Ne, svědčí to jen o tom že nejsi schopen informace chápat.
Navíc lžeš, jsem si poměrně jist že záměrně.
Dej odkaz na zpravodajství které tvrdí že volby v Moldavsku zvrátila korespondenční volba, což ty doslova tvrdíš.
Tak si přečtěte poslední větu úvodního odstavce tohoto článku. Nehodlám dohledávat další, to můžete udělat sám. Jak v referendu před týdnem, tak nyní ve volbách, změnily domácí výsledky až korespondenční hlasy a bylo to v článcích zde na Novinkách.
Švédsko každopádně neexpandovalo do Pobaltí proti Rusku, nýbrž šlo o převzetí dědictví po řádu Mečových/Německých rytířů, který zanikl v důsledku církevní reformace v Německu v 1. polovině 16. století. Tehdy tam se svými vojsky vtrhl už i ruský car Ivan IV. Hrozný, byl ovšem poražen Švédy a Poláky, kteří si území Pobaltí mezi sebou rozdělili, což se ovšem neobešlo bez konfliktů mezi oběma mocnostmi. Rusové tam znovu vpadli v roce 1 700 za Petra I. Velikého, zmocnili se švédských držav v Pobaltí a také jihovýchodu Finska. Švédové pak zhruba sto let bojovali o znovuzískání ztracených území. Když pak ve Švédsko-ruské válce 1807-9 ztratili i Finsko, rezignovali, vyměnili vládnoucí dynastii a stáhli se do neutrality, ve které setrvali až do současné války na Ukrajině.
Pokud jde o válku na Ukrajině, Západ o Ukrajinu nejevil výrazný zájem podobně jako o prozápadní Gruzii, které v jejím konfliktu s Ruskem nepomohl. Když chtěl Janukovyč vstoupit do EU, řešili Němci právě otázku řeckých dluhů a o Ukrajinu neprojevili zájem, pohlíželi na ní jako na potenciální velké finanční břemeno.
Majdan 2014 byla vnitřní ukrajinská záležitost. Tvrzení o tom, že to zorganizovala CIA je paranoidní blábol Putina, kterému on i možná věří. Sleduji německou televizi a vím, že tam si dlouho mysleli, že Putin chce Ukrajince pouze zastrašit. Ruský vpád na Ukrajinu v roce 2022 pak na Západě vyvolal šok.
Tak jsem Vám včera odpověděl se zaměřením na poslední dva odstavce a ač jsem uvedl pouze argumenty, které jsou oficiální a ve své době prošly zdejšími zpravodajskými kanály, jak TV tak např. i zdejšími Novinkami, byla moje odpověď smazána údajně pro porušení pravidel diskuse. Zřejmě se o některých minulých faktech nemluví. Tak se s Vámi loučím, děkuji za slušnou formou vedenou diskusi a přeji klidné dny.
Zvláštní pojetí demokratických voleb. Podle zpráv v naší TV je silně ovlivňovalo Rusko a Moldavani hlasující v Moldavsku tím byli tak ovlivněni, že většinově volili minule v referendu proti EU a teď dali většinově hlasy opozičnímu kandidátovi. Jak v referendu, tak i nyní ve volbách zvrátily výsledek korespondenční hlasy Moldavanů ze zahraničí. Rovněž ve zprávách v TV po minulém kole se objevila informace, že na rozdíl od západních států, kde bylo zřízeno dokonce více volebních minulosti než v minulosti, naopak v Rusku, kde má být cca 500.000 Moldavanů, jich bylo oproti minulosti méně, byly zřízeny jen dvě v Moskvě a navíc tam bylo dispozici jen necelých 200.000 volebních lístků. V dnešních zprávách v TV zazněla opět informace o masivním ovlivňování voleb ze strany Ruska a jako důkaz byla reportáž, kdy do Moldavska z Ruska přijížděli Moldavané autobusy a prý dokonce i přilétali, aby se mohli voleb zúčastnit. Autobusy byly údajně na hranicích zdržovány.
Souhlasím s Vámi. Nelze ovšem v této souvislosti zapomínat, že uctívaný car Petr I. Veliký položil na počátku 18. století základy novodobého ruského imperialismu právě útokem na Pobaltí a založením Petrohradu, kde se do té doby nacházela švédská pevnost. (Jeho útok ve směru k Azovskému moři ovšem už úspěšný nebyl!) A Putin se zjevně snaží kráčet v jeho stopách.
