Neoddiskutovatelný fakt je ten, že se stále rozevírají nůžky mezi bohatými a chudými. Střední třída mizí. Ze 2-3 se stane vyšší třída a ze zbytků se stává chudina závislá na sociálních dávkách. Bohatí více bohatnou a chudí jsou ještě více chudší + se k nim připojuje neustále chudnoucí a slábnoucí střední třída, na které se stát často zahojuje nejvíce v poměru k příjmům a k tomu, že tito lidé nejsou bohatí, sotva vyjdou s penězi a zároveň nesplňují kritéria na státní pomoc.
Ano, silná střední třída je to nejlepší pro celou společnost, dlouhodobě se to dařilo Němcům. Ale určitě k tomu patří i to, co velmi dobře napsal p. Hansen minutu před Vámi.
Ne nadarmo se říkà: Kdo naříká - tomu ubrat! 😉
Lidé vlastní milionové nemovitosti, 2 auta v rodině nejsou žádnou výjimkou, stejně jako 2 dovolené za rok, ale čecháček bude pořád naříkat jak bídně se mu žije a vinit z toho bude samozřejmě nenáviděnou vládu Petra Fialy.
Značné množství voličů si totiž myslí, že má právo mít se líp a vláda je povinna se o postarat, aby se čecháčkovi lépe žilo.
Tito voliči mají stát za zaopatřovací ústav a to, že se sami mají přičinil, aby se jim lépe žilo - tak to je nenapadne ano nàhodou.
Jednodušší je s nataženou rukou požadovat: Státe dej!
Lépe bych to nenapsal..
Manuál potřebuji na opravu auta a ne na krásné zážitky ve vztahu, protože očekávání obou partnerů jsou o touhách, milých pocitech a společné cestě.
Ještě po sedmdesáti zažívám spoustu nového a krásného. Vždy je třeba jít cestou zažitých rituálů i pestrých pokusů a omylů. Nuda, šeď, nátlak je velké nebezpečí. Neexistují dva stejní partneři a stejná řešení
Krásná slova..👍
Za socialismu se držely i ty nejhorší špelunky, bufety na nádražích a menší hospůdky na vesnicích.
Zčásti byly pod různými podniky restaurací a jídelen, družstevní a pod.
Jedno však měly společné.
Provozovatel pracoval tak, aby něco odvedl organizaci, tedy státu, ale tyto hlavně okrádal tím, že nakupoval vlastní zboží a to potom realizoval ve státním zařízení.
Nájem, energie, platy šly ze státního a zisk z tzv. vnášení zboží šel do kapsy hospodským.
Ti se pak řadili mezi řezníky, zelináře a další, kteří se vezli na úkor státu.
Dnes jedou na sebe a také musí vše sami platit. A to už umí málokdo.
Proto čest těm, u kterých se dobře najíte a v klidu posedíte, za rozumné peníze.
A ti přežijí. Držím palce.
Krásný názor!! Pracoval jsem v gastronomii celý život, v obou systémech, včetně 12. let podnikání. To “síto” je důležité, dobrým držíme palce.
Tak, teď uvidíte, ty nadávky a stížnosti....na tento článek 😄 Opravdu někdy žasnu. Mám " v přátelích" na Facebooku hodně lidí u kterých nějak nechápu, co se v nich odehrává. Neustále zveřejňují příspěvky z dovolených, pořízených nových aut, fotky z rodinných bazénů, z wellnes center, drahých výletů, restaurací...a občas přidají příspěvek typu...za komunistů bylo líp 😄, nebo nadávky, jak se jim žije špatně. Možná je to třeba pochopit tak, že nemít nic je lepší... k tomu ale není moc těžké se dopracovat. Na stranu druhou, kapitalismus je tak trochu postaven na nespokojenosti. Posouvá to dál, pokud k tomu člověk přistoupí správným způsobem. Totiž, že za případný úspěch, nebo neúspěch můžeme sami. Češi obvykle hledají viníka jinde, než u sebe. Některé jižní národy Evropy, původní EU jsme už v životní úrovni předběhli, přesto jsme nespokojeni. Je třeba si v hlavě srovnat hodnoty. Pro jih je typická spokojenost se životem v tom, jak život prožijí, na úplně tak, kolik toho mají. V kapitalismu asi nebudou žádní tahouni, ale určitě budou spokojenější. Čech bude neustále nadávat, nadával za komunistů (potichu) , nadává teď (nahlas) a bude nadávat i kdyby tady byli ti pověstní mimozemšťané. Někdy si říkám, že pro Evropu je dobře, že je nás jen 10 milionů.
Krásně jste to napsal a já bych jen dodal, že bych všechny mlaďochy povinně poslal aspoň na 1 rok dělat na západ, aby zjistili, že všude je chleba o dvou kůrkách a je na něj potřeba makat a ne fňukat...
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
A to my raději vyvěsíme nad přepážku úřadu ceduli "Only cash" 🙂