To je zase článek 😀 Za prvé je přeci naprosto jasné, že když byla daň z nemovitostí desetiletí stejná a najednou se "zdraží" někomu i o násobky!!!, tak se to asi nesetká s velkým pochopením.
Za druhé daň z nějaké činnosti (práce, podnikání...) je racionálně pochopitelnější, než daň za něco, co je v osobním vlastnictví a neslouží to k žádné výdělečné činnosti, jako například byt nebo rodinný dům. Takže dle mého názoru je hněv lidí racionálnější než celý tento článek.
Nedávno jsem prováděl v jiné nemocnici revizi elektrické instalace. Zachraňoval jsem termíny, kteří jiní prokaučovali, bylo to náročné, vlastní rodině jsem tím pokazil vánoce a konec roku. Říkal jsem si - nemocnice je důležité zařízení, rád pomohu, také mi tam mnohokráte úžasní lidé pomohli. Když jsem po revizi oznámil, jaké mají v elektroinstalaci závažné závady a že je nutno je odstranit, nedostal jsem pochvalu, že jsem na to přišel a upozornil včas, než se něco mohlo stát. Spíše jsem byl chápaný jako potížista, který dělá problémy. Mrzelo mě to. Možná měli v Mostě vztah k revizním technikům podobný? Cíle přitom máme stejné: ochrana lidských životů. Držím palce, ať vše dobře dopadne!
Krásný článek, děkuji za něj 🙏🏻 Při zkoumání světa jsem se zaměřil, mimo jiné, na rozlišování, co "je" a co vymyslel člověk. To co "je" totiž obecně platí, jakožto součást jsoucna, vesmíru, fyzikálních zákonů. Takže například 1+1=2. Platilo to před lidstvem, platí to v celém vesmíru a platit to bude i po lidstvu. To je matematika. Naopak gramatika, je 100% lidský konstrukt, který nemá s realitou, vesmírem ani s jakýmkoli fyzikálním zákonem nic společného. Navíc je to konstrukt, který se časem mění, podle... podle toho jak se zrovna chce. Drtivá většina společností tohoto rozlišování není schopna (nebo schopná?) a to je jeden z důvodu jejího současného (po/z)matení.
Jak je hezky vidět v této diskusi, chřipečkáři a popírači pandemie popřou cokoli, hlavně aby nemuseli uznat jak strašně se spletli. Popřeli by počet obětí i kdyby jim to číslo vyrostlo na nose uprostřed mezi očima. Děkujeme tedy za skvělou přehlídku tvrdohlavosti. Jinak si myslím, že nadúmrtí způsobená nedostatkem zdravotní péče vlivem kolapsu nemocnic a fungování společnosti, se mohou docela dobře k této pandemii přičíst. Čím více bude na zemi lidstva, tím více bude vše propojené se vším a v případě jakékoli katastrofy bude takových úmrtí na vedlejší následky stále více. S tím je dobré počítat.
Tady vůbec nejde o tanec, ani o Maory, ani o nějaké tanečnice přeci 🙂
Tady jde o to, že internet vytvořil jeden sociální prostor, pro všechny lidi z celého světa. Díky internetu a jeho možnostem se potkává to, co se dříve potkat nemohlo. No a je z toho občas mela 😃 a bude "hůř" 🙂 novináři budou mít témata a hejtři příležitosti 😊
Podle článku jsou vědci velmi hloupí, když je překvapilo to, co je jasné. Tedy že hlavní platový odpad jsou třeba lahve od nápojů. Stačí se podívat na záběry z mořských pláži napříč svetem. Tak samozřejmě ono to bude trošku jinak, novináři rádi manipulují se zájmem čitatelů nadpisem "toho a toho překvapilo" případně velmi překvapilo, či dokonce šokovalo. To článku zajistí onu chtěnou pozornost. No a protože se v Česku výrazně rozjel byznys "jídlo sebou" hodí se toto slovní spojení použít, protože čtenáři v hlavě vyskočí asociace. Soudruzi kdysi manipulovali jen se svými ideemi, dnes novináři manipulují se vším, i s dobře známým plastovým odpadem, který je VELICE DOBŘE ZNÁMÝ PROBLÉM. Pokud někomu známý není, nebo dokonce překvapil, tak nejspíš zrovna přeletěl z Marsu.
Inflace je mnohem větší, než se oficiálně udává. Skutečná inflace by se ukázala tehdy, kdy se uvažovalo, že výrobky ve spotřebním koši, jako jsou lednice pračky nebo i auta atp. mají životnost asi tak 25% životnosti, než před lety. Reálná inflace v Česku je možná k deseti procentům a ne ty směšné nesmysly kolem 2%, které plodí statistický úřad na objednávku politiků.
Ach ta realita 🙂
Jen doplním k článku, i když se to může jevit jako klišé - hlavní zdroj zkresleného vnímání reality je nedostatek lásky. Chápu, že pro vědecké pohledy je asi těžce pochopitelné 😁 no je to docela prosté: čím více se člověk cítí pod tlakem, utiskovaný, nesvobodný, v nepohodě... tím více tíhne ke své pravdě. A naopak - čím více je člověk v pohodě, nad věcí, svobodný, v lásce 🙂 tím více je s volný a ochotný vnímat a chápat jiné pravdy, jiné pohledy.
