Je to samozřejmě přesně naopak, než říkají odboroví pohlaváři. Počet státních zaměstnanců je nutno zredukovat, čímž vzniknou prostředky na zvýšení platů těm, kteří zůstanou. Lidé pracující v soukromém sektoru ten dnešní přebujelý stát už dnes evidentně neuživí. Pokud státní zaměstnanci začnou sami odcházet, ušetří stát na odchodném. Takže to, co odboráři považují za hrozbu, by ve skutečnosti bylo pro společnost požehnáním. Stát by zeštíhlel, jeho zaměstnanci by dostali přidáno, firmy by konečně dostaly zaměstnance, které potřebují a státní dluh by rostl pomalejším tempem. Je to win win situace.
V roce 2010 jsem navštívil New York. V metru tehdy byly vylepeny inzeráty lidí, kteří hledali své příbuzné, kteří zmizeli během útoků 11. září 2001. Žili v naději, že se třeba jenom někam ztratili, a jednoho dne se zase objeví, byť to bylo už 9 let. Já ty pozůstalé chápu, je to pro ně těžké, ale je opravdu nutné, aby na to neustále naskakovala i média?
Jak vidím, tak lze výsledky téhož výzkumu vykládat zcela jinak. Komentátor Petr Holub pro ČR plus minulý týden došel k závěru, že lidé s těmi 1000 dolary měsíčně pracovali méně, než ti v kontrolní skupině. Takže výsledkem plošného zavedení nepodmíněného příjmu by nevyhnutelně byl ekonomický pokles společnosti jako celku.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Tak určitě po vystoupení Fialy občané volají Babišovi. Jednak na Babiše samozřejmě nemají telefonní číslo a jednak Babišovi voliči nesledují vystoupení Fialy, ale uzavřeni ve svých sociálních bublinách sledují Čau lidi....-)