Autora článku můžeme směle přidat do klubu "jak vymyslet co nejvíc dementní nadpis". Nejenže z titulku opět není poznat o kom se píše, nebo co je to za sport, ale už jen z pohledu onoho sportovce, kterého se to týká by mě hanba fackovala. To musí být pěkný pocit, když si o sobě dotyčný přečte takovou upoutávku a napadne ho: "Copak si nezasloužím nějaký normální nadpis k článku o mém výkonu?"
I když sám Gorbačov vyvrátil tlachy o slibech nerozšiřování NATO, i když to žádný stát nemůže nikomu sám slíbit bez předcházejícího konsensu všech členů NATO, pořád se tady v diskuzích najdou tací, co sem budou lepit nějaká vyjádření a varování politiků a diplomatů z historie, copak i teď nejsou USA názorově hodně rozděleni a nepřichází od známých diplomatů úplně protichůdná vyjádření ke všemu možnému?. Tito zabetonovaní zastánci o slibu nerozšiřování jaksi pomíjí, že hlavně samy nezávislé státy se nemusí nikomu zpovídat a sami se mohou rozhodnout, koho požádají o své členství. Nebo se snad mělo Finsko a Švédsko nejdříve patolízalsky ptát Rusů, jestli teda můžou do NATO? Udělaly přesně to samé, jako my, Slovensko a hlavně Pobaltí, po zkušenostech vycítily hrozbu a šupky dupky do bezpečí k NATU, nikdo tam nevlezl, aby ohrožoval Rusko, ba právě naopak.
Zdá se mi, že článků tohoto typu nám poslední roky servírujou čím dál více. Vždycky je autorkou žena a vždycky nám cpe jak nějaká ženská 50+ nebo celebrita vypadá jako náctiletá, nebo jako sestra své dcery, popřípadě nám cpou jejich perfektní postavy. Začínám mít dojem, že nás (chlapy) chtějí zblbnout, ale my se stejně nejradši otáčíme za mladými hezkými usměvavými holkami. Zřejmě mají sami nějaký vzhledový nebo věkový mindrák. Už se mi to protiví. V práci si jedna podobná asi cca 55 let pořád hrála na mladici, perfektně vystajlovaná, nadřená svižná chůze, rádoby mladistvá mluva a jiné detaily. Ve finále to mělo opačný efekt, působilo to až bléé. Teď už se probrala do reality a všechno přizpůsobila úměrně věku, no světe div se, ale najednou jakoby opravdu duševně omládla.
Já to beru tak, že VAR se musí vyvinout jako v jiných sportech (tenis, volejbal apod.) V tenise si na jestřábí oko už zvykli všichni a dokonce je i oblíbené a díky omezení počtu jeho vyžádání si to sedlo. Ve volejbale třeba bez challenge rozhodčí kolikrát nemá šanci zaregistrovat teče na blocích, hráči se sami nepřiznávají a naopak si kolikrát challenge vezmou i takticky jako malý time-out. V hokeji jsme si také zvykli na zkoumání gólů, kde je podezření na faul nebo se neví, kde je puk.
Velikou nevýhodou fotbalu je, že nemá jako jeden z mála čistý čas hry (což mi vadí asi nejvíc na konci zápasu vedoucí mužstvo neustále simuluje a válí se po zemi).
No a velice by VARu pomohlo, kdyby byl vidět online na hřišti všemi diváky, aby se zamezilo spekulacím o "cinklé" obsluze.
Nic proti názorům politologa Medzihorského, ale začínám být alergický na nadpisy s dovětkem "říká expert", proč už se neuvádí třeba "uvádí politolog XY"
Nějak se nám poslední roky vyrojilo milion "expertů" na cokoliv, o kterých předtím nikdo neslyšel. Ono zprofanované "říká expert" má asi dodat v nadpisu článku jakousi exkluzivitu a odbornost.
Jak je to dlouho, kolik to je let, co spoustu bank před krachem sanoval stát v desítkách miliard? To se to v 90kách rozhazovaly miliardové úvěry známým a všelijakým lotrům, nakonec to lepil stát přes nějakou konsolidační banku či agenturu, což byl další tunel. Potom se musely nastavit alespoň nějaká pravidla bankovního trhu, aby všichni nezvlčeli.
Nedávno jsem se dozvěděl, že velké banky potichu rozprodaly spoustu svých nemovitostí (myšleno kamenných poboček) ve městech napříč republikou, někde jsou pořád, ale v nájmu. Podle mě si tím opět optimalizovaly čísla pro zisky akcionářů (ono ty fluktující "manažery" ve vedení bank napadaly vždy výborný věci).
No a hele, už je zase svrbí za krkem, tak vymýšlejí další šméčka, jen aby se ty prachy točily.
