SW. Zpočátku chybějící propojení na katastr, či registry, absence šablon (obojí funkční až později), nemožnost zastupitelnosti atd. Věrohodný popis stavu byl popsán třeba v dopise ČKA Odkaz
Děkuji za zaslání linku.
Jsem makléřka, nikdo mi nikdy nic nedal, přesto jsem dokázala mnohem více než Vy, ale z Vašich komentářů je mi na nic. Mě to stálo život bez dítěte a zdraví, což není dobrá cesta. Ta doba, kdy jste Vy uskromňovala je dávno pryč.. Zkuste to říci mladému člověku do očí. Nebo raději ne, došlo by k násilí.
Poněkud zvláštní komentář...
S výrokem, že bez podpory rodiny je našetření 380 tis nereálné nesouhlasím. Spíše je to o odříkání a to někdy brutálním. Z vlastní zkušenosti. Při škole jsem pracovala, známému jsem ještě dělala účetnictví. Několik let jsem měla tři zaměstnání. Od 18ti jsem měla založené stavební spoření. Na svůj první byt rok po škole (rok jsem využila k šetření) jsem si vzala hypotéku (sazba okolo 5%). Byt jsem pronajala a sama jsem dál bydlela na ubytovně ve dvou v pokojíku. Hypotéku jsem docela rychle splácela a tak jsem koupila ještě jeden a dopřála si luxus soukromého pokoje ve sdíleném bytě. Nějaké kávičky nebo dovolené nepřicházeli v úvahu. Prostě vše jsem podřídila touze mít splacený byt. Takhle jsem to dělala do 30ti. Potom jsem se do jednoho bytu nastěhovala, druhý dál pronajímala. Pak nastala situace, že jsem se rázem ocitla jako samoživitelka hned po narození dítěte, takže návrat do práce do 6 měsíců a opět uskromňování. Rodiče už jsem několik let neměla. Ve 40ti jsem si konečně začla dopřávat a najednou okolí, začalo závidět, kde na to bere samoživitelka. Jde to, ale málokdo to dá.
Z mého profesního pohledu si zasloužíte respekt..
U těchto úvěrů hrají největší roli emoce a nikoliv racionální přístup. V drtivé většině by mnozí žadatelé zjednodušeně řečeno neprošli před žádostí o úvěr psychologickým testem způsobilosti. Přirovnal bych to k podobné absenci racionálního uvažování, jako když se někdo stane obětí kyberzločinu.. Lékař na zahraniční misi, apod.
Jako poradce bych měl 2 dotazy: 1) Závazek který splácí, je nějaký úvěr? (pokud ano, podíval bych se na možnost tzv. "rozmělnění" v čase - dle úrokové sazby a doby splácení). 2) Pokud možno významným způsobem posílit finanční gramotnost z důvodu prevence před opakováním podobných chyb, jaké se učinily v minulosti.
Jak to myslíte? 🙂 Provizně placené finanční poradenství není práce zdarma, je dokonce velmi dobře hodnocené. Jste placený institucemi za sjednávání produktů a některé obchody se dotáhnou až do konce a některé ne a to k této profesi patří. Pokud chcete dělat práci zdarma a mít také kurz, kde můžete předat zkušenosti vás a jiných odborníků, můžete dělat totéž - 1 rok 4-6 hodin denně po práci lidem na internetu opravdu pomáhat zdarma bez nároku na honorář a provizi. Kromě spousty času a investic do kurzů a mentoringů na sociální sítě vás to nebude nic víc stát 🙂 Finanční vzdělání je stále potřeba, tak přeji hodně štěstí 🙂
No myslel jsem to přesně tak, jak jsem to napsal. Také jsem x let předával své zkušenosti zcela zdarma, proto jsem také napsal, že jsem byl velmi levný. A od jisté doby i já začínám své zkušenosti "neprovizně" monetizovat.. Je to přirozený vývoj.. :)
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
I takoví lidé mají volební právo..