Pak ještě dodám - vše co člověk dělá, je určitá forma tréninku. Vždy a pořád. Pokud se člověk nalézá celý den ve stresující těžké práci, během let to významně ovlivní celou jeho osobnost i jeho schopnost vnímat "jiné" reality.
Takže nestačí si to co je v článku tak hezky popsáno pochopit, nestačí si to uvědomovat. Je nutné svobodně a v lásce žít a pak to funguje samo, ne jako promyšlený chtěný kalkul 🍀
A kdo že jsou ti bankéři? Jo jasně! To jsou ti, co rozpůjčovali lidem peníze. A proč pořád mluví o inflaci? Protože je špatná pro ekonomiku? Ne. Protože je špatná pro lidi? Ne. No jasně už vím! Když bude každý rok inflace, tak bude klesat hodnota těch pujcek a jejich zisky.... Nenechte si nakukat, že je inflace špatně. Ve společnosti, kde mají všichni dluhy, je jen dobře 🙂 inflace bude snižovat cenu koruny, platy porostou ... a starý dluh tím naopak ztrácí na hodnotě 👍🙂
Celý život nepiju, je mi 47, nejím žádné prášky a jsem zdravý jako řípa. Když říkám že nepiju, tak tom myslím že nepiju vubec. nikdy jsem nebyl opilý a nijak mi to nevhybí. V chlastově ČR jsem neco jako UFO 😀 Vždycky si vzpomínám na kamarády, jak mi v 18 letech vykládali, jak že je to pívo a víno zdravé... a že když to nebudu pít, že si zkazit žaludek a já nevím co 😀 No když je dnes potkávám, jsou k nepoznání: pivní pupky, odulé tváře, takoví strécové před důchodem co se valí světem 😀 Já si připadám pořád jako kluk, užívám si života legrace sport a zdraví. Tak na zdraví! 🙂👍
Stojí za připomenutí, že ve druhé světové válce svět nevěděl k čemu jsou a co se děje v koncentračních táborech. Do některých dokonce chodil na "kontroly" červený kříž. Takže je hezké že se provádí kontroly, jak to tam v těch čínských fabrikách je, ale je jisté že pokud se tam děje něco nehezkého, není žádná šance že by se na to oficiální cestou přišlo.
Kdyby z vězení propustili člověka, který nikdy v životě neviděl internet, nejspíš by se zeptal, co je to za pitomost a že to jen zbytečně spotřebovává energii, že to nemůže mít žádnou budoucnost a stejně to brzy zanikne.
Když z vězení centrálně vlastněných financí (koruny které máte v peněžence nejsou vaše, jsou státu, potažmo centrální banky a ta si s nimi může dělat co chce) lidé koukají na neřízené nevlastněné neregulované neplánované svobodné "cosi", reagují samozřejmě úplně stejně. A ještě si přitom myslí, jak jsou chytří i když ve skutečnosti nechápou vůbec nic. 🙂
Dvě třetiny? To je prd. Tohle je mnohem lepší: cca 90% řidičů neumí jezdit po dálnici. Když totiž předjíždí, ( a s velkou pravděpodobností to děláš blbě i ty) zařadí se těsně před vůz, který předjeli. Teď kdy bylo cestování mezi okresy a kraji uzavřené, stejně na prázdných dálnicích s dostatkem prostoru naprostá většina řidičů takhle blbě předjíždí: Předjede a ihned se znovu zařadí, přímo před čumák. Přikládám tohle chování ani ne nějaké neomalenosti, ale připosranosti jet v rychlém pruhu o něco déle a zařadit se o něco později. Je to zřejmě následek chování jiných agresivních řidičů, kteří najíždějí pomalejším řidičům na zadek. Mnoho řidičů už má proto strach, být v rychlém pruhu. Na tohle by se měla zaměřit policie a velmi tvrdě, desítkami tisíc alespoň, to pokutovat.
Jj, až na to, že k ezoterice tíhnou právě ti chudí, ve společnosti neúspěšní, kteří prostě v civilizaci nezvládají fungovat, právě proto si hledají jiné cesty, jiné způsoby jak žít. Neříkám že nějak špatní. Obvykle jsou to lidé nedprůmerně citliví, pro které je civilizace moc tvrdá, racionální, nebo rychlá. Tito lidé tuší, že něco je špatně, proto vymýšlejí různé ezobláboly a bohužel oni to odnášejí nejvíc.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Nevím jak je na tom ekonomicky obyvatelstvo Aše, ale když občas jezdím v příhraničních oblastech na severu Čech, u bývalého východního Německa a Polska, vždycky si říkám, jak děsivě je místní kraj zmrzačený hranicemi. Silnice jak pro skřítky, vesničky plné zchátralých domků, služby žádné... Obávám se, že takové daňové zvýhodnění by potřebovala půlka příhraničí v Česku a aby to mělo smysl, ne na deset ale tak na padesát let, což je samozřejmě naprosto neprůchodné. Z mnoha důvodů. Jedním z nich je stará dobrá socialistická závist v Česku. Být Ašanem spíše bych se možná zajímal, jestli EU nemá nějaké dotační programy pro příhraničí. Vím že Německo takové dost štědré dotace má, ale nevím zda jsou z EU nebo za si to platí sami.
1 odpověď