Pečení vánočního cukroví se stává přežitkem také z toho důvodu, že staré ročníky, které byly zvyklé péci cukroví vymírají a mladé ženy jednak péci už neumí, za druhé na to nemají chuť obětovat potřebný čas a za třetí obchody jsou plné tolika druhů cukrovinek, že je zbytečné kvůli tomu ztrácet čas pečením. Na ozdobu vánočního stolu lze nakoupit tolik druhů cukroví, že to na jejich oslavu úplně dostačuje. Nehledě nato, že jíst mnoho sladkého se ze zdravotního hlediska nedoporučuje, zvláště, když podle statistik je v České republice cca 70% cukrovkářů II. typu.
kupované cukroví je plné margarinu a všelijakých látek pro delší výdrž, osobně bych to nedala ani tomu největšímu nepříteli.
Někteří jsou jak šílení, pečou snad od září. Fakt někdo potřebuje 20 kilo cukroví?
určitě nepotřebuje, kdysi jsem pekla pro tchyni, pro rodiče a pro pár známých, kteří už na to neměli sílu ani náladu. Bylo to tak kolem 10ti kil. Ono 2 kila cukroví je docela malá krabice, takže to není moc kousků. Ale postupem času, jak už nebylo pro koho péct jsem to smrskla na minimum, které stejně nějak porozdávám. A letos upeču jen z poloviční dávky, jen proto, aby to doma vonělo po vanilce.
Oba právní subjekty jsou symbolem zdravotně postižených nebo jinak řečeno, smyslem jejich činnosti je péče o nejzranitelnější bezbrannou skupinu obyvatel, invalidy. Pokud by byly rozhodující osoby na svém místě, tedy alespoň maličko empatičtí a napnit v praxi to, čím se chlubí, tak by určitě našli jiné řešení tohoto nedůstojného střetu a ponižování těch, kteří to odnesou. Stačilo by, aby se sešli z obou stran 'odpovědné osoby' a domluvili způsob kompenzace a formu její úhrady. Proti tomu by nikdo neprotestoval, spíš naopak, byli by chváleni za vstřícnost.🤔🫢🤏😥
podle článku to zkoušeli a neuspěli, tak přešli k takovému řešení, že kdo chce projít, musí zaplatit.
Typický rys tržního myšlení ve vyspělém kapitalismu. Základem úspěchu je ekonomický úspěch, prosazení tržního mechanismu, ztráta morálky a etiky. Sociální pohled je nežádoucí. Co na tom, že INVALIDA INVALIDOVI. Bože, jak hluboko jsme klesli!!! 😥😥😥
takže podle vás má jeden dům platit náklady na výtah, lel. proud, úklid a lidé z druh domu tam budou cajdat a vozit se výtahem zadarmo? Taky byste nechtěl, aby vám lídé z vedlejšího domu chodili po vašem domě a vy jste to musel uklízet.
Ano, spravedlivý sytém se hledá těžko. Proto se to svádí na solidárnost. Za mně jako důchodce platí stát. Ale ještě jsem OSVČ a musím platit zdravotní. Platím tedy jako dvakrát. Potřebuji prohlídku na řidičák, platím 800, Potřebuji jednoduché léky platím doplatek, u zubaře platím téměř vše. Proto se mi solidárnost nezdá až tak spravedlivá.
ale tak je to všude, jen bych řekla, že Němci mají lepe propracovaný systém. U zubaře platím taky, ale člověk si může u nějaké pojištovny, jako Alianz nebo podobně platit připojištění na zubaře, na právníky a pak když potřebuje zaplatit korunku, nebo u soudu máte spor, pojištovna mu dá 80 až 100%. Hlavně dostanete vypracovaný účet, za co vlastně platíte a pokud nemáte, tak si rozložíte na splátky. Za implantát jsem platila 3500 Euro. 500 euro mi přispěla moje zdravotní kasa, za to, že prvidelně chodím na kontroly a že chodím na profi čistění zubů a zhruba 500 jsem si mohla odečíst z daní jako " výdaje nad moje možnosti".Za léky platím poplatek 5 euro za krabičku a některé musím platit celé. A z důchodu mi jde 15% na zdravotní pojištovnu.
To je až neuvěřitelný rozdíl...minimální důchod v Česku po 35 letech v Německu po 5 letech. Pracovní normy jsou i tvrdší v ČR. Důkaz že český pracovník je podčlověk neb otrok.
ono to tak úplně není pravda, co je v článku, nesmíte všemu věřit, Právě jsem si žádala o německý důchod, mám odpracováno 13 let na poloviční úvazek, a dohromady s českou stranou mám 38 let. a rozhodně jsem nedostala víc než v Čechách. Hlavně je to brutto, platím z toho zdravotní a pak ještě do nějaký jiných pojistek, jako je pflegeversicherung.
