První rok druhého dítěte mám v mlze, byla ze mě chodící zombie, co spala tři hodiny denně a ještě ne v kuse. Mělo na to vliv kojení? Mělo. Kdybych nekojila, strčím občas mimino na půl dne na hlídání i s flaškou a vyspím se. Takhle jsem s ním musela být nonstop. Dodnes nechápu, jak jsem to zvládla s dvěma dětmi a nezhroutila se. I gestapo používalo spánkovou deprivaci jako součást mučení…
Kastrovat všechny kočky? Domýšlí někdo kam to povede? Do pár let by zcela vymizela obyčejná vesnická kočka a zůstaly by jen šlechtěné kočky, u kterých by se cena vyšplhala závratně vysoko a vesnice by sežraly myši. Ty kočky tam prostě patří a tohle je nesmyslné opatření. Problém je potřeba řešit jinak. Dnes je největší problém, že obce toulavé kočky neřeší, vše je jen na dobrovolnících. Pokud by se důsledně kastrovaly toulavky a postupně by zcela vymizely, tak občasný vrh koťat u majitelů, kteří se o ně postarají nebude takový problém. Navíc už odchází generace, pro kterou bylo normální koťata zabíjet a různě se jich zbavovat, většina majitelů má kočky vykastrované.
Silné děti? Spíš bezohledné. Děti se od mala mají učit solidaritě. Prosba o podání kapesníku není rozkazem k práci, ale prosbou momentálně znevýhodněné osoby o pomoc. Bezohledný člověk možná není zatížený pomocí druhým, ale taky nemůže pomoc a solidaritu očekávat. Ty děti bohužel jednou v životě hodně narazí a možná to autorka pozná dřív, než jí to bude milé.
Ten ekonomický nesmysl mě vcelku rozsekal..... Mám dvě děti. Náš bazén je využívaný celou letní sezónu, děti jsou v něm schopné trávit deset hodin denně. Když si spočítám kolik by mě stálo každodenní dojíždění na městský bazén, vstupné a nějaká ta nezbytná dobrota, tak náš bazén je velmi úsporná varianta....
Když jdu v obchodě nebo mhd, matka má kočár postavený uprostřed cesty a sama je otočená na druhou stranu nebo nos zabořený v mobilu, tak prostě nepředpokládám, že by jí na tom pokladu extra záleželo, a já fakt nechci trávit čas čekáním až se probere z letargie, tak jí ten kočár prostě posunu…. Je-li matka na kočár a potomka extraháklivá, nechť mu věnuje nonstop pozornost a z cesty ostatním uhýbá automaticky.
Co je na novém nastavení rodičovského příspěvku tak super? Sice dostanou pade navíc, ale jen do tří let věku dítěte a kdo v posledních letech malé dítě měl, ví moc dobře, že umístit ho ode dne třetích narozenin do školky, je skoro zázrak. Mnoho matek zachránila možnost být doma až do čtyř let nebo jen do doby než dítě školka vzala. Ne kvůli lenosti, ale protože neměly jinou možnost. Školky jsou přetížené, jesle a dětské skupiny jsou málokde a navíc tak drahé, že tam člověk stejně nechá víc než půl výplaty. A že by se za tři roky povedlo radikálně navýšit množství školek, tomu prostě nevěřím. Raději míň a déle.
Autorka buď strávila stovky a stovky hodin na maminkovských webech nebo ten článek někde obšlehla. Jednak je podobná mluva hudbou dost vzdálené minulosti a druhak musím říct, že ani jako dlouholetá členka jistého profláklého webu tyto výrazy neznám. Ano, před lety vyšlo několik podobných skečů, ale dnes už je to spíš trapné.
Pokladní měla štěstí, že to její hraní na hrdinku všichni přežili. Kvůli pár tisícovkám ohrozila životy lidí okolo. Mohla snad vědět, jestli ten lupič není ozbrojený, skutečně u sebe nemá bombu a ve stresu ji neodpálí? Že nemá poblíž komplice? Věděla houby. Životy lidí mají vždy přednost před penězi a ona tuhle zásadu porušila. Celý špatně……
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Humor je fajn, mnohdy opravdu pomůže, ale lékař musí být zároveň velký diplomat a skvělý psycholog, aby odhadl, kdy a komu. Špatně použitý fórek může způsobit hluboké trauma. Zažila jsem v životě obojí, jak lékaře, který mi svým humorem pomohl, tak i takového, kterého jsem měla chuť kopnout do riti. Jsem ráda, že v nejhorších chvílích jsem měla vedle sebe lékaře, co si vtipkování odpustili, ale zároveň dokázali být hluboce lidští. Při sdělování diagnózy vysokého tlaku, ať si lékař klidně vtipkuje, ale jsou diagnózy, kam to rozhodně nepatří nebo až poté, co s tím pacient začne sám.