Neznám samozřejmě přesnou polohu incidentů, tak jen přibližný odhad. Obě místa přerušení kabelů jsou od sebe vzdálena cca 150 km. Jedná se o oblast, kterou vedou lodní linky. Doba mezi přerušením obou kabelů by zhruba odpovídala rychlosti plavby větší, spíše nákladní lodi. Tato oblast je monitorována jak civilními, tak vojenskými zařízeními a předpokládám, že vojáci mají v této oblasti i aparatury, sledující možný pohyb ponorek. Je znám přesný čas poškození obou kabelů a tak by neměl být problém identifikovat lodě, které v kritickou dobu nad místy poškození kabelů proplouvaly. Tímto způsobem byla v předchozím případě zjištěna i ta hongkongská loď.
Tohle se stalo ve všech sportovních odvětvích. Byla minimalizována až někde i úplně zanikla podpora mládežnického amatérského sportu, ve kterém se rodili budoucí medailisté. Byla zrušena sportovní střediska. Spousta sportovních klubů mládeže zanikla. A nebylo to jen ve sportu. Svého času, cca v 70. letech, od nás Finové brali inspiraci pro svoji školskou reformu. Po revoluci byl náš vzdělávací školský systém označen jako špatný a nevyhovující, začaly se provádět všemožné reformy, no a někdy cca před 10-15 lety kterýsi náš tehdejší ministr školství hlásal, že budeme přebírat zkušenosti z finského školského systému. A dnes máme akorát spoustu všemožných škol s praštěnými a v běžném životě prakticky nepoužitelnými studijními obory. Nároky na maturanty se musely snižovat, protože jinak by ji většina studentů SŠ nesložila. Před pár lety děkan, tuším dokonce KU, v rozhovoru v novinách naplno řekl, že úroveň znalostí řady absolventů SŠ, kteří se hlásí k přijímacím zkouškám na jednotlivé fakulty je mnohdy taková, že by dříve nestačila ani pro přijetí na SŠ.
Zase polovičatý zákon. Sice zakázali prodej energetických nápojů dětem, ale jak řekl ministr, nemají definováno, co ve smyslu tohoto zákona energetický nápoj je. Je to stejné jako svého času s lichvou. Roky kritizovali lichvářské úroky, diskutovali o potřebě omezit je zákonem a když po letech konečně vypotili paragraf umožňují lichvu stíhat, tak zase nedefinovali, co je ještě normální úrok a od kdy už se jedná o lichvu. Že prý bude hranice stanovena v právní praxi. V době RU a za první republiky byl za lichvářský úrok považován takový, který přesáhl 7%. Nevím jak je to dnes, jestli už to bylo nějak vymezeno, ale první pokusy stíhat lichvu šly "do kytek" právě proto, že nebyla určena hranice. A v jedné kauze tehdy soud dokonce rozhodl, že i úrok, který přesáhl 50%, je přijatelný a nejedná se o lichvu.
Ukrajinci tvrdí, že to vyhodili Rusové, protože přehrada poskytovala přirozenou ochranu Kurachove z této strany. Pokud to udělali Rusové, pak nerozumím jejich důvodu, protože zatím co po vodě by se alespoň teoreticky mohla nějaká jednotka relativně rychle přeplavit, přes bahno na dně přehrady by nepřešli ani pěšky, natož s technikou.
Rusové tvrdí, že přehradu vyhodili Ukrajinci, aby zaplavili oblasti a cesty, kudy Rusové ke Kurachove postupují. Pokud to udělali Ukrajinci, tak by toto tvrzení logiku mělo.
Vcelku ale nepochybuji, že se nakonec z důvěryhodných zdrojů zjistí, že to udělali Rusové. Je to obdobná situace jako při vyhození Kachovské přehrady. Sice to zaplavilo ruské pozice, utopilo jim to tam techniku a údajně i nějaké vojáky, ale stejně to vyhodili oni. A když se ozvaly logické argumenty, že demolice v danou dobu nebyla v jejich zájmu, protože plná přehrada byla zbraní účinně chránící jejich postavení, kterou by v případě ukrajinského útoku útočící jednotky spolehlivě utopili, tak se objevilo tvrzení, že ji ruští ženisté vlastně odpálili náhodně.