Nemíchal bych do současné situace Petra I., tím spíš, že tehdejší války byly vyvolávány především dlouhodobou švédskou expanzí do Pobaltí, Polska a Ruska. Ty skončily právě až švédskou porážkou, kterou zřejmě zmiňujete. Dnes je situace ale poněkud jiná a vojenské řešení by mělo trochu jiné dopady. Ať už je Putin jaký je, asi není blázen a je si toho vědom. Konec konců už od pradávna se války vedou kvůli ziskům (území, zdroje, vliv) a očekávaný zisk musí být rozhodně vyšší než rizika a náklady. Tedy co by tím získal než jen riziko další a daleko horší války? Vezměte si současnou Ukrajinu. USA tam získaly vliv prostřednictvím zorganizování tzv. barevných revolucí - oranžová a potom Majdan s úmyslem dostat Ukrajinu do NATO a nejspíš tam vybudovat své základny. Rusko spustilo válku, aby tomu zabránilo. Ukrajina je teď ničená a nejspíš bude zničená, protože změnit situaci by mohl zřejmě jen přímý vstup NATO do této války i s vážným rizikem použití jaderných zbraní minimálně na území evropské části Ruska a evropských států. Bylo by pro USA a NATO vítězství nad Ruskem a následný vstup Ukrajiny do NATO přijatelným ziskem s tímto rizikem? Bude pro Rusko přijatelným ziskem "vítězné" ukončení války ale s rizikem, že zbytek Ukrajiny potom vstoupí do NATO a to tam zřídí své základny, jen o nějakých 100-200 km dál na východ?
Ve všech učebnicích dějepisu se odedávna píše, jak obsazením Pobaltí získalo Rusko přístup k moři. (Severní ledový oceán se svými ledovými krami se přitom nepočítal).
Přístup k moři tam mají i bez Pobaltí a jeho obsazením by nic dalšího nezískali. Stačí si uvědomit, že z druhé strany je Finsko a Švédsko a přístup z něj do Severního moře a Atlantiku uzavírají Dánské úžiny, plně kontrolované a ovládané Německem, Dánskem a Švédskem. Obsazením Pobaltí by jedině mohli odstranit nebezpečí pozemního útoku NATO z této strany a uvolnění Kaliningradské oblasti, ovšem za cenu války s NATO, protože by to znamenalo nejen útok na pobaltské členské státy NATO, ale také na vojenské jednotky a zařízení evropských členských států NATO tam rozmístěných.
Ne. O jistou umanutost - cpát své nářky nad zlými imperialistickými dekadentními USA do diskuze, se kterou nemají nic společného - se jedná u tebe.
To ti s malým "t" je správně - s velkým by to byl výraz nějakého respektu, úcty, ... , kterou k tobě ale skutečně necítím ... 🙂
Vidím, že jsem Vás odhadl dobře.
OK. V Brně na Cejlu někdy večer nebývá příliš bezpečno. Připadá ti to také tak nějak "k tématu" komoušská KLDR ?
Tak nevím, jedná se ve Vašem případě o jistou umanutost, nebo jen o poněkud slabší schopnost čtení s porozuměním psanému textu? No a dál, když už tedy máte nutkání někomu tykat, tak se při oslovení nepíše "ti" ale "Ti".
Článek, Karpetův hloupý komentář i moje reakce je na téma situace v Severní Koreji. OK, shodneme se tedy, že tvoje bláboly nemají s tématem nic společného ... 😉
Nereagoval jsem na Koreu, ale na odkazy s fotkami z ulic amerických měst, které sem dal Karpeta a na Váš do jisté míry zlehčující komentář. Že se Vám to nelíbí můžu pochopit, ale nic to nezmění na faktu, že se jedná realitu ne v jedné ulici či čtvrti jednoho města, ale celých čtvrtí řady amerických měst. Jsou to ovšem oblasti, před jejichž návštěvou jsou běžní turisté důrazně varováni a příliš se je neodvažují navštívit ani běžní místní obyvatelé. Či-li moje "bláboly" mají do jisté míry souvislost s tématem. Navíc, to znovu opakuji, jsem hned v první větě svého příspěvku napsal, že se nejedná o srovnávání nikoho a tedy ani s ničím.
Nechápu tedy jak. Pokud myslíte moji zmínku o "vzoru SSSR", tak jste zřejmě poněkud nepostřehl smysl vyplývající ze vztahu v celé větě. Asi jsem to měl napsat víc polopaticky. Tedy zatím co tehdy nám byl jako vzor předkládán jako cosi na světě nejlepšího sovětský kolektivismus se všemi jeho negativy, dnes pro změnu zase americká demokracie se všemi jejich negativy. Jakákoliv pochybnost o správnosti sebevětší blbosti byla považována tehdejšími svazáky stejně jako dnes jejich současnými kopiemi pomalu za vlastizradu.
Až se jednou vypravíš za tu ceduli s přeškrtnutým názvem své rodné obce a budeš moci obě ty země porovnat z vlastní zkušenosti, nejen z učebnic VUML, bude to pro tebe kruté ... 🙂
No tak pár zemí jsem už navštívil, byť tedy USA ne. S pár lidmi, kteří tam byli jsem také mluvil a nebyly to jen oslavné tirády. Ostatně pokud sledujete vysílání našich TV stanic, třeba i jen ČT, tak jste podobné záběry z ulic řady amerických měst mohl vidět a komentáře k nim zmiňovaly celou řadu příčin tohoto stavu. Mimochodem, napsal jsem ve svém příspěvku, že nehodlám nikoho s nikým srovnávat a vyjádřil jsem se jen k těm fotografiím, zachycujícím realitu některý čtvrtí řady měst v USA.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Číňané nepochopili, že sankce je možné uvalovat jen na ně. Pokud v odvetě uvalí sankce oni, tak se jedná o nepřípustné narušení dodavatelských řetězců a poškozuje to zájmy USA.