klaus. Podobně to bylo na západ od nás. Obchod měl přednost před pudem sebezáchovy. Byl to obchod s ďáblem, který se nyní Evropě chce odvděčit peklem. Nechce nic jiného, že celou UA ,všechny bývalé republiky SSSR a k tomu všechny státy bývalé Varšavské smlouvy jako nové území Ruska...pro začátek. Pak i zbytek Evropy a Aljašku
Evropa nemá jasné vize a více mluví, než dělá. Stačí si vzpomenout na první reakce státníků po začátku zcela přiznané ruské agrese na UA. Přesto, že Válečné právo, které je součástí Mezinárodního práva, dává právo Ukrajině jako napadenému státu právo na obranu i právo požádat o jakoukoli pomoc sousední státy, mnozí státníci evropských států nechtěli prakticky poskytnout nic a pokoušeli se diplomacií po telefonu něco řešit s Putinem, když už bylo do nebe jasné, že ten již vyjednává pouze silou. Evropa je rozpolcená a mnozí Evropané pod tlakem najednou začínají naslouchat samozvaným mesiášům, kteří slibují nereálné a nebo to, co může zničit ještě to, co je společné a ještě nějak funguje. Stačí si vzpomenout na výrok Babiše, dle kterého se vyjádřil, že by odmítl pomoci Polsku, kdyby bylo Rusy napadeno, protože je pro mír. A koho by požádal o pomoc, kdyby Rus napadl nás? Není mu NATO dost dobré. Co by chtěl dát Rusku jako výslužku, aby nás nechalo být? Kdyby si měl vybrat mezi Českem a Slovenskem, koho by obětoval pak?
Malá leč důležitá zpráva a zjištění. Slovenský parlament dospět k závěru, že události z minulosti nelze zpětně změnit politickým usnesením vlády v současnosti. To, co bylo, nelze již vrátit zpět. Prostě se to již stalo a dotyčný byl, čím byl. Bylo by snad vhodnější, aby se slovenská vláda věnovala mnohem důležitějším rozhodnutím, které mohou mít dokonce i celosvětový dopad. Dejme tomu by mohla hlasovat o rozhodnutí, které by zakázalo klimatickému fenoménu El Niňo způsobovat lidem škody.
Putin se rozhodl hodit veškeré snažení bolševického SSSR vypadat jako země míru definitivně za hlavu. Rusko (resp. SSSR) nikdy nebylo mírovým státem, ale na venek se snažilo tak alespoň vypadat. Nyní je jim už všechno jedno. Kdyby se nad Moskvou objevili náhodou nějaké "holubice míru", které tehdy vypouštěli v SSSR ve velkém při nejrůznějších příležitostech, které by se nějakou časoprostorovou průrvou náhle ocitli nad Moskvou, jistě by je nechal Kreml sestřelit. Mír už není IN, a když někdo v Rusku začne nyní mluvit o míru či o SVO jako o válce, může si na dlouhá léta jít odpočinout na Sibiř do chládku a nebo mu může uklouznout noha na balkoně. Rusko činí na Ukrajině totéž, co činilo fašistické Německo na východě. Dnešní Rusko - to je totéž, co bylo kdysi fašistické Německo. Jen ty zbraně prošly viditelným vývojem, jsou jiné svastiky ale rétorické výlevy jsou obsahově stejné. My chceme, my to z nich vymlátíme! My, my, jen my!
Vzhledem na stáří (resp. mládí) těchto vozidel bych hledal jiné vysvětlení. Konstrukce a tedy i patenty patří Rakousku, které je neutrální, a to může v případě konfliktu mít vážné důsledky pro uživatele, pokud se stanou bojující stranou. Neutrální země mohou znemožnit v takové situaci dodat jakékoli součásti k technice - tedy díly nebo např. munici. Ve Švýcarsku, které zablokovalo předání tanků německé výroby, které přeprodalo do jiné země, která je chtěla uvolnit pro UA či švýcarské odmítnutí poskytnout munici do PVO Gepard německé výroby, začíná dělat problémy tamějším výrobcům zbraní, protože možnost, že vám výrobce v podstatě legálně znemožní používat vojenskou techniku v momentě války může hrát zásadní roli pro vývoj na frontě, a tedy to má vliv na volbu dodavatele ze strany zákazníka. Vojenské technika se totiž logicky pořizuje právě pro potřeby armád v případě vypuknutí války.
4
Sledujících
1
Sleduje
4
Sledujících
1
Sleduje
I Chamberlain si pochvaloval jednání s Hitlerem. K jeho omluvě je nutno uvést, že do největšího protižidovského pogromu později odznačovaném za Křišťálovou noc scházelo ještě pár desítek dní. Fico si však jel potřást s rukou novodobého Hitlera v době, kdy jsou známy všechny činy ruských vojsk na okupovaném ukrajinském území od masovém vraždění civilistů v Buči, přes mučení zajatých ukrajinských vojáků, až po únosy a ruskou převýchovu ukradených dětí z UA. Devastaci území a počty mrtvých ve spojení s ruskou imperialistickou válkou už ani nepřipomínám. Putina ani Fica nic neomlouvá.
1 odpověď