Tak Budvar je sice nejpoctivější, ale je nevýhoda, že když se vaří jen z hlávkového chmele, tak pivo není skoro vůbec hořké, což ne každému vyhovuje. Proto ostatně taky začali vařit Pardála, kde se naopak hlávkový chmel nedává žádný a dávají se tam jen chmelové granule, které jsou hořčí. Jinak extrakty používá skoro každý menší pivovar. Nevýhoda je, že ta hořkost z těch extraktů naopak hodně ulpívá v ústech a pivo je hnusné. Doporučím v tomto směru třeba Konrada Vratislavice, to je doslova extraktová bomba. Ale šidí se i slad, hodně menších pivovarů přidává cukr, některé i upravený sladový výtažek. V nealko pivech bývá zase často kyselina mléčná. Některé pivovary používají i kyselinu askorbovou (vitamin C). O tmavém pivu ani nemluvím, tam často u menších pivovarů bývá karamel/kulér jako barvivo, cukr a někdy i umělý sacharin. Málokteré pivo taky leží ve sklepích dlouho, většina pivovarů má dnes CK tanky na všechno. Vlastní sladovnu má taky už jen minimum pivovarů, i když ji v areálech pivovarů starou mají. Z malých průmslových pivovarů je fajn pivovar Opat Broumov, jako jeden z mála chmelí jen chmelovými granulemi, mají vlastní sladovnu/studnu, a tmavé pivo vaří jen z tmavých sladů a i tak je skoro neprůhledné. Odbourali i donedávna používanou kyselinu askorbovou, nabízejí i spoustu ochucených piv. I když poněkud zvláštní u nich je, že piva pasterizují, ale nefiltrují, takže jsou dost zakalená.
Je vidět, že máte celkem přehled. 🙂
Jen bych poupravil, míru a charakter hořkosti nedělají chmelové šišky versus granule, ale hlavně odrůda chmele a z toho vyplývající obsah alfa hořkých látek.
Mrkněte třeba na Odkaz
Potom je úplně jedno, jestli tam hodíte sušené šišky, nebo ty samé šišky pomelete a stlačíte do granulí.
Že nějakým způsobem zdraží elektřinu spolu s nárůstem instalací fotovoltaiky bylo jasné od začátku. Dodavatel el. nemůže čekat jestli bude svítit slunce a zákazník buď odebere to co si pro něj dodavatel zakoupil nebo neodebere.
Šlo jen o to kdo to zaplatí.
Myslím, že je fér nechat to zaplatit toho, kdo ty zvýšené náklady pro dodavatele elektřiny způsobuje.
Ne jako nefér poplatek na obnovitelné zdroje elektřiny, který platíme v podstatě solárním baronům všichni.
Škoda - odkaz na všechny najednou určitě nenajdu. Hodně malých pošt převzaly OÚ a některé COOP a další podobné provozovny. Z toho co vím okresy Louny a Chomutov: Pětipsy, Málkov, Droužkovice, Strojetice, Očihov, Vysoká Pec, Tuchořice, Chožov, Smolnice, Ročov, Pátek, Vinařice u Loun, Krásný Dvůr, Chbany, Libočany, Blšany, Blatno u Podbořan, Měcholupy.
A nepřijde Vám, že je trošku na hlavu, že takový seznam pošta nemá?
Nejde primárně o to aby se zákazník dozvěděl?
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
to je MOC: Otravu Bečvy, při níž uhynulo přes 39 tun ryb, podle rozhodnutí vsetínského okresního soudu z loňského října způsobila rožnovská společnost Energoaqua. Trest ale firmě neuložil.
Jelikož se podle soudu nepodařilo zjistit konkrétního viníka otravy, není za ni právnická osoba trestně odpovědná.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Jinými slovy.
Pokud máte ve firmě takový bordel, že se nepřijde na to, kdo je za to odpovědný, můžete si dovolit ledasco.
2 odpovědi