To jsou sice krááásné kupecké počty, ale furt zaostáváme za Německem v HDP na člověka v paritě kupní síly [cca 58000dolarů (Německo) a 46000(Česko)]/[rok]. To je 12000 dolarů/rok. Mezinárodní dolar má hodnotu cca 23 Kč. Což by bylo, jestli se nepletu, 276000 Kč/rok. Měsíčně tedy jsme o 23000 Kč chudší na obyvatele než Němci. Před 35 lety jsme byli na cca 65% Německa a teď jsme na cca 79%. Ročně se mu ovšem vzdalujeme. U Němců byl nárůst HDP 1112 dolarů za rok, u nás 942 (35 let) Zatím jsem ztráceli na Německo 169 dolarů ročně. Nevím, jak a čím chce tato vláda Německo dohnat a předehnat. Možná, že mi někdo poradí.
Vsadím se o jedno malé pivo, že Čechů, kteří nevěří válce, pohlížejí na svět ruskýma očima a dokonce fandí Rusům, je zanedbatelné minimum. Ale je spousta Čechů, kteří jsou v legitimní a legální opozici proti současné vládě ČR, nesouhlasí s postupy EU a USA a jsou přesvědčeni, že kořeny této nesmyslné války jsou jinde a hlouběji než jim předkládá mainstream a politici.
2
Sledujících
0
Sleduje
2
Sledujících
0
Sleduje
V roce 1972 se v Sušici z politických důvodů sundávala pamětní deska osvobození města 4. pancéřovou divizí, které velel gen. Patton. Údajně kvůli válce USA ve Vietnamu. Tu desku si ještě pamatuji z roku 1971, kdy jsem tam byl naposledy.
Já bych byl s odstraňováním obdobných proruských památek velmi opatrný. Čeští muži k porážce Německa přispěli v porovnání s Američany, Brity, Rusy velmi málo. Ruský národ zaplatil mnohem víc. Ruští vojáci nesli největší tíhu války a bez nich by nepochybně nebylo Německo poraženo. Pomník bych tam nechal jako památku ruských vojáků, kteří padli ve válce s naším nepřítelem - třeba s příslušným textem.
Pomníky mají jednu podezřelou vlastnost. Ač neživé artefakty, vracejí se jako tažní ptáci. Nedávno mariánský sloup na Staromáku, na řadě je Radecký na Malostranském náměstí. Na pomnících z rakousko-pruské války 1866 se už vrátili původní nápisy, aktivisticky protirakousky změněné v 1. republice...
6 odpovědí