Zní to logicky - ale slovy úřednice na ÚP v Ostravě, je nutno se osobně dostavit a žádost před zraky úřednice podepsat. Ani já tomu nerozumím, formulář online jsem také našla. Máte s tím vážně zkušenost? Lze to udělat datovou schránkou online? Řeknu tatínkovi, ať promluví s úřednicí - ale o co se opřít? Je nějaká vyhláška, co toto umožňuje, žádat o ZTP nárok i o vydání karty online?
Mám handikapovanou dceru a už dvakrát jsem podával žádost o průkaz OZP touto formou, tj. on-line formulář na webu MPSV a pak jeho odeslání přes datovku, přímo volbou na tom webu. Tím, že to pošlete přes datovou schránku (musí to ovšem být schránka žadatele nebo jeho zákonného zástupce či zmocněnce) dostatečně potvrdíte svoji totožnost. O tom nakonec celý systém datových schránek je. Pak jste nicméně vyzváni k návštěvě lékaře, který vypracuje příslušný posudek. Pokud je vám průkaz OZP přiznán, musíte se osobně dostavit s průkazovou fotografií (tady žádné sdílení fotografie uložené při vydání OP nebo ŘP nefunguje, tak daleko digitalizace státu ještě nepostoupila) a k podpisu. Až státní tiskárna cenin průkaz vyrobí, musíte si ho opět osobně převzít. Jinak ale veškerá komunikace s úřadem práce od podání žádosti přes všechna sdělení o nutnosti návštěvy lékaře, přerušení řízení z důvodu čekání na posudek až po vydání rozhodnutí bez problémů přes datovku.
A který zákon to prosím říká????
Znovu: § 18 odst. 1 zák. 300/2008 Sb. Fyzická osoba, podnikající fyzická osoba a právnická osoba může provádět úkon vůči orgánu veřejné moci, má-li zpřístupněnu svou datovou schránku a umožňuje-li to povaha tohoto úkonu, prostřednictvím datové schránky.
Formulář lze bez problémů vyplnit přímo na webu ministerstva práce a sociálních a poslat přes datovou schránku. Mám s tím osobní zkušenost.
Mile novinky smazat tento clanek a neuvadet polopravdy. U powerbanky je nejdulezitejsi udaj wh-watthodina tento udaj vyjde vzdy stejne at uz je to nabijeno rozdilnym napetim a proudem. Jadrem powerbanky je v drtive vetsine clanek s napetim 3.7V at uz li polymer nebo li ion. Kapacita napr 10 000mAh je uvedena pri napeti 3.7V a standart usb je 5V. Nebudu tu pak resit ze tam to jede 12V nebo 20V ci 9V apod. Prvni ztrata je prave prevod na vyssi napeti a to cini cca 10-20% ztraty kapacity a nasledne to same probiha i u telefonu s podobnou ztratou 10-20%. Cili vysledek je cca 20-40% ztraty z udaje u mAh.
Na nějakém webu došli k přepočítávacímu koeficientu 0,63. Tím se má ponásobit kapacita powerbanky uváděná v mAh, aby člověk dostal reálnou kapacitu při nabíjení mobilu.
U staré verze zobrazovaly dlaždice na úvodní obrazovce všechny informace najednou, podle vybraných služeb - počet LV v katastru, doklady, bodové konto řidiče…. Teď je to zanořené v menu o dvě úrovně níž a musí se proklikat jedna služba po druhé. A to se ještě dočítám, že oblíbených položek může být jen deset. Podle mne zatím nic moc.
Vdyt to bezi na USB 2.0 😄 ten je z roku 2000.
Úplně nevím, jak vaše poznámka souvisí s HW konstrukcí konektoru lightning. Ve své době jeho kouzlo spočívalo hlavně v tom, že se dal připojit “na obě strany” na rozdíl od všech USB, a to má na starosti elektronika v samotném konektoru - 4 chipy. Takže redukce z lightningu na USB C není žádná jednoduchá přechodka.
Přesně tak. I můj ročník , 1971 , ukončil základní školní docházku osmou třídou. A, jak vidno přežili jsme. Ano dějiny se opakují.
