Letos jsem absolvoval cestu autem do Chorvatska - stejně tak jako statisíce dalších dovolenkářů. Za dálniční poplatky jsem během týdne zaplatil tolik, kolik stojí roční známka v ČR. Diskusi o zvýšení ceny dálniční známky tak beru jako důkaz, že spousta Čechů musí naříkat a nadávat za každou cenu, jen aby si zřejmě hýčkali své ego a mohli ukázat, jak to "tomu prolhanému ministrovi" zase natřeli. A ještě drobný dodatek pro srovnání - slovenský předseda Fico ( zde v ČR mnohdy dávaný těmi skuhrali za příklad státníka) zvedl pro příští rok cenu dálniční známky skoro na dvojnásobek. Bude stát po přepočtu tolik co v ČR, jen ta síť je poloviční a v horším stavu.
Prosím autora článku o opravu jednotek nalezených mikroplastů , uvedená čísla jsou nereálná . Např. 3 000 mikrogramů jsou 3 gramy, tedy není možné aby byly 3 gramy plastů na 1 gram tkáně mozku . Děkuji.
Autor článku to má správně, jednotky si bohužel pletete Vy. Tedy jeden mikrogram je jedna miliontina gramu. Pokud hovoříme o tisícině gramu, používáme výraz jeden miligram. To jen na vysvětlenou. :-)
až vy uklouznete na chodníku a zlámete si nohu, tak byste si to měl také uhradit, neboť jste nepřizpůsobil chůzi povaze terénu a vlastním chodeckým schopnostem. OK?
Vaše srovnání nedává smysl. Zcela opomíjíte to, že tomu hochovi bylo teprve 16 let. A že se vědomě vydal dělat něco, co vůbec dělat nesměl a ještě k tomu přizval další dvě osoby. Tedy žádná nešťastná náhoda nebo přecenění schopností, ale úmyslné nezákonné jednání. A to je myslím velký rozdíl. Proto by také za to měl nést veškeré následky v plné míře.
Již hodně dlouho v diskusích pod různými krimi zprávami čtu příspěvky diskutujících, kteří ve většinou předhání v tom, aby vyjádřili své přání co nejtvrdšího trestu pro nějakého pachatele. Je zřejmé, že stát je rád vyslyší a toto je pak důsledek . Nezbývá než říci - houšť a větší kapky. Chtěli jste to, máte to. Navrhl bych pokuty ještě minimálně desetinásobně zvýšit a přidat i další sankce. Ať si to Ti, co po tom volali, pořádně užijí.
Nechme na chvíli stranou Ukrajinu a Rusko a podívejme s pohledem autora na události již historické. To by vypadalo asi takto: "Není možné otevírat druhou frontu a nahnat tak do válečného šílenství další miliony lidí, způsobit smrt statisíců. Je potřeba jednat, sednout si s Hitlerem k jednomu stolu a jednat o míru. Koncentrační tábory jsou jistě ošklivá věc, ale my silné Německo potřebujeme, bez něj nebude fungování Evropy možné. Neradujme se ze smrti členů SS, nevyzývejme k boji."
Záměna současnosti za historii tak myslím jasně ukazuje, jak chybný je úsudek autorův. Připosranost nikdy k ničemu dobrému nevedla. Zlo je třeba jasně pojmenovat a zničit. Cokoliv jiného se nám v budoucnu krutě vymstí.
On je prostě rozdíl mezi kolem a koloběžkou. A dopravní značení se tomu bude muset přizpůsobit.
Cyklisti jsou často líní šlapat a hned zase brzdit, a tak často jedou jen rychlým krokem. Oproti tomu koloběžkáři střídají jízdu krokem v problematických úsecích s plnou rychlostí kola na rovných úsecích (ze zákona to všechno má omezovač na 25km/h).
Vrazit za rovný hladký úsek neoznačené zúžení z široké cyklostezky na poloviční chodník a ještě tam narvat strom a popelnici, to je prostě vražda.
Dopravní značky se u nás umísťují vpravo ve směru jízdy. Dle značky je tedy jasné, že paní vjela na společnou stezku pro chodce a cyklisty, která tam právě začíná a ke střetu došlo za ní. .Při jízdě po této stezce musí někdo kdo jede na koloběžce dávat přednost chodcům a cyklistům, zároveň nesmí jet rychleji, než je rychlost chůze - viz paragraf 60 a zákona o silničním provozu. Jejich vina je tedy zřejmá.
Cyklistka měla jet ve vozovce, cyklostezka začíná právě u toho stromu. Tím, že jela po chodníku se na začátku cyklostezky dostala do její levé strany. Je to vina cyklistky.
Dopravní značky se u nás umísťují vpravo ve směru jízdy. Dle značky je tedy jasné, že paní vjela na společnou stezku pro chodce a cyklisty, nejela tedy po chodníku. Při jízdě po této stezce musí někdo kdo jede na koloběžce dávat přednost chodcům a cyklistům, zároveň nesmí jet rychleji, než je rychlost chůze - viz paragraf 60 a zákona o silničním provozu. Jejich vina je tedy zřejmá. Jak ale sleduji diskusi tady, většina diskutujících nemá o pravidlech pohybu na těchto stezkách ani ponětí a pokud na ně vyrazí, tak bude těchto nehod určitě ještě více.
Co zde vámi vypsané má společného s tím, že paní na kole vjela výrazně do levé části chodníku a srazila dívky ? Kdyby je srazil třeba neuvázaný pes, tak podle vás by za to také mohly ty dívky.
Pokutu by měly dostat všechny a cyklistka ještě za sražení, případně nahradit ošetření a vzniklou škodu.