Je tady spousta rozumbradů, kteří nadávají na Fica, protože se to to sluší. Zamyslel se ale někdo nad jeho názorem? Vždyť i u nás máme celou řadu stran a straniček, které neprojdou volbami, ale pobírají příspěvky od státu. Máme pidistrany, které s odřenými zády nebo v náručí jiné větší strany do parlamentu projdou, jako jazýček na vahách jsou brány do účelových koalic a v podstatě zablokují nebo silně omezí možnosti stran, které na rozdíl od nich dostaly silný mandát od voličů, aby mohly uskutečňovat svůj volební program, pro který tyto hlasy získaly. Jen v posledních volbách třeba Piráti, kteří si za svých pár hlasů vynutili pro každého zvoleného poslance vládní nebo parlamentní funkci. No a že není demokratické omezit počet parlamentních stran? Tak podle vás nejsou USA demokratické, když se tam střídají pouze demokraté a republikáni? Proč by nemohlo být omezení, že do do sněmovny projdou jen dejme tomu tři nebo čtyři strany, které každá za sebe, ne koalice, ve volbách získají nejvíce hlasů? Koalice ať si případně tvoří až po volbách ve sněmovně. Že nebudou mít možnost realizovat se ty menší strany, které ve volbách neuspějí? Tak asi nedokázali zaujmout svým programem dostatek voličů. Že se silné strany ve svých pozicích zabetonují a ty menší nebudou mít šanci? Kde je dnes kdysi silná a vládní SD, kde jsou třeba VV, kde se potácejí TOPka a KDU? Myslím, že v parlamentu roztříštěném mezi spoustu stran a straniček se v důsledku toho v podstatě nedělá politika, ale politikaří se, strany handlují se svými programy a proto máme takové problémy.
Takže Cloony může za prohru demokratů, protože upozornil na problémy Bidena, které všichni viděli a ne ti, kteří o jeho stavu věděli a nedokázali nebo snad nechtěli ho místo do voleb včas poslat na odpočinek a postavit jiného vhodného kandidáta. Oni by tam snad opravdu chtěli mít raději Bidena i přes jeho zjevně se prohlubující duševní ochablost. Zajímalo by mne, komu a proč na jeho kandidatuře tak záleželo. Jinak to tedy mimo jiné svědčí o úrovni myšlení některých jeho voličů a zastánců.
Asi mu vlezlo do hlavy a "zatloukl si tam" to provolávání slávy po Naganu a slogan "Hašek na Hrad". Jenže zatím ve všem, do čeho se po skončení hokejové kariéry pustil, zkrachoval. Bylo přísloví: Ševče, drž se svého kopyta. Hašek byl výborný brankář, tomu rozuměl, toho se měl držet a možná by byl dobrým trenérem. Tak teď vypouští politická rádoby moudra a zase se mu nedaří.
Že prý ať se Rusové vrátí tam kam patří a že "...Na hranici Ukrajiny s Ruskem bychom pak měli umístit své vojáky...."
V první polovině 90 let se Rusko stáhlo na své území a neudělalo ani krok směrem na západ. Nebylo to Rusko kdo se rozšiřoval k hranicím NATO, ale naopak NATO a USA se rozšiřovaly k hranicím Ruska a budovaly tam své základny - pobaltské státy, Polsko, Rumunsko, Bulharsko, výzva k usilování na vstup pro Ukrajinu a Gruzii. Mimochodem vždyť i hlavní příčinou té rusko-ukrajinské války je snaha Ruska zabránit rozšíření NATO přes Ukrajinu na jejich hranice a právě tomu umístění vojáků NATO a USA i u ukrajinsko-ruské hranice.