Nedávno jsem změnil banku. Když jsem původní naznačil, že mi v hloubce 21 století, kdy je skoro vše digitalizované přijdou nulové poplatky za můj osobní účet neustále podmiňované nějakými jejich podmínkami, které ani nechci hlídat a naplňovat, tak se divily, najednou by všechno šlo nějak zařídit. Tak jsem jim řekl, ať se jdou vycpat, neváží si klientů, které zdarma zdědily z minulosti (víc jak 30 let historie), žádný věrnostní program (to slovo ti přeplácení cool mladí manažeři neznají).
Takže za mě dotace hypoték státem ani náhodou, jen mám strach, že jejich finanční síla má na politiky docela velký "lobovací" potenciál.
Systém platby veřejnoprávních médií nemá nic společného s nezávislostí. Jednou existuje nějaký "Zákon o rozhlasových a televizních poplatcích a o změně některých zákonů" (Zákon č. 348/2005 Sb.). Pokud by jakákoliv vláda, nebo třeba většina v parlamentu chtěla, může zkusit prosadit změnu zákona, nebo jeho novelu, kdy udělá úpravu systému platby, zvýší poplatky, převede na rozpočet atd.
Nezávislost se dá ovlivnit spíše jinými zákony o České televizi, kde se uvádí třeba kontrolní orgány, rada ČT apod.
S ČT souvisí i tyto zákony: "zákon č. 231/2001 Sb., o provozování rozhlasového a televizního vysílání, č. 132/2010 Sb., o audiovizuální službě na vyžádání, č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, nebo zákon č. 121/2000 Sb., autorský zákon.
Sníh bohužel ubývá rok od roku. Logicky se lyžování bude přesouvat na výše položená území, nebo do oblastí dále od rovníku. Doby mého mládí, kdy byly zimy téměř vždy celou dobu pod sněhem se asi nevrátí. Jen mě napadá taková myšlenka, týkající se lyžování dětí a lidí obecně. Nevím od kterých dob se v našem státě začala pravidelně podsouvat mantra o tom, že všechny děti budou na školách lyžovat, všichni budou jezdit na lyžařské týdenní kurzy. Sám jsem jeden na střední zažil a vlastně byl pro mě k ničemu, zimní sporty mě nedrží, dělám několik "nezimních". Dokonce se kvůli tomu jarní prázdniny (tak se jim za nás říkalo a byly vlastně v zimě) dělily podle okresů asi na čtyři týdny, aby se co nejvíc pěkně mohly rozprostřít ony lyžařské kurzy. No ono dneska se to vlastně i dost hroutí tam, kde si rodiče nemohou dovolit vypláznout za nějaký týdenní kurz pro svoji ratolest několik tisíc a k čemu? Bude se tomu chtít věnovat? Máme mu vybavení koupit, nebo jen "nelevně" půjčit? Nedávno jsem slyšel, že dětí, které jezdí na středních školách na lyžařské kurzy ubývá.
Takže za mě, místo mantry o lyžařských kurzech, nechat udělat průzkum, co jiného, sportovně nebo pohybově aktivního, nechat jako týdenní kurz pro študáky na středních školách či učňácích.
Autor článku, který je obsahově celkem zajímavý, má podle informací vystudovanou žurnalistiku na FSV UK, takže bych čekal trochu inteligentní titulek. Bohužel rozpínající se móda vymýšlet totálně dementní titulky jen pro zdání nějaké senzace a hon za kliknutími se ani jemu nevyhnula. Možná příprava na pracovní "flíček" v nějakém bulváru.
Tady je krásně vidět, že pokud známe jen fakta z místa činu, tak je snadné někoho odsoudit. Teprve po zjištění širších souvislostí se může náš první dojem né třeba úplně otočit, ale hodně tvarově změnit. Během poslechu podcastu jsem měnil názor na jasnou vinu ze strany pachatele ze sta procent jako bych přeléval vodu ve dvou sklenicích mezi sebou.
Když už je řeč o pravidlech, tak je potřeba si je přečíst dřív, než s nimi začít operovat. Logicky nemohou pravidla odepřít odehrát míč, který je ještě po prvním dopadu ve hře. V pravidlech je to asi bod 24 písmeno g.
Na soupeřově poli se nesmí hrát před tím, než se míček dostane přes síť, pokud se díky velké rotaci vrací zpět, je možné ho odehrát, ale hráč se nesmí ničím dotknout sítě.
V grafu u článku je vidět podíl vlastnického bydlení v Evropě. Zase zavádějící vytahování a srovnávání států podle toho, jak se to autorovi článku a všem rádoby expertům (už jsem na to slovo alergickej) hodí, náhodou si vybrali tři státy z grafu, kde je nejmenší podíl vl. bydlení, jinak napříč Evropou je dost států nad 70 procent, což je srovnatelné s námi, takže zase spíš PR a manipulace.
