Byla to studentka nebo učnice ? Skutečnou truhlářkou může být jenom učnice.
Ne nemusí. Dnes jsou i obory s maturitou. Ale po pravdě nevím, jestli byla to, či to. A učni a učnice zní tak divně zastarale, tak používám slovo student i pro učně. Dokonce i školy je označují za studenty učňovských oborů. Tak nevím.
Zajímavé, jak jiný tón mají zprávy, které oznamují, že se někdo chystá napadnout Sýrii, že jedna země napadla druhou třeba v Africe, a ještě úplně jiný tón mají zprávy že NATO provedlo "intervenci" v Afganistánu, Libii, Iráku.
Ne že bych si myslel, že je jakýkoliv vpád do cizí země v pořádku, vždy je to špatně. Jen si většina lidí prostě neuvědomuje, že osobní úhel pohledu výrazně deformuje objektivitu. V každé zemi probíhá výrazná mediální kampaň a to často buď silně dezinformační, nebo prostě informace silně filtrující. A to se netýká jen zemí jako je Rusko a Turecko, ale samozřejmě i zemí v Severoatlantické alianci.
Tím chci jen říct, že je dobré mít oči otevřené, uši nastražené a mozek v plném chodu. Bohužel většině lidí na světě stačí jen palcové titulky a zprávy v masmediích aby si dělali správný světonázor.
Je potřeba si hlavně přiznat ze naše středoevropská negativistická nálada a strach z neznáma nebo neúspěchu je z 99,9% zbytečný a zničí vše hned v zárodku. A pro mnohé národy jsme v tomto divní…
Vždy a to fakt vždy je lepší něco zkusit než pak zbytek života litovat že jsem proste prip****** nebo něco nového zažít! Neúspěch je součástí života …
Čest všem odvážným!
Někdy je třeba si přiznat, že ten náš zaprděný kousek světa je prostě jedním z nejlepších kousků světa na celé zeměkouli. Projel jsem Evropu i pár dalších zemí mimo, ale na rozdíl od většiny okouzlených turistů, jsem se snažil vidět i druhou stranu věci. Všichni vidí jen ty usměvavé tváře, vstřícnost a krásné prostředí. Ale pak si promluvíte s někým, kdo tam žije a nejlépe s cizincem a zjistíte, že to je takové to pozlátko, tvář, která se nastavuje hostům. Je to jako kdybyste k někomu přišel na oslavu narozenin a usoudil z toho, že je u něj pořád veselo a baštěj se tam pořád chlebíčky. Ono když je někde tráva zelenější, tak zpravidla proto, že tam hodně prší. To ale neznamená, že někdo nemůže jinde najít štěstí, může, jen to vůbec není jednoduché, zvlášť pro někoho staršího, kdo už úplně nedokáže zapadnout.
No ona ta válka začala ještě o něco dřív, když byla pučem svržena demokraticky zvolená vláda, nebo když byla v zemi, kde velká část obyvatel mluví rusky, ruština zrušena jako úřední jazyk a bylo v ní zakázáno vyučovat. Tady si to už neumíme představit, ale představte si, že by třeba v Belgii zákonem rozhodli že se smí mluvit a učit jen holandsky, nebo ve Švýcarsku, kdyby zakázali italštinu nebo francoužštinu. Nijak s ruskem v jeho politice nesympatizuji, jen mě štve, jak si ukrajince všichni malují a přehlíží diktaturu, která tam už přes deset let panuje. O korupci ani nemluvě. Je těžké pro kohokoliv dohodnout tam mír, když se jedná o zemi, kde se dohody zásadně nedodržují. Ano, je mi sakra líto všech slušných obyvatel této země a přeji jim, aby se míru co nejdříve dočkali. Ti co jim vládnou bohužel mezi slušné lidi moc nepatří, jak dokazují obří skandály zpronevěry peněz určených na pomoc, které prosákly ven a to je jen špička ledovce.