Jenže tento potenciální německý důchod je BRUTTO. A to si autor článku neuvědomuje či o tom vůbec neví. Zatímco v Česku dostávají důchodci penzi netto, tak v Německu tomu tak není. V Německu si německý důchodce musí z důchodu povinně platit nemocenské pojištění (zatímco v Česku to platí stát) a také německý důchodce musí ze svého důchodu odvádět daň z příjmu, narozdíl od českého důchodu !!!! Z těchto vybraných daní se pak financuje sociální péče o německé seniory.
Takže ve finále jsme na tom v čistém příjmu s německými důchodci skoro nastejno, rozdíl tam bude jen pár tisíc korun v přepočtu. A velké rozdíly jsou také v průměrné mzdě v různých spolkových zemích. Průměrná mzda v Bavorsku je vyšší než průmerná mzda například v Sasku.
nemocenské pojištění v Německu platí všichni důchodci , ale daně jen ty vysoké důchody. A taky musí člověk, který žádá o německý důchod, mít dohromady odpracováno min 35 let. Ale zase pokud si necháte posílat německý důchod do Čech, nedostanete zdravotní kartu a tudíž nemusíte platit do německé zdravotní pokladny ani pflegeversicherung, a dostanete to brutto.
Ono to je trochu složitější. Solidárnost nemám rád a taky na ni doplácím. Zaměstnanec s výdělkem 50 000 zaplatí ve spolupráci se zaměstnavatelem cca 8000 sociální a 4000 zdravotní. Jsem důchodce zdravotní platí stát při tom jsem OSVČ a musím platit sociální ale důchod mi to nezvedne ani o pětník. Platím zdravotní ale to za mně už platí i stát. Takže dvojmo. Nemakačenko samozřejmě nic. Proto se divím, že bohatý rentiér platí tak málo. A vyžírá zdravotní systém. Říkáte, že bohatý rentiér si pořídil majetek z již zdaněných peněz . Dobrá, ze zdaněných peněz vsadím např. Eurojackpot pokud vyhraju do milionu neplatím nic pokud nad milion platím daň. Proč?
budte rád, že jako důchodce neplatíte do zdravotní pokladny. V německu platí i důchodci zdravotní pojištění a pokud mají větší důchod, tak dělají i danové přiznání a platí daně. Já mám důchod kombinovaný, část německého a část z české republiky a do zdravotní kasy platím i z toho českého, protože pro Němce je to příjem.
Já se těchto plemen psů bojím. Vlastně se bojím jejich páníčků, když nevím, jak toho psa vychovali a zvládají. Já žiji v podstatě v osadě, ale nikdo, kdo má psa na veřejnou zdejší ulici bez vodítka se psem nepůjde. A teď, když je tma psi mají osvětlené kabátky a vodítka.
V Praze v rígráku je na cestičkách namalovaný pes s vodítkem a přece je na vodítku má málokdo. Před poštou sedí velepes bez vodítka a náhubku a páníček si na poště vyřizuje své věci. Tady u nás nikde tohle není možné a nikdo to nedělá. V Malmo jsou dvě obrovské psí pláže. Můžete na ně jít i bez psa, pokud chcete. Ale na ty, kde psi nesmí nikdo se psem nejde. Stejně tak i kousek od nás na Sandviken. Posedlos psi je v Česku nebetyčná, ale starat se o ně umí málokdo. Máme v rodině jednoho pejska, absolvuje s námi všechny oslavy a výlety, na návštěvě se chová naprosto bezproblémově. Ale jeho paní se mu věnuje a chodí s ním cvičit.
mě se líbí všechny druhy psů od malého po největšího. Tady je to těžké mít psa, dříve musel být souhlas majitele bytu a všech nájemníků, že jim to nevadí. Kočky byly tak nějak tiše trpěny. Ale už se to taky změnilo, ale já už si pořizovat psíka nebudu. Za mlada jsem měla maltézáčka, boxerku, pak kokršpaněla, všichni byli vychovaní Ted máme na chalupě 3 velké psy, dva - australský honácký pes, a jeden černý labrador. Když se postaví na zadní jsou větší než já a když chci dovnitř, musím si vzít skafandr, protože mají takovou radost, že mě povalí a já se tam válím na zádech jako želva. 🙂
Ale už jsou to taky staříci je jim kolem 13 let.
Zdejší Lidl. Požádala jsem aby mi nainstalovali jejich aplikaci. Mladý muž s úsměvem mne instalací provedl. Na cokoliv se zeptám vždy ochota a úsměv. Ptám se slušně a odpovídám s úsměvem. Funguje to.