Zákon říká, že chodník je vyhrazen výlučně k pohybu chodců. To znamená, že jízda na kole je po něm obecně zakázaná. Existují ovšem úseky, ve kterých je pohyb cyklistů po chodníku povolen dodatkovou tabulkou „Stezka pro chodce s povoleným vjezdem kol“
Koloběžka a tím spíše elektrokoloběžka na chodník z hlediska pravidel silničního provozu nepatří a její řidič musí zůstat na silnici nebo na stezce pro cyklisty. Pokuta až 2 000.
Bohužel špatně koukáte. Na videu je jasně vidět dopravní značka C 9a -Stezka pro chodce a cyklisty společná, kterou paní na kole míjí. Nejedná se tedy o jízdu po chodníku, ale právě po této stezce a to má pravidla, na něž jsem ve svém příspěvku upozornil. Ostatně o nehodě na cyklostezce hovoří i článek.
Zvednutí cen je nepříjemné, ale: Při spotřebě cca 30 -40l /100km, znamená zvýšená cena nafty vyšší náklady na 1 km cca 2 - 2,50 Kč. Cena dopravy , kterou dopravci účtují je 30 Kč/km a výše. Pokud zvýšení nákladů cca 0 10% znamená ohrožení firmy, jak mnozí tvrdí, tak vidím problém úplně jinde než jen v ceně nafty. Ale samozřejmě je jednoduchý začít křičet , svádět všechno na vládu a domáhat se dotací.
Když vysílá Prima kriminálku, kde je v hlavní roli duch, tak se nikdo nediví a reálný předobrazy nehledá. Ale natočí se krimi s inspirací podle starých případů a všichni hned do všeho šťourají a chtěli by z toho mít do puntíku přesný dokument. Myslím, že v tomto případě je prostě problém v inteligenci lidí, kteří na to koukají a nedokáží rozlišit pro zábavu točený seriál a realitu. A jak vidno, hloupých se najde stále dost.
Kdo si myslí,že Švarcsystem skončil je naivní. Jen se to za Kalouska vytunilo zavedením agentur.Zaměstnávají především cizince,neplatí za ně soc.a zdravotní pojištění,vystavují za DPH falešné faktury a státu utíkají miliardy.Tady jsou miliardy,které hledáte pane Fialo a vládo. Jenže to by jste na zrušení museli mít koule,protože by jste šlápli na kuří oko velkým firmám včetně automobilek.Zdá se,že peníze napotřebujete,že?
Pracuji pro personální agenturu. Cizinci mají povolení od úřadu práce a cizinecké policie, všechny odvody se platí, každou chvíli kontrola z inspektorátu. Odvody DPH každý měsíc pěkně mastné do kasičky státu. Se svými názory jste tak 20 let pozadu. Ale je jednoduché o věci hovno vědět a jen nadávat.
Nechci křivdit ani dotyčným dámám, ani p. Trávničkovi, ale dokud si nepřečtu, že takto po letech vystoupila paní A. a označila svého dosud souseda B. nebo třídního učitele C., tak se mi tomu příliš věřit nechce. Vždy jen proti známým lidem. To ostatní jsou tak slušní? Nevěřím a proto ve mě tyto kauzy důvěru o své pravdivosti nevyvolávají.
Čl. 31 Listiny základních práv a svobod
Každý má právo na ochranu zdraví. Občané mají na základě veřejného pojištění právo na bezplatnou zdravotní péči a na zdravotní pomůcky za podmínek, které stanoví zákon.
Jsou tyto věci co požadují lékaři ustanoveny zákonem? Pokud ne, porušují nejzákladnější práva a orgány k tomu určené mají ihned konat.
Myslím, že kompetenční žaloba je nutná, aby se vyjasnila pravidla. Nejde totiž jen o jednoho ministra. Pokud by byl prezident v právu a mohl takto postupovat, mohl by u libovolného ministerstva fakticky zablokovat jmenování kohokoliv mimo svého kandidáta, kterého tam chce mít. Vláda by pak fakticky vznikala tak, že premiér by dal návrh, prezident vyškrtal ministerstva, které chce obsadit on a dopsal tam jména svých favoritů s tím, že jiná neschválí. Volby by pak ztratili smysl.
Já jen doufám, že tak jak všichni pečlivě sledují Janouška, budou sledovat i všechny ostatní vězně, kteří mají nějaký odklad. A že si pořádně posvítí na výkon trestu každého kdo zranil či zabil při dopravní nehodě a budou nás o tom podrobně, včetně fotodokumentace informovat. Protože všem by se mělo měřit stejně, ne? Nebo měl jen další hon na Janouška zase jen odvést pozornost od skutečných problémů v této zemi?
Je zcela zbytečné se tím zabývat. V době dnešních technologií je jakési rozdělování procent směšné. Není nic jednoduššího než spustit další satelit a vysílat tam evropskou tvorbu tzv. malých kinematografií od rána do rána pro ty, co budou chtít koukat. Nebo si ten satelit spustí Britové jenom s vlastní tvorbou. Prostě jakákoliv administrativa tu bude jen k tomu, aby se tím uživilo dalších pár úředníků. rRealita je už dávno jinde.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
V roce 2000 44.828 policistů a 391.469 trestných činů. V roce 2020 40.228 policistů a 165.525 trestných činů. Kriminalita klesá , policistů máme zhruba stále stejně. K tomu za ty roky se zlepšila technika, vybavení, atd. Mimo to máme desetitisíce přislušníků městských a obecních policií (jen v Praze jich je 2500). K tomu ještě cca 10 tisíc zaměstnanců vězeňské služby. Všichni naříkají že jich je málo, přitom je zřejmé, že počtem lidí v represivních složkách jsme policejní stát. Redukce je více než nutná na všech úrovních. Mám však obavy,že v této zemi není žádný politik, ať již vládní nebo opoziční, který by měl odvahu toto řešit.
2 odpovědi