No a u nás si stejně většina lidí bude dál myslet, že potřebujeme ještě silnější stát, stát který bude ideálně vlastnit všechny velké podniky a řídit každý aspekt našeho života. Stát který bude přerozdělovat naše vysokými daněmi vybrané peníze, těm, co je potřebují víc. Stát co bude rozhodovat, jakou máme dostat zdravotní péči a za kolik, co se máme učit ve školách, jak dlouho máme pracovat a za kolik. Prostě stát je přece boží a pašák. Ideálně by přeci měli být zaměstnanci státu všichni, tedy kromě těch, co jsou v starobním či invalidním důchodu, ve škole a na dávkách. Ostatní pěkně nahnat do zaměstnaneckých poměrů, kde za vás platí daně zaměstnavatel, pokud totiž pobíráte průměrnou mzdu, nemáte ženu ani děti a nedostáváte žádné od daně odčitatelné benefity, stojíte ho měsíčně aktuálně 58 827,85 Kč ale vám na účet přijde 33 036,80 Kč. Stát si na vás vezme jen z vaší výplaty 25 791,05. To je 43,8% z vašich peněz. Dále pak státu odvedete nějakých 2500,- na DPH, poplatcích na odpad, rádio, televizi a spotřební dani. Pokud máte nemovitost, tak i víc. Nedělejte si iluze, další daně jsou schované ve zboží, které kupujete v podobě emisních povolenek a daní ze zisku atd. Některé odhady říkají, že dospělý pracující člověk vydá ze svých příjmů přímo či nepřímo státu až 75% procent prostředků. A naše uvědomělá vláda chce problémy řešit navyšováním daní. Propustit někoho? Zjednodušit zákony? Ubrat legislativy? Nenene. A za všechno můžou živnostníci, média se mohou přetrhnout, aby z nich udělaly největší zloděje v Česku. Jak si někdo vůbec může dovolit být soběstačný?
Bojím se, že vlády EU rozhodně nebudou chtít propustit tisíce rodinných příslušníků a kamarádů nebo přestat vyplácet dotace, dávky, granty na nesmysly. Zase začnou přemýšlet, jak z toho zbytku populace, co ještě produkuje kapitál poplatky a přímými a nepřímými daněmi vytřískat vše co jim ještě zbývá nad životní minimum a jak si ukrojit víc i z toho co už lidé vlastní. Tedy proč nezavést daň z vlastnictví finanční rezervy, daň z vlastněných akcií, to by mohlo fungovat tak, že pokud ke zdaňovacímu období mají akcie vysokou hodnotu, tak by vlastník zaplatil rozdíl mezi pořizovací a nejvyšší anuální cenou akcií v daném roce, pokud by byla nižší, tak by zaplatil jen paušální daň rovnající průměru ze zisků v předchozích letech. Dál se dá zavést životní daň z existence, z dýchání vzduchu a z pobytu v dané zemi a samozřejmě daň ve výši 95% hodnoty majetku v případě emigrace. Pokud by se náhodou občan dostal pod životní minimum, tak mu stát samozřejmě "pomůže" a životní minimum dorovná. No a pokud by třeba chtěl přestat pracovat, dát výpověď a jít na pracovní úřad, tak půjde za katr, tak jak už to zařídili zatím lékařům na Slovensku. Tohle je sarkasmus, ale mám strach, že zas tak daleko od pravdy nejsem.
Na to je jediný lék, neplatit. Nechat chudobu a hlad aby problém vyřešily. Ne není mi jejich dětí líto. Ti současní byli před dvaceti lety taky dětmi, kterých bylo někomu líto a dnes jsou z nich rodiče, kteří se chovají stejně. Předtím z nich byly děti, co terorizovaly okolí. Podat ruku? Samozřejmě. Nechat si ji sežrat, ani náhodou. Za podanou ruku se má chytit a zvednout se, ne se ji snažit ohlodat na kost, v takovém případě má následovat přiměřená obrana a vyhnání. Tenhle falešný humanismus je mor, který už nás skoro zničil, život je džungle, kde přežijí silnější, tak nevím, proč se sakra za každou cenu stavíme do role těch slabších. Chceš pomoc, tak si ji zasluž, nechceš si ji zasloužit, tak táhni nebo trp hladem a zimou.
V Česku je spousta opuštěných oblastí se zemědělskou půdou. Navezl bych jim tam pluhy a pytle s osivem, nějaké nářadí do začátku a všechny dlouhodobé pobírače dávek. Pak bych celou oblast oplotlil. Za pět let bych plot otevřel a zeptal se přeživších, kdo se chce přizpůsobit a žít podle pravidel. Jenže to bychom museli žít v trochu jiném státě, kde lidé berou zodpovědnost za své životy do svých rukou a nemyslí si, že jsou věci na které mají automaticky právo.
Špatná zpráva je, že byl zákon zprasen a přijat takovým způsobem. Rozhodně se o střet zájmů jedná, stejně jako v případě vlastnictví Agrofertu a dalších společností závislých na dotacích. O tom, že jsou špatné samy dotace ani mluvit nebudu. Zákony si ale šije na míru novodobá vládnoucí šlechta, která dokáže účinně ovlivňovat veřejné mínění. A je vlastně jedno, kdo tam zrovna sedí na trůně.
Víte, drobné živnosti vynášejí svým provozovatelům odměnu vy výši běžné mzdy. Co kdyby Vám zaměstnavatel z platu strhnul náklady na to, co jste popsal a najednou měl o 3000 menší výplatu. Rozumné státy chrání ty nejmenší proti monopolním žralokům. My nadáváme na cizácké hypermarkety a současně přejeme vlastním živnostníkům, aby dostali naloženo. I proto je tolik prázdných krámů a zavřených vesnických hospod
Krásně napsáno
Zdravím, jen několik bodů.