Sedí na to jeden vtip. Dva generálové v sídle NATO stojí před mapou a ten jeden si stěžuje: "To je hrozné, jak je to Rusko pořád agresivní. Jen jsme ho vyhnali z Evropy a už ho zase máme na hranicích."
Zvláštní pojetí demokratických voleb. Podle zpráv v naší TV je silně ovlivňovalo Rusko a Moldavani hlasující v Moldavsku tím byli tak ovlivněni, že většinově volili minule v referendu proti EU a teď dali většinově hlasy opozičnímu kandidátovi. Jak v referendu, tak i nyní ve volbách zvrátily výsledek korespondenční hlasy Moldavanů ze zahraničí. Rovněž ve zprávách v TV po minulém kole se objevila informace, že na rozdíl od západních států, kde bylo zřízeno dokonce více volebních minulosti než v minulosti, naopak v Rusku, kde má být cca 500.000 Moldavanů, jich bylo oproti minulosti méně, byly zřízeny jen dvě v Moskvě a navíc tam bylo dispozici jen necelých 200.000 volebních lístků. V dnešních zprávách v TV zazněla opět informace o masivním ovlivňování voleb ze strany Ruska a jako důkaz byla reportáž, kdy do Moldavska z Ruska přijížděli Moldavané autobusy a prý dokonce i přilétali, aby se mohli voleb zúčastnit. Autobusy byly údajně na hranicích zdržovány.
Tak prezidentka má mít údajně důkazy o podvodech ve volbách, ale když je má předložit prokuratuře, která zahájila vyšetřování pro podezření z těchto podvodů, tak to odmítne a prohlásí, že není na ní, aby důkazy předkládala. To znamená jediné - má houby s octem a jen štve, protože volby nedopadly podle jejích představ. Vzhledem k tomu, že pod záminkou zfalšování voleb současně vyzývá obyvatele Gruzie k protivládním vystoupením, pak by bylo na místě posoudit i její odpovědnost a možnost, zda neprosazuje cizí zájmy.
Před pár lety dělal tuším D-Test porovnání několika druhů měkkých salámů, které jsou dnes v prodeji pod stejným názvem, jako v těch totalitních dobách. Tehdy byly pro jejich výrobu závazné ČSN, poslední jejich úpravy byly tuším v roce 1983. To neznamená, že jejich dodržování nebylo porušováno, ale dodržování bylo celkem přísně kontrolováno jak hygienou, tak i státní inspekcí a v případě takového zjištění následovala dost tvrdá sankce. Pokud to bylo provedeno s úmyslem obohacení, tak i to šlo i k soudu.
K tomu porovnání. Nechali provést rozbor současných salámů a zjistili, že ani jeden zdaleka neodpovídal tehdejším ČSN. Tam, kde tehdejší normy nařizovaly použití minimální procentuální množství čistého masa, nejlepší současný výrobek obsahoval něco málo přes polovinu tehdejšího nařízeného množství a nejhorší sotva čtvrtinu. Tam kde ČSN připouštěla použití maximálního procentního množství separátu, současné salámy obsahovaly jeho násobky. Tehdejší normy z éček připouštěly jako dochucovadlo pouze tzv. rychlosůl, jinak se používalo skutečné koření. V současných salámech je těch éček celá sbírka ve formě různých dochucovadel nahrazujících koření, dále různá "tužidla" aby to vůbec drželo pohromadě a nedrobilo se to. Uzenářské výrobky, které se svojí kvalitou a složením přibližují tehdejším normám jsou vesměs v cenové kategorii lahůdkové. Pokud jde o nedostatek masa, to je pravda jen částečná. Týkalo se to určitých druhů mas, hlavně těch "výběrových". Běžné druhy vepřového i hovězího, i dnes nejčastěji prodávaného, k dostání byly.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Tak věřím, že teď mají naši potentáti těžkou hlavu. Jak jen vysvětlit, že jeden zatykač je v pořádku a je třeba ho vykonat, protože to není kámoš a druhý zatykač téhož soudu je třeba ignorovat, protože jde o našeho kámoše.
1 odpověď