Lidl v Praze. Otázka zda by mi nepomohli přepnout aplikaci na Českou republiku. Výraz rotvajlera, striktní odmítnutí a pohled, že jsem se snad zbláznila. A dodatek v podobě štěku. Já tady na to nemám čas. Takže tam to nefungovalo. Na otázku prodavačky zda nepotřebuji pomocí, odpovídám opět s úsměvem, ne děkuji, nebo sdělím co hledám. Taky to tady tak funguje. Laskavost je zázračná.
to mě pobavilo, - výraz rotvajlera - u nás na novinách jezdil pán a měl v autě obrovského rotvajlera, ale ten se tvářil nesmírně přátelsky, hlavně, když jsem měla v ruce jeho oblíbenou tyčinku.🙂
Já to tedy dělám. Přijedu k samoobslužné pokladně, dám si tam svoji obrovskou tašku a skládám zboží do ní. A po zaplacení si pak celou tu tašku vezmu a dám zpátky do vozíku. Pokud tedy nejsem v obchodě, kde si můžu skenovat zboží rovnou při nabírání z regálu, pak nemusím nic vykládat a skládat, zaplatím a jedu. Jen tak mimochodem, jak to děláte u klasické pokladny, když se Vám zboží z přetékající vozíku nevejde na pás, takže taky nemáte volný vozík v době, kdy pokladní začne markovat?
tak protože je te pás dostatečně dlouhý, a přede mnou je ještě zákaznice, tak to stihnu vyndat, než ten někdo přede mnou zaplatí a pak tam za pokladnou je taky kus místa, kde se shromaždují věci, než ho přistavím za kasu. A kromě toho, u nás jsou prodavačky slušné,a klidně tě deset vteřin počkají, než si vozík přendám za pokladnu.
Lidé si stěžují na prodávající, neochotu a čekaní na obsluhu. Každý by si měl zkusit práci prodavače. Ze strany zaměstnavatelů jsou na ně vyvíjeny nátlaky na práci. Musí zvládat čím dál více úkolů. Pak přijdou nabroušeni zákazníci a svou frustraci a špatnou náladu si vybijí na prodavačích. Vy zákazníci by jste se měli k těmto profesím chovat slušně . Trocha trpělivosti vám také neuškodí. A když budete tolerantní a milý k prodavačům, tak i oni budou milí na vás. Pokud jste k nim neurvalí a sprostí, nemůžete se divit, že se na vás budou tvářit jako kvašák. Je to o toleranci a hlavně v době svátků vánočních. Hezký den.
protože jsem sama vyučená prodavačka, tak se nikdy nechovám k personálu neurvale, ale slušně pozdravím a zeptám se. Jenže když se dotyčná neráčí ani otočit, aby mě odpověděla, tak mě to taky nakrkne.
Ono všeho moc škodí mně například vadí když se na mně hned prodavačky vrhají sotva vstoupím
to ano, ale zase na druhou stranu, když jsem sháněla dlažbu do bytu, tak jsem se zeptala slečny, co seděla za stolkem a lakovala si nehty, jestli by mě mohla poradit, tak mávla rukou do neznáma a řekla, musíte si to všechno prohlídnout. Já na to, že chci béžovou, která bude mít určitý stupen tvrdosti a bude se pokládat v celém bytě , protože bude podlahové topení. Na to nereagovala vůbec a tak jsem řekla, no dobře, já těch sto tisíc utratím jinde. Zajela jsem do Senesi Plzen a pán mě vyslechl a mohl se přetrhnout, aby vyhověl. Nakoupili jsme tam všechno, 100m2 dlažby, 20m2 obkladů, sprcháč, atd.
To je hezky řečeno že nejsou stroje. Když přijdu v Globusu k samoobslužný pokladně tak mi nejdřív pozdraví a vše radí a na konci ještě poděkuje. Minule jsem řekl té obsluhující, že ta pokladna je jediný který tady ještě zdraví. Koukala na mě jako kdybych jí řekl bůh ví co. V Německu je běžné zdravit zákazníka první. Tady je to obráceně. Veškerá vina je na provozovateli, který je nezaškolil jak se mají chovat k zákazníkovi.
to je pravda, německá pokladní pozdraví a když zaplatím a odcházím popřeje mi hezký den nebo v když je to v sobotu, hezký víkend.
Tak tohle já miluju. Když mi je smutno, stavím se na větrník. Jsou drahé, ale ta chuť, a nàsledně dobrá nálada, stojí to zato.
jo, když je mě smutno, upeču si věnečky, 🙂
já větrníky nějak neumím jíst.do ruky se to nedá a vidličkou je to ještě horší, to se to zplácne, šlehačka a krém vyjede na talíř....
Já bych se oběsil, nebo chtěl doživotí. A kdybych se nezabil sám, tak by to udělala, nebo mě k tomu donutila moje žena. Jestli tam není nějaké ale, což nevypadá, tak to neumím pochopit.
tak malé děti by měly sedět v autosedačkách. Je otázka proč je neměl v autě a proč mu nikdo nezabránil sednout za volat, když byl opilý a ještě k tomu tam měl dvě děti. Já jako máma bych nedovolila, aby je vezl v autě.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Také letos nepeču, ale pro to, že to nikdo nejí. Tak radši udělám pár věnečků a něco s ovocem co se hned sní. Radši si udělám pěkný advent bez honiček a stresu
2 odpovědi
4
Sledujících
0
Sleduje
4
Sledujících
0
Sleduje
taky jsem řekla, že nebudu péct a muž na mě dělal psí oči, že aspon pár rohlíčků a lineckého, tak udělám z poloviční dávky. To mám za jedno odpoledne a pak jen vánočku a bude.