Jako ročník 1970 jsme byli ti první, kteří už "devítku" neměli. Naši starší spolužáci měli volbu, jestli jít na střední školu z osmé nebo deváté třídy. V konečném důsledku to dopadlo tak, že na našem malém městě s pěti základními školami byla ve školním roce 1983/84 jediná devátá třída, kam se vešli všichni, kteří ještě nechtěli jít na střední školu. Tolik tedy k tehdejšímu zájmu o devátou třídu na ZŠ.
Když před více než 100 lety Daimler vynalezl spalovací motor, nikdo nevěřil v masové rozšíření automobilů s tímto pohonem. Benzín se prodával v lahvích v lékárnách. Aby to všechno fungovalo, musela by být v každé vesnici lékárna s příručním skladem lahví s pohonnými hmotami. A nebo to všechno dopadlo nakonec jinak?
Obávám se, že srovnáváte nesrovnatelné. Rozvoj sítě čerpacích stanic tak nějak kopíroval rozvoj automobilové dopravy. O síti nabíjecích stanic se to ve vztahu k nabídce elektromobilů říct nedá. Nabízí se mi ten obrázek ze sociálních sítí, kdy se vybitý elektromobil nabíjí z benzínové elektrocentrály, která stojí na přívěsu taženém dieselovým truckem.
Když pominu všechno, co už tu zaznělo - od životnosti baterie, přes energetický mix až po nutnost každou delší cestu pečlivě plánovat od nabíječky k nabíječce. Tak je tu zase ten pohled, že od Průhonic na východ je Balkán. Ano, v Praze jsou na trafostanicích nabíječky, možná i nabíjecí pouliční lampy. Já ale bydlím v paneláku na malém městě, kde jsou celkem dvě nabíječky u nákupních center - čtyři auta naráz k nabíjení. Neumím si představit, kde bychom dobíjeli, kdybychom měli u nás všichni elektromobily.
On-line dopravní informace a aktualizace map jsou u vestavěných navigací zdarma obvykle na tři roky od koupě vozu, pak za ně automobilky chtějí nehorázné peníze s tím, že je k dispozici třeba jen jedna aktualizace map ročně. Za cenu jednoho takovéhoto ročního poplatku mohu mít doživotní licenci i na tu nejdražší placenou navigaci v mobilu. A pokud je k dispozici zrcadlení na palubním infotainmentu, je to jasná volba.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Prosím o radu, jak toho docílit. Můj tatínek je po vyjmutí TEP (totální endoprotézy) bez možnosti nového implantátu z důvodu defektu kosti a infekce (čekal tak dlouho na kontrolu u doktora, až se infekce rozšířila a kost poškodila... to je zas jiný příběh). Dostal ZTP pouze na rok. Nevím, jak zařídit a na koho se obrátit, aby nyní, kdy řeší prodloužení o další rok (a potýká se s průtahy ze strany úřednic ÚP v Ostravě, měsíce je již bez ZTP karty a stále čeká, než madam na úřadě předá materiály, co od něj má, posudkovému lékaři - předpokládám, že rozhodne a dá to zas na rok). Jak postupovat, když víme, že prognóza zlepšení (tatínkovi je víc jak 75 let) se úplně čekat nedá?
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Tady jsme, bohužel, zcela v moci úřadů. Pokud byste žádost poslali doporučeně nebo přes datovku, můžete s ohledem na dohledatelné datum doručení argumentovat dodržováním zákonem daných procesních lhůt. Nicméně posudkových lékařů je málo a jsou tak zavaleni prací, že stát nedodržování těchto lhůt tiše toleruje. V praxi tu funguje tak, že úřad řízení o přiznání průkazu OZP takzvaně přeruší, čímž přestane běžet zákonná lhůta, která je, tuším, 30 dnů, a čeká se na posudek. Ten by měl být tuším do 45 dnů, ale trvá to i déle. Do vypracovaného posudku máte právo nahlédnout a ev. se proti němu odvolat. Počítejte s tím, že celé řízení bude trvat 3-5 měsíců. Tohle je potřeba vzít v úvahu a ti, kdo si žádají o průkaz OZP opakovaně, to vědí...bohužel. Pokud byl průkaz přiznán na rok, tak v polovině platnosti bych už žádal o nový.
1 odpověď