Pokud může být zaměstnanci ukradené, jestli cena letadel rostla o inflaci, může být zaměstnavateli ukradené, jestli zaměstnancovi rostl nájem nebo cena benzínu. Pokud zaměstnanec není spokojený s nabízenou mzdou, může táhnout o dům dál.
Dividenda se dá vyplácet jen z jich zdaněného čistého zisku. A ano, dá se vyplácet i někdy v budoucnu. Proto taky ta poslední dividenda byla až v roce 2020, přestože byl Boeing už v roce 2019 ve ztrátě.
U zpětného odkupu platí, že majetek na jednu akcii se nezmění. Tedy akcionáři jsou na tom stejně. Ti, co své akcie prodali, nemusí řešit, jestli je vykoupila firma nebo někdo cizí.
Nikdo snad neříká, že zaměstnanci dělají svou práci blbě (když pominu, že ji aktuálně nedělají vůbec). Spíše jde o to, že ji najednou nezačali dělat o 40 % lépe, aby za ni dostali o 40 % lepší ohodnocení.
Za problémy Boeingu nemohou zaměstnanci, ale vedení společnosti.
Kurník všude se píše o GDPR, všichni se bojí aby náhodou neporušili pravidla a tady nějaká televize zažádá a soukromé firmy poskytující internet v pohodě pustí vaši adresu. Kde to jsme?
To nikomu toto z principu nevadí?
Stejně tak jsem nechápal, že "nehořely auta v ulicích" když nám všem povinně berou otisky prstů na občanku... :-(
Ve Francii se platí za kW/h v přepočtu na Kč 0,5, (ano 50 haléřů) v Portugalsku a Španělsku o něco více, proč tady lžete? Když to jde v těchto zemích, proč to nejde u nás. Vyvážíme pouze 5 procent elektřiny, nemusíme být proto na Lipské burze, existují i jiné. ČEZ má zbytečně velké zisky díky neúnosný cenám elektřiny, díky tomu se zvedla inflace. Když se zdraží energie tak se zákonitě zdraží všechno.
ČEZ se chová jako jakákoliv jiná firma, prodá tak draho za kolik to ještě je schopná prodat.
Cenu by dolů tlačil jen přebytek elektřiny, ale do staveb nových elektráren se v současné nejisté době nikomu nechce.
Kdo ví jaký způsob výroby elektřiny bude za pár let správně zelený....
Hold hoši od cihel přestřelili ceny, tak se jim byznys zastavil.
Však kdo hlásil rekordní zisky? Firmy! Ty se zahojili inflace neinflace. A kdo jim to zaplatil? Obyčejní lidi.
Potvrzuje to i výběr daní kdy fyzické osoby odvedli mnohem méně než vláda čekala a naopak výběr daní od firem plní státní kasu mnohem více než vláda čekala.
Tady se řežou hlavy dětem a Francie se Španělskem chtějí dále posílat peníze, asi aby měli hrdlořezové na pořádné nože, aby jim šla hlava pěkně od krku, neskutečné. Evropo, vzpamatuj se. 🇪🇺🫣
Taky mi bylo na blití když jsem to slyšel v rádiu.
Že je hanba nefackuje.
Francie a Španělsko by se měli stydět.
Jsou to komici. Pamatujete si ten rykot, když se zrušila povinnost přimíchat řepku do paliv a všichni tady ryčeli, jak Babiš utře a jak se nebude pěstovat řepka. Jel jsem po dálnici z Brna na Prahu a za týden pak na Ostravu. Tolik vysázené řepky jsem neviděl snad žádný rok. Vše, co tahle vláda vymyslí, jsou jen teoretické bláboly, které se v praxi nikdy neuskuteční.
Má to drobný problém, že se zrušila povinnost v rámci ČR, v rámci EU ale platí povinnost snižovat emise skleníkových plynů a jinak než biosložkami to prostě na papíře nejde. Takže řepka jede dál beze změny.
Já si nemyslím, že je to hledání problémů. Solární elektrárny pokryjí svým provozem denní dobu v období mezi jarem a podzimem, ale pro pokrytí spotřeby v zimě a v noci budou potřeba i ostatní zdroje, které ale v době výroby slunečními elektrárnami nebudou v provozu a tudíž se jejich fixní náklady budou muset rozpočítat do těch zkrácených provozních dob. Takže budoucí samozásobitelské komunity na trhu budou poptávat elektřinu na dokrytí vlastní spotřeby právě v těch "drahých" úsecích. Ušetří v době, kdy si energii vyrobí sami, ale dokupované kWh budou odebírat dráž. V této souvislosti by bylo zajímavé, kdyby autoři článku předali i informace o tom, jak vlastně vypadají smlouvy mezi komunitami a dodavateli, kteří jim zajišťují dokrývání spotřeby v zemích, kde už je toto sdílení zdrojů nějaký čas v provozu.
Děkuji za techničtější popis toho jak to dopadne.
Já to neumím tak hezky vysvětlit.
Pro Michala Součka: to není hledání problémů, to je pragmatické zhodnocení toho jak to dopadne.
Takže po rozšíření tady toho fenoménu bude dražší distribuce ( posílení sítě a její údržba bude něco stát) a bude dražší elektřina z fosilní elektrárny (bude v podstatě fungovat jako závěrný zdroj, který bude vykrývat doby kdy nesvítí a nefouká).
Ve finále si velcí výrobci přijdou opět na své a karavana táhne dál......
Máme nejlevnější výrobu elektřiny oproti jiným zemím a přebytečnou. Presto ji dáváme nesmyslně draho odběratelům. Obnovitelné zdroje znamená z kapes nás všech desítky miliard na dotacích zcela nesmyslně, když elektřinu muzene mít velice levnou. Pár zájmových skupin to nechce a chce vydelavat na miliardách na dotacích. Pak k tomu je třeba pro odběratele připočíst stwmiliardove naklady na paralelní sítě, regulaci záložní zdroje a je jasné, že cena je zcela jinde. Stovky miliard takto nesmyslně vyhozených, když vyrábíme elektřinu s nadbytkem za směšný ceny můžeme použít pro výstavbu a opravu infrasruktury, podporu bytové výstavby, nemocnice, domy pro seniory, školky atd. Nejsme Němci a nemusíme přebírát jejich zelenou ideologii. Oni si vypnuli 6 moderních jaderných elektráren a ideální tlačí do jejich šíleně drahé zelené ideologie. Oni jsou bohatí a jejich kupní síla je třikrát vyšší. My jsme oproti jim chudí a investice navíc do nastavení sítě obnovitelných zdrojů je pro nás šíleně drahá. Lze využít podstatně lépe a přitom rapidně snížit ceny elektřiny vycházejíich z našich výrobních cen včetně přiměřené zisku.
My máme....., my jsme......
Jenže není "my", ale soukromé firmy, které se chovají tržně = nikdy nebude cena el. nižší než je aktuálně na trhu v EU.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
V okamžiku, kdy si všichni namontovali fotovoltaiku mi bylo jasný že brutálně poroste cena za distribuci a fixní poplatky.
Ono chtít po elektrárnách elektřinu jen když se mi to hodí bude drahý špás.
A nemít fotovoltaiku bude ještě dražší špás.
Není úniku.