Systém placeného školství může mít za následek, že budou studovat ti, kteří mají zájem, vytrvalost, schopnosti a peníze. Umím si představit, že na takovou školu by chodili i jedničky kteří mají bohaté a vlivné rodiče, kteří by mohli kompenzovat třeba nedostatek schopností. Každopádně u méně ekonomicky výdělečných jedinců by to mohlo znamenat dluhové peklo po studiu, což není pěkná představa. Na takové školy by se navíc nedostalo velké množství nadaných jedinců, protože by nesplňovali finanční stránku věci (ano, stipendia jsou hezká věc, ale nepokryjí velké procento jedinců).
Líbil se mi systém z knižní série Kronika královraha, univerzita byla placená, ovšem výše školného záležela na schopností jedince. Tudíž když měl někdo skvělé výsledky při zkouškách, tak měl menší školné a naopak, takový systém by mi byl sympatický u soukromých VŠ.
Druhý bod bych měl k humanitním (a asi myslíte i společenským) vědám. Já třeba studuji společenskovědní obor, takže mohu být zaujatý, ale nemyslím si, že generalizace ohledně užitečnosti oborů je k něčemu. Souhlasím, že jsou obory, u kterých mám pochybnosti, ale pak je velké množství oborů, u kterých vidím smysl a je trošku škodlivé vše házet do jednoho pytle.
Jinak bych poprosil o nějakou statistiku toho, kde končí absolventi těchto oborů, protože argumentace Mekáčem (či jiným fastfoodem) je už únavná, jestliže na podpoření nikdo nedá reálná data.
Více méně s vámi souhlasím. Já humanitární obory nepovažuji za zbytečné nebo nadbytečné. Společenské vědy beru zjednodušeně jako humanitní. Nejde o jejich neužitečnost, ale o uplatitelnost absolventů. A ta prostě není. Nic bych neměl proti, tomu, kdyby si takové vzdělání buď každý platil sám nebo si to sám doma studoval z věřejně dostupných studijních podkladů. Osobně se domnívám, že by měla existovat možnost atestace pro studenty, kteří potřebných znalostí dosáhnou samostudiem a jejich úroveň může být stejná nebo i větší jako u pravidelných studentů. Za mě je prostě špatně, když někdo pět a více let studuje vysokou školu za peníze daňových poplatníků, pak třeba i druhou a ani jednu následně neuplatní ve své práci. Potom je celá země zadlužená a hrozí zhroucení ekonomiky a v případě jednotlivých zemí i ekonomický krach. A nejsmutnější je, že máme hromadu vystudovaných ekonomických inženýrů, kteří si toho navzdory dosaženému vzdělání nejsou vědomi a bezstarostně rozhazování hájí.
Já nevím, proč se všichni myšlence soukromého školství tak brání. Já bych ho bral. Za podmínek, že osnovy nebude určovat stát. Konkurence mezi vysokými školami a vzdělání na prestižní vysoké škole podmíněné platbou a výsledky mi přijde jako systém, kde studují jen ti, kteří mají zájem a schopnosti. Státní školy bych klidně ponechal, ať mají příležitost studovat i méně majetní. Ať pak trh rozhodne o které absolventy je větší zájem. I ta soukromá škola přece může vypisovat stypendia pro obzvláště snaživé nebo nadané studenty ze státních škol.
Současný systém, kdy vysoká škola slouží jako zašívárna těch, co si zadarmo chtějí "prodloužit mládí" mi přijde jako mnohem větší zvrácenost. Samozřejmě je i na státních školách dostatek studentů, kteří se snaží a pak je o ně zájem.
Hodně jich ale studuje tzv. humanitární obory jen kvůli "razítku" nebo protože ještě zbylo pár HR manažerů, kteří na titul slyší a zajímá je víc, než schopnosti. A hlavně pak mají šanci ve státní správě, neziskovkách či opět jako učitelé na středních a vysokých školách, tedy vše státem financované sektrory. A požadavky na obsazení těchto pozic často stát nastavil právě tak, aby obhájil existenci vysokých škol, ne že by bylo vysokoškolské vzdělání potřeba nebo dokonce, že by potřeba samotné tyto pracovní pozice. Především, jsou tyto státní indoktrinační tábory ale určeny mladým lidem s konexemi, kteřá již mají místo předem domluveno. Ti ostatní studují tzv. protože je téma zajímá a pak šťastnějíší končí v kancelářích, ostatní v rychlém občerstvení atd. Nevím, proč to máme z daní platit.
2
Sledujících
0
Sleduje
2
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Ne! To není možné! 😨😨😨