První a hlavní problém je u nás absolutní nemožnost normálního pronajímatele "vyštípat" z bytu vych..aného podnájemníka, kdy za sebou nemá žádnou legální páku na ochranu svého majetku pomocí zákonného rámce, často se spálí a pak si byt drží třeba do budoucna pro svoje potomky. Pokud by existoval jasný rámec vztahů obou stran, brzy by se pročistil vzduch a šmejdi mezi podnájemníky by to vytlačilo z trhu alespoň z velké části. Jistota pronajímatelů by také pomohla dostat na trh ty prázdné byty, kdy se majitelé bojí je někomu pronajmout.
Školství je na tom podobně jako zdravotnictví, ať se tam nasype kolik chce, pořád to pro ně bude málo. Dle ČSÚ vzrostla průměrná mzda učitelů z 31 tisíc v roce 2017 na 43 tisíc v roce 2020 a v roce 2022 měli průměr 48 tisíc. Nevím, kde jinde to takhle vyletělo nahoru. Dále se nemluví o tom, že za posledních pět let se zvýšil počet učitelů o 15 procent (ale žáků nikoliv, ten je od 2013/2014 prakticky totožný).
Takže když se nehodící čísla taktně zamlčí, tak se může brečet a natahovat ruka do nekonečna. No a kvalita výuky vzhledem k dnešním trendům je další kapitola sama pro sebe.
No já ho beru jako asi nejlepšího tenistu nejen současnosti, ale i celkově.
Dneska je moderní všechno kritizovat a chování jiných hlavně známých lidí o to víc. Když s odstupem let vzpomínám na zápasy Johna McEnroa, tak měl taky spoustu kritiků na své chování, ale zároveň se spousty lidí těšilo na jeho vypjaté zápasy, co zase vyvede, takovej čertík.
Občas si nějaký zápas z historie na YT najdu (hlavně Lendla, Borga, McEnroa, Edberga, Agassiho). Všichni byli osobnosti, něčím jedineční.
Komanči nám upřeli celou éru tenisových ikon sledovat v televizi v době jejich největší slávy, z našich třeba Lendla, Šmída, Složila, Navrátilovou, Mandlíkovou, Sukovou (a to jim nikdy neodpustím). Jaké máme štěstí, že v dnešní době nám nikdo nezakazuje a nezakazoval (neblokuje možnost) sledovat zápasy tzv. velké trojky, která také pomalu končí. Za 10 či 15 let možná budeme vzpomínat, jak se tito titáni předháněli v počtu GS titulů, ale hlavně na jejich famózní tenis.
Nejjednodušší je formulovat jasně dotaz od začátku. Třeba "Zkontrolujte, zda se jednalo o ofsajd či nikoli."
Například ve volejbalu byl na mistrovství Evropy na obrazovce vždy při Challenge vidět nápis: Ball in/out, zároveň záznam letu balónu, nebo podobně při domnělé teči bloků, či doteku sítě.
Prostě proč to nenapodobit podle sportů, kde to jasně funguje (volejbal, tenis, ragby atd.), což znamená vše co nejvíce zveřejnit online a před diváky, čímž automaticky vzniká tlak na odstranění chyb.
Například v tenise se jestřábí oko stalo pro diváky dokonce atraktivní a těžko to rozhodnutí někdo potom po shlédnutí může poplést.
Klasický bulvární nadpis, co má nalákat na super událost. Jenže vzápětí se dozvíme, že jde o ženský fotbal. Né že bych ho neuznával, jenže objektivně je o něj řádově menší zájem, než o ten mužský, tak to prostě je.
Schválně, kolik kdo z vás vyjmenuje jménem a příjmením fotbalistek z obou klubů.
No ale stejně jim přeju plný stadion a hodně hezkých gólů na obou stranách, ať mají diváci radost.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Všimnul jsem si, že se pořád dokola cyklicky opakují články o nějakých ženských celebritách cca 50 až 70 let, jak vypadají fantasticky a bla bla bla.
Ne náhodou jsou autorkami vždycky ženy, jakoby chtěli do myslí mužů naprogramovat zájem o tyhle starší ženy (a tím možná často vlastně i o ně samotné). Samozřejmě nic proti dobře vypadajícím zralým ženám, ale nějak neznám kolem sebe nikoho z chlapů, co by to kolem sebe ventiloval, nebo to snad vyhledával.
99% chlapů si se záluskem prohlédne mladou hezkou holku radši než pořád narážet na takovéto články.
